neprihlásený Nedeľa, 30. júna 2024, dnes má meniny Melánia
Súd dal výrobcu Bitcoin minerov Butterfly Labs do nútenej správy, za podvádzanie zákazníkov

Značky: Bitcoinťaženie

DSL.sk, 24.9.2014


Americký federálny súd dal na žiadosť americkej obchodnej komisie FTC spoločnosť Butterfly Labs, výrobcu Bitcoin minerov, do nútenej správy.

FTC o tom informovala v utorok.

FTC zažalovala Butterfly Labs za podvodné a neférové praktiky voči svojim zákazníkom. Butterfly Labs vyrába a predáva Bitcoin minery, zariadenia realizujúce výpočty náročné na výkon potrebné pre podpisovanie nových Bitcoin blokov a generujúce tak pre majiteľov ako odmenu nové Bitcoiny.

Spoločnosť ponúkala už Bitcoin minery postavené na FPGA čipoch, v poslednom období mala v portfóliu cca desiatku modelov minerov postavených špecializovaných ASIC čipoch.

Butterfly Labs predáva svoje minery formou predpredaja, pričom zákazníci musia zaplatiť plnú cenu pri objednávke. Spoločnosť má ale oproti sľubovaným termínom dodania veľmi veľké oneskorenia alebo podľa FTC dokonca vôbec produkty nedoručuje, doručuje poškodené a zároveň niekedy odmieta alebo nerealizuje žiadosti o vrátenie zaplatených prostriedkov.

V prípade jedného modelu BitForce napríklad v júni 2012 spoločnosť avizovala začiatok dodávok na október 2012, dodávky sa ale podľa FTC nezrealizovali ani do apríla 2013. V septembri 2013 podľa FTC stále nedodala minery 20 tisíc zákazníkom, ktorí si za ne zaplatili. Aká bola priemerná doba oneskorenia FTC neuvádza.

V auguste 2013 spustila Butterfly Labs predaj Monarch kariet, do augusta 2014 ale nedodala podľa FTC ani jeden kus. Podobne v decembri 2013 začala predávať službu ťaženia v cloude s plánovaným štartom v marci, do augusta ju ale nemala reálne spustiť.

Bitcoin minery pri výrazne neskoršom dodaní strácajú na hodnote. Výkon v celej sieti sa postupne priemerne vo všeobecnosti zvyšuje a miner s daným výkonom postupom času ťaží menej a menej prostriedkov. Navyše na konci novembra 2012 sa odmena za jeden vyťažený blok znížila z 50 na 25 BTC. FTC považuje za poškodzovanie zákazníkov tak aj neskoré dodávky minerov.

Celkovo Butterfly Labs zinkasovala podľa FTC za predaj svojich produktov 20 až 50 miliónov dolárov, samotná spoločnosť priznáva v stanovisku ešte vyššiu sumu. Podľa obvinenia boli ale peniaze z firemných účtov prevádzané inam a vlastníci bežne využívali firemné peniaze na platenie osobných nákladov.

V snahe ochrániť zákazníkov a maximum ich prostriedkov FTC požiadala súd o dočasnú nútenú správu nad Butterfly Labs. Súd žiadosti vyhovel a spoločnosť má pod kontrolou v súčasnosti dosadený správca, ktorý má kontrolu nad účtami, ostatnými aktívami a zároveň riadi spoločnosť. Na pondelok 29. septembra je naplánované pojednávanie, ktoré určí ďalší postup.

Butterfly Labs obvinenia odmieta a tvrdí, že zo strany FTC ide o útok na Bitcoin. Spoločnosť podľa svojich tvrdení dodala hardvér za 33 miliónov dolárov a ďalších 17 miliónov vrátila zákazníkom. V čase ustanovenia nútenej správy mala byť v procese odosielania zvyšných objednaných zakázok.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Boeing zostane kvôli problémom na ISS minimálne viacero ďalších týždňov
Ďalší významný výrobca vyvinul SSD pre PCI Express 5.0, s vlastným radičom
Konkurent Starlinku od Amazonu sa posúva
Japonci dosiahli novú rekordnú rýchlosť prenosu dát cez bežné optické vlákno
Firefox už podporuje vertikálny zoznam kariet, v testovacej verzii
Prekladač Google pridal podporu 110 jazykov, pomocou AI
V notebookoch bolo v minulom roku priemerne 10.5 GB RAM, do 2025 má kapacita výrazne narásť
Štát znovu rozbieha rozdávanie tabletov seniorom, predchádzajúce tablety sa podľa ministra dali použiť akurát ako dosky na krájanie
Samsung uviedol 200-megapixelový senzor pre zoom fotoaparáty v smartfónoch
ISS skončí navedením do atmosféry, pomocou lode od SpaceX


Diskusia:
                               
 

chvíľu som nad kúpou uvažoval, ale ozaj len chvíľu.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

za tu chvilu si prisiel minimalne o jeden vytazeny blok
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

hej... mal som od nich Jalapeno (5GH/s) a v čase dodania to už bolo skôr o tom, aby zarobil aspoň na seba. Na druhej strane je to trochu aj zábavka..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemozem sa zbavit pocitu, ze cast ludi co sa tocia v biznyse okolo Bitcoinu nema v mene profitu ziadne zabrany. A dalsia cast ma naivnu predstavu, ze je to vsetko ferovy system v ktorom budu vsetci profitovat.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

A co ak firmicka vyrobila veci nacas no potom vramci 6-9 mesacneho "TESTOVANIA" tazila bitcoiny na svoj ucet niekde v zatulanom medzisklade :)
OTAZKA - Kolko sa dalo za ten cas minermi vytazit bitcoinov?



Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

je to len hra. :)
niekto pchá peniaze do automatov, niekto chodí do kasína, tak prečo by nemohli mineri tiež vrážať prachy, čas a energiu do niečoho, čo im možno prinesie nejaký ten profit...

inak by už konečne mohol niekto spočítať, koľko energie sa na celý bitcoin shit-bubble míňa na svete. tipujem to tak na dve stredné elektrárne. ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je velmi tazko zratatelne.

Kazde zariadenie schopne tazit BTC ma iny prikon z el. siete a tiez je nezavysle na prikone vykonne.

Dalo by sa vypocitat len velmi hrube cislo. Ale zrejme si to aj dobre odhadol.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Spoločnosť podľa svojich tvrdení dodala hardvér za 33 miliónov dolárov a ďalších 17 miliónov vrátila zákazníkom."

Len toto ohromady robi 50 milionov dolarov ktore ziskali za objednany hw.

"Celkovo Butterfly Labs zinkasovala podľa FTC za predaj svojich produktov 20 až 50 miliónov dolárov, samotná spoločnosť priznáva v stanovisku ešte vyššiu sumu."

Takze firma zaroven priznava ze ziskala este viac ako tych 33 + 17 mil. ktorymi argumentuju. Nesulad ich vlastnych argumentov nie je mozne kvalifikovat nijako inak len ze klamu.

"Butterfly Labs obvinenia odmieta a tvrdí, že zo strany FTC ide o útok na Bitcoin."

Topiaci sa aj slamky chyta, tymto chcu iba ziskat priaznivcov bitcoinu na svoju stranu, ved americke urady su vzdy ti zli co chcu len uskodit, teraz si zasadli na bitcoin. Keby americke urady chceli, nasli by si ine paky a takuto garazovku by umlcali inak, namiesto toho im dali moznost obhajit sa a firma zacala okolo seba hlupo kopat a argumentovat hlupostami. Zlodej krici chytte zlodeja.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na druhu stranu... Nutena sprava nad firmou s dosadenim vlastneho cloveka ktory sa zodpoveda uradom ktore sa zase zodpovedaju niekomu nad nimi a take zodpovedanie sa ide az do vlady... Potom cez takuto retaz ziskaju statne autority prehlad o tom kto, kde, kedy a za kolko v oblasti bitcoin miningu, ak by som chcel nechat fantaziu pracovat na plno tak by som povedal, ze tak ako sa odchytavaju cisco routre a instaluju do nich zadne vratka, nutenou spravou sa mozu zacat tajne zadne vratka instalovat aj do hw na bitcoin mining od Butterfly Labs...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mna by len zaujimalo naco im budu tie zadne vratka v tych mineroch. Odmena za tazenie je pre vladu nezaujimava hodnota. Clovek co to natazi mu prejdu do penazenky a bud ich zameni za kes alebo si kupi nieco z eshopu.

Skratka nemozem prist na to co by im to prinieslo tej vlade.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kohutik... Tecie/Netecie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nechcem sa smiat ale asi sa nezdrzim. A co ste cakali cookies a mlieko ??
Aj keby ich dodala do 2 tyzdnov od objednavky tak je to neskoro, straca to hodnotu kazdym dnom ked to netazi pre majitela. Som zvedavy na koho je firma napisana.....
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

presne jak vravis, vykon siete stale vyrazne rastie a cena minerov klesa rovnako rapidne, kupovat akykolvek miner aj od konkurencie je velmi rizkantne, neda sa to predat a za 2-3mesiace to uz nezarobi ani na svoju el. spotrebu

dneska je mozne si zakupit vykon cloudmining v hodnote 0.8USD za 1GHS.. a to este na zaciatku augusta tohto roka bola cena priblizne 3x vyssia
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tunel ako vysity!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ehm, prekvapuje ma len jediné: že sme na to neprišli na Slovensku skôr. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mňa ani nie, je to príliš komplikované.
Nie je jednoduchšie zobrať 10 miliónov eur na "rómsky problém"? Alebo dať postaviť pár kilometrov diaľnice za pár miliárd švagrovi, pričom to postavia Ukrajinci alebo Rumuni pri nákladoch 10%?
Chlapci z Butterfly Labs sa ešte majú čo učiť...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nasli dieru na trhu a sikovne vyuzili sprostost itckarov.

Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Ja som nasiel par dier v tvojej hlave a nemam z toho nic. :(
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Keby minery dodavali hned, ich samotne tazenie (lebo tusim aj oni ako motylie labaky tazia btc) by sa stavalo rychlejsie neefektivne.

Tiez som v roku 2012 par krat zabludil na ich stranku ked sa btc zviditelnil a slintal nad najmensim a najmenej vykonnym doslova vreckovym minerom za 2 stovky s vykonom 5 GH/s a spotrebou 30W, co je 10x vacsi vykon ako vtedy nuvucicicicky R9 290X za 5-6 stoviek so spotrebou 250 W.

Ale tak im treba sviniam podvodnickym, tunelarskym. Dojde na psa mraz.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Mama ma Emu
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Takze zaklad by si mal. Teraz skus aj rozvinutu vetu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aj tak je všetko najlepšie v digitálnej forme, či už zvuk, peniaze obraz video. Milujem digitál. Nechápem ako som kedy mohol mať rád ten analógový humus. Dneska som sa obrátil!
:D :D
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

digitál je iba posekaný a tým viac, či menej poškodený analóg. Bohužiaľ, robí sa to pre našu primitívnu techniku
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ja som si objednal aj mi prišlo, mašinky si na seba zarobili potom som ich predal ja som spokojný dokonca aj RMA proces z BFL bol bez prietahov a starali sakze nechapem moc.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a mašinky na teba zarábali, kým ty si sladko spal. Ale to ešte nemusí byť výhra, aby sa nestalo, že po prebudení zistíš, že z ničoho zostalo nič
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaplatim realnou menou za realny HW aby som ziskal virtualnu menu ktoru mozno raz vymenim za realnu menu. A mozno neprerobim.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Uz davnejsie som ich videl, a bolo hned jasne ze ide o podvod... naco by niekto predaval tak super HW aby sa zvysila obtiaznost este rychlejsie, lepsie bude nachytat bitcoin snilkov, nechat to tazit kym sa da useba a potom smer bahami a smiat sa vsetkym... no nic idem ja vymyslat ako dostat od bitkoinakov peniaze, vydno ze ich maju vela :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ked len vydno tak je este dobre, horsie bude ked bude vidno. :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Podla mna tie minery aj vyrobili a mali. Nechali si za ne zaplatit, nedodali a tazili na nich oni, cize 2 x zisk.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja som zaplatil 3000€ a prislo mi funkcne ina jedno zariadenie z dvoch!! Oneskorenou dodavkou som na tom vyrobil cca 300€. Podal som na americkych uradoch podnet asi pred polrokom. Peniaze nemam. Skvele.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A čo si čakal a čo by si chcel?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takto to dopada vzdy, ked je nieco az podivne jednoduche a uzasne, ked je az podivne jednoduche prist k desattisicom eur zarobenych na btc. Prist k desattisicom eur NIKDY NIE JE JEDNODUCHE a KED SA TO ZDA JEDNODUCHE, JE TO TOTALNE JASNY OJ*B.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som to s cloud miningom vymyslel najlepsie. Ista firma ponuka za dohodenie zakaznika 10% vykonu z jeho zakupenych kontraktov. Takze zadara tazim 670GHS a hodi mi to dake euricka mesacne:) Sam by som do toho asi nesiel, hlavne teraz ked tak btc klesol. Vykon tam stoji 0.0024 BTC / GHS
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla popisu toho co robili by som povedal ze to bola slovenska firma
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár