neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Toshiba predstavila 5 TB disk

Značky: HDDToshiba

DSL.sk, 14.2.2014


Spoločnosť Toshiba tento týždeň predstavila nový modelový rad 3.5" pevných diskov MG04 s maximálnou kapacitou až 5 TB.

5 TB model sa tak stane druhým najväčším diskom, po 6 TB héliovom disku spoločnosti HGST patriacej pod Western Digital.

5 TB kapacitu dosiahla Toshiba, ktorá sa stala výrobcom 3.5" diskov po získaní technológií od Western Digital / HGST v rámci podmienok povolenia akvizície HGST Európskou úniou, podľa dostupných informácií zrejme použitím piatich 1 TB platní.

Nový disk je určený primárne pre serverové, firemné a cloudové nasadenie, k dispozícii je v prevedení so SATA aj SAS rozhraním. Disk využíva 4 KB sektory a k dispozícii sú dva typy modelov, s natívnymi 4 KB sektormi alebo s emuláciou 512 bajtových sektorov.

SATA verzia má 128 MB cache.

5 TB model poskytuje maximálnu rýchlosť prenosu dát 205 MB/s, disk má spotrebu v režime nečinnosti až 6 W a pri prebiehajúcich operáciách 11.3 W. Hlučnosť v režime nečinnosti dosahuje 31 dB.

Na disk je poskytovaná 5-ročná záruka.

Kompletnú špecifikáciu nových modelov je možné nájsť na storage.toshiba.com.

Vzorky nových modelov začne Toshiba dodávať tento mesiac. Cenu 5 TB modelu spoločnosť nezverejnila.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci


inzercia



Diskusia:
                               
 

Zivotnost = zaruka + 3 tyzdne???
...ako je zvykom pri modernych velkych HDD...
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

co zmanema maximalna rychlost prenosu dat? Citanie? alebo ako to je myslene?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Pri nekomprimovaných dátach a sekvenčnom čítaní. Vždy je pri zápise/čítaní HDD/SSD udávaný parameter, ktorý je pre disk najľahší na spracovanie.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

- HDD je uplne jedno ci su data dobre komprimovatelne alebo nie (jedno to nie je niektorym radicom na SSD)

- zapis a citanie na HDD maju cca rovnake hodnoty, niekedy je dokonca zapis o 5-10% rychlejsi (z nejakych pre mna nepochopitelnych pricin)

- zapis a citanie na SSD nemaju vzdy rovnake hodnoty, niekedy je zapis az 90-95% citacich rychlosti, niekedy rychlost zapisu dosahuje len 1/2 ci 1/3 rychlosti citania (vsetko zavisi od NAND cipov a radica)

Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Je to rychlost na Začátku HarrDISKu, podle programu HD-TUNe, těch 205 MegaBAJTů za VTEŘINu, ale trochu mně to, překvapuje, protože, jestli tam jsou 1-No TeraBAJTové PLOTNy, tak by ta, Rychlost mněla, být na Začátku, HarrDISKu, podle programu HD-TUNe, asi tak 200 MegaBAJTů za VTEŘINu, ale možná to zrychluje, ta rychlá vyrovnávací paměť, toho HarrDISKu, které je až 128 MegaBAJTů, což je úžasné, protože, doteď, HarrDISKy, mněli rychlé Vy-rovnávací paměti, v SATA III., Verzi HarrDISKu, jen Maximálně, asi tak 64 MegaBAJTů, podle, mých zkušeností, by s více Vyrovnávací paměti, mněli být odezvy systému Microsoft WINDOWS, o něco, rychlejší, každopádně tedy 128 MegaBAJTů Rychlé vyrovnávací paměti na tom HarrDISKu, je pěkné, a dote´d, u HarrDISKů, bylo jen 64 MegaBAJTů rychlé Vyrovnávací paměti právě u HARRDISKů, s asi tak, taky těmi 1-no TeraBAJTovými PLOTNAMi, takže tohle je sakra, pěkná Novinka, to opravdu, Respekt, Big Respekt, do-cela, celkem, zase, tedy! :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri HDD je vzdy myslena rychlost prenosu dat uz priamo z/na platne. Data su predtym vo vyrovnavacej pamati (to je ta cache 32, 64 ci 128 MiB) kde sa ale mozu dostat/odkial sa ale mozu dostat rychlostou aj cca 2-3-nasobnou (v pripade SATA III 6 Gbps az 550-560 MB/s) v zavislsoti od pouzitych DRAM cipov.

Proste diskove platne dnes nejdu rychlejsie ako 200 MB/s. Ucelne je zalmcane, ze pri tych najoptimalnejcih podmienkach, teda totalne defragmentovany, alebo prazdny disk a taka rychlost je len pri okraji platne, pri strede je 60% tej hodnoty.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Přesně, na Konci DISKu, je rychlost, už asi tak 60 a nebo 55%, té Původní RYCHLOSTi, protože, se zapisuje, čím je plnější HarrDisk, tak tím se zapisuje více ke STŘEDu, kde je při Stejných Otáčkách, Menší Obvodová Rychlost, a tak Rychlost HarrDISKu, Logicky Klesá, takže asi tak, a nebo, ne-vím, inu, kdo-ví, docela, celkem, zase, tedy! :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jdou ty 10 000 Ot./Min. HarrDISKy, mají, rychlost, až asi tak 220 MegaBAJTů za VTEŘINu, ty nové, takže asi tak, a zase, nejsou až tak, drahé, když si představím, že asi tak 1000x Menší Kapacita, stála v roce asi tak 1995, stejně, tedy, asi tak 6 000 Kč vč. DPH, a ten HarrDisk, mněl Rychlost, asi tak 1,2 MEgaBAJTy za VTEŘINu, sám jsem takový HarrDisk, s tou Kapacitou, asi tak 1,2 GigaBAJTu, ještě, testoval, tak bych Řekl, že asi tak těch 6 000 Kč vč. DPH, za ten 1-No TeraBAJTový HarrDisk s 10 000 Ot./Min., ještě, do-cela, jde a nebo, ne-vím, inu, kdo-ví, celkem, do-cela, zase, tedy. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Životnosť je daná počtom prevádzkových hodín a počtom štart/stop cyklov.
5 rokov je záruka. Čo by si ešte chcel???
Toto nie je disk vhodný na systém.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Z článku:
"Nový disk je určený primárne pre serverové, firemné a cloudové nasadenie"
Od Teba:
"Toto nie je disk vhodný na systém."
Tak sa pýtam - server je podľa Teba zaťažený menej, než priemerný kompík?
Mal som HDD s trojročnou zárukou - ľahol do týždňa
Druhý inej značky s dvojročnou - ľahol tiež.
Oba boli externé dátové.
Pozri si niekde skutočnosť ako odchádzajú x-terabajtové HDD v praxi a pochopíš.
Prakticky - asi je dobre kupovať vždy staršiu generáciu a nie novinky - aspoň do vychytania chýb a nielen v HDD
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Prosím Ťa... Ty čo to tu spletáš 3 na 4???
Disk nie je vhodný ako systémový.
A Tvoje ohrkané disky si rieš v reklamačnom konaní, alebo si na ne dávaj lepší pozor. To nie je traktor
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mám ten 2 TeraBAJTový Seagate, s asi tak, s těmi 1-No TeraBAJTovými PLOTNami, a s těmi, asi tak 7 200 Ot./Min., a už, asi tak půl ROKu, mi v Kompu, šlape v pohodě, však, už je na TRHu Déle, takže už je asi, ověřený, ale 1-No TeraBAJTové PLOTNy, jsou tu už poměrně, dost dlouho, a větší nové HARRDISKy, ještě, snad prakticky, nikde nemají, takže by teĎ, snad ani s nový HarrDISKy, nemusel být Problém, no na Přenosný HarrDisk buď, dost opatrný HarrDisk nemá otřesy rád, takže opravdu Opatrně s ním, O.K., kdyžtak jo co, třeba a nebo, jak co?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo si oni, Kefaline, predstavujú pod slovkom "systém"?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Penis v tvojej papuli
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Toto môže napísať iba FICOID!!!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Žeby Operačný systém?
To sa deti v škôlke asi neučia...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Takže mínuskári - dnes som s "úžasom" zistil, že ctený WD My Book Essential je tak trocha v prdeli po necelých troch rokoch...
Hodnoty SMART C5 až C8 zmenené na 1 a aj jeho vlastný soft WD Smartware strednú a plnú kontrolu ohlási FAIL.
Pred necelými troma rokmi, keĎ som ho kupoval - až tretí bol akože OK - prvý - Samsung tratil dáta ihneď, druhý - WD po týždni mal také chyby, ako tento po temer troch rokoch. Takže tak, mínuskári moji...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takže mínuskári - dnes som s "úžasom" zistil, že ctený WD My Book Essential je tak trocha v prdeli po necelých troch rokoch...
Hodnoty SMART C5 až C8 zmenené na 1 a aj jeho vlastný soft WD Smartware strednú a plnú kontrolu ohlási FAIL.
Pred necelými troma rokmi, keĎ som ho kupoval - až tretí bol akože OK - prvý - Samsung tratil dáta ihneď, druhý - WD po týždni mal také chyby, ako tento po temer troch rokoch. Takže tak, mínuskári moji...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Super uz sa tesim
Odpovedať Hodnotiť:
 

..bolo by docela zajímavé "kuknúť", aký by bol /teda resp. aký (potenciálne) bude, stav vývoja celého odvetvia Výpočtovej techniky (presnejšie HW.), hoci napr. aj pre tie roky,milestones (2025) - 2050 - 2100 - 2150 - 2200 atd..
:)
nj, hej, síce tá cca polovička príštího, 22.storočia sa zdá byť ešte hodne vzdálená, ale napr. ten prvý "mílnik", štvrtina 21.stor., už ani moc ne ;)

nj futurologia :p ;D trendy, extrapolácie, tendencie.. :p
ono by boli dobré aj budúcnosť pre iné,dalšie oblasti, ale tak ted vezmime len tento segment Hardware (všetkích súčasních typov a druhov - od mobilních vecí, PC, desktopy, až po riadiace /apriemyselné a supercomputing.. )
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Utiekol si lekárom či čo? Alebo si android?
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Ja som ten teplí robotík s filmu Prometheus, promo promenáda, primár dnešných sál
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Ano bolo by dobre vediet ako bude vyrazerat technika v 22. storoci, ale obavam sa ze to nevie ani diva srnka v case ruje. Ja by som chcel vidiet vedecky a technologicky pokrok ludstva po 500 rokoch aj po 2000 rokoch (obavam sa ale, ze vtedy uz ziadne ludstvo nebude).

Ved v 40. rokoch 20. storocia v case prvych velkych salovych elektronkovych pocitacov prevladal u niektorych ludi nazor (ktori boli v oblasti pocitacov doma), ze na celom svete bude treba asi tucet pocitacov (myslene tych velkych salovych elektronkovych). Absolutne nikto ani len nesnival o tom, ze o 4 dekady vznikne komcept osobneho pocitaca.

Snazit sa predpovedat technologie 22. storocia je rovnake ako snazit sa uhadnut ci bude v Bratislave 23.10.2067 svietit Slnko, alebo bude prsat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

prsat
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

h*vna
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Blava už nebude
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Schválne. Trpím dojmom že počítače búduceho storočia už vyzerať nebudú. Design bude súčasťou, snáď iba, ľudského genómu ktorý vybuduje rozhrania po tele. U vojakov z povinnosti a u ostatných dobrovolne lebo všetci to tak majú.

Game on.

http://dopice.sk/8xV

PS: 23.10.2067 bude v Bratislave priemerná denná teplota približne 11°C, polooblačno až zamračené, severovýchodný vietor 5 m/s, ráno hmla. Pršať nebude.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

no podla mna su dva stupne vyvoja mozne..

prvy bude zalozeny na mikromagnetizme a spinoch (to uz funguje v niektorych suciastkach - catacie hlavy hdd) cize na prenos signalov sa bude pouzivat magneticky spin atomov, taktiez zlozitejsie magneticke struktury mozu kodovat informacie trochu inym sposobom (domain wall transfers, skirmions)

dalej to uz moze byt Quantum computing, ale zatial to vyzera na dlhu cestu, ktora ani nemusi byt uspesna
Odpovedať Hodnotiť:
 

no uz len helium treba
http://www.youtube.com/watch?v=xVHJaXk3FGA
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár