neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Satoshi Nakamoto v marci možno poslal 1000 BTC prevádzkovateľovi Silk Road, tvrdí autor RSA

Značky: BitcoinSilk RoadSatoshi Nakamoto

DSL.sk, 25.11.2013


Osoba, ktorá profitovala z dolovania Bitcoinov už v prvých dňoch po jeho vzniku a ktorou by tak s vysokou pravdepodobnosťou mohol byť tvorca tejto digitálnej meny Satoshi Nakamoto, v marci tohto roka poslala prevádzkovateľovi trhoviska Silk Road tisíc BTC.

Vo svojej práci to tvrdia dvaja výskumníci z izraelského Weizmannovho inštitútu vedy, spoluautor RSA Adi Shamir a Dorit Ronová.

Tisíc BTC má pri súčasnom kurze hodnotu na úrovni viac ako 800 tisíc dolárov, v deň transakcie v marci to bolo cca 60 tisíc dolárov.

Dvojica výskumníkov analyzovala adresy, z ktorých FBI v októbri zabavila prevádzkovateľovi Silk Road Rossovi Ulbrichtovi viac ako 144 tisíc BTC, a transakcie, ktorými sa Bitcoiny na tieto adresy dostali.

Analýza potvrdzuje, že Ulbrich má s vysokou pravdepodobnosťou výrazne viac Bitcoinov ako mu bolo zabavené, na iných adresách. Podľa tvrdenia FBI z prevádzky Silk Road zinkasoval poplatky vo výške spolu na úrovni 600 tisíc Bitcoinov.

Zaujímavejším a prekvapujúcejším zistením je skutočnosť, že Ulbricht prijal 20. marca tohto roku tisíc BTC od osoby, ktorá podľa výskumníkov získala prvé Bitcoiny z dolovania už v prvých dňoch Bitcoinu v januári 2009.

Majiteľa adresy, z ktorej Ulbricht dostal tisíc BTC, výskumníci spoľahlivo spojili až s Bitcoin adresou vytvorenou 16. januára 2009. Na túto adresu boli pritom v tomto čase prevedené Bitcoiny vydolované z dvoch blokov v štvrtý a piaty deň po spustení meny Bitcoin.

Podľa viacerých analýz sa predpokladá, že veľkú väčšinu meny v tomto čase ťažil jej samotný tvorca Satoshi Nakamoto. Bezpečnostný expert Sergio Lerner na základe analýzy tzv. extraNonce políčka v hlavičke generovaných Bitcoin blokov tvrdí, že Nakamoto v prvých týždňoch vyťažil väčšinu blokov a celkovo do mája 2010 získal približne 980 tisíc BTC.

Už v prvý deň ťaženia, 9. januára, podľa jeho analýzy získali niektoré bloky zrejme ale aj iné osoby. Osoba, ktorá vyťažila bloky v štvrtý a piaty deň, je na základe pomeru počtu blokov ťažených Nakamotom síce s vysokou pravdepodobnosťou Nakamotom, samozrejme ňou ale byť nemusí.

Lernerova metóda priamo identifikuje konkrétne bloky, ktoré mal vyťažiť Nakamoto. Hoci izraelskí výskumníci vo svojej práci na Lernerovu prácu poukazujú, neuvádzajú, či predmetné bloky vyťažené v štvrtý a piaty deň mal podľa nej vyťažiť Nakamoto alebo nie.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

panko ma po starostiach... (teda az na FBI)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

... ako sa hovori, z hovna uplietol bič.
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Pan Nakamoto dakuje vsetkym za prejavenu doveru nim vytvorenej digitalnej meny BITCOIN a zela prijemne prezitie vianocnych sviatkov a stastny novy rok.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Národné banky jednotlivých krajín emitujúce nekryté peniaze sa s radosťou pridávajú.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

su kryte. ludskou pazravostou.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

kryté sú zákonmi. Keby podľa zákona si musel odvádzať dane výhradne v bitcoinoch (alebo aj v kravských lajnách) tak by bol po tom automaticky dopyt a bol by si prinútení to používať, teda nebolo by to bezcenné keďže ľudia by to chceli.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Bitcoinmi... zakázať túto nenormálnu bublinu
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

bitcoin je skôr balón ako bublina, vyfučí ale potom ho znova a znova niekto nafúka :D
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

... a je velmi dolezite aby si don nafukal co najviac uz na zaciatku...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Kto nefúka s nami fúka proti nám.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Takto blbú trollovinu som už dlho nevidel :D
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

ty si trollovina ty chumaj!
šak to je čistá pitchovina celý bitcoin
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

pracovnik danoveho uradu? :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

KDE ??!!!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A ja som si myslel ze Nakamoto nestoji o publicitu lebo je skromny vedec, ale tak to vyzera ze je genialny financny magnat :)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Na ľudskej hlúposti sa dalo odjakživa najviac zarobiť...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

len to este rozvediem: ludska hlupost = dovera = laska = sexualny pud(rozumej: ked to nesluzi na zachovanie rodu) = prostitucia = drogy = zavislost ====== na tomto sa zarabalo, zaraba a bude sa zarabat....
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

paci sa mi ze ludska hlupost je sex a zavislost zaroven. naviac ked je niekto hlupy tak je z neho hned prostitut..
super logika
Odpovedať Známka: -5.3 Hodnotiť:
 

Co takto ?

ludska hlupost < dovera < laska > sexualny pud ( bez podmienok ) > drogy ( zmena vnimania reality ) > prositucia (obchod !) != zavislost ( abstinencia pri zavislosti na zlozeni atmosfery je pomerne drsna :)

Prilis som nad tym nerozmyslal, opravte ma ak som niekde prehodil poradie.

Laska je velky carodej, urobi z vola ovecku na pockanie a naopak, aj ked v lepsom pripade iba dvakrat. A ti, co to vyuzivaju pre svoj osobny prospech nou platia, teda jej nemozu mat nikdy dost.

A nakoniec, si sa pekne zaradil. Chod past sfetovane kurvicky oboch pohlavi a budes podla svojho hodnotoveho rebricka hrdina, uspesny podnikatel a zaroven filantrop a chlebodarca. Budes sa necudovat ked sa najde uspesnejsi filantrop ktory ti otrieska hlavu o kanal, ked mu nezaplatis cim bude chciet?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Zabudol si na strach.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a iPhone
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

iSi iStrc iSvoj iPhone iDo iRiti iA iSi iZavolaj i: iJuchuchuuu i.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

vzdy ma vie pobavit ked niekto tvrdi ako je Bitcoin anonymny, a potom sa objavi nieco taketo :)

Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

az na to, ze to NEMOZU povedat na 100% komu to patri, cize aj keby daco chceli sudit, vysudia velky prd. O tom, ze Satoshi asi ani neexistuje ako fyzicka osoba tu diskutovat nebudeme.
BTW: Staci si cez TOR vytvorit penazenku a aj ju pouzivat mimo svojej IP adresy a nemaju sancu na teba dojst ani keby sa moc snazili, takze ano, bitcoin je anonymny, ale len natolko, nakolko sa ti podari schovat svoju IP
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

vyzera to tak, ze pripravuju podu pre razantny utok na Bitcoin menu.
bude to najskor moralna diskreditacia zakladatela, ktory urcite dopadne tak, ze nakupoval detske porno alebo nieco podobne.
nakup drog mu neprisiju, to jeho popularite neublizi. treba nieco, co je ludom odporne.
potrebuju BTC spojit s niecim nemoralnym, aby to mohli zakazat.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

http://static.fjcdn.com/ pictures/bitcoin_10c8cb_4894485.jpg

inak by som povedal je fajn vo svojej podstate. ludia na nom mozu zarobit ... padnut na hubu a prerobit vsetko .. pouzivat ho na platenie medzi sebou .. nikto nic negarantuje ...
jedine co mi vadi je ze existuje zopar ludi co vlastni velke mnozstvo a mozu celkom ucinne pohnut trhom ... ale tak tomu nikto nikdy nezabrani ze sa majetok bdue hromadit na jednej strane a na druhej iba bieda ... :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

toto je presne dovod preco bitcoin nic zasadneho podla mna neriesi, okrem decentralizacie, ktora je vsak tak ako pises skor hypoteticka. Rovnako ako aj u zabehnutych virtualnych mien ako euro ci dolar.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to nacom fici Nakamoto, ze to stoji 60 000 dolarov???
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ten motocyklista nakamoto vas pekne vyprasil teda, naviac sa kvalitne nabalil.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak bitcoin sa prezentuje ako absolútne anonymný a vystopovateľný a pritom je možné zistiť pôvod každého bloku aj transakcie. Myslím, že to nie je až také bezpečné ako sa prezentuje.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Všetkým je asi jasné, že ľudia, ktorí boli pri vzniku bitcoinu, ho majú najviac a rozprávkovo na ňom zarobili. Stále je to ale spravodlivejšie ako momentálne rozloženie svetového bohatstva, kedy 80% svetového majetku vlastní 8% ľudí a nepomer rastie. Bitcoinov je v obehu len niečo cez polovicu. Stále máme všetci možnosť dolovať a využiť tento "štvrtý dôchodkový pilier" :D
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

skus stranku globalrichlist.com a mozno ze do tych 80% patris aj ty
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Co si sudruh predstavujete pod pojmom "spravodlive rozlozenie svetoveho majetku"?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

neviem ako on ale ja si pod tym predstavujem nemoznost profitu surovinovych zdrojov jednotlivych krajin do sukromneho vrecka :)
sa panovi kapitalistovi nepaci? stlpov na vesanie je dost..
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tak vesaj. Typicka retorika uctievatela Das Kapital.
Nastastie pre zvysnu populaciu, komunisti najradsej vesaju inych komunistov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nastastie pre zvysnu populaciu kapitalistov si zabudol dodat.. to ze nevidis ze sa spolupodielas svojim konzumom na zdravi a zivotoch ludi niekde na opacnom konci sveta je pochopitelne, ale na veci to nic nemeni. prepac, mat moznost zbavit sa chorych korenov spravim to hned. ja som inak strasny pacifista, mne by bohate stacilo keby sa ludia co hromadia na ukor druhych odjebali niekam daleko a neotravovali, ale oni potrebuju sprostu pracovnu silu a preto budu vzdy dobiedzat. ale noze, podel sa o svoj nazor - podla Teba je normalne ze 1 clovek si narokuje na nerastne suroviny uzemia o velkosti 200km2 dajmetomu a ti ludia co ziju na tom uzemi maju ledva nieco do huby?
ak ano tak sa chod obesit sam,pomozes svetu..
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár