| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Re: Kolobezky
Od: pjetro de mentos
|
Pridané:
15.5.2026 11:41
Intel je aj tak lepší. Mám to napísané na tričku a Celeron bol top topov na svoj vek.
|
| |
Re: Kolobezky
Od: Hroch_asdf
|
Pridané:
15.5.2026 13:32
V casoch, ked si chudobni geekovia kupi celeron a pretocili ho o 50%, to bolo nieco :).
|
| |
Re: Kolobezky
Od: noone
|
Pridané:
15.5.2026 14:15
Rovnako ako sa pretacali durony a athlony, malovali ciary ceruzkami na mostikoch L1 az L5.
|
| |
Re: Kolobezky
Od: PCnitydawfsa
|
Pridané:
15.5.2026 14:44
Jeziiiiiiiiiis ano! Lepiacou paskou urobit "formicku", prejst uhlikom a nasledne pretriet lakom.
|
| |
Re: Kolobezky
Od reg.: roob_
|
Pridané:
15.5.2026 16:37
celer266 uplne povodny sa taktoval tak, ze si zalepil priesvitnou paskou (izolackou) nejake piny a potom sa dal menit multiplikator. 266ky niektore ísli na 448MHz...
|
| |
Re: Kolobezky
Od: noone
|
Pridané:
15.5.2026 18:13
Celerony mali vsetky zamknute nasobice (okrem ES - engineering sample), prve nemali L2 cache, legendarny celeron 300A mal 128 kB L2 na cipe (nie zvlast, ako Pentium II) a fungoval stabilne na 450 MHz pri 100 FSB, bol rychlejsi ako Pentium II 450 MHz.
|
| |
Re: Kolobezky
Od: Hroch_asdf
|
Pridané:
16.5.2026 16:31
Ano, mal som aj Duron a AMD XP, zial s polamanymi hranami uz priamo z predaja.
|
| |
Re: Kolobezky
Od: Fool
|
Pridané:
18.5.2026 20:58
Ja si pametam ako sme pretaktovali celeron 266mhz na BMXku
|
| |
Re: Kolobezky
Od: Berg
|
Pridané:
15.5.2026 18:27
300A FSB z 66 -> 100 MHz fakt zvládol aj mongol.
Geekovia s dobrou sériou a dobrou doskou išli do 112MHz.
Potom pseudogeeci kukali ako ich K6-II v 5000SKK Gigabyte MOBO dostáva totálne na prdel od Celeronu.
|