neprihlásený Streda, 12. novembra 2025, dnes má meniny Svätopluk
Packeta začína častejšie doručovať inam ako do zvoleného Z-Boxu, dá sa to nastaviť

Značky: PacketanakupovanieobchodSlovensko

DSL.sk, 12.11.2025


Spoločnosť Packeta prevádzkujúca na Slovensku najväčšiu sieť tzv. balíkomatov pod označením Z-Box mení spôsob doručovania zásielok v prípade, že cieľový Z-Box vybraný zákazníkom pre doručenie je plný.

Spoločnosť to oznámila dnes.

Doteraz spoločnosť tiež mohla zásielku uložiť inam ako do vybraného Z-Boxu. Podľa informácií spoločnosti pre DSL.sk sa to dialo v prípade, keď bol cieľový Z-Box v čase doručovania plný minimálne dva dni po sebe. V takom prípade spoločnosť mohla zásielku nechať na vyzdvihnutie na výdajnom mieste.

Po novom ak bude Z-Box plný hneď v prvý deň doručenia a iný Z-Box v okolí nebude plný, Packeta štandardne nechá zásielku hneď v prvý deň doručovania v tomto inom Z-Boxe.

Ak nebude voľný ani Z-Box v okolí, kuriér doručenie zopakuje na ďalší deň. Ak vtedy zásielku nebude vedieť uložiť do cieľového Z-Boxu ani iného Z-Boxu v okolí, nechá ju na najbližšom výdajnom mieste.

Podľa Packety sa to týka menej ako 4% doručovaných zásielok.

Zároveň so zmenou ale užívatelia získavajú väčšiu kontrolu nad doručovaním v tomto prípade a Packeta začína umožňovať užívateľom nastaviť si preferovaný spôsob doručenia v prípade plného Z-Boxu. Vyššie popísané štandardné doručovanie sa bude týkať zásielok pre užívateľov, ktorí nepoužívajú mobilnú aplikáciu alebo si preferovaný spôsob doručovania zatiaľ nenastavili.

V aplikácii si užívatelia po novom môžu nastaviť jeden z troch preferovaných spôsobov doručovania. Ak si zákazník zvolí "Počkám na pôvodné miesto", zásielka bude doručená iba do zákazníkom vybraného Z-Boxu.

Ak si zvolí "Čo najrýchlejšie" doručovanie, v prípade plného cieľového Z-Boxu sa zásielka doručí na niektoré zo zákazníkom nastavených preferovaných iných miest. Užívateľ si v nastavení aplikácie môže nastaviť najviac 5 alternatívnych lokalít. Podľa oznámenia zásielka v takomto prípade môže byť doručená ale aj na iné miesto, do Z-Boxu alebo na výdajné miesto, zrejme ak budú plné aj všetky vybrané alternatívne lokality.

Treťou možnosťou je "Čo najrýchlejšie do Z-Boxu", kedy sa zásielka pri plnom Z-Boxe doručí do niektorého z vybraných alternatívnych a zrejme prípadne aj iných Z-Boxov.



Najnovšie články:

Cestujúci v Ryanair oddnes musia povinne používať mobilnú aplikáciu, má to ale výnimky
Výroba batérií s pevným elektrolytom dosahuje GWh, má prudko rásť
Nový Firefox 145 už ukončil podporu 32-bitového Linuxu, zlepšil ochranu súkromia
Dodávky tabletov po dlhšom raste klesli
Google bude trestať Android aplikácie míňajúce batériu
EÚ chce zakázať používanie Huawei a ZTE v telekomunikačných sieťach
V EÚ hrozí, že WiFi nebude môcť využívať väčšinu 6 GHz pásma
Slovensko.sk bude mať viachodinovú odstávku
Ikea v smart home prešla zo Zigbee na Matter
Vydaný nový Devuan 6, Debian bez systemd


Diskusia:

Pridať komentár