neprihlásený Piatok, 28. februára 2025, dnes má meniny Zlatica
Skype o dva mesiace skončí, nahradí ho Teams

Značky: Skype

DSL.sk, 28.2.2025


Populárna služba a aplikácia Skype pre internetovú komunikáciu vlastnená spoločnosťou Microsoft už o niečo viac ako dva mesiace skončí.

Po objavení sa takejto informácie v novej testovacej verzii Skype pre Windows to následne Microsoft potvrdil pre americké médiá.

Služba skončí už 5. mája.

Užívatelia budú môcť migrovať na bezplatnú verziu softvéru Microsoft Teams pre spotrebiteľov, pričom budú mať k dispozícii existujúce kontakty aj históriu správ. Užívatelia si tiež budú môcť dáta zo Skype vyexportovať.

Oproti Skype v Microsoft Teams nebudú mať užívatelia podľa spoločnosti možnosť ďalej využívať hlasové volania na klasické telefónne čísla. Užívateľom sa prenesie predplatné alebo kredit, predplatné budú môcť podľa informácií pre The Verge využívať ale iba do konca aktuálne predplateného obdobia. Prípadné Skype číslo si užívatelia budú musieť preniesť k inému operátorovi.

Softvér Skype bol sprístupnený v auguste 2003. V roku 2005 službu kúpil eBay za 2.6 miliardy dolárov, v roku 2009 väčšinový 65% podiel odkúpili investori za 2.92 miliardy a v roku 2011 službu kúpil Microsoft za 8.5 miliardy dolárov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Intel výrazne posunul termín dokončenia tovární v USA
Kataster začal cez Internet sprístupňovať aktuálne dáta
MacBook Air s novým procesorom M4 má Apple uviesť v marci
Predaj tabletov má mierne klesať, PC budú rásť vo firmách a školách
Aj v Microsoft Edge už začalo testovanie vypnutia blokovača reklamy uBlock Origin


Diskusia:
                               
 

Urcite touto spravou potesili mnozstvo klientov s jednoucelovymi konferencnymi komunikatormi, ktore mozu hodit vacsinou do zberu, kedze pouzivali propiertarne riesenia...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A zaslúžia si nebodaj niečo iné?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne sa akosi nezdá, že by synonymizácia nebodaj-om platila podľa výkladového slovníka priekazne i v scope opytovacích viet.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tebe sa toho veľa nezdá, a nominatív plurálu považuješ za nadávku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby muchy uprednostňovali formu pred obsahom, patrili by ku priekazne najstrašnejším predátorom.
Odpovedať Hodnotiť:
 


skapalo to v rukách microsoftu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to je skoda, prave som ho chcel zacat pouzivat
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

My sme ho chceli začať používať cez letné prázdniny. Takže ďalší škrt od microshiftu. Ďakujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo vlastne ponúka ten microsoft teams?
Vie to cez AI zmeniť pozadie na rtx3050?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Aktualizácie ponúka. Stále.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pozierac vykonu, pamate a stimulaciu vylucovania adrenalinu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Je úžastné, čo všetko vlastne ponúka microsoft teams. To sa snáď priekazne ani nedá popísať.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nam v korporate dali Teams, doteraz sme mali Webex. Teams je lepsi, nezobrazuje kedy som si pozrel spravu :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To Microsoft kúpil aj Nokiu nie? Kde je Nokia?
Najhoršie, že pre nás bude mať digitálne ID ten Bill Gate, to znamená digitálny občiansky v mobile napojený na digitálnu menu digitálne euro. Každá platba sledovaná a obmedzovaná, peniaze len na displeji mobilu, hotovosť zrušená, digitálny koncentrák vytvorený. Bill a Microsoft už bol súdený a odsúdený, veľký súdny proces v USA s Billom v roku 1998 - USA vs. Microsoft Corporation. Satanové pazúry tieto mega korporácie! :/ :/ :/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslis toho Billa, ktory vlastni ledva nieco cez 1% Microsoftu inak s nim nema nic a uz toboz nemoze do nicoho kecat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to uz tvrdim davno: Co MS kupi, to zlikviduje, po Nokii pokracujeme Skype-om... co kupi nabuduce ? :)

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár