neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Existujúci zákazníci O2 môžu prejsť na eSIM jednoducho cez aplikáciu

Značky: O2

DSL.sk, 4.2.2025


Mobilný operátor O2 aktuálne začal umožňovať existujúcim zákazníkom jednoducho a rýchlo prejsť na elektronickú eSIM kartu cez jeho mobilnú aplikáciu.

Operátor o novinke informuje v tomto oznámení.

Možnosť je k dispozícii pre existujúcich zákazníkov služieb O2 Paušál a O2 Fér a je bezplatná.

V aplikácii pribudla v menu Ďalšia nová možnosť Nainštalovať eSIM, po jej zvolení nasleduje overenie zákazníka cez SMS a email. Po úspešnom overení si zákazník môže nainštalovať eSIM a po dokončení inštalácie sa mu zobrazí informácia o PIN a PUK kódoch.

Zároveň operátor zákazníkovi na email pošle dokument s eSIM QR kódom, ktorý sa dá použiť na manuálnu inštaláciu eSIM kedykoľvek neskôr.

O2 možnosť prechodu na eSIM na diaľku pre existujúcich zákazníkov sprístupnilo po tom, ako v novembri začalo umožňovať pri objednaní služieb na diaľku cez aplikáciu pre nových zákazníkov zvoliť možnosť používať eSIM. Pre nových zákazníkov je proces výrazne komplikovanejší, užívateľ si na preukázanie totožnosti musí odfotiť tvár a svoj občiansky preukaz a tiež potvrdiť zmluvy pre objednanie nového produktu.

Nová sprístupnená možnosť pre existujúcich zákazníkov je zatiaľ k dispozícii pre zákazníkov O2 Paušál a O2 Fér. Pre zákazníkov O2 Voľnosť bude podľa oznámenia možnosť prechodu na eSIM cez aplikáciu sprístupnená v priebehu najbližších mesiacov.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Kedy pride moznost dual sim iphone a apple watch?
madari poliaci cesi uz maju len slovensko nic
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

asi spinkáš, ale O2 aj Telekom už ponúkajú eSIM pre AW niekoľko mesiacov
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ten pocit ked si na dsl a niekto pride z malinca z komy z roku 2020
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Šíria sa určité podozrenia, že ide o medzinárodný komplot psychiatrickej lobby a Big Pharma za účelom dostať vás na gauč, kde vám za nehoráznu taxu prostredníctvom psychofarmák pomôžu v utlmení pocitu jednoduchosťou priekazne premárneného života.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Aj radosť ma esim
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj 4ka, ale nie pre Apple Watch
Odpovedať Hodnotiť:
 

Docerta, takze sa to da aj normalne robit... Orange halooo. Naposledy, ked som potreboval esim z pomaranca, tak som tam musel volat, za zmenu si zaplatit 10E a ten ich QR sa dal pouzit len raz. Hlavne, ze to mala byt lahka a lacna nahrada za fyzicku SIM. Zdieraci a neschopaci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mám O2 fér na faktúru a ponuku nainštalovať esim v aplikácií nema.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár