neprihlásený Pondelok, 19. januára 2026, dnes má meniny Drahomíra, Mário, Sára
K dispozícii upgrade na Linux Mint 22

Značky: Linux Mint

DSL.sk, 30.7.2024


Tvorcovia na osobných počítačoch pomerne populárnej linuxovej distribúcie Linux Mint po vydaní novej verzie 22 oznámili aj dostupnosť upgradu na túto novú verziu.

Upgrade je potrebné uskutočniť z poslednej predchádzajúcej verzie 21.3, v prípade staršej verzie je potrebné najskôr upgradovať na 21.3.

Kým pri upgrade medzi minoritnými verziami sa upgrade skladá z niekoľkých krokov, realizuje sa z Update Managera a tvorcovia jednotlivé kroky popisujú, v prípade tohto upgradu je potrebné s administrátorskými oprávneniami spustiť nainštalovanú poslednú verziu nástroja mintupgrade a následné kroky v tomto nástroji už postup upgradu nepopisuje.

Tvorcovia k upgradu uvádzajú len niekoľko informácií a upozorňujú, že ide o veľký upgrade a môže trvať viacero hodín.

Počas upgradu sa pokazí renderovanie fontov, netýka sa to ale samotného nástroja mintupgrade a užívatelia to majú ignorovať.

Upgrade prepíša konfiguračné súbory v /etc štandardnými konfiguračnými súbormi, jednotlivé súbory podľa potreby môžu užívatelia obnoviť individuálne z predtým vytvoreného Timeshift snapshotu.

Pre potenciálny vysoký nápor na sťahovacie servery tvorcovia odporúčajú prepnúť na repozitáre poskytované Fastly podľa tohto návodu. Možnosť upgradu bola oznámená v nedeľu, nie je známe ako sú na tom štandardné repozitáre s vyťaženosťou v súčasnosti.

Verzia Linux Mint 22 s kódovým označením Wilma je ako prvá verzia postavená na novej verzii Ubuntu 24.04. Podporovaná bude päť rokov od vydania tejto verzie Ubuntu do roku 2029, predchádzajúce verzie Linux Mint postavené na Ubuntu 22.04 budú podporované ešte do roku 2027.

Okrem aktualizácie množstva softvéru podľa zoznamu noviniek obsahuje nová verzia množstvo najmä menších vylepšení, najväčšie avizované novinky sme popisovali v tomto článku.



Najnovšie články:

Let’s Encrypt začala vydávať iba 6-dňové certifikáty a certifikáty pre IP adresy
Záchrana sondy pri Marse je podľa NASA nepravdepodobná
Windows 11 sa po najnovšej aktualizácii nedá vypnúť
Slovensko.sk vyplo pre schránky notifikácie cez IMAP / POP3
MV bude mať dva výpadky, v sobotu sa dotkne eID a v pondelok oddelení dokladov
Starlink výrazne zlepšil mobilný program Roam
Odštartoval úplne nový pomerne zvláštny Star Trek seriál
Slovenské školstvo majúce problémy s kvalitou nakúpilo pre budúcich učiteľov tisícky licencií ChatGPT
Uvedený výkonnejší AI akcelerátor pre Raspberry Pi
Misia NASA sa úspešne predčasne vrátila z ISS


Diskusia:
                               
 

ze ako ovce pouzili kernel 6.8 ktory od aprila prestal fungovat pri montovani ntfs diskou, ja by som doporucil kazdemu s ntfs diskami aby pockali na nejaky opraveny kernel.

rest. skusili nainstalovat mainline a preinstalovali na 6.7 kernel ak potrebuju ntfs disky pripajat

inak tu je bug report ohlaseny uz v aprili ...

https://bugs.launchpad.net/ ubuntu/+source/ntfs-3g/+bug/2062972
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Upgrage na 22 mi pokazil autologin :(
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár