neprihlásený Streda, 7. januára 2026, dnes má meniny Bohuslava
Ceny SSD majú výraznejšie narásť aj v druhom štvrťroku

Značky: flash pamäťSSD

DSL.sk, 2.4.2024


Po výraznom náraste cien flash pamäte a rozličných flashových produktov v prvom štvrťroku má výrazný rast cien pokračovať aj v druhom štvrťroku a celkovo dosiahnuť 13% až 18%.

Odhaduje to analytická spoločnosť TrendForce.

TrendForce analyzuje a odhaduje zmluvné ceny medzi výrobcami flash pamäte a flashových produktov a ich veľkými odberateľmi, premietnutie vývoja týchto cien do koncových cien produktov tak môže byť časovo posunuté.

Po dlhšom poklese cien flashových produktov sa trend otočil vo štvrtom štvrťroku minulého roka, kedy už prišlo k výraznému nárastu cien najmä kvôli obmedzeniu objemu výroby flashových čipov výrobcami.

V prvom štvrťroku sa ceny flash pamäte a rozličných flashových produktov podľa aktuálnych informácií spoločnosti zvýšili o 23% až 28%. O takúto úroveň narástli ceny samotných TLC a QLC čipov a tiež klientských aj enterprise SSD. Ceny eMMC a UFS modulov sa zvýšili o 25% až 30%.

Na druhý štvrťrok odhaduje TrendForce nárast cien klientských SSD o 10% až 15% a enterprise SSD o 20% až 25%. Ceny eMMC a UFS modulov sa majú zvýšiť o 10% až 15% a ceny samotných TLC a QLC čipov o 5% až 10%, pričom celkový priemerný nárast cien flash pamäte a flashových produktov má dosiahnuť 13% až 18%.



Najnovšie články:

Nový kompresný formát videa AV2 nakoniec v 2025 nebol vydaný
WiFi 8 routery prídu ešte v tomto roku
HP uviedlo x86 PC integrovaný v klávesnici
Najznámejší výrobca mechanických klávesov uviedol magnetické klávesy
Sandisk nahrádza farebné WD značky SSD za novú značku Optimus
České železnice inštalovali do vlakov opakovače 5G signálu
SpaceX uskutočnila v 2025 opäť rekordný počet štartov
Tesla ukázala 1.2 MW nabíjanie svojho elektrokamióna
Ceny PC a smartfónov môžu tento rok výrazne narásť, odhadujú analytici
NASA kvôli Slnku nebude vedieť týždne komunikovať s Marsom, sondu sa jej zatiaľ nepodarilo zachrániť


Diskusia:
                               
 

Však iste. Mnohí si myslia, že najmodernejšie súčiastky budú iba a len lacnejšie. Už sú takmer zadarmo, ak porovnáme napríklad tie z roku 2000 a napr. ja osobne beriem kvalitu, nie cenu. a aspoň 5-10 ročnú záruku s tým, že sa výrobok najmenej 5 rokov nepokazí.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

zadarmo?
v roku 2000 si nemal web stranky tak balaste napisane, ze zatazia PC viac, ako cely windows XP..
cize ono ide hore HW< ale aj naroky na SW, android je dobrym prikladom.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár