neprihlásený Pondelok, 15. apríla 2024, dnes má meniny Fedor
Najväčší operátori začali vyraďovať ČT Sport

Značky: TVČesko

DSL.sk, 26.3.2024


Ako sme avizovali už minulý týždeň, významnejší slovenskí operátori v týchto dňoch reálne pristupujú k vyradeniu stanice ČT Sport z ich ponuky.

Z najväčších operátorov TV služieb tak spravilo UPC a dnes aj Skylink, Slovak Telekom oznámil vyradenie stanice od štvrtka 28. marca.

Ďalší väčší operátor Orange vyradil stanicu spolu s viacerými inými českými stanicami už na začiatku minulého roka.

Operátori stanicu vyraďujú po tom, ako ich na to vyzvala Česká televízia a minulý týždeň asociácia SAKT, Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie, zverejnila verejné odporúčanie pre operátorov stanicu vyradiť.

Česká televízia začala slovenských operátorov vyzývať na vyradenie ČT Sport vo februári, upozornil na to operátor UPC. Informovali sme o tom v tomto článku.

Operátor UPC videl za výzvou Českej televízie, ktorej stanice sa šíria na Slovensku od rozdelenia spoločnej krajiny a ktorá ich šírenie doteraz nenamietala, aktivitu slovenských televízií. "Spoločnosť UPC vníma túto výzvu a jej načasovanie za aktivitu koordinovanú niektorými slovenskými vysielateľmi, ktorých cieľom je odstrániť konkurenciu v podobe českých staníc pre ich obľúbenosť a značnú sledovanosť slovenskými divákmi," uvádzal operátor.

ČT Sport je ponukou obsahu aj napríklad kvalitou komentátorov a komentárov na tom výrazne lepšie ako slovenské všeobecne zamerané športové kanály.

V predchádzajúcich rokoch museli slovenskí operátori už vyradiť viaceré programy českých komerčných televízií Nova a Prima, pričom ich šírenie na Slovensku prekážalo najmä slovenským komerčným televíziám. Podľa názoru UPC sa zdá, že po požiadavke na vyradenie ČT Sport bude zrejme nasledovať aj vyraďovanie ďalších staníc Českej televízie.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Samsung má spustiť výrobu takmer 300-vrstvovej flash tento mesiac, budúci rok dosiahnuť 430 vrstiev
SpaceX použila prvý stupeň Falcon 9 už 20-krát
Apple čoskoro uvedie ďalší sci-fi seriál
Populárna databáza Redis má po zmene licencie ďalší klon, už bol vydaný
Apple údajne už tento rok uvedie nový procesor M4, s podporou AI
Western Digital predstavil 4 TB pamäťovú SD kartu
Česi vydali nový OS pre ich routery Turris
Predaje PC konečne prestali klesať
Nový ARM CPU pre notebooky od Qualcommu má byť výrazne výkonnejší ako Intel CPU
Sprístupnený očakávaný seriál Fallout podľa počítačovej hry


Diskusia:
                               
 

Keby mali rozum, tak predajú celú RTVS a je pokoj.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

RTVS čoskoro končí, nahradí jú štátna televizia, ľudia už nebudú musieť hladať objektívne informácie na alternatívnych mediách ale si ich budú môcť priamo pozrieť v televízii alebo vypočut v rozhlase, a toho sa liberali, pravičiari a vojnoví štváči boja, boja sa pravdy, boja sa že každý občan ľahko dozvie čo sa stalo na Donbase, kto to zo svetom myslí dobre a aké zlo vo svete šíri západ!
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

tebe dobre ebe. pracujes na trollej farme? poznam par ludi co su zmanipulovani hlavnxmi spravsmi, info fojnou, a totalne vygumovani su. Minule mi jeden ukazoval oblohu s odfotenymi kondenzacnymi stopami. rehotal som sa mu jako hrom.
inak vyradovanie ceskych televizii je totalna blbost. tie ceske maju stale vyssiu utoven ako nsse. sice tv nepozeram, ale aj tak si myslim ze vyradovanie je nespravne.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

bež si zabliakať na námestie tchorčokovi-pokrytcovi, vygumovanec-dezolát!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Myslis praudu o dialnici z ba do kosic? Ci nieco ine?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

dezolátov slepých ako ty nejaká pravda nezaujíma, oni majú svoje hovnomety a presstitútov, ktorí o pravde predsa nediskutujú!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Nie som si isty ci ked fetakovi zrusis kokain prejde na borovicku.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Keď si si nie isty, tak ako vieš, že nejde o špeciálnu Veľkonočnú epizódu Šéfa v prestrojení a ten feťák je v skutočnosti capo di tutti capi, čo testuje díle...operátorov? Lebo sú odvetvia, kde je customer first priekazne alfou i omegou.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

prejde na vajecny konak, likery, radlery, a kofolu-rum!
a puncovy rez, / tiramisu,
a tlacenku! s CIBULOU!!!
nema, cibulu nema!! a uz je 28.!!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

takže, niekoľko slovenských televízií sa dohodlo, že nahovoria Českú televíziu, aby u nás prestala vysielať... čo tým ČT vlastne získa?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

myslím, že ak by nemuseli tak by to nerobili, podľa mňa ide o tlak zhora. Všetko je o peniazoch, proste majú nakúpené práva iba pre vysielanie na území ČR. Nik zo zúčastnených nechce prichádzať o peniaze. Ani ten čo predáva licenciu a ani ten čo kupuje. Načo by bolo ČT platiť aj za SR?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Zámerom bolo neprekvapivo odstavit kvalitnejšiu konkurenciu, čo sa týka MS v hokeji...veď aj vrabce čvirikajú, že Narkóza a J@T Hnoj nenávidia českú konkurenciu a navyše J@T Hnoj bude už onedlho vysielať reklamy a upútavky s erotickým hlasom M. Hudáka prerušované nejakými MS v hokeji??? Ďakujem, radšej si zabezpečím vysielanie ČT Sport alternatívnymi spôsobmi, keďže pri mojej misofónii na priblblé reklamy v TV by som si nerád dráždil nervový systém...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak sa preukáže, že za týmto krokom stoja slovenské televízie s cieľom odstaviť českú konkurenciu, tak by mali schytať poriadnu pokutu. Ale poriadnu, takmer likvidačnú - za tvorbu kartelu a nekalé praktiky. Lebo ak sa to prepečie, nabudúce si dovolia ešte viac.
Lenže to by sme museli žiť v inom štáte a svete. Tu si ľudia zatiaľ stále hovoria: nevadí. A tak sa ani nič nezmení.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ministerka ma ine priority.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Určite má ešte ďalšie susedy, kamarátky a spolusúdružky pre ktoré hľadá teplé miestečka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj takých 5 faradov
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár