neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Windows 11 odstraňuje podporu Android aplikácií

Značky: Windows 11MicrosoftAndroid

DSL.sk, 5.3.2024


Spoločnosť Microsoft vo svojom operačnom systéme Windows 11 odstráni podporu pre spúšťanie Android aplikácií.

Funkčnosť má označenie Windows Subsystem for Android, WSA, a je realizovaná ako virtuálny stroj na technológii Hyper-V. Microsoft dnes ale na stránku o WSA doplnil informáciu, že podpora pre túto technológiu končí.

Funkčnosť umožňovala doteraz inštalovať Android aplikácie z Amazon Appstore a zrejme aj priamo pomocou ich inštalačných APK súborov.

Microsoft podporu definitívne zruší až o rok 5. marca 2025. Informácie spoločnosti o rušení podpory tejto funkčnosti nie sú ale dostatočne detailné. Napríklad nie je jasné, či od tohto dátumu na aktualizovanom Windows 11 prestane byť možné Android aplikácie aj spúšťať, informácie to iba naznačujú.

Podľa spoločnosti aplikácie, ktoré boli nainštalované pred dnešným dňom, bude možné používať ešte rok do 5. marca 2025. Oznámenie ale neuvádza, či od dnešného dňa už nebude možné inštalovať nové aplikácie respektíve dokedy to bude možné.

Rušenie sa týka iba Windows Subsystem for Android a nie podobnej funkčnosti Windows Subsystem for Linux, ktorá umožňuje podobne spúšťať na Windows 10 a 11 linuxové aplikácie.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16
Starship má dnes uskutočniť ďalší let, video
Google chce údajne na notebooky nasadiť Android namiesto ChromeOS


Diskusia:
                               
 

Grc odstraňuje grc. Dobré...
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Toto bola jedna z mala ficur, co davali Windows aky-taky zmysel pre beznych ludi (okrem WSL, to je pre advanced+ userov). Pomaly kazdy jeden bezny user mi povie, ze by chcel tu, ci onu appku na Windows, ci sa to da tam dat. MS je fakt skvela firma v zabijani dobre rozbehnutych veci...
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Myslím že ostáva výnodnejšie mať linux a windows vo virtuálke, ale naozaj závisí od užívateľa a aplikácie. Píšem to preto, že vyvojari linuxu spravidla neukončujú podporu a vývoj len tak hocičoho a náhle. Zatiaľ čo MS likviduje dobré veci konzistentne od vydadania Windows 7.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

ak aj niekto niečo prestane v linuxe podporovať, hneď je fork
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Windows OS pre dektop je nic. Skus zit s Microsoft 365 cloud. Mesacne su tam zmeny, niektore velmi vyznamne. Pod rukami sa menia admin centra, zlucujum rozdeluju, nezmyselne sa skyrvaju prvky menu len preto, aby sa na jeden klik navyse zobrazila jedna polozka v menu skryta pod troma bodkami, rusia remote powershell tools s nutenym prechodom na Graph API, zmena opravneni, ktore vplyvaju na cely tenant a pod ... a donekonecna je clovek obtazovany roznyi zmenami a relativne casto aj vypadkami.
Programatori trpeli, ze kazdy rok sa musia ucit nove API. Tento syndrom zastihol aj adminov, ktori sa ciastocne menia na programatorov (Grap resp. REST API).

Inak aj GCP (Google Cloud Platform) trpi syndromom castych zmien (nove nastroje, ktore nasledne boli zrusene, no uz ich mali niektori klienti zakomponovane v infrastrukture / v systemoch). Podla mna to je jeden z dovodov, preco AWS su viac pouzivane.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neviem načo by niekto mal mať 365 cloud či čo. Máme W7 a Office 2007 a bohate to na mnohé stačí a dlho nebude potreba to meniť. Iba ak čisté zúfalstvo.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ja som pisal o Microsoft 365 - cloudove sluzby. Spada tam Azure AD (cloudova verzia AD), Exchange online, MS Teams, Dynamics 365, Power Apps, Power Automate, Intune, Azure (VMky rozneho typu) ... a samozrejme aj Office 365.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pomaly ale isto, strácame ako užívatelia kontrolu nad všetkým, nezaplatíš nemáš nič, zaplatíš, možno niečo dostaneš.
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz ani data za nase peniaze niesu nase - kdejake AI-cko si ich cita a analyzuje a ktovie kam sa posielaju reporty...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ide to do jednoho velkeho serveru a jedneho dna budeme mat vsetci svoje roboticke kopie a nebudeme musiet chodit ako primitivi do prace teraz sme vo faze inicializacie sveta
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ked odstranuju funkcnosti Windows bobtna a bobtna ... spehovacky by asi nemali miesto
Odpovedať Hodnotiť:
 

google je lepsi v zabijanie, tuto je zrejme problem, ze im android appky kazili ich marketplace
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ked nevies detaily preco to zarezali tazko hodnotit.
Mozno ich k tomu nejako donutil google. Ci uz priamo, alebo zacal pytat vela penazi za to.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nejeden bezny user prinesie i domáce vajíčka, čerstvú divinu, či košík záhradnej zeleniny a padne na kolená, len aby sa zdôveril so svojimi vnútornými pocitmi a skrytými túžbami a práve preto sú poriadne klimatizované serverovne priekazne základom každého IT oddelenia.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

nanestastie mas pravdu. mna mrzi, ze koncia take dlhorocne zauzivane veci, ktore mali pridanu hodnotu a na disku nezaberali miesto ani nepredstavovali bezpecnostne riziko (mspaint, wordpad,...). Zaroven skoda, ze zaspali dobu a to ich prinutilo odstranit nejake veci (windows messenger, windows mail - raz pridali potom zas odstranili a tak dookola, outlook express). Najlepsim prikladom je znicenie alebo rebrandovanie do znicenia vsetkych instatnych komunikatorov, ktore kedy mali. uplny joke. tak sa na to pozrime. windows chat, microsoft messenger, skype a vsetky jeho varianty, office lync a office communicator, Windows Meeting Space, Microsoft NetMeeting, Microsoft Office Live Meeting, ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tieto programy stratili opodstatnenie s rozvojom internetu no hlavne po mnohých súdnych sporoch. IE, outlook, windows media player a pod. Boli programy na vytláčanie konkurencie, ak si chcel niečo iné, internet bol pomalý, musel si si to zháňať na fyzických nosičoch, čo ľudí nútilo si zvyknúť na veci predinštalované v OS. Rád si na oné staré časy zaspomínam, ale žeby mi chýbal MSN messenger alebo ICQ to určite nie.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tak napr. ten messenger - ms ho mal vsade, na viacerych verziach windows co ludia vtedy pouzivali. podcenil to, vyprdol sa na to, spravy neboli sifrovane az do uplneho konca messengera. zaroven sa to nesnazil vylepsit ani napojit na ziadny dalsi system/protokol, ziadne upgrady. ale to iba zapada do toho vzorca spravania sa k vsetkym komunikatorom co kedy mali. aktualne to vyzera tak, ze teraz ked je obrovska konkurencia tak paradoxne sa ms teamsu celkom dari. uvidime dokedy.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

A načo šifrovať kadejaké správy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Máš predsa Bluestacks, Nox, Memu a pkkt iných.

Osobne, ak chcem Android apps, nainštalujem si, ak nechcem, načo mi má Windows zajebávať miesto a zdroje (pre mňa) zbytočnou pičovinou.
To tam rovno mohli dať emulátory od zx spectra až po ps5 - veď, čo ak niekto chce spustiť program pre tieto systémy?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nedivila by som sa, keby mali podporu apple applikacii a tie by museli kvoli patentu ukoncit, nakolko ny ich iste apple zaloval za to. Nepacia sa ti Widly, nainstaluj si OSX. :o)
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

"Windows 11 odstraňuje podporu"
Predstavte si, že vám príde výrobca auta do garáže a odmontuje vám to, čo ste si s ním kúpili.
Drzosť tejto firmy je neskutočná.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Mne to nevadí, nech si odstraňujú blbosti. Nepoužívam mobil s Windowsom dohromady. Nepodstatná vec a aj informácia. Komu vadí nech nepoužíva Windows jednoduchá pomoc :)))

Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A stale neexistuje plnohodnotna linux nahrada po kolkych dekadach?

Na linuxe nefunuguje kopa priemyselnych aplikacii, produktivnych aplikacii , hry , takmer ziadny pouzitelny anticheat (dolezite pre multiplayer hry), to znamena ziadny podstatny obsah na linux

Linux je dobry akurat tak na primitivne a specializovane veci na server a lacne IoT.

Pokial ma linux uspiet tak je je tu este posledna sanca ze vydaju plnohodnotne linux desktop s plnohodnotnym officom aj online officom kde mozu kolaborovat v realnom case viaceri naraz, a plnohodnotny linux telefon s plnohodnotnou dostupnou platenou bezpecnostnou podporou.

Ak milion zariadeni zaplati 1 dolar rocne za bezpecnostne updaty tak by to bolo zivotaschopne.

A vyvijat mimo UK/US/ciny/indie.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Celá linux komunita čakala už len teba aby si im poradil ako konečne poraziť windows.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

No teda, tak ty si jasný špecialista. Keby nebolo Teba a veľkých zemiakov, tak by sme museli žrať malé zemiaky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne si na to kapol. Linux bol povodne vytvoreny pre hracov, hlavne lamy, co musia cheatovat.

Zopsuli sa a z povodnej uslachtilej hracskej platdormy a sa pretransformovali na server OS, prip. OS pre IKT, prip. pre nenatocnych uzivatelov a na stroje s menej prostriedkami.

Az tak zly toten Linux je, ze i ten MacOS je stale na jeho upravenom jadre postaveny.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár