neprihlásený Nedeľa, 13. októbra 2024, dnes má meniny Koloman
V Orangei sa začali výrazne presadzovať čínske smartfóny, aj najpredávanejší je už čínsky

Značky: smartfónyOrange

DSL.sk, 14.11.2023


Medzi najpredávanejšími smartfónmi mobilným operátorom Orange sa v posledných mesiacoch začali opäť výraznejšie presadzovať smartfóny čínskych výrobcov a v októbri bol najpredávanejším čínsky Xiaomi Redmi A2 v čiernom prevedení.

Informuje o tom dnes zverejnený rebríček najpredávanejších modelov u tohto operátora.

Operátor od októbra ale zrejme zmenil metodiku, keď za samostatné modely považuje aj iné farebné prevedenia toho istého modelu. V minulosti farebné prevedenie v rebríčku neuvádzal a zrejme nerozlišoval a nie je jasné, ako by vyzeral októbrový rebríček pri nerozlišovaní farebných prevedení.

V minulosti mal veľmi silnú pozíciu u slovenských operátorov čínsky Huawei, pred dvomi rokmi v druhej polovici roka 2021 mal veľmi silnú pozíciu zase globálne tretí najväčší výrobca Xiaomi a u viacerých operátorov mal najpredávanejší model túto značku.

V poslednej dobe mal v Orangei opäť jasne najsilnejšiu pozíciu Samsung, v posledných mesiacoch sa ale posilňuje pozícia čínskych výrobcov Xiaomi a Honor a vo viacerých mesiacoch bolo päť z desiatich najpredávanejších modelov týchto značiek.

V októbri sa posunul Xiaomi Redmi A2 už na prvú pozíciu a na treťom mieste bol čierny Honor X6. Medzi ne sa dostal čierny Samsung Galaxy A14.

Štvrtý bol čierny iPhone 15 128 GB, piaty Samsung Galaxy A54 vo farebnom prevedení graphite. Prvú desiatku dopĺňali modrý Honor 90 Lite 5G 256 GB, čierny Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, Samsung Galaxy A34 v prevedení graphite, modrý Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G a Apple iPhone 13 128 GB vo farebnom prevedení midnight.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Ďalší let Starship má byť zajtra, SpaceX sa pokúsi rampou zachytiť prvý stupeň
Nové .sk domény budú opäť dočasne lacnejšie
Trailer poslednej série animovaného Star Trek seriálu
Intel uviedol nové desktopové CPU, výrazne znížili spotrebu v záťaži
Chrome začal vypínať rozšírenia nepodporujúce nové API, aj populárny uBlock Origin
Vydané nové Ubuntu 24.10
O2 mierne zlepšilo pokrytie 5G
Predaje PC poklesli, najmä Macov
Skladateľné smartfóny ovládli čínski výrobcovia, vedie Huawei
Aj Nobelova cena za chémiu udelená za umelú inteligenciu, na predpovedanie tvaru bielkovín


Diskusia:
                               
 

Len dúfam, že na to orange neurobí reklamu ako telekom https://dopice.sk/sgx
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Čo sa deje v Orangei je mimo Orangeu priekazne jasnejšie z vyhlásení Orangea.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Všetky sú čínske. To že sekretárka prdí do stoličky v inom štáte priekazne nemení nič na tom že sa to celé vyrába v čínskych fabrikách z čínskych súčiastok. Tak prečo neprejsť rovno na zdroj ?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Pozerám na mobil Made in Vietnam a premýšlam, kde zase experti z dsl.sk urobili chybu.

Čína už dávno nie je jediná ázijská fabrika, neni ani lacná a politicky dosť na prd. Firmy z nej už odchádzajú.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

stále je ale 90% tých akože nečínskych značiek rátaj aj Aplle vyrábaná tam.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

*Apple
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aplee ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale, priekazne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Počet značiek je irelevantný. Dôležité je počet vyrobených kusov alebo ich trhová hodnota. Samsung ma 30% trhu a nevyrába v Číne.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

korea je kolonia, maju podiel len preto lebo US zasankciovalo huawei a preto dnes uz operatori v EU nepredavaju huawei fony
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Co myslis tym "zase"? Toto musi byt prvy krat!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cina ma fabriky v vietname a inda a predava sama dalej lacno
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie je čínsky ako čínsky, že? Alebo všetko čo sa vyrába v Číne je rovnaké?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

napríklad indický
Odpovedať Hodnotiť:
 

China Accounted for 67% of Global Handset Production in 2021.
India accounted for 16% of global handset production in 2021.
Vietnam accounted for 10% of total global handset production in 2021.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co sa tu cudujeme, kompletne vsetko je z Ciny, aktualne uz je cely svet a jeho blahobyt zavisly od Ciny, to je fakt
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme, ze vedu cinske telefony, pretoze su na rozdiel od Applu kvalitne. Clovek za rozumne peniaze dostane premiove funkcie. A nemusi sa citit ako trulo, ked mu v Apple store predavac predstavuje USBC ako prevratnu novinku vo svetele mobilov.

Apple ma suverenne najhorsie zariadenia, aj ich AirPod Max su slabucky odvar oproti Sony XM5. Dufajme, ze ludia zacnu pouzivat rozum.

Inak Apple sa tot nedavno chvastal ako ich M2 cip zvladne gaming. Hodnotenia hovoria ale o niecom inom. Bud sa to neda spustit alebo framerate je na urovni lacneho kancelarskeho booku.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Ti nejaky aplista pretiahol zensku ?
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Kiez by som nejaku mal :) Dlhodobo sme v praci pouzivali Apple produkty kym niekto z vedenia nedostal rozum.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Holt, keď aplista u niekoho nenájde ženu, tak sa zásluhou antidiskriminačných tréningov priekazne s ničím neštorcuje.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nejako jablko nemusim, ale teraz ked som zhanal nejake veci tak ipady su lacnejsie nez konkurencia v rovnakej triede. A ide to vsetko plynulejsie ako na konkurencnych zariadeniach. "principy" maju iba fanboys, ja sa riadim hesla za svoje prachy maximum.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Veď aj twimtbp priekazne nekale zvýhodňuje nvidiu proti výkonu na amd. Apple si dodatočnú exkluzivitku vývoja môže dovoliť, keď im to zákazník nakoniec preplatí x násobne, nie je čo riešiť. Ono ale veľa devs si na účasti produktu v apple store dajú svinsky záležať sami od seba, pochopiteľne.
Kto vie, android je posl. dobou tiež náročnejší plus množstvo pijavičných procesov v pozadí. Lepšie to tam už asi nébude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechcem hodnotit apple ale pausalne tvrdit ze cinske znacky su kvalita za rozumnu cenu, to je asi dost ustrelene. Su aj kvalitnejsie aj dost biedne, ale v globale je to skor nic moc a este stale musia popracovat. Hlavne sw podpora je slaba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ustrelene v com? Ze cinska znacka nepredava USB-C kabel za 130 euro? ako Apple?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Priekazne nehrozí aby ľudia začali používať rozum na rozumné veci. Už teraz radšej idú s dobou ai.
Podla spolkov análitických tvrdí sa, že apple klientela neustále rastie a navyše pri svých ufónoch ostávajú dlhšie ako tí na androide.
Ako dôkaz sa dá brať do úvahy jasnú možnosť že si ufonári v hlavách tvoj odstavec o hodnoteniach m2 ako laciní kancelársky puk. vyvracajú tým že toť dezinfo a ešte radšej sú keď si to proste vysvetlia ako tú najkorenistejšiu konšpiračnú teóriu.
Imho je to jedno, appláci sú najskvelejší, najyntelygentnejšji kúl ľudzé v celej galaxii a vesmíre zároveň a posielam im všetkým kvetky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale ved co sa da ine cakat? Apple a Samsung su v zasade jedine necinske znacky. Motorola len tak paberkuje, LG uz neexistuje, Sony to je skor pre humoristov. V podstate mimo cinskych znaciek a Apple-Samsung uz nic nie je.Aj ked aj ta Cina uz dost kasle na zapadny trh a ostava uz vlastne iba Xiaomi a tak poslabsie Honor,svoje high end uz moc na globalny trh ani nedava ale to uz vlastne ani Xiaomi.A zvysne cinske znacky sa bud stiahli alebo uz proste nerobia globalne modely - OnePlus, Oppo (aj ked tie sa de facto zlucili), Huawei (ten bol vytlaceny) a zvysok je skor exotika - Realme,Tecno a podobne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skor bude zaujimave sledovat co sa bude diat s Androidom.Mam taky jemny pocit ze Google to prestrelil. Huawei, tym ze ho odstrihli sa vydal vlastnou cestou a v najnovsom ohlasenom Harmony Next uz nebude ani podporovat android aplikacie a celkovo maju vlastne sdk aj nastroje. Xiaomi ohlasili svoj HyperOS co je skinovany android, ale tak zacinal aj Harmony od Huaweiu.Dnes vyslo najavo ze Amazon tiez konci s Androidom pri ich Fireos uz maju vlastnu platformu. Myslim ze Google tym ze odpisal Huawei dal jasne najavo ze nikto si nemoze byt isty pristupom a tak sa postupne ostane spolocnosti zariadia.Tak hej to bude krasna buducnost ked tu budeme mat 10 nekompatibilnych systemov, v kazdom ine aplikacie inej kvality a v zasade sa clovek upise vendorovi/vyrobcovi lebo ked uz si nakupy apky uz sa mu nebude chciet prechadzat inde....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vytazi z toho Apple pretoze na jeho platformu sa zvacsa appky robia na prvom mieste. Kto bude chciet mat istotu, ze na jeho telefone pojde vsetko tak sa trosku za ten iPhone priplati.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak EU odstrihne iOS a je to vybavene. Som zvedavy, co bude robit Apple potom :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zmení logo z biblického kusnutého na slivku, priekazne fľaškovej verzie a šicke budú razem zrelaxovaňejšé.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no Apple ma 30% podiel v mobilnom businesse a 70% maju vsetky androidy dokopy. Velku cast z toho bude robit India, Cina a celkovo azijske trhy ale aj co to z Afriky a celkovo rozvojovy svet.Dost pochybujem ze tam bude nejaky masovy presun k drahemu Applu, ked ani teraz na tychto trhoch na Androide sa moc nezaraba (v zmysle aplikacii).
Odpovedať Hodnotiť:
 

mobilnú divíziu Motoroly kúpilo čínske Lenovo :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo ňokkia? Tá vraj priekazne comeback podniká.
Odpovedať Hodnotiť:
 

som sa pozrel, čo za delo je ten najpredávanejší Xiaomi Redmi A2
...má to 2GB RAM a 32GB ukladací priestor
WTF?!? však tam sa ani čistý android nezmestí, ako s tým chce niekto v roku Pána 2024 fungovať?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veď priekazne trpezlivo lól.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som ale inak priekazne veľmice prekvapkaný že japonci krom sony nič len taký, malý huslisti. Kyocera nič smart ňevyrába?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár