neprihlásený Štvrtok, 29. februára 2024, dnes má meniny Radomír
Kvôli búrkam boli ďalšie desiatky tisíc domácností bez elektriny, teraz na západnom Slovensku

Značky: Slovenskoelektrická energia

DSL.sk, 30.8.2023


V krátkom čase boli na Slovensku kvôli búrkam opäť desiatky tisíc domácností bez elektrickej energie, tentokrát na západnom Slovensku kvôli nočným búrkam v noci z pondelka na utorok 29. augusta.

Bez elektriny bolo až viac ako 50-tisíc odberných miest, uviedla pre agentúru TASR spoločnosť Západoslovenská distribučná.

Najviac boli zasiahnuté oblasti Nových Zámkov, Trnavy, Senice, Komárna a Nitry. Prišlo celkovo k 22 poruchám na vedeniach vysokého napätia a 28 poruchám na úrovni nízkeho napätia.

V utorok ráno bolo bez elektriny ešte 4-tisíc odberných miest, pričom spoločnosť očakávala opravenie zostávajúcich porúch v priebehu včerajšieho dňa.

Rozsiahle výpadky elektrickej energie kvôli búrkam, vetru a sneženiu sa pravidelne objavujú najmä na strednom Slovensku, kde sú výpadky spôsobované najmä popadanými stromami a konármi. Naposledy prišlo k rozsiahlym výpadkom v tejto časti Slovenska v sobotu 26. augusta, kedy bolo na severe Slovenska, najmä stredného, bez elektriny viac ako 40-tisíc domácností a časť porúch bola opravená zrejme najskôr až v pondelok.

V prípade výpadkov z pondelka na utorok na západnom Slovensku k problémom prispeli aj popadané stromy a konáre, ako prvú príčinu ale avizovala Západoslovenská distribučná údery bleskov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Chrome má plošne zapnúť šifrovanie odolné kvantovým počítačom v apríli, časť užívateľov ho už využíva
Raspberry Pi sa doteraz predalo 61 miliónov kusov
Samsung predstavil microSD kartu s reálnou rýchlosťou 800 MB/s
Spustená výroba rýchlejšej rýchlej HBM pamäte
Orange má výpadok 4G siete, zákazníci bez 5G sú tak odkázaní na 2G


inzerciaDiskusia:
                               
 

Eletrikári von zo šenku a opravovať. Čo tam po trojke v žile! Babky chcú Matného žvásty pozerať!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Zanedbaná údržba.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Staci dat do zakona ze 20 m naokolo vedenia je mozna tazba dreva bezodplatne a rychla rota vykopa aj korene stromov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to presne naopak. Keď to povolíš nepôjde tam ani noha.
Naopak, keby rozšírili, že bude zakázane píliť stromy pod el. vedením to by zabralo.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

aj u mna boli .neviem ci poistky vyrazilo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

holt odolnost voci CG+ bleskom je mensia ako na slnecny vietor
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslel si také že 300-350 kA?
Odpovedať Hodnotiť:
 

pravidelne objavujú najmä na strednom Slovensku, kde sú výpadky spôsobované najmä popadanými stromami a konármi.
Ahá, takže keď sa to deje na str.sk často priekazne pravidelne, načo s tým niečo robiť, počkáme až sa dačo do série a potom pošleme electrocrews, to že keby sa poslali pilníci čistiť trať kolem vedení je na hovno a drahé. Ľudia si môžu pískať keď ich tý grázli nechajú trebárs aj umrieť. O zadelovaní financií už radšej ani nepindajme, eurofondy pre také preventívne riešenie nemajú ani cent. Poškodenie občana je evidentne vítané, a kto si myslí opak, nech sa dá liečiť čím skôr.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Pockaj este 20 rokov a snad sa to vyriesi. U nas v meste skoro pri kazdej burke vypadavala dodavka ele. energie. Nesvietila vzdy vyrazna cast mesta, ani poulicne lampy. Najcastejsia pricina bola porucha na transformacnej stanici. Po modernizacii trafostanice sa to konecne napravilo. Cakali sme na to len cca 15 rokov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Amatéri...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale veď to je na rok v ktorom žijeme nie že totálne smutné ale rovno priekazne choré. Ešte čakám že to tí ujovia chujovia vo vyšších pozíciách odôvodnila tak, že tam tie stromy hrajú kritickú roku v zachytávaní bleskov od káblov. No vážne, melíško, česť jeho pamiatke, mohol zbehnúť do parlamentu medzi tie sopľavé deti a poriadne im to nandať. Od mravcov cez cibuľu k školstvu, nemocniciam, dialnicam, cestám, mostom, kokot tu by sa dalo menovať do budúceho týždňa, a čo za tie mld zabezpečili? Hovno.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim si ze hlavne smeraci zamakali na tom aby stat fungoval.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To máš jedno, zamysli sa ako vlády po celom svete kolaborujú voči svojim konštituentom a vychádzajú v ústrety cudzozemským korporáciam a migrantom. Pomoc ukrajine priorita číslo jedna a vlastný národ pritom nechajú doslova hladovať, zmenil by na tom smer niečo? Vôbec, každý politik hrá divadlo a číta svoj skript, posledne sa tým ani netaja keďže bez pohľadu na papier nevedia ani slovko vypotiť čo bolo známe u obamu, hollywood a televízia je distrakcia od reality, politici sú ešte väčší herci a hovädá ako víťazi ota, emmy, hfa vrátane ďalších 12 ocenení, najlepšie na tom je že s rozdielom televíznych cocotín čo nás akože zabávajú a gumujú, tí politickí skurvenci nám doslova ničia životy, v mene demokracie obzvlášť, keby sa smer konečne zbavil toho SD, možno by sa im aspoň dal veriť priekazne nos medzi očami. Výkon ostatných pol. strán je ešte žalostnejší.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ale jak zasa niekto podsúva nejaké "prieskumy" a voloviny. No a čo keby aj vyhral Pico, furt lepšie ako "progrepíp... alebo tí pošahanci čo tam boli doteraz.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Imho smer zinkasuje legendárnu výhru, a tým aj národ, pokiaľ zostaví koalíciu bez kollára a pellegriniho. Čiže jedine smer, republika a sns, inak nepríde k zmene zákonov ktoré by konečne dali všetkým sviniam vrátane tých mediálnych, riadne poza uši.
Vzostup progresso je prinajmenšom podozrivé, páchne to konšpirovaním, na voľby bude 100%-ne treba priekazne dozerať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak je to teda kvôli búrkam, môže sa EU pokojne vrátiť k naftovým osemvalcom, plastovým brčkám, prestať vydržiavať WWF a pozatvárať sa šírenie dezinformácii Deti Zeme a podobné neziskovky, pokiaľ teda nie je cieľom pôsobiť s tým demagogickým vyberaním z reťazca príčin priekazne najzapadajúcejšiu ako echt debili.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nie si ty priekazne vivek ramaswamy? To isté tvrdí aj on, dodal by ti ešte podstatný detajl a síce že co2 je plant food, ja by to nazval skôr vzduch pre zeleň a riasy ale budiš, aspoň nie je vytretý jak tí zelenoplanetárný psychoši čo sa lepia na asfalt. Problém je že vivek bol financovaný sarošom, na svoju obranu prehlásil že to nie džordžikom ale bratom paulínom. Ja hovorím, jedna pliaga ako druhá, saroš jak hovňák. Nezabudnúť že vivek je členom wef, to by bol svet v ešte väčšej píjči ako s dementným peďákom dedo jozef biďákom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto preplati pokazene potraviny v chladnicke ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Možno vilko z modrého obláčku, v spolupráci s dákym politickým šašom, už ich tam zopár mal. Z pol. platu cez 6k evri na mesiac? A že ich tam je ako maku! Bodeť by né.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár