neprihlásený Pondelok, 20. mája 2024, dnes má meniny Bernard
Cherry uviedla novú generáciu svojich štandardných mechanických klávesov

Značky: PCperiférie

DSL.sk, 25.8.2023


Spoločnosť Cherry, tradičný a najväčší výrobca klávesov pre mechanické klávesnice, aktuálne uviedla novú generáciu svojich štandardných MX klávesov s viacerými internými technickými vylepšeniami.

V poslednej dobe spoločnosť uvádzala najmä rozličné špecifické nové typy mechanických klávesov, napríklad s nízkou výškou ale tiež modifikované verzie niektorých svojich štandardných klávesov.

Nová generácia označená MX2A je novou generáciou tradičných typov Cherry MX klávesov, pričom nová generácia je k dispozícii pre všetky doterajšie MX klávesy plnej veľkosti, MX Red, Brown, Black, Blue, Speed Silver, Silent Red a Silent Black, a tiež ich RGB verzie.

Podľa oznámenia má nová generácia vylepšené viaceré vlastnosti, aktivácia má byť hladšia a klávesy majú mať vďaka tomu lepšiu odozvu a pocit z písania, zlepšená má byť akustika a klávesy majú byť tichšie a u viacerých typov je naďalej avizovaná životnosť viac ako 100 miliónov stlačení.

Cherry okrem iného prepracovala tvar komponentov a pružiny, ktorá zmenila tvar z valcového na sudový. V klávesoch používa prémiový lubrikant, použitý je nový vodiaci systém a povrchy sú leštené diamantom pre menšie trenie a hladší pohyb pri stláčaní.

MX Blue je naďalej klávesom s hlasným kliknutím a využíva tieto inovácie okrem použitia lubrikantu a nového tvaru pružiny.

Nová generácia je už dostupná pre partnerov, výrobcov klávesníc používajúcich klávesy MX, neskôr má byť dostupná aj v podobe predaja individuálnym zákazníkom. Cherry zároveň pripravuje vlastnú klávesnicu používajúcu novú generáciu klávesov, Cherry XTRFY K5V2. Dostupná bude tento rok, presnejší termín oznámenie neuvádza.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok
Android smartfóny na základe pohybu rozpoznajú, že sú kradnuté, a zamknú sa
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť viachodinovú odstávku služieb
Nové ARM notebooky budú mať dobrú oficiálnu podporu Linuxu
Po dlhých rokoch sa zvýšila kapacita 2.5" HDD
V Česku sa DSL zrýchli zrejme až na 500 Mbps / 100 Mbps


Diskusia:
                               
 

Na strane klávesníc s nízkym zdvihom je pretlak. Diera na trhu je práve na opačnom spektre klávesníc s vysokým zdvihom. Ak niekto ponúkne klávesnicu so zdvihom povedzme 10 - 15 CM a výrazným klikotom, má vyhraté.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A odentrujes to 10kilovym kladivom, ako hovori klasik.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

E-é, váhou samotnej klávesy by si vybalancoval silu potrebnú na stlačenie pružiny. A ak by si sa nasral, mohol by si tak klávesnicu ovládať priekazne elementom vetra, či fúkania.
Odpovedať Hodnotiť:
 

10-15cm lol a bez potenciometre. Načo vlastne ľudia blbnú za všetkými tými cherry fidget clickermi? Veď to je tak odporný zvuk čo to vydáva. Aspoň v jednom môžem súhlasiť s apple komunitou, plne sa zastávam membránovým klavesniciam. Aspoň na verejnosti neotravujú ako exibičný masturbéri v digi svete.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Hlavne nezabúdať na tie mechanické klávesnice drbať adaptívne smart podsvietenie, čo ide ovládať len z gigovej apky, bežiacej s nádhernou ikonkou v lište pod Win 11, nakoľko používateľ je bipolárny kokot, čo to priekazne manuálnym dzindzíkom ovládať nechce.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Hahahah! Ale vážne, nedá sa len súhlasiť. Eye candy a rgb ošiaľ je priamo úmerný vlajkám priekazne dúhového charakteru. Aby som nezabudol, zas raz posielam kvety. Inu bych to nazval že, hitíka.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Myslim, ze najziadanejsou castou bude ten premiovy lubrikant, ten urcite potesi kazde klavesofila ;)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Aby to nedopadlo ako Butterfly klavesnica od Apple.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ruku líbám, milostivá paní!

ale copak, inu, co vás nemá, pane rado, vašnosto!

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tých 100 miliónov stlačení je na jeden kontakt? Si trúfajú, strojári, mechanici jedni... ani omylom! Závisí životnosť oceľových spínačov od pôsobenia bočných síl, zákmitov - niekto strááášne rýchlo kliká aj myšou až, aaaa, zlomené oceľové či aké perko v malom mikrospínači. Blbovi nevysvetlíš.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pokiaľ sa nezlomí iné péro, tak je to ok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Elementy presne ako hovoríš, ja som si chcel na novú obľúbenú myš preletovať doiebaný lmb spínač zo starej, neergonomickej myše bez boč. makro tlačidiel, rozobral som a začal taviť cín, kým som ten spínač do pol min. vybral, prestal klikať, a to vo všetkých troch prípadoch sikovnejšími pokusmi L+R+MMB. To keď sa v dnešnej dobe tak ničomná sračka nedá úspešne vykonať priekazne bežnými domácimi mikropájkami tak veru neviem čo bude za ďalších desať rokov. Musím kúpiť spínače a dúfať že 5sek 150 stupňov tie péra neodserie rovnako rýchlo.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár