neprihlásený Štvrtok, 13. júna 2024, dnes má meniny Anton
Vydaný LibreOffice 7.6

Značky: LibreOfficekancelársky balík

DSL.sk, 21.8.2023


Organizácia The Document Foundation aktuálne oznámila vydanie novej verzie populárneho open source kancelárskeho balíka LibreOffice 7.6.

V oznámení neavizuje pre novú verziu žiadne významnejšie novinky a nová verzia aj podľa detailnejšieho zoznamu zmien zrejme obsahuje množstvo iba malých funkčných zlepšení a opráv.

Oznámenie aj vysvetľuje absenciu väčších noviniek, keď podľa tvorcov je po dlhých rokoch vývoja ťažké vyvíjať úplne nové funkčnosti a väčšina zmien je tak zlepšením existujúcich funkčností.

Jednými z najväčších noviniek sú zrejme vylepšenia v oblasti exportu a importu iných formátov súborov. V podpore formátov OOXML kancelárskeho balíka Microsoft Office síce nepribudla lepšia podpora výraznejšej funkčnosti, pribudla ale podpora OOXML súborov používajúcich formát Zip64.

Ešte významejšie zmeny sú v podpore exportu do PDF. V novej verzii sa štandardne exportuje do formátu PDF v1.7 oproti PDF v1.6 v doterajších verziách, zároveň sa štandardne vytvárajú Tagged PDF napríklad pohodlnejšie prezerateľné na mobilných zariadeniach s malým displejom.


Predstavenie noviniek v LibreOffice 7.6 (video: The Document Foundation)Kompletnejší zoznam noviniek je možné nájsť v poznámkach k vydaniu verzie 7.6.

Od ďalšej verzie zmenia tvorcovia označovanie nových verzií a budú ich označovať podľa dátumu vydania. Ďalšia verzia je plánovaná na február budúceho roka a bude tak mať označenie LibreOffice 2024.02.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Satelitné dáta ukázali anomálie už 19 dní pred ničivým tureckým zemetrasením
YouTube testuje vkladanie reklám priamo do videí na serveroch
Čoskoro majú prísť lacnejšie SSD pre PCI Express 5.0, demonštrovaný prototyp
Aj MediaTek vyvíja ARM CPU pre osobné počítače
Starlink satelity budú aj na veľmi nízkych orbitách pod 400 km


inzerciaDiskusia:
                               
 

pouzivam dlhu dobu ako office balik. da sa.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja som si presadil aby som ho mohol na niektoré účely používať aj v práci. Napríklad ak je potrebné použiť niektoré časti datasheetu tak na "rozoberanie PDF" je bezkonkurenčný.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nie ženatý? Libre patrí medzi podstatne menej obľúbené. Kto má nejakú inú verziu MS Office ako 365, ten je určite spokojný a nepotrebuje špekulovať. A to majú takmer všetci. Na školách - všetci, na úradoch - všetci, vo firmách - hádam všetci a inde samozrejme tiež.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Je to len o tom, ako si kto zvykol. Ja som na tom napísal dve diplomové práce. Úplne bez problémov. Na bežné tabuľky, texty to ide tiež.
Makra som si zvykol vo VBA a do LO sa mi to už nechce všetko prepisovať a používam to len v práci.

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

dakujeme prispevkom od MS Marketingoveho Oddelenia. A teraz spat k realite.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Le popisujem realitu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Realít je minimálne toľko čo autistov plus suma schizofrenikov plus tá jedna, čo schizofrenici naviac priekazne ešte zdieľajú pre psychiatrov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dakujeme prispevkom od M$ Marketingoveho Oddelenia. A teraz spat k realite.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

A tým že sa tu spomína LO to je v poriadku??
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

V diskusii pod článkom o LO? Snáď áno. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby obrázky (ribbon) boli lepšie ako text (menu), tak by sme používali piktogramy ako Číňania.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved ten software nikto nepouziva (0.03% market share).

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten názov to marketingovo zabíja a pritom priekazne namiesto lokálne v rámci sociálnej bubliny nesmierne rafinovane pôsobiaceho Libre stačilo použiť niektorú zo známych značiek písacích strojov.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Súhlasím, mohli to aspoň priekazne nazvať liberte keď už.
Odpovedať Hodnotiť:
 

LIBERTA boli v minulosti najmä detské kočíky. Pre deti. Nie ako tie dnešné pre 1 kg zemiakov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale že ich ešte stále vídať, síce rómky ich priekazne používajú na prevoz dôležitých vecí ALE aspoň to svedčí o kvalite, samotné kolesá a ich priemer v sekunde zničia tie plastové nylonové toxické sračky. Ako hovoríš, kilá zemákou intoxikované už v batoľáckom veku, niet divu že dospievajú a vyrastajú z nich dementi neschopný myslenia. Hlavne že mamičky sa pýšia čo najviac krikľavým full feature vozíčkom než deckom, dnešná doba je len o spotrebe, čo si kto môže dovoliť a následne chvalenkárčenie či na ulici alebo virtuosviete.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár