neprihlásený Utorok, 28. mája 2024, dnes má meniny Viliam
Suse bude opäť stiahnutá z burzy

Značky: Linuxbiznis

DSL.sk, 18.8.2023


Spoločnosť Suse stojaca za relatívne populárnymi linuxovými distribúciami bude po rozhodnutí majoritného vlastníka po niekoľkých rokoch opäť stiahnutá z burzy.

Spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení.

Majoritným vlastníkom je švédsky investičný fond EQT cez spoločnosť Marcel LUX III SARL, vlastní približne 79% akcií. Spoločnosť sa obchoduje na Frankfurtskej burze, na ktorú bola uvedená len v roku 2021.

Stiahnutie z burzy podľa oznámenia umožní spoločnosti sústrediť sa na dlhodobú stratégiu. Spoločnosti obchodované na burze pravidelne zverejňujú svoje finančné výsledky a sú pod tlakom vplyvu týchto výsledkov na kroky investorov a cenu akcií.

Suse stojí za linuxovými distribúciami SUSE Linux Enterprise a openSUSE, jej distribúcia je jednou z najstarších komerčných distribúcií a je pomerne úspešná vo firmách.

Vznikla v Nemecku a jej prvá verzia bola vydaná v 1994. V 2003 ju kúpil Novell, ten bol v 2010 kúpený spoločnosťou The Attachmate Group a tá sa v 2014 spojila s Micro Focus. V roku 2019 dokončil akvizíciu spoločnosti švédsky investičný fond EQT za 2.5 miliardy dolárov.

Väčšinový vlastník ponúkol aktuálne ostatným akcionárom odkúpenie ich akcií za cenu o približne 67% vyššiu ako včerajšia uzatváracia cena akcií na burze, k predaju ich podľa oznámenia neplánuje nútiť a môžu zostať akcionármi aj po stiahnutí spoločnosti z burzy. Spoločnosť bude stiahnutá z burzy fúziou s neuvedenou luxemburskou spoločnosťou, malo by k tomu prísť vo štvrtom štvrťroku.

Ku stiahnutiu z burzy prichádza okrem iného po tom, ako Suse oznámila a uskutočnila kroky súvisiace s nedávnym krokom Red Hatu, ktorý zneprístupnil voľne dostupné zdrojové kódy svojej distribúcie Red Hat Enterprise Linux a výrazne tým sťažil vytváranie klonov.

Suse v júli oznámila, že plánuje v nasledujúcich rokoch investovať viac ako 10 miliónov dolárov do vytvorenia nového klonu RHEL. Spoločnosť sa následne stala jedným zo zakladajúcich členov asociácie OpenELA, Open Enterprise Linux Association, ktorá má vytvárať zdrojové kódy a ďalšie nástroje umožňujúce vytvárať klony RHEL a sprístupňovať ich komunite.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Apple má v 2026 spustiť predaj MacBooku s displejom aj namiesto klávesnice
Tretí let Starship zlyhal kvôli upchávaniu, štvrtý má stanovený dátum
Aj v Česku vytvoril hokej rekord internetovej prevádzky, cez 3 Tbps
Na Slovensku tento rok vznikne ďalšia väčšia sieť balíkoboxov
O2 výrazne zdražuje denné dáta, označuje to za vylepšenie ponuky
Kapacita dodaných magnetických pások dosiahla nový rekord
Konkurent Starlinku od Amazonu dokončuje testy, prototypy satelitov ide zničiť v atmosfére
Vo vesmírnom Boeingu objavený opäť ďalší problém, aj tak má ale odštartovať o týždeň
Legendárny instant messenger ICQ končí
Nový formát menších pamäťových modulov CAMM2 použitý už aj v desktopovej doske


Diskusia:
                               
 

Miesto zjednotenia vytvorit dalsich X klonov. To je take typicke linuxovske.Kezdy vie vsetk najlepsie... Takto to Linux nikdy nedotiahne na realneho konkurenta Win/Mac na desktopoch.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Jozko z Hornej Dolnej na dsl.sk vie viac ako investicny fond co dava to jedneho projektu 2.5 miliardy. Preco sa radsej nepridu opytat sem, nez aby mrhali peniazmi. Tu im poradia zadarmo, co sa oplati...
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Málokto z tých, čo nepotrebujú prepierať peniaze, pozerá ale i na finančné injekcie do startupov priekazne z perspektívy investičných fondov.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Čo mňa serie, ako dojebabrali Novell Netware operačný systém...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

1nápad -

- by mohli spravit, nejaký film, al. nejaký díel seriálu, (napr.nejakého Star Treku, z tých x, desiatky nových, a chzstaných, plánovaných ST. seriálôv), aj s, a o,

Ada,

hey, s Adou, lovcelace, a spol.

(a kus aj o tých úplne prvotných začátkoch ..výpočtových mašín,
a vôbec ..priemzslovej r´evolúcie, v 17 - 18 - 19.století..
(a "počítačovej", v 20.tom. stol.)
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Pre zelené cifry zotročujú ľudí čo pre nich robia. Najlepšie by bolo dať akciám globálny ban, je to priekazne rakovina zdravého fungovania spoločnosti a spoločností.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár