neprihlásený Streda, 15. mája 2024, dnes má meniny Žofia
Arm má mať pri vstupe na burzu hodnotu 60 až 70 miliárd dolárov

Značky: ARMITbiznis

DSL.sk, 3.8.2023


Spoločnosť Arm chce pri plánovanom vstupe na burzu ponúkať svoje akcie s cenou zodpovedajúcou ohodnoteniu celej spoločnosti na 60 až 70 miliárd dolárov, pričom vstup na burzu by sa mal uskutočniť v septembri.

Informuje o tom agentúra Bloomberg na základe informácií ľudí oboznámených so situáciou.

Na burzu má byť uvedená menšinová časť akcií a Arm má plánovať získať 10 miliárd dolárov.

Arm naďalej podľa agentúry rokuje s Nvidiou a Intelom o tom, aby sa stali pri vstupe Arm na burzu investormi spoločnosti. V júni agentúra Reuters informovala, že Arm rokuje s najmenej desiatimi spoločnosťami aby sa stali investormi pri jej vstupe na burzu. Spoločnosť mala rokovať okrem iného so spoločnosťami Intel, Google respektíve Alphabet, Microsoft, TSMC a Samsung. V júli nové informácie k nim pridali aj Nvidiu, ktorá sa v predchádzajúcich rokoch pokúšala Arm kúpiť.

Arm je od roku 2016 vlastnená spoločnosťou SoftBank, SoftBank ju kúpila za 24.3 miliardy libier. Predtým sa akcie Arm obchodovali na burze. SoftBank v septembri 2020 oznámila plán predať Arm spoločnosti Nvidia za celkovú sumu do 40 miliárd dolárov. Akvizícia mala ale problém so schválením regulačnými úradmi kvôli obavám z dopadov na konkurenčné prostredie, proti akvizícii namietali aj viaceré veľké IT spoločnosti a vo februári minulého roka bolo oznámené zrušenie akvizície. Následne SoftBank oznámila zámer uviesť spoločnosť na burzu.

Spoločnosť Arm stojí za mimoriadne dôležitou procesorovou architektúrou ARM, vyvíja a licencuje samotnú architektúru, zároveň vyvíja a licencuje vlastné ARM jadrá označené Cortex a Neoverse a tiež grafiky Mali.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Raspberry Pi uviedlo dosku pre M.2 SSD, lacnú ale iba pre malé SSD
Slovenskú verziu dostáva už aj Prima Cool, nahradí českú
V novom Linuxe výrazne zrýchli šifrovanie diskov
Na vesmírnom Boeingu objavený ďalší problém, štart sa opäť posunul
Android smartfóny aj iPhony začali podporovať upozorňovanie na nechcené sledovanie
Ďalší superpočítač má exaflopový výkon, superpočítače s Nvidia CPU sú najefektívnejšie
Windows prestane podporovať 1024-bitové RSA certifikáty
Hokej opäť vytvoril rýchlostný rekord slovenského Internetu
Tesco výrazne rozširuje dostupnosť predaja potravín cez Internet
Vydaný Linux 6.9


Diskusia:
                               
 

no pekne to nafukujú z 24 na 60-70
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ARM je precenovana platforma, 60 az 70mld je odhad uplne mimo realitu. Staci si precitat clanok na konkurencnom webe https://dopice.sk/s1M kde ARM M2 porazila dokonca herna konzola od Aceru s AMD procakom. Tym sa myslim povedalo vsetko..Realna cena ARM moze byt maximalne niekde okolo 2 mld aj to prehanam..
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ten test bol robeny na neoptimalizovanom distre pre M2. na M2 est le linux distro nie je oficialne riliznute
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je uplne jedno, pointa clanku je, ze cely ARM je hype a padne podobne ako dot.com bublina.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to nie je nedno , k druhej casti prispevku: keby si mal info ake mam ja, tak by si zmenil nazor
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tvoje supertajne info netreba, mne staci vediet, ze ARM je bublina.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dakujem. preukazatelne existuju aj zaujemcovia z opacnej strany, ktori nechcu prijat realitu. pre teba tu mam balonik s logom bubliniek a pohladenie duse, ze ano, arm je bublina. krasne sny
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale 60-70 miliárd? Nehraničí to už s morbídnou naivitou? Choď na to vyľučovaciou metódou a ser na prieskumy a predzvesti z magazínov, čo šijú pičovinky na mieru kvôli investorom v akcionárskom trhu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musis viac fabulovat. Cele Photoshop fora boli zasrane bedakajucimi Applistami, ako im s M1 pre absenciu instrukcnych sad ide kopec funkcii 3x pomalsie ako na MBP s i7 z roku 2015.
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby si mal poriadny penis, tak by si nazor priekazne ani nepotreboval
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

ty si buzerant ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Autor testu zároveň upozorňuje, že na výsledky má vplyv optimalizácia Linuxu, ktorá v nie je u čipov Applu ideálna.

Na tieto závery sa však dá pozerať aj z iného uhla – vidieť tu, ako veľmi dokáže výkonom „zamávať“ spôsob konštrukcie zariadenia, jeho chladenie a v neposlednom rade práve softvér. Do veľkej miery teda závisí od vývojárov, či a do akej miery dokážu využiť potenciál danej platformy. A keďže Apple šije svoj systém a aplikácie priamo na mieru vlastným procesorom, túto optimalizáciu má zrejme zvládnutú omnoho lepšie než ostatní producenti závislí od rôznych dodávateľov hardvéru i softvéru.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zasa nemas pravdu - to, ze sa ten procak zosype pri niecom inom ako je operacny system of Apple hovori o tom, ze je to kram. Linux je dost nenarocny system, takze prv ako zacnes ARM obhajobu, porad sa so svojim barberom alebo baristom.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to sa ale pise v tom clanku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Pri vstupe na burzu má firma preto za účelom predchádzania diskriminácii priekazne viac hodnôt.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

hodnotu firmy urcuju buduce zisky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

By som im nedal ani korunu.
Pri ich nacenovacej politike ktoru chcu praktizovat by som ich poslal kade lahsie.

Za ten iaty chip v drahom telefone chcu pytat viac penazi ako v lacnom. Za kazdy predany kus...
To je normalne zdieranie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Eventuálne to nacenovanie závisí od formy zmluvy, že niekto to má prakticky zadarmo na dobré slovo, a keď niekto príde s húfom právnikou, pri ktorých je pravda na vážkach i pri "Dobrý deň" vyjednávať už zmluvu o budúcej zmluve, tak i náklady na obranu priekazne do výsledku načim zahrnúť.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aké zdieranie? To je demokracia! Čum, čum o koľko viac sa toho za demokracie vo svete deje. Ale zato nemáš demokratické právo byť rasista, pro maďar, pro rus, ak si proti vojne v pukrajine tak si zbabelý terorista, dezinformant, konšpiračný teórista a neposledne aj chorý kokot. To že mládež generácia y, z prekonáva hranice v drogách, alkohole v detskom veku, to je absolútne normálne rovnako ako aj byť hrdý lgbtq+ magorec. Dokonca aj drogy v parlamente sú v poriadku. Aj zrzavá zuzhanna v paláci je len lesná víla čo nedojebala krajinu za rekordne krátky čas čo sa nikomu nikde inde na svete nepodarilo. Čo tam po zdieraní tvojej arm & leg. Daj si čiaru a hádam bude dobre, možno aj arm si len tak priekazne zakúpiš. A možno aj dve!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ked sa z volica sns stane bojovnik za velke uhorsko ktore hlasa orban je najvyssi cas objednat sa u doktora Docenta Chocholoušeka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je tak keď mileniálny kvázi zdravý jedinec za svoj krátky život rozumie slovu suverenita, alebo slov. spojeniu v jednote je sila. Povedz nám v čom nás zjednotenie pod EÚ posílilo? V cenách všetkého navôkol? Len pre rekapituláciu youtube.com/watch?v=rWkS4y3jggk
Vtedy, a dnes, kto mal podľa teba faktami podložené skutočne zámery pre národ vs marxistickú hegemóniu? K čomu sa podľa teba prikláňa orban, názorom zmätkoviča či národniaria za vlasť? Slota si s Orbánom ruky môžu podať byť v mieri, prečo asi? Ak sa pozrieme na historickú mapu časti geopolitiky, komu patrilo Československo pred prvou svetovou? Vznik horbanovcov, štúrovcov bol zamerný, Rastislav Štefánik bol rovnaký iluminát akým bol Napoleón Bonaparte. Skús si preštudovať fakty pred tým než tu prídeš žvaňit sťa blbomet.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár