neprihlásený Sobota, 2. decembra 2023, dnes má meniny Bibiána
SpaceX vyniesla ďalšie Starlink satelity druhej generácie

Značky: Starlink

DSL.sk, 10.7.2023


Spoločnosť SpaceX dnes vyniesla na obežnú dráhu ďalšie satelity Starlink druhej generácie.

Raketa Falcon 9 štartovala o 5:58 nášho času z Mysu Canaveral na Floride a vyniesla 22 satelitov Starlink druhej generácie.

Prvé Starlink satelity druhej generácie vyniesla spoločnosť na konci februára, aktuálne išlo o piate vynesenie satelitov druhej generácie a spoločnosť stále vynáša viac satelitov prvej generácie.

Prvý prototyp satelitov druhej generácie Starlink bol výrazne väčší ako prvá generácia, mal hmotnosť 1.25 tony a dĺžku 7 metrov. Pôvodné satelity Starlink prvej generácie majú podľa dostupných informácií 260 kg a satelity verzie 1.5 s podporou laserovej komunikácie medzi satelitmi približne 295 kg.

Pre vynášanie plnohodnotných satelitov druhej generácie bude potrebná nová raketa a loď Starship. Kým nie je k dispozícii, SpaceX používa menšiu verziu satelitov druhej generácie, ktorú označuje V2 Mini. Raketa Falcon 9 pri jednom štarte vynáša 21 alebo 22 týchto satelitov. Satelitov prvej generácie naraz vynášala Falcon 9 pôvodne najviac 60, v poslednej dobe typicky vynáša medzi 50 až 60 satelitmi a pri niektorých letoch o niekoľko kusov menej ako 50 satelitov.


Dnešný štart rakety Falcon 9 so satelitmi Starlink druhej generácie (video: SpaceX)SpaceX o nových satelitoch zverejnila len pár informácií pri prvom vynesení, vďaka silnejším anténam a použitiu pásma E pre komunikáciu so základňovými stanicami je kapacita jedného nového satelitu podľa spoločnosti približne 4-násobná oproti predchádzajúcim satelitom.

Na satelitoch druhej generácie má byť aj veľká anténa pre vytváranie štandardnej LTE mobilnej siete z vesmíru. Nie je jasné, či je anténa aj na tejto menšej verzii V2 Mini.

Satelity majú nový typ Hallovho iónového motora. Kým prvá generácia má motor používajúci kryptón, druhá má motor používajúci argón.

SpaceX má povolenia na takmer 12-tisíc Starlink satelitov prvej generácie a zároveň na 7.5-tisíc satelitov druhej generácie, pričom plánuje až takmer 30-tisíc satelitov druhej generácie na orbitálnych výškach 340 až 614 km. Spoločnosť už doteraz vyniesla viac ako 4.7-tisíc satelitov, pričom aktuálne má viac ako 4.4-tisíc satelitov na orbitách 525 až 570 km.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Amazon si internetové satelity Kuiper nechá vyniesť aj od konkurenta SpaceX
Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd
V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho
Orange kompletne vypne 3G sieť do troch mesiacov


inzerciaDiskusia:
                               
 

Je to hoax, na vsetkych videach, ktore nestrihnu, je vidiet, ze kazda "vesmirna" raketa leti oblukom k zemi. Niekedy, ked rakete dojde palivo, robi kotrmelce ako pada. Neviem ci to moderatori vedia, ale vyzera ze ano a tiez sa na tom smeju. Takto to robia od raketoplanov az po rakety. Myty so zemegulami a obeznymi drahami nepatria na seriozny server. Ak aj vacsina sveta veri hluposti o zemeguli s plynnou atmosferou vo vakuu, neprestava to byt trapny lucifersky podvod! Zem nie je planeta, je to nieco ovela viac, dielo genialneho Architekta, ktoreho aby opomenuli, vymysleli si celu tu story o vesmire, Slnku a planetach, ale je to uplne inac! Napriklad dokument LEVEL WITH ME (2023) alebo youtube kanaly DITRH, Paul On Plane, alebo top vedecky youtube kanal:
Dr John D
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Aj je nejaký konkrétny dôvod, prečo máš potrebu robiť zo seba neustále idiota?
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Ja zas nefandím dehonestovaniu presvedčenia, že je štatistický dôkaz priekazne na úrovni tofu slaniny.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Okrem Dr John D a este DITRH ma top videa ten PottersClay:
youtube.com/@drjohnd.9508
youtube.com/@ThePottersClay
youtube.com/@tabooconspiracy
youtube.com/@PaulOnThePlane
youtube.com/@PaulOnThePlaneFE
youtube.com/@p-brane8358
youtube.com/@jtolanmedia1773
youtube.com/@DITRH
youtube.com/@scrawny2brawny
youtube.com/@TruthIncSBOdpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Pravdepodobne je za to platený.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ved ano, ako inak by zaplatil tie konzervy macacieho zradla.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napriklad predavanim malych dievcatiek z osad do otroctva v inom state.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Otrokárstvo je nerentabilné. O zamestnanca sa nemusíš starať po pracovnej dobe. Dievku použiješ, zaplatíš a ideš si po svojom.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To ti je sranda ko sa dokaze zhovadit jeden dospely clovek...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jeeee flatearťák, prosím prosím, nechajme si ho!

Budem ho venčiť aj sa s ním hrať, aj hovná v diskusii po ňom upracem.

Len mu nedávajte ban...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Spisovný tvar je flatrtér. Je to totiž priekazne zdomácnená podoba starogréckeho slovesa trtere (dôrazne vysvetľovať realitu, poskytovať faktický dôkaz).
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Jedno zaujimave video :

TARTARY EMPIRE - AETHER
https://www.youtube.com/watch?v=Bq6XfXkVp7s
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár