neprihlásený Piatok, 21. júna 2024, dnes má meniny Alojz
Samsung predstaví nové skladateľné smartfóny o tri týždne

Značky: Samsungsmartfónynové technológie

DSL.sk, 6.7.2023


Spoločnosť Samsung predstaví novú generáciu jej skladateľných smartfónov o tri týždne 26. júla.

Vyplýva to z oznámenia spoločnosti o termíne akcie predstavovania nových produktov s označením Unpacked, kde podľa upútavky evidentne predstaví nové skladateľné smartfóny.

Na upútavke je totiž telefón konštrukcie doterajších modelov Galaxy Z Flip.

Zatiaľ poslednú generáciu skladateľných smartfónov s modelmi Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 spoločnosť predstavila v auguste minulého roka. Hoci Samsung ešte na konci roka 2020 oficiálne avizoval zámer v roku 2021 rozšíriť portfólio skladateľných smartfónov aby boli viac dostupné každému, zatiaľ všetky predstavené modely majú veľmi vysokú cenu nad tisíc eur. Najnižšia konfigurácia Fold 4 s 256 GB flash mala pri uvedení odporúčanú cenu dokonca 1799 eur a jeho najvyššia konfigurácia s 1 TB flash až 2159 eur, Flip 4 začínal na cene 1099 eur za konfiguráciu so 128 GB flash pamäte.

Modely Z Fold majú v zloženom stave približne veľkosť dnešných smartfónov a po rozložení majú displej veľkosti približne dvoch displejov vedľa seba, modely Z Flip s konštrukciou typu tzv. véčka majú skladateľný displej veľkosti ako u dnešných väčších smartfónov, ktorý sa prekladá vertikálne.

Galaxy Z Flip 4 má po rozložení vnútorný AMOLED displej s uhlopriečkou 6.7" a rozlíšením 2640 x 1080, vonkajší displej pre informácie a notifikácie má 1.9" a rozlíšenie 260 x 512. V zloženom stave má telefón rozmery 71.9 mm x 84.9 mm a hrúbku 15.9 až 17.1 mm. Hmotnosť telefónu dosahuje 187 gramov a batéria má kapacitu 3700 mAh.

Smartfón je postavený na osemjadrovom procesore Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, má 8 GB RAM a 128 GB až 512 GB flash pamäte.


Predstavenie nových modelov skladateľných smartfónov (video: Samsung)Galaxy Z Fold 4 má po rozložení vnútorný AMOLED displej s uhlopriečkou 7.6" a rozlíšením 2176 x 1812, vonkajší displej má 6.2" a rozlíšenie 2316 x 904. V zloženom stave má telefón rozmery 67.1 mm x 155.1 mm a hrúbku 14.2 až 15.8 mm. Hmotnosť telefónu dosahuje 263 gramov a batéria má kapacitu 4400 mAh.

Smartfón je postavený tiež na procesore Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, má 12 GB RAM a 256 GB až 1 TB flash pamäte.

Prvým moderným skladateľným smartfónom bol Samsung Galaxy Fold uvedený v roku 2019 a spoločnosť Samsung zatiaľ trhu so skladateľnými smartfónmi podľa počtu predaných kusov stále dominuje. Zatiaľ jej konkuruje najmä Motorola s modelmi Razr konštrukcie typu véčka, ktorá v júni uviedla zaujímavý nový model Razr 40 Ultra.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Starlink začal ponúkať výrazne menšiu prenosnú satelitnú anténu
USA zakázali ruský antivírus, aj existujúcim užívateľom
TSMC zvažuje čipy vyrábať na oveľa väčších obdĺžnikových plátoch
Vláda podporí veľkú továreň na batérie až 214 miliónmi, budú sa tu vyrábať aj články
Orange na Prime zlepšuje dáta ale zdražuje SMS a ruší balík výhodný pre nenáročnú telemetriu
Android 15 vydaný v novej beta verzii, vývojári môžu testovať svoje aplikácie
Samsung by konečne mohol uviesť SSD pre PCI Express 5.0, registroval si nové mená
Smartfóny v školách chce zakázať aj najväčší, najpokrokovejší a najliberálnejší americký štát
Známy výrobca uviedol SSD s extrémne vysokou TBW životnosťou
Nvidia sa stala najhodnotnejšou spoločnosťou sveta


Diskusia:
                               
 

Z uvedeného vyplýva, že skladací telefón vydrží približne 11 mesiacov. Vychádzajme z toho, že predošlý model bol predstavený minulý rok v auguste a tohtoročný v júli. Ide o obeh tovar a služieb.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Z 24hodín modrého svetla sa lúpe sietnica.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veruze moj flip nezatvaram asi rok ,lebo ptm sa tomu disp. nechce zobudit ....Takze tak asi rok vydrzal
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Tých 12 GB RAM mi príde na virtualizáciu Windows servera s Oracle databázou priekazne trochu málo, keď má popritom ešte bežať i webový prehliadač.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Z toho telefónu sa bude fakt dobre tlačiť vo veľkom kancli cez Wi-Fi. A hotový papier sa bude dať potom aj do toho telefónu založiť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár