neprihlásený Pondelok, 20. mája 2024, dnes má meniny Bernard
V predaji SSD pre PCI Express 5.0 od prvého významnejšieho výrobcu, je najrýchlejší

Značky: SSD

DSL.sk, 31.5.2023


Aktuálne je v predaji už aj prvý flashový SSD pre PC podporujúci novú generáciu PCI Express 5.0 od významejšieho výrobcu, keď Crucial, značka významného výrobcu flash pamäte Micron, začala oficiálne 30. mája predávať takýto SSD s označením Crucial T700.

Aspoň podľa testu Tom’s Hardware je SSD v 2 TB verzii v testoch praktického výkonu doteraz najvýkonnejší z testovaných 2 TB modelov SSD.

Crucial T700 dosiahol najvyššie skóre v benchmarkoch 3DMark Storage aj PCMark 10 Storage. V syntetických testoch vedie aj v testoch sekvenčných prenosových rýchlostí, prvé miesto mu ale nepatrí v testoch výkonu pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách, kde je často pred ním najmä Samsung 990 Pro.

SSD formátu M.2 2280 je k dispozícii v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB. T700 je postavený rovnako ako doterajšie dostupné SSD pre PCI Express 5.0 na radiči Phison PS5026-E26, využíva 232-vrstvovú TLC flash pamäť od Micronu a má vyšší udávaný výkon ako doterajšie SSD s týmto radičom.

Udávaná maximálna sekvenčná rýchlosť pri dvoch vyšších kapacitách je 12.4 GB/s pri čítaní a 11.8 GB/s pri zápise, pre 1 TB model je to 11.7 GB/s a 9.5 GB/s. Udávaný maximálny výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách je pri dvoch vyšších kapacitách pri čítaní aj zápise 1.5 milióna IO/s, pri 1 TB kapacite je to 1.35 milióna IO/s pri čítaní a 1.4 milióna IO/s pri zápise.

Životnosť v podobe množstva zapísateľných dát je u 1 TB modelu 600 TBW, u 2 TB modelu 1200 TBW a u 4 TB modelu 2400 TBW. Na SSD je poskytovaná obmedzená 5-ročná záruka.

Podľa testu Tom’s Hardware si 2 TB model vysokú rýchlosť zápisu na úrovni 12 GB/s udrží po dobu viac ako 20 sekúnd, následne sa rýchlosť zníži na približne 3.6 GB/s. S touto rýchlosťou vydrží SSD zapisovať dlhodobejšie, podľa testu podľa chladenia viac ako 400 sekúnd. Potom na niekoľko stoviek sekúnd rýchlosť klesá na približne polovičnú a následne sa opäť vracia na predchádzajúcu úroveň.

V USA je cena SSD bez chladiča 180 dolárov za 1 TB kapacitu, 340 dolárov za 2 TB a 600 dolárov za 4 TB kapacitu, s pasívnym chladičom sú ceny vyššie o 30 dolárov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok
Android smartfóny na základe pohybu rozpoznajú, že sú kradnuté, a zamknú sa
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť viachodinovú odstávku služieb
Nové ARM notebooky budú mať dobrú oficiálnu podporu Linuxu
Po dlhých rokoch sa zvýšila kapacita 2.5" HDD
V Česku sa DSL zrýchli zrejme až na 500 Mbps / 100 Mbps


Diskusia:
                               
 

A lepšie by znelo priepustnosť.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

K comu take SSD ked RARBG po 15. rokoch zrusene :(
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No do <>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Mohli vo vyjadrení aspoň jasne uviesť, že vnútorne cítia, že netvoria dostatočne genderovo rozmanitý tím, nakoľko bez toho pôsobí to zdôvodnenie priekazne ako politická satira.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

dpce... nejaka kvalitna nahrada ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podľa mňa sa k téme nikto nevyjadruje, nakoľko všetci špičkový programátori urputne premýšľajú, ako rýchlostnú periódu funkcie SSD zladiť s krivkou turbo taktov CPU tak, aby sa používatelia 486-iek nad pokrokom priekazne nezadusili od smiechu.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ved predsa v clanku je jasne uvedene, ze rok 486 je za nami a buducnost je v roku 2280, pravda iba ak sa to vojde do Milestone 2, kedze km v EU uz dosli...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stoji to za tych 20 sekund?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

To závisí od hodiniek. Na orloji so sekundovkou to môžu byť priekazne i metre.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ked casto kopirujes 200 GB subory tak hej. Ked nie tak ti uplne staci lacne PCIe3 SSD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

frajerka hovorí, že nie, ale ja hovorím, že áno.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Vau a ešte kus, to je neuveriteľné! T700, nový SSD terminátor
vystupuje na scénu! Tom's Hardware ho vyhlásil za najlepšieho zo všetkých, ak doma nežujete malé bloky dát. Ale nebojte sa, milí spotrebitelia, je len o niekoľko dolárov drahší ako váš celý počítač! Po piatich rokoch sa pravdepodobne rozpadne a budete musieť ho vymeniť za nový. Ale nemajte obavy, vtedy už budete platiť ešte viac za novší, výkonnejší model.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár