neprihlásený Nedeľa, 16. júna 2024, dnes má meniny Bianka, Blanka
Odštartovala tretia séria Star Trek: Picard

Značky: sci-fiTV

DSL.sk, 16.2.2023


Prvou časťou dnes odštartovala tretia a záverečná séria sci-fi seriálu Star Trek: Picard.

Tvorcovia už skôr potvrdili, že v tretej sérii bude vystupovať viacero postáv a hercov zo Star Trek: The Next Generation, okrem hlavných postáv z prvých dvoch sérií Star Trek: Picard aj LeVar Burton, Michael Dorn, Jonathan Frakes, Gates McFadden, Marina Sirtis a Brent Spiner.

Tretia séria je sprístupňovaná na streamovacej službe Paramount+ a bude mať desať častí.

V posledných rokoch bolo vysielaných a pripravuje sa viacero Star Trek seriálov. Star Trek: Discovery, ktorý bol prvým Star Trek seriálom po 12-ročnej prestávke po ukončení vysielania Star Trek: Enterprise, má za sebou štyri série.

Minulý rok prišiel nový seriál Star Trek: Strange New Worlds, má za sebou prvú sériu. Seriál je o lodi U.S.S. Enterprise v dekáde pred príchodom kapitána Kirka, na rozdiel od Star Trek: Discovery a Star Trek: Picard sa štýlom a typom deju vrátil ku klasickým Star Trek seriálom.

Skupina ViacomCBS ohlásila aj ďalší hraný seriál, v ktorom bude hlavnú úlohu pokračujúc vo svojej postave z Discovery hrať Michelle Yeohová. Tá v Discovery neskôr začala pôsobiť v tajnej službe Section 31 a pre tento seriál sa predpokladá práve názov Section 31.


Trailer tretej série Star Trek: Picard (video: Paramount+)Animovaný seriál Star Trek: Lower Decks má za sebou tretiu sériu a ďalší animovaný seriál pre mladších divákov, Star Trek: Prodigy, prvú sériu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu
Po ARM notebookoch prichádza aj výkonnejší RISC-V notebook
Podpora predposlednej verzie Windows 10 definitívne skončila
Satelitné dáta ukázali anomálie už 19 dní pred ničivým tureckým zemetrasením
YouTube testuje vkladanie reklám priamo do videí na serveroch
Čoskoro majú prísť lacnejšie SSD pre PCI Express 5.0, demonštrovaný prototyp


Diskusia:
                               
 

Odpor je márny! Budete asimilovaní!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Radsej budem asi milovany ako asimilovany.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Diaľnicu D1 napojíme na Ruskú diaľnicu M2 priamo až do Moskvy do roku 2025.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pocitam ze tam bude viac LGBTIWTF prislusnikov, spravne?

Ten serial je uplne o nicom. Znechutili a znicili aj stare startreky. Jasny znak, ze uz nevedia vytvorit zmysluplny serial. Neviem ci to niekto pozerate ale je to celkom nuda.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ako ortodoxny trekkie sa musím ohradiť. Z novej vlny patri Picard medzi tie lepšie. Určite lepšie ako Discovery. A čo sa týka tej lgbtpičoviny čo si napísal, Star Trek sa vždy snažil búrať predsudky proti rasizmu a LGBTI... Ak si to nevidel v TOS alebo TNG, tak si asi pozeral iný seriál alebo si len hlúpy. Každopádne Star Trek nie je pre dezolátov.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

dezolé verzia bude len jedna rasa vo vesmíre, aj farba pleti :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To je práveže vízia slunkoserov jedna nahnedlá rasa jedno pohlavie, jeden multikulturny národ žiadna diverzita.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

ortodoxny trekkie?...sa vždy snažil búrať predsudky proti rasizmu a LGBTI? To je úplné nepochopenie podstaty! Nešlo o búranie predsudkov, ale suché konštatovanie faktu, že na ne-Q úrovni je to jednoducho priekazne šumafuk.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

jeri ryan bola skvela vo st voyager. nie som urcite sam, co si na nej pohonkaval vo volnom case
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Len prečo si vybrala tú pipku, a nie nejakú kočku... mohla radšej tú robotičku čo sa stala /Spoiler Alert/ borgskou kráľovnou
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mohli by dokončit, dotočit B5- Crusader, - zostal vlstne neukončený, nedotočený, (ešte nejmín 3 episody boli v pláne, aj sú scenáre, aj nekde na weboch o B5 sú ešte..

..aj Lyzta by si zaslužila svoj seriál, resp.mini-sériu, abo aspon menší, - vačší film.. 1 - 2
Odpovedať Hodnotiť:
 

heh, aj tak vlstne si nvm.predstavit, o čom tak môže být seriál jako napr. ten S.T.:Lower Decks, (dokonca na víc, na x sérií..)

heh, nj, "Lower Decks - alejo, je mi to jasné..

tak napr. - nekolik častí, celá 1 plot-arc, by mohla být o tom, jako pracovníci, roboši v dokoch, prístavoch, a tých (hej, LOWER Decks!!! - podpalubiach, nákladných palubách, a skladoch - zablokovali, ochromili stávkou takmer celú Star-Fleet, a tým pádom ovplivnili svetovú geo-politiku, a military.. resp.ted už ne jen *Geo, ale celého 1 - 2 Kvadrantov..
Odpovedať Hodnotiť:
 


mno.. robotnici.. - well, (SPOILER!!!), vačšina z nich, resp. ani nemusí být vačšina, ale na klúčových, takých kus lepších, kus vyšších, (ajž po ozaj vysokých, aj velmi top.. pozicicách, - by boli, budú, (a veru aj ozaj, v reáli, vždy sú, a budú) - taliani, siciliáni, kalábria.. atd..

..ale, to tiypujem, že do seriálu orientovaného víc na mladší decká, to nebude tak úplne vykreslené, a ztematizované.. nebudú z toho robit Gomorru, ani Kasíno, Kmotra, ani Hotely a R.á.J.. ani Kamarátov, "Klukov,- co- spolu -mluví" (ted ovšem v tom nie sú, není žiadna homoš.narážka..)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto nemalo nikdy vzniknúť. Hnus velebnosti! A ľudia čo píšu nezmysly ako ST bolo o LPG a TDI pozerali iný seriál. O tolerancii, rešpekte a úcte áno, ale nie agitácia o teplých mocca latte hybridoch, čo spochybňujú svoje pohlavie a kultúrnu či rasovú príslušnosť.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tie nové série Star Treku by som zoradil asi takto od najlepšej:
1. Star Trek: Strange New Worlds - hlavne kvôli epizoidálnemu deju, kde nemusím pozrieť celú sériu a jednotlivé epizódy sú nesené filozofickým podtónom na ktorom vyrástli predošle star treky TOS a TNG. Takisto aj kvôli tomu, že aj napriek prítomnosti LGBT tematiky, tak je nenútená a nie je na nej postavený dej.
2. Star Trek: Lower Decks - plus za epizoidálny prístup. Dej je trochu plochejší, no zato sú to rýchlo oddychové epizódy o priateľstve a profesionalite hviezdnej flotily. Občas sa aj zasmejem
3. Star Trek: Picard - Druhá séria bola lepšie ako prvá, no už mi to nepríde ako Star Trek ale iba ako dráma v tom univerze. Sú tam top herci, no zamiešajú sa tam občas aj veľmi skečovité postavy plné klišé
4. Star Trek: Prodigy - Rozprávka pre deti... zatiaľ bez hlbšieho rozmeru - dám však šancu

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

5.
6.
.
.
.
137. Star Trek: Discovery - tento seriál sa takto vysoko umiestnil len kvôli tomu, lebo pomohol odštartovať Strange New Worlds. Inak je to rozbíjač kanonu, nasilu preplnený gejošmi, akciou a urevanou hlavnou postavou, ktorej hlas mi pripomína zachrípeného psa. Samotní tvorci asi uznávajú že tento seriál zničil Star Trek líniu a preto ho presunuli do budúcnosti, kde to úplne domrvili - je to proste nuda... Veľké mínus za to, že nerieša nič star trek - žiadne filozofické myšlienky ani nastavovanie zrkadla spoločnosti. Je mi ľúto že sa podľa tvorcou Discovery ľudstvo v 23 storočí nijak neposunulo a stále zápasia s problémami, ktoré mali byť dávno vyriešené... jdu blejt... Discovery pozriem jedine ak zmenia námet (znova) a zmenia všetky hlavné postavy, ktoré nebudú banda tupých hláv (česť výnimkám - Saru)

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Serial je u nas na Amazone Prime.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Star Trek: The Next Generation bolo perfektne... Toto je neskutocne nudna blbost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Povedzme si na rovinu - prvé dve série TNG takisto neboli žiadna sláva... potom sa to však už rozbehlo

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár