neprihlásený Nedeľa, 24. novembra 2024, dnes má meniny Emília
Ďalší projekt plánuje viac ako 100 tisíc komunikačných satelitov

Značky: satelitypripojenieStarlink

DSL.sk, 8.2.2022


Po projektoch Kuiper od Amazonu a Starlink od SpaceX plánujúcich tisícky satelitov na nízkych orbitách pre poskytovanie pripojenia k Internetu plánuje nový projekt od spoločnosti E-Space potenciálne viac ako 100 tisíc komunikačných satelitov.

Začínajúca spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení.

Za spoločnosťou stojí Greg Wyler, ktorý stál aj za projektami satelitného pripojenia O3b Networks a OneWeb. E-Space aktuálne oznámila získanie investície 50 miliónov dolárov, ktorá je dostatočná na financovanie vypustenia prvých testovacích satelitov už v marci tohto roka pod označením Beta 1 a ďalšieho vypustenia Beta 2 neskôr v tomto roku. Masová výroba satelitov má odštartovať v roku 2023.

Spoločnosť ale zatiaľ nezverejnila konkrétne technické informácie o satelitoch, svojej konštelácii a plánovaných službách. V oznámení uvádza len niektoré všeobecné informácie, jej sieť má byť typu mesh a má umožniť napríklad zbierať dáta zo senzorov a zariadení.

Oznámenie reaguje aj na častú kritiku nových veľkých konštelácií ohľadne potenciálneho vzniku nového vesmírneho odpadu. Satelity spoločnosti majú byť prispôsobené aby nový odpad nevytvárali a naopak majú zachytávať iný odpad na obežnej dráhe a zničiť ho po konci životnosti vstupom do atmosféry.

Avizovaný počet satelitov E-Space je výrazne väčší ako plánovaný počet satelitov dvoch doteraz najväčších ohlásených konštelácií. Kuiper má mať podľa skorších informácií spolu 3236 satelitov na orbitálnych výškach 590 km, 610 km a 630 km, prvé prototypy satelitov majú byť vynesené ale až v poslednom štvrťroku tohto roka.

SpaceX plánuje pre Starlink ešte výrazne viac satelitov ako Kuiper. Spoločnosť už vyniesla viac ako 2000 satelitov a pre prvú generáciu systému plánuje mnohé tisícky. Prvých viac ako 4.4 tisíc bude na orbitálnych výškach 540 až 570 km a ďalších viac ako 7.5 tisíc na orbitálnych výškach medzi 335 až 345 km. Navyše pre druhú generáciu plánuje ďalších takmer 30 tisíc satelitov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky


Diskusia:
                               
 

Viac satelitov, viac adidas...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

viac možností, viac konkurencie, nižšie ceny
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

Konkurencia je samozrejme uzasna vec, to je jasne.
Len aby to neskoncilo ako niektore spolocnosti so zdielanymi bicyklami, po ktorych ostali najma obrovske kopy odpadu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V rusku nieje žiadna konkurencia a žijú.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Treba si vybrať či chceme:
Americký internet a Nemecké automobilky, alebo
Sovietsku šikanu a Ruský plyn.
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

A ja mam triedit odpad????!!! Nie! Vystrelim ho na orbitu...
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

tvoj odpad je odpad, nefunguje.
Star link posluzi ludom po celom svete
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

Hej? skúste sa tých ľudí spýtať, že ako im funguje... skôr skončí životnosť tých satelitov pokým budú mať pripojenie funkčné
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sak to je bezna vec:)
https://dopice.sk/qwz
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

zaserme si milionom satelitov obežné dráhy, kua čo za kkta toto vymýšľa?!
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Dovtedy tam budu jebat tie hovna az pokial nejaka dolezita misia s ludskou posadkou neskonci katastrofou v podobe kolizie s nejakym debilnym sratelitom.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

A aj tak sa vyhovoria na nieco ine...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A? Podstatné sa je názorovo vymedziť, nakoľko bez vymedzenia nie si súčasťou riešenia, ale priekazne súčasťou problému.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Ako dlho planuju udrzat jeden satelit na vyske 335 km? To bude kruto ekologicke..
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Boze zastav to svinstvo! Neprebieha ziadna odborna diskusia, dopady na ludske zdravie nikto nevyhodnocuje a vznika potencialne vseobecne ohrozenie. Nove ziarice na obeznej drahe v takomto pocte su obrovske riziko, niekedy su ludia nuteni prestahovat sa koli BTS, takto mozu na Zemi vyrobit prostredie, kde sa nebude dat zit vobec! Nie som pravnik, ale aj ak by sa neskor napriklad preukazala neskodnost, autori Starlink, Kuiper a tohto hnoja by mali byt aj tak trestne stihani. Nemozu len tak stavat BTSky a WiFi satelity a len cakat, co to spravi, je to okupacia a zlocin. Typujem, ze to zmetie slnecna erupcia alebo nam to pomozu odpratat mimozemstania
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Chyba nejaky zakon, najprv statny, aby nikto nemohol vysielat signal do sukromneho domu. Takto by situaciu museli riesit ti, co stavaju vysielace. (tienenie, dotacie na novy dom v signal-free zone, odpratanie BTS spred okien) Su to pokusy o genocidu, masovu hypnozu a totalnu kontrolu, to je moj nazor. Okrem toho, Vesmir nie je ich majetok, verim, ze je tu organizacia a dohlad, jedneho dna bude obnovena spravodlivost a poriadok. Pochybujem, ze by od Boha dostali na taketo projekty povolenie. Cochvila budeme kozmicka civilizacia a pravidla sa tu budu dodrziavat, proste len preto, aby nedoslo k havarii. Z tychto projektov moze byt novy Cernobyl (dopady na kyslik-60GHz, zdravie, vtaci, hmyz, voda, priroda)
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

A vies pan amatersky filozof povedat, z takej vzdialenosti, aka je intenzita toho signalu z jednoho satelitu na povrchu tvojej hlavicky v mode open-air?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Dostatocna na to, aby sposobila zmeny na EEG. Ludsky mozog to zaznamena, zdaleka nie len mozog. Problem mozu mat aj ti, ktori to nevnimaju. Citlive osoby mozu mat obrovske problemy. Ludia sa zase budu spravat inac. Niekto napr. pri hudbe o 33db v pohode zvladne veci, pri uceni a pri spanku uz moze rusit. Existuje (podla mojich odhadov na zakl. uvazovania preco Wifi a elektrosmog ludom vadi) urcita max. hranica, ktoru clovek dokaze absorbovat. U niekoho je to intenzita (W/m2), u inych urc. frekvencia, ktoru uz neznesie. Bezne niektori zrazu nemozu pouzivat nove BT al. Wifi zariadenie, ostane bezdr. este ano. U inych sa to moze objavit casom aj pri starych zariadeniach. Pre dalsich ludi (mozno vsetkych) je urc. hranica, kedy clovek uz viac neznesie ani kvapku, vtedy regen. musi prebiehat v zone takmer bez elektrosmogu (velmi vazne, ale dg. byva stanovena vselijak) A SATelity sa beznemu cloveku nedaju len tak lahko vypnut ani potom uz velmi nepomoze sa prestahovat.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

ty musis byt velmi jednoduchy clovek ked pises taketo sprostosti. nevies ani zakladne cisla a udaje ale trepes dve na tri
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Jednoduchy sú najhorší. S komplikovanými argumentami je to na nich zbytočné skúšať a s jednoduchymi to zas nám priekazne nevychádza.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Kto ma na taketo projekty? Megakorporacie. Ohrozil by megakorporaciu totalny neuspech megaprojektu? A v pripade uspechu, vyšvihla by sa, alebo by sa zaroven vyšvihli aj všetky ostatne? Zaujimavy dokument MONOPOL.
Čítali ste Dobšinského Slovenské rozprávky? Cernoknaznici boli dost bohati a niektori vedeli aj piesok zmenit na zlato (resp. oklamat cloveka na isty cas tak, ze piesok videl ako zlato). Cernoknaznik, strigôň, vodník a ďalší temní chceli človeka zotrocit alebo uväznit, zajať/vlastniť jeho dušu, im nikdy neslo na prvom mieste o peniaze. Oni neboli celkom blbci a poznali skutočné hodnoty, myslim si teda, ze im nejde o peniaze ani o rast na burze, ale o ten skutocny zisk. Jedna z korporacii ktore vlastnia korporacie (vlastnia sa navzajom, je to trik) sa vola Blackrock, Černokameň
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vždy sa dobre pobavím v diskusii na DSL
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

na Zemi sú tie polia tak nízke, že nikoho neohrozujú! TV staelity vysielajú už 40r. a nikto sa nesťažoval, lebo ofce potrebujú mať 200 programov :-)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nejaké merania, či len domnienky? Tie zmeny EEG čo písal filip sa dajú dohľadať: https://dopice.sk/nRt Hodnoty s najväčšou pravdepodobnosťou dudú dosiahnuté, ale kto má merák do 12, 40, 60GHZ alebo 75Ghz? https://dopice.sk/oAV
Bežne ani profesionáli nedržia také prístroje!
Dávaš tvrdenia, ako že nové vakcíny nikoho neohrozujú. Môžeš vedieť až po tom, čo sa to dôkladne vyskúša. V prípade vakcín to bol stále je dobrovoľný hazard so životom. Hovorím, že nikto nemá právo robiť takéto experimenty. Mala by byť verejná diskusia a referendum v každom štáte. Ak by čo i len jeden štát nesúhlasil, muselo by sa to zastaviť. A aj toto sa musí zastaviť, a ak čítaš dnešné články, starajú sa o to vyššie bytosti. Verím, že sily v prírode sú inteligentné, zasahujú a zasiahli aj teraz. Veľa ľudí sa určite modlilo aby tie satelity boli odstránené, tá energia sa teraz prejavuje
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Stale si sa ty spekulant so svojimi zachodovymi teoriami nevyjadril k intenzite signalu zo satelitu na povrchu zeme ale uz sem tahas bluetooh a wifi. Tu je rozdiel, to ano, napr. wifi router mas nonstop 24/7/365 v svojom tesnom okoli, k tomu pridaj dazdnikovy efekt bts atd atd... bych ti len naznacil, signal zo satelitov je najmensi problem...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

a dosiel si na to ako, kde su tvoje data? GPS signal, telekomunikacne satelity, teraz nove 12-75GHz Wi-Fi satelity, ale odbornik hlasi, ze to neskodi? Suhrnna intenzita EM pola je kolko a navysila sa Starlinkom o kolko? Bezne ani nie su dostupne pristoje na meranie nad 8GHz. V nasom v lese je do 8GHz 250uW/m2, do 75GHz to mozu byt tisicky. Normy pre spalne 1000uW/m2 udavaju ako extrem. Extrem je vlastne aj tych 250uW/m2, mozog to zaznamenava a par zivotov to stat bude (nespavost, depr., zapalove choroby) Situacia sa bude jedneho dna riesit a tato forma komunikacie bude musiet byt nahradena, skodi to. Dnes to ide do extremov, mobily maju 100.000-220.000 uW/m2 a zo stanic do bytov niekedy prazi aj stotisic permanentne. Ak to nie je pokus o vyvrazdovavie, neviem ako sa to da nazvat inac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako je na tom STU?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Zaujíma ma najmä nejaký kabát, keď už je problém to nejaké vesmírné harampádí...

A najmä, kam s ním... :D
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Planujem 10 miliard satelitov pre ultra mega rychly internet kde bude ping -20ms a pakety budu cestovat v case.

Kde je clanok na dsl o mojom totalne realistickom plane? Korupcia toto!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oni sa predbiehajú s latenciou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

naco tolko satelitov, treba okolo zeme postavit dysonovu sferu a je vybavene
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď sem raz zablúdi nejaká výspelejšia civilizácia, tak určite zhodnotí, že ľudstvo vyniká najmä v tom, koľko odpadu je schopné vyprodukovať. Odpadom sme zahltili nielen našu planétu, jej orbitu, jej mesiac, ale už ho úspešne vytvárame aj na vedľajšej planéte.

Evidentne máme prebytok zdrojov...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Skor neschopnost vyuzit zdroje 100% efektivne.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár