neprihlásený Sobota, 5. apríla 2025, dnes má meniny Miroslava
WD uviedol výkonnejší SSD nižšej triedy s PCI Express 4.0

Značky: Western DigitalSSD

DSL.sk, 4.2.2022


Spoločnosť Western Digital aktuálne uviedla nový model M.2 SSD s označením WD Black SN770 s rozhraním PCI Express 4.0 nižšej triedy ako najvyššie modely s týmto rozhraním, ktorý je výkonnejší ako predchádzajúci PCI Express 4.0 model nižšej triedy WD Black SN750 SE.

Nový SSD podľa dostupných informácií využíva vlastný radič spoločnosti značky SanDisk bez DRAM.

K dispozícii je v kapacitách 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB.

Maximálna sekvenčná rýchlosť pri čítaní má dosahovať pri najnižšej kapacite 4 GB/s, pri 500 GB kapacite 5 GB/s a pri dvoch najvyšších kapacitách 5.15 GB/s, maximálna sekvenčná rýchlosť pri zápise má dosahovať postupne pre jednotlivé kapacity 2 GB/s, 4 GB/s, 4.9 GB/s a 4.85 GB/s.

Udávaný maximálny výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách je pri čítaní pre jednotlivé kapacity postupne 240 tisíc IO/s, 460 tisíc IO/s, 740 tisíc IO/s a 650 tisíc IO/s a pri zápise 470 tisíc IO/s pri najnižšej kapacite a 800 tisíc IO/s pri ostatných kapacitách.

Na SSD je poskytovaná 5-ročná limitovaná záruka a životnosť udávaná v množstve dát zapísateľných za celú životnosť je postupne 200 TBW, 300 TBW, 600 TBW a 1200 TBW.

Odporúčaná cena pre americký trh je 59 dolárov pre 250 GB kapacitu, 79 dolárov pre 500 GB, 129 dolárov pre 1 TB kapacitu a 269 dolárov pre 2 TB kapacitu.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Zákaz TikToku v USA odložený o ďalších 75 dní
Česi odštartovali prepravu autonómnym vlakom
Microsoft má dnes 50 rokov
Ďalší let Starship bude s už použitým prvým stupňom
Windows 11 začal podporovať aktualizovanie bez reštartu
TikTok má údajne v EÚ za posielanie dát do Číny dostať pokutu 500 miliónov
Amazon začína vypúšťať satelity svojho konkurenta Starlinku
OpenWrt pripravuje svoj druhý router, výrazne výkonnejší
Nová ukážka tretej série populárneho Star Trek seriálu
Kataster dostane 18.8 milióna na riešenie hackerského útoku a zvýšenie bezpečnosti


Diskusia:
                               
 

Pekné rýchlosti!...a nižšia trieda! A kua ako na tom môžem byť ja pri SATA2, na ktorom idú W7-64 jak delo??? priekazne!
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

nebud labut, ja som mame dal do NTB cez redukciu SATA->PATA jedno SATA SSDcko a aj ked to ide len na UDMA33, tak ten NTB zrazu ide s Win7/32bit ako delo :)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR,
SNB mé DKW si stoplo na TK.
Mé DKW SPZ ABT 25 - 50
musí teďka na GO do ČSAO.

OHC či OHV či co má to DKW,
potřebuje z NDR nová šoupátka.
Jsem RNDr. CSc. z ČVUT v Praze 2,
v ČSAO v Praze 3 já mám tlačenku.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Aku redukciu si prosim pouzil? :) Myslim nieco overene, funkcne. Mam stary Dell Latitude 110L a tiez by som ho rad trosku ozivil. Sice ma len 1,25GB RAM, no aj tak, neskus to ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://youtu.be/EXVVt5q-yB8
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pri DELL by nemal byt problem s redukciami, hento som daval do stareho Compaq s AMD, ktory bol priebercivy.
Pri DELL by mal bez problemov fungovat aj napriklad tento typ:
www.ebay.com/itm/234281910291?var=533881861055
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este upresnim - najcastejsie sa pouziva na redukciach JM20330, ktory vsak mava problemy s UDMA a niektorymi cipsetmi, takze stabilny je zvacsa len pri MWDMA16 rezime, alebo PIO rezime.

Potom je tu v lepsich redukciach pouzity cip od Marvell 88SA8052, ktory zvycajne funguje bez problemov s UDMA33, alebo UDMA66 (vyssie som zial zatial v NTB kde som ich aplikoval nemal). Myslim, ze u nas sa naposledy bezne predavala s Marvell cipom redukcia Kouwell ST-173-7. (Tu som pouzil v mnou spominanom NTB)
Odpovedať Hodnotiť:
 

s tym marwell maju redukciu v Conrade za cca 19 eur:
RF-4174629
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapi, dakujem za tipy. Ten stroj je moj prvy notebook a urcite sa ho nezbavim. Tak nech je este sem - tam k uzitku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ešte keď tam dáš napríklad také manjaro s xfce a stroj zrazu frčí ako nič :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre cieľovú skupinu nového modelu nižšej triedy ako najvyšší model, výkonnejšieho ako predchádzajúci nižšej triedy, sú výkonové parametre úplne nepodstatné a existencia ich špecifikácie by mala byť pre dozorné orgány priekazne jasným indikátorom efektivity rozvrhnutia kompetencií zodpovednosti na úrovniach riadiacich štruktúr spoločnosti.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

A jak sa z toho bootuje?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako nič
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Rozdiel Debian 11 vs Win 7 na klasickom SSD je znateľný, Debian je na SSD oveľa rýchlejší, Win 7 je brzda, má oveľa vyššiu, doslova brzdovú odozvu.
Na M.2 som skúšal iba Ubuntu, tak to je pecka, tam je všetko rýchle tik-tak, všetko. To chodí ako hodinky. Do Win by som už nešiel, 8.1 chodila z Winodowsov najrýchlejšie, o trošičku lepšie ako 7, ale s tým Gatesom nechcem mať viac nič spoločné, ani tak, že by som používal Win 8.1 stiahnutý s torrentov. Proste je pre mňa lepšie naučiť sa všetko odznova a po pár mesiacoch s linuxom je to už ok a je to rýchlejšie než Win. Už sa teším, kedy si zase poskladám nový PC s novými diskami, tu už RAID 0 a kadejaké fičúry na doskách pre zrýchlenie dvoch hdd asi strácajú význam. Dsl by mohlo robiť aj praktické pokusy, napr. kopírovanie z jednoho 2TB PCI-E SSD na druhý, veď si hádam chlapci skladáte počítače? Ináč ďakujem za vašu robotu, ste sympatickí a javíte sa by nestranný a slobodný server
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A čo je tam rýchlejšie?? To že Ti to naštartuje o 2 sekundy rýchlejšie? Alebo v nejakom špecializovanom softe, ktoré je aj pre Win aj pre Linux, potom sa to nejako dá provnávať, inak sú to len pivné rečičky...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

A nemoze to byt aj v nejakom uplne obycajnom softe, ktory je aj pre Windows aj pre Linux?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale jasne. Povie ti, čo je tam rýchlejšie, a začneš frajeriť, že si na to prišiel sám. A budeš za debila, lebo každému, čo sa v tom vyzná, bude, hneď jak otvoríš hubu, jasné, že priekazne nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Staci ze tam nie je telemetria a zufale updaty a zrazu je pecko svizne ako fretka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to som povypinal a odozva Linuxu je stale nikde uplne inde. ale je pravda, ze na win bezal AV a samostany personal FW, inac by bol mensi rozdiel. Ale ta drina ucit sa robit na linuxe s novymi programami stala za to. Teraz je zase vsetko rychlejsie jednoduchsie... to su take detaily, napr. hladas program, ktory ma komp. formatovanie s tvojim vyvojarskym prostredim a po par mesiacoch utrpenia prides na to, ze najlepsie to ide bez formatovavia Ctrl+Shift+V Potom spec. znaky uz nemusim hladat altove skratky ale si najdem znak v unicode a Crtl+Shift+U+unicode+space :D:D ok, asi najlepsi na Debiane je ten pocit, ze AV ani FW nepotrebujes, exace ani cracky nepouzivas, netlacia sa exace to na net a updaty veris ze su viac updaty ako backdoory
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo asi nikto nepozná vo Win mapu znakov, že??
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bol vtip, v linuxe ctrl+shift+u+unicode+enter (alebo space namiesto enter) nie je o nic lahsie ani rychlejsie ako altove skratky vo win. Linux je uplne iny, ucil som sa vsetko odznova a uz by som nemenil, stoji to za to, nenuti ta to pouzivat veci, ktore nechces, je to rychle, vsetko sa da nastavit podla seba. S linuxom si tvoris vlastny OS, ak ide napr. o Debian. Ostatne Ubuntu, Kubuntu-vyzera dobre, Mint, Zorin atd. su uz niekym vytvorene, prisposobene. Vacsina ludi windows nepotrebuje. Ak technik alebo oni sami vedia dobre prisposobit linux, su podla mna o trosicku dalej, linux je maly krocik na ceste smerom von z matrixu. Uradnikov by som preskolil a slovenskym ajtakom by som zveril vyvinut nase slovenske distro postavene napr. na Debiane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skoda, ze nema DRAM. Inak by ten disk nemal konkurenciu za tu cenu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

WD je firma, takže správne má byť WD uviedla, nie uviedol.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár