neprihlásený Sobota, 20. augusta 2022, dnes má meniny Anabela
Satelitná Orange TV čoskoro skončí aj pre existujúcich zákazníkov

Značky: TVOrangeSlovensko

DSL.sk, 26.8.2021


Satelitná televízna služba Orange TV podľa očakávania čoskoro skončí aj pre existujúcich zákazníkov, ktorí tak budú musieť premigrovať na inú TV službu.

Operátor to oznámil dnes.

Služba bude ukončená už v priebehu jesene.

Televízna služba druhého najväčšieho telekomunikačného operátora Orange poskytovaná cez satelit tak končí fiaskom, keď len približne po dva a pol rokoch od jej uvedenia operátor na začiatku roka oznámil ukončenie jej predaja a po niečo viac ako troch rokoch úplne skončí.

Pre zákazníkov bude možnosť prejsť na Orange TV cez kábel alebo na novú satelitnú službu, ktorá bude prevádzkovaná partnerom Canal+, vlastníkom Skylinku.

Bližšie detaily zatiaľ Orange nezverejnil. Canal+ ale využíva pre svoju službu Skylink pre Slovensko s veľkým počtom zákazníkov satelitnú pozíciu 23.5 stupňov východne, predpokladane aj nová služba tak bude na tejto pozícii. To by pre zákazníkov Orange TV využívajúcej pozíciu 16 stupňov východne ale znamenalo potrebu pretočenia satelitnej antény.

Ďalšie detaily chce Orange zverejniť až pred spustením novej služby.

Orange sa pokúsil zlepšiť svoju pozíciu na trhu s televíznymi službami v lete 2018. Spoločnosť poskytovala dovtedy službu len cez svoje siete a prípadne cez Internet, pre pokrytie všetkých obyvateľov tak spustila satelitnú službu.

Veľkým lákadlom mali byť získané exkluzívne práva na najatraktívnejšiu futbalovú klubovú súťaž, Ligu majstrov. Krok bol ale veľmi kontroverzný, keď Orange mal len desiatky tisícov zákazníkov TV a veľká väčšina obyvateľov tak prišla o túto súťaž.

Služba ale podľa celkového zverejňovaného počtu zákazníkov nebola výrazne úspešná, keď sa minimálne v prvom roku zverejňovaný počet zákazníkov služby zvyšoval len veľmi pomaly. Koľko zákazníkov má aktuálne satelitná Orange TV operátor neinformuje.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Android 13 znefunkčňuje bezdrôtové nabíjanie
Prvý SSD pre PC s PCI Express 5.0 predstavil menej známy výrobca
Helikoptéra na Marse po problémoch s energiou ešte stále neletela
Nový iPhone sa má začať predávať o menej ako mesiac
TSMC údajne spustí výrobu 3-nm čipov v septembri
Vydaný LibreOffice 7.4
Samsung má zvýšiť počet vrstiev flash pamäte na 236
Uvedenie Ryzenov 7000 sa malo posunúť kvôli BIOS-u
Pesnička Janet Jackson ovplyvňovala hardvér a zhadzovala Windows na notebookoch
Softvérová aktualizácia výrazne zrýchli jazdu Curiosity na Marse


Diskusia:
                               
 

Nešpekuluje náhodou Orange s DVB-T ???
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ak by sa nebodaj este dohodli z cechmi a dali to do pozemneho packetu tak to by skylink dostal po nose a konkurenciu ako sa patri. Mozno aj polsko madarsko ukrajinsky paket, ked uz chceme turistov/robotnikov a podporit tie europske cezhranicne poznavania....
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

terestriál je v slovenskej republike nepopulárny. otázke je, či bolo skôr vajce, alebo sliepka... na druhú stranu, aj towercom mal plány s hybridnou televíziou, a nakoniec od toho upustil (nesúvisí s momentálnou reštrukturalizáciou), takže podľa môjho názoru orange nepôjde do dvb-t. celkovo orange je skôr konzervatívna firma.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Špekulovať sa dá pri deterministických vstupoch, z čoho už pri reguláciách s spôsobe implementácie kodekov DVB-T vychádza hádzanie kockami priekazne zodpovednejšie.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Typek co dosiel s napadom satelitnej TV aj tak dostal promotion bez ohladu na to, aky fail to bolo. Tie cisla boli vraj este mensie ako povodne Orange priznaval ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na samoške oznam inventúra tak som, musel po rožky a mliečko premigrovať až do supermarketu na okraji mesta.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

ja som neexistujuci zakaznik takze pre mna nekonci
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:

Pridať komentár