Spoločnosť SpaceX dnes úspešne vyniesla ďalších 60 satelitov Starlink pre poskytovanie pripojenia k Internetu a použila pri tom prvý stupeň rakety Falcon 9, pre ktorý to bol desiaty let a pristátie.
Raketa Falcon 9 štartovala o 8:42 z Mysu Canaveral na Floride a prvý stupeň následne úspešne pristál na lodi v Atlantickom oceáne.
Prvý stupeň absolvoval svoj prvý let v marci 2019, keď vynášal Crew Dragon smerujúcu v rámci misie Demo-1 na ISS. Následne vynášal satelity RADARSAT, SXM-7 a spolu sedemkrát satelity Starlink.
Opakované používanie prvého stupňa Falcon 9 je kľúčovým spôsobom, ako SpaceX znižuje náklady na svoje lety. V prípade vyvíjanej novej rakety a lode Starship bude SpaceX opakovane používať a pristávať s prvým aj druhým stupňom.
SpaceX už vyniesla viac ako 1.6 tisíc satelitov Starlink a na orbite má viac ako 1.5 tisíc satelitov, celkovo plánuje mnohé tisícky. Prvých viac ako 4.4 tisíc bude na orbitálnych výškach 540 až 570 km po zmene plánov na využitie aj vyšších orbít nad tisíc kilometrov. Ďalších viac ako 7.5 tisíc má byť na výrazne nižších orbitálnych výškach medzi 335 až 345 km.
Spoločnosť podala žiadosti aj na ďalších 30 tisíc satelitov pre orbity medzi 328 až 580 km, podľa prezidentky spoločnosti Gwynne Shotwellovej ale zatiaľ nie je isté že použijú až takýto vysoký počet satelitov.
Prenos z dnešného vynášania satelitov Starlink (video: SpaceX)
Starlink je vo verejnom beta teste od konca októbra, pričom SpaceX pre test avizovala rýchlosť od 50 Mbps do 150 Mbps a latenciu od 20 ms do 40 ms.
Vo februári Elon Musk oznámil plán zvýšiť tento rok rýchlosť pripojenia cez Starlink na 300 Mbps a zlepšiť latenciu na 20 ms a v marci začali niektorí užívatelia dosahovať rýchlosť až 400 Mbps.
Test odštartoval v severnejších zemepisných šírkach v USA a Kanade a v súčasnosti sa pripojenie testuje z ďalších krajín minimálne aj vo Veľkej Británii.
Podľa informácií Muska bude väčšina Zeme pokrytá do konca tohto roka a celá Zem v budúcom roku, následne bude spoločnosť zvyšovať hustotu pokrytia.
V Slovencine sa pri realnych cislach pouziva ciarka.
Nepouzivame bps ale bit/s, taktiez nepouzivame zoll, inch, stopa, laket, kamen ci ine imperialne jednotky, ale metricke.
ultraradikalny psychoanalyticizmus
Od: syntaxterrorXXX,. X
|
Pridané:
10.5.2021 7:37
Tak, tak...to keď začne vzdelávací proces kulminovať do plurálu( nepouzivame, narysujeme si, odovzdáme,...), čpanie hľadania spoluvinníka z toho neprerazia ani priekazne najsmradľavejšie nohy.
A tak preto si tak moce retardovany kokot. Uz to dava zmysel. Tieto tvoje priekazne hovna su sposobene tym, ze nemas chrbticu a skryvas sa vo vlastnej riti.
Čo keď po nociach robia zámeny?
Od: Divák
|
Pridané:
9.5.2021 17:01
Bolo by sa treba pozrieť na číslo motora a VIN (Číslo motora je napravo pod ľavou hlavou valcov a na zadnej časti bloku), či je to stále ten istý stupeň, či ho v noci tajne nevymenili a nevydávajú ho za starý.
my sme jen takí pojebanci - socky - trosky - chiudaci - žebraci - a- LOOSERi!!
Od: Etela vchižy Acháb! socka
|
Pridané:
9.5.2021 22:00
eh, hlavne, že úplne všetci v tej BA, prahe, brne, = všetci všetjko samí mnžéri, všetci do 1,
všetci obrie, stá-tisícové platy,
všetci vyštudovaní, inžiníri, , všetko, samí vysokoškoláci, doktori, doktorandi, phd, mgr., atd..
samé vily, klímy,
všetci v luxuskancloch, s barmi, drinkami, klímami, atd..
ale 1pojebanú menší objednávku, . mi nevedia prijat platbu, zabalit, a odoslat.. :/ :(
Re: my sme jen takí pojebanci - socky - trosky - chiudaci - žebraci - a- LOOSERi!!
Od: Etela vchižy socka
|
Pridané:
9.5.2021 22:23
tak nvm či prijat 1platbu, a vybavit, zabalit, a vyexpedovat 1chladničku je taká "rocket science", tažká úloha, až taká raketová veda, priam sub-kvantová fyzka, /teoria super-polí, alebo čo..
..alebo nvm či im tam mám kúpit nejakú ..humanitárnu pomoc, objednat im tiež 1nescafé, fakt strong, - nech sa tam preberú,
aj 2 - 3 silné nesky, STRONG 2dvojité, 3trojité nescafé!
(alebo ich pritiahnut k umývadlu, sprchám, a poliat ich poriadne studenou vodou, - nech sa tam preberú,