Musk v nich avizoval skoré dokončenie ďalšieho prototypu SN8. Konkrétne bude podľa víkendových informácií prototyp dokončený približne o týždeň a po viacerých testoch by mal uskutočniť testovací let do výšky 60 tisíc stôp, v prepočte takmer 18.3 km, a následne pristáť.
SN8 bude mať na rozdiel od doterajších prototypov aj nos.
SpaceX zatiaľ s prototypmi Starship letela len do malých výšok. S jednoduchým malým prototypom Starhopper s jedným motorom Raptor ešte v minulom roku najskôr letela do 20 metrov a následne do 150 metrov a tento rok s dvomi prototypmi SN5 a SN6 opäť s jedným motorom znovu do výšky 150 metrov.
Testovací let prototypu Starship SN5 (video: SpaceX)
Finálny dizajn Starship podľa posledných informácií počíta s dĺžkou lode 50 metrov, priemerom tela 9 m, hmotnosťou 110 až 120 ton, hmotnosťou paliva 1200 ton a schopnosťou vyniesť 150 ton nákladu pri plnej znovupoužiteľnosti. Vracať sa má typicky s 50 tonami. Starship bude mať tri motory Raptor vo verzii pre atmosféru blízko povrchu Zeme a tri pre vákuum.
ultraradikalny objasňovačizmus
Od: syntaxterrorXXX,. X
|
Pridané:
14.9.2020 12:00
Najprv treba aby kozmonautistickým výcvikom prešlo dostatočné množstvo inšpektorov bezpečnosti práca, auditorov a konzultantov, lebo keď to začnú bastliť až tam, aj dozor a kontroly bude treba priekazne robiť tam.
Re: ultraradikalny objasňovačizmus
Od reg.: Macko Pu
|
Pridané:
14.9.2020 12:46
Ked uz stanice planuju robit nafukovacie, prepouzitie rur by mohlo byt realne. Len ta stanica by mala mozno taky priemer, ze ak by kozmonaut zostal nahodou v strede rury, uz by sa odtial nedostal.
Re: Tak ňejako..
Od reg.: ujo horar
|
Pridané:
14.9.2020 16:16
k tim motorom bi si ňemusel pripinať ziadni padak s malim dronom, ale stacilo bi s nimi poslat dole mensiu nadržku s palivom a riadiacou elektoňikou ktora bi tie motori ovladala dole cestou cez atmosferu abi nezhoreli ...