neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
O ARM majú záujem ďalší dvaja IT giganti

Značky: ARMNvidia

DSL.sk, 6.8.2020


Záujem o podiel v spoločnosti ARM Holdings prejavili údajne aj ďalší dvaja IT giganti, najväčší nezávislý výrobca čipov TSMC a veľký výrobca počítačových zariadení Foxconn.

Tvrdí to Nikkei Asian Review. Podľa zdrojov novín tieto dve spoločnosti nechcú odkúpiť spoločnosť ARM celú a záujem majú o podiel respektíve získanie ARM v rámci konzorcia.

Podľa dostupných informácií v súčasnosti sú v pokročilom štádiu ale rokovania Nvidie o odkúpení celej spoločnosti a TSMC a Foxconn monitorujú ako tieto rokovania dopadnú.

Podľa oficiálneho stanoviska pre noviny TSMC momentálne nemá žiadny plán investovať do ARM, Foxconn vyrábajúci okrem iného počítače a smartfóny pre značkových výrobcov informácie nekomentoval.

Podľa informácií agentúry Bloomberg z konca minulého týždňa sú rokovania o odkúpení spoločnosti ARM Holdings spoločnosťou Nvidia v pokročilej fáze, Nvidia bola v tom čase jediným záujemcom vedúcim konkrétne rozhovory s vlastníkom ARM-u a spoločnosti chcú dosiahnuť dohodu v nasledujúcich týždňoch. K definitívnej dohode zatiaľ ale neprišlo a v prípade akvizície Nvidiou by obchod zrejme preverovali regulačné úrady vo viacerých regiónoch.

Noviny The Korea Times avizovali, že záujem o menší podiel 3% až 5% v ARM má aj Samsung. Spoločnosť Samsung ale pre agentúru Reuters záujem o podiel v ARM poprela.

Spoločnosť ARM licencuje rovnomennú procesorovú architektúru, zároveň vyvíja a licencuje vlastné ARM jadrá označené Cortex a tiež grafiky Mali. Japonská spoločnosť Softbank ju vlastní od roku 2016, kúpila ju za 24.3 miliárd libier.

ARM je mimoriadne dôležitou počítačovou architektúrou, keď sa jej už pred rokmi podarilo kompletne ovládnuť nastupujúci mobilný segment a momentálne sú prakticky všetky smartfóny postavené na procesore architektúry ARM. V osobných počítačoch a serveroch zatiaľ dominujú procesory architektúry x86, aj to sa ale začína aktuálne meniť.

V prípade serverov nástup začal najmä vyvinutím a nasadením vlastného ARM procesoru Graviton a aktuálne 64-jadrového Graviton2 spoločnosťou Amazon prevádzkujúcou službu AWS. ARM aktuálne ovládla aj rebríček najvýkonnejších superpočítačov sveta, keď v júni vydanom letnom vydaní rebríčka Top500 superpočítač Fugaku postavený na 48-jadrových procesoroch Fujitsu A64FX sa s náskokom stal najvýkonnejším superpočítačom sveta.

Zároveň ARM získava dôležitú pozíciu aj v PC, keď v júni spoločnosť Apple oznámila prechod z procesorov Intel na vlastné ARM procesory aj pri svojich osobných počítačoch. Spoločnosť SoftBank podľa skorších informácií Bloomberg oslovila aj Apple, spoločnosť Apple ale neplánuje ARM kúpiť. Podľa aktuálnych informácií Nikkei Asian Review mala SoftBank osloviť tiež Qualcomm, informácie o záujme Qualcommu sa zatiaľ neobjavili.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

FOXCONNu nestačí fabrička na TV v Nitre??
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

fúha, tak to radšej tá nvidia nech kúpi
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

konečným poberateľom výhod je predsa aj tak priekazne rovnaký tajomný muš z veľkým nosom.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zaujemcovia, nech sa postavia do radu k sudruhovy zincicovy. Najskor davaju malo podpory ciganom, potom trestaju nevinnych mafianov a teraz chcu predat arm. Svet sa zblaznil!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A ty si stal v rade na banany ked si mal mat hodiny slovenciny?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Bolo by vhodne aby sa o kupu uchadzala aj tatokrajina. Posunulo by to vedu a vyskum u nas. Hlavny stan by mohol byt v Kosiciach a chodili by tam na prax studenti fakulty informatiky.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Občania by neboli radi. Hneď by ti prepočítali o koľko sa namiesto toho mohli zdvihnúť dôchodky
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Cely business model ARMu je zalozeny na odchytavani uspesnych absolventou Cambridgu ktori potom robia pre nich. Preto cely vyvoj sa deje na kampuse v Cambridge. Cize ak to kupime my, bude to treba presunut na miesto so spickovou univerzitou. Zatial ma napadaju Skalica a Sladkovicovo ako idealne lokality zo skolami svetovej povesti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

FIITka by to dala :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

FIT sa stiepi.
Vyvoj ide do brna, tu zostava staff a pan dekan. Staci vyvoj v exceli ? Som bol na skoleni a uz viem aj vzorce.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár