neprihlásený Piatok, 24. mája 2024, dnes má meniny Ela
Štát rozprával o inteligentnej karanténe nezmysly, iné finálne riešenie sa vyvíjalo až v stredu

Štát pri utorňajšom predstavení riešenia inteligentnej karantény v skutočnosti prezentoval nesediace informácie a riešenie, ktoré zrejme nezabezpečovalo dostatočnú kvalitu kontroly tváre. Napriek tvrdeniam o testovaní a spomínaní odoslania aplikácií do obchodov s mobilnými aplikáciami sa kľúčové riešenie pre fungovanie inteligentnej karantény programovalo až v stredu. A navyše používanie aplikácie s týmto riešením bude vyzerať výrazne odlišne ako to prezentoval štát.

Značky: Slovensko

DSL.sk, 21.5.2020


Štát pri utorňajšom predstavení riešenia inteligentnej karantény v skutočnosti prezentoval nesediace informácie a riešenie, ktoré zrejme nezabezpečovalo dostatočnú kvalitu kontroly tváre.

Napriek tvrdeniam o testovaní a spomínaní odoslania aplikácií do obchodov s mobilnými aplikáciami sa kľúčové riešenie pre fungovanie inteligentnej karantény programovalo až v stredu. A navyše používanie aplikácie s týmto riešením bude vyzerať výrazne odlišne ako to prezentoval štát.

Inteligentná karanténa

Štát v utorok predstavil riešenie inteligentnej karantény, aplikácie umožňujúcej voliteľne namiesto pobytu v povinnej štátnej karanténe absolvovať domácu karanténu pod kontrolou štátnej mobilnej aplikácie.

Aplikácia je vyvíjaná už dlhšie a pôvodne obsahovala limitovanú funkčnosť pre kontrolu dodržiavania karantény aj sledovanie kontaktov cez Bluetooth. V aplikácii, najmä ale nielen v časti pre sledovanie kontaktov, identifikoval server DSL.sk množstvo vážnych problémov.

Funkcionalita kontroly dodržiavania karantény bola teraz oddelená do novej aplikácie a tá má byť teraz sprístupnená pod označením inteligentná karanténa respektíve ekaranténa.

Aplikácia má podľa podoby, ktorá bola naposledy verejne sprístupnená, podľa avizovaných informácií a nakoniec aj podľa podoby legislatívy, kontrolovať dodržiavanie karantény dvomi hlavnými spôsobmi. Týmito spôsobmi sú kontrola polohy mobilu pomocou GPS oproti zvolenému miestu karantény a zároveň kontrola tváre užívateľa pomocou fotoaparátu smartfónu.

Kontrola tváre má zabezpečiť overenie, či je pri telefóne naozaj osoba umiestnená do karantény.

Čo štát prezentoval

V utorok štát avizoval, že aplikácia sa už testuje od pondelka, a spomínalo sa už aj poslanie na review do obchodov s mobilnými aplikáciami.

Pri prezentácii nebola funkčnosť aplikácie demonštrovaná, bola len slovne charakterizovaná. Následne štát tiež demonštroval fungovanie aplikácie napríklad pre viaceré celoštátne televízie a tie jej fungovanie ukázali vo svojich spravodajských reláciách.

Riešenie zabezpečujúce overenie tváre štát opakovane charakterizuje ako odfotenie tváre po výzve.

Po prezentácii následne zástupca štátu takéto riešenie aj prezentoval, keď aplikácia cez prednú kameru snímala tvár užívateľa, vyžiadala si lepšie osvetlenie, následne ho rozpoznala a výsledok overenia označila ako v poriadku zelenou.

Čo je problém a aká je realita

Tieto informácie boli ale v rozpore so známymi technickými informáciami, ktoré má server DSL.sk k dispozícii. Podľa dostupných informácií aplikácia plánovala využiť a naozaj na rozpoznávanie tváre využíva riešenie od slovenskej spoločnosti Innovatrics, ktoré používajú napríklad aj banky. Innovatrics poskytla svoje riešenie štátu na tento účel zdarma, pričom do aplikácie pre karanténu ho mal integrovať štát respektíve vývojári štátnej aplikácie.

Konkrétne ide o riešenie označené Digital Onboarding Toolkit. Toto riešenie umožňuje podľa skorších informácií spoločnosti Innovatrics pre DSL.sk spoľahlivé overenie tváre dvomi alternatívnymi základnými spôsobmi, ktoré overujú okrem podoby tváre aj jej tzv. živosť. Pri jednom sa tvár overuje síce len na základe fotografickej snímky užívateľa pomocou predného fotoaparátu, takéto overovanie ale musí byť realizované na serveroch a fotka musí byť odoslaná na server. Dôvodom je, že použitá neurónová sieť pre kvalitné overovanie je príliš veľká na použitie v smartfónoch.

Druhé riešenie umožňuje overiť tvár lokálne na telefóne užívateľa bez odoslania fotografií na server. Toto overenie ale funguje zásadne iným spôsobom a nie iba na základe vytvorenia jednej snímky tváre. Užívateľ musí očami sledovať pohyb guličky na displeji smartfónu a riešenie vyhodnocuje pohyb jeho očí, čo zabraňuje najmä pokusom oklamať riešenie použitím fotografie užívateľa.

Riešenie v podobe iba porovnania fotografickej snímky užívateľa pomocou predného fotoaparátu na zariadení nie je spoľahlivým spôsobom overenia tváre a dá sa ľahko oklamať fotografiou užívateľa umiestnenou pred fotoaparát smartfónu.

Riešenie využívajúce Innovatrics DOT a fungujúce iba na princípe vytvorenia snímky tváre by tak buď muselo odosielať fotografie na server alebo nemalo dostatočnú kvalitu overenia tváre. Odosielanie fotografií na server sa podľa avíza štátu nemá diať a zakazuje ho aj prijatá novelizácia zákona špeciálne na tento účel, v odseku 5 paragrafu 60d zákona o ochrane verejného zdravia. Podľa dostupných informácií v prezentovanom riešení zrejme nebolo implementované žiadne overenie živosti tváre.

Podľa informácií DSL.sk sa až v stredu definitívne rozhodlo, že nasadené bude overenie živosti v podobe sledovania guličky, a riešenie sa implementovalo až v stredu.

Verejnosti tak bolo v každom prípade prezentované iné riešenie ako bude nakoniec použité a to výrazne iné aj v podobe užívateľského rozhrania a spôsobu používania aplikácie užívateľom.

Kde je problém?

Riešenie od Innovatrics aj v tejto inej konfigurácii by sa podľa dostupných informácií malo dať zakomponovať relatívne rýchlo a nie je vylúčené, že sa podarí stihnúť aj avizovaný piatkový termín oficiálneho spustenia inteligentnej karantény. V prípade Androidu by sa termín stihnúť mal, podľa dostupných informácií prerobená aplikácia už bola dnes odoslaná do Google Play. Či bude zajtra dostupná aj aplikácia pre iOS nie je zatiaľ jasné.

Celá situácia ale vyvoláva vážne otázky.

Po neakceptovateľných opakovaných zlyhaniach odhalených serverom DSL.sk v tejto mobilnej aplikácii, ktorej predchádzajúce verzie najmä s cieľom trasovania kontaktov pre Bluetooth už boli sprístupené aj verejnosti a ktorú majú inštalovanú zrejme desiatky tisícov užívateľov, a vzhľadom na aktuálnu situáciu vznikajú opodstatnené otázky, čo tieto niekedy až nepochopiteľné zlyhania spôsobuje.

V najnovšej situácii napríklad nie je jasné, či štát a tvorcovia pri predstavovaní vedeli že avizovaný spôsob fungovania bez odosielania snímok na server nemôže overiť tvár dostatočne spoľahlivo respektíve aká bola ich predstava o riešení, či vedeli že spoľahlivé riešenie sa ešte len v budúcnosti musí pripraviť a aj pre užívateľov bude vyzerať úplne inak ako tvrdia a prezentujú.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Skylink začína šetriť, zmenil parametre na náročnejšie, ukončí dva transpondéry, prejde z HD do SD
Sonda Psyche k asteroidu zapla elektrické motory
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni
Firefox pripravuje vertikálny zoznam kariet a skupiny kariet
Vesmírny Boeing nepoletí ani v sobotu, nový termín nebol oznámený
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.20, už aj pre RISC-V
Šifrovanie odolné kvantovým počítačom podporuje ďalší softvér, Zoom
Starship znovu poletí o dva týždne
Známy výrobca PC chladičov začal ponúkať ventilátory pre domácnosti, postavené na PC ventilátoroch
Intel už vyrába novú generáciu CPU, uvedie ju v treťom štvrťroku


Diskusia:
                               
 

Super analyza, dakujeme. Ja k tomu len jedno - z mojho pohladu je uzasne ze zistili potencialny problem a upravili finalne riesenie tak rychlo. Na takuto flexibilitu nie sme zvyknuti ani u firiem, nie to ze este u statu. Vsetci mame v pamati ako Tatra Banka nasadzovala internetbanking vo Flashi v case kedy bol uz v podstate odpisany, z dovodu ze vyvoj celeho toho uz zhltol vela penazi a musi si nutne na seba zarobit.
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Tiez tam vidim posun.
Aj predtym analyza modelu sirenia covid, uz len to ze model bol verejny, a to ze reagovali na kritiku je zmena.
Pri smerakoch si myslim ze ani len by sa neunovali odpovedat, nieto menit nieco.
Uvidime ci sa toto aplikuje aj na slovensko.sk tam je to fakt potrbene.
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

Lenže na dostupnosti Google Play* závislé štátne riešenie môžu realizovať de jure len kolónie a závislé územia USA, čím je do spustenia inteligentnej karantény potrebná novelizácia niektorých zákonov a nejaké to referendum, tak hlavne aby sa to za noc takto narýchlo priekazne vôbec stihlo.
*sankcie voči Huawei sú mrcha

Odpovedať Známka: -1.5 Hodnotiť:
 

ja používam len ruský a čínsky GooglePlay a AppStore, to som zavislý na území koho? Chce to čisto slovenský internet, slovenský server, slovenský procesor!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Bohato staci, ked budu tvoje pakety komunikovat po slovensky. DAJ, POŠLI, ZMAŽ...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

..packety comunicovať slovensky..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A popri tom vlastne USAkom vadí to že huawei skutočne naslúcha ľuďom. To je ale paradox. :D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

cHUAWEIjakom nejde o ľudí ale o firemne know-how.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To mi nesedi, nakolko Cinania maju softver aj know how dalej. Skor si chcu chranit svoj know how.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslieť si že keby bolo keby je asi jeden zo symptómov voličov matelka pentoviča.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A už sa redakcii niekto poďakoval za tie predchádzajúce zistenia? Ako sa vyvíja táto kauza?
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Samozrejme - ja, ty , on, ona, ono, my, vy, oni, ony
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

...tu, tu, a tu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Celé štátne IT a jeho riadenie je jedna veľká E-KATASTROFA.

Odpoveď na otázku v článku, čo spôsobuje takéto nepochopiteľné zlyhania by mohla byť (pravdepodobne je) v obvyklej neschopnosti čokoľvek efektívne riadiť a poveriť riešením problému "SPRÁVNYCH" (rozumej nie "našich") ľudí.
Druhá časť odpovede je vyvodenie nulovej zodpovednosti. Za posledné roky bolo vážnych a nepochopiteľných prešľapov v štáte až-až a zostalo "ticho po plešine".

Pokojne mohli zodpovední poveriť vývojom proti-koronavírusových aplikácii študentov vysokých škôl, ktorý by mali karanténu vyplnenú zaujímavou a užitočnou aktivitou. Štát by nepomerne ušetril a výsledok by pravdepodobne bol lepší ako teraz.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Úplne najjednoduchšie by bolo nevymýšľať takéto chujoviny vôbec a ušetrilo by sa ešte viac.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Za Pelegríniho bolo všetko krásne a štýlové.
Žiadny únik toxických látok do médií nepresiakol.
Chemikálie unikali do podzemnej vody pekne potichu ako sa patrí, tak aby to bežný ľud neznepokojovalo.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

mozno ani realne nie je dolezite ci ta aplikacia bude fungovat, pokial sa podari "uzivatelov" presvedcit ze to nieco robi, nie? staci aby tam obcas nieco zablikalo, notifikovalo, aby sa tam obcas zobrazila nejaka kravina, ktoru treba odklepnut a tvarilo sa to dolezito. staci udrziavat akusi mysticku atmosferu okolo toho.
len potom zas pride taketo dsl.sk a ukaze ze ta appka posiela data do goverment cloudu fungujuceho na pocitaci Aurel, ktory je uz ale vypnuty, a jedine co sa to pokusi nejaky udaj, ktory je ale zasifrovany nahodnym retazcom, takze prijemca data aj tak nebude vediet desifrovat :)
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

slovensko.sk nedostupné...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Asi naraz skúsili všetci tridsiati čitatelia tojoto vlákna :D
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

L OOOOOOOOOOOOOOOOO L
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tety na ÚPSVAR si asi začali sťahovať / posielať potvrdenia žiadostí o pomoc za apríl 2020.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stále tu máme zákaz zhromažďovania, čiže ani verejné protesty nepovolia. Plačko/Zmätkovič si to dobre ošetril.
Ak by ľudia demonštrovali bez povolenia, pošlú na nich vodné delá, obušky atď. ako to robia vo Francúzsku proti domácim?
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

Protestovať proti čomu? Že na SLovensku zomrelo niekoľkoásobne menej ľudí na koronu ako v okolitých štátoch a ekonomika bude rovnako poškodená, aknie menej, ako v štátoch, kde nechali korone voľný priebeh? Alebo že nemáme núdzový stav ako v Španielsku kde nemôžeš bez povolenia výjsť z domu?
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Základné ľudské právo na nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia zahŕňa i exhibicionistov a výnimky z práva na nedotknuteľnosť obydlia pri ochrane života, zdravia, majetku osôb naň priekazne nie sú krížovo aplikovateľné!
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Chýba tam právo na deklaráciu pohlavia.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Nechýba. Pohlavie priekazne určuje intenzita využívania štátom garantových práv.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

hmhmhm12
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trošku viac otvor oči. Nemyslím len tento či budúci týždeň. Jednoducho je tu nejaký zákaz potláčajúci všeobecné práva vo vyspelých "demokratických" štátoch a tento zákaz nemá ani len v hrubých náznakoch ošetrené, kedy skončí. Naviac sa to týka aktivít obyvateľstva, ktorými môžu vyjadrovať svoju nespokojnosť s činnosťou ľudí zodpovedných za spravovanie štátu. Áno spravovanie, nie vládnutie (hoci si niektorí z nich nadávajú "vláda SR").
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Zaujímavé, že za posledné štyri dni som bol z domu trikrát a nikto mi nič nepovedal. Matoviča bude treba dať dolu úplne rovnako, ako bolo treba dať dolu Fica.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Robovi stacilo nahrabat si. Igi sa nezastavi, dokial nema kazdeho pozornost 24/7
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Neviem ako mam chapat ten tvoj "post" - ty si (bol v uplynuluch dnoch) v Spanielsku?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Som v Španielsku od začiatku marca.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

No len otazne je ci to je vdaka Ficovy/Pellemu/Matovicovi, alebo napriek Ficovy/Pellemu/Matovicovi.
To je asi ako ze vyliecil som sa z choroby, napriek zasahu lekarov...
Nemyslim si ze zrovna Slovaci su nejaky vynimocny narod v pripade krizy, ale fascinuje ma ako sa politici kasaju a placaju sa po ramenach ako to vyborne zmanazovali, pritom stat je z hladiska funkcnosti uz roky v srackach a nic poriadne nefunguje.Mozu si len gratulovat ze tu korona neprepukla tak ako v zahranici lebo tie ich papierove opatrenia by nase "vymakane" zdravotnictvo zvladlo tiez len papierovo.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

pises mi z duse
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

"Štát pri utorňajšom predstavení riešenia inteligentnej karantény v skutočnosti prezentoval"

Hovadina jak mraky. Stat nic neprezentoval. Konkretni ludia prezentovali, tak podme pekne menovite, co sa ich bojite?
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Aj Heinrich Himmler len prezentoval "finálne riešenie" a doteraz všetci hejtia jeho národ, ríšu a Fuehrera...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Slovensko by viac potrebovalo aplikaciu NebudOvca respektive NebudKokot
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A kto by ju spravoval?
Slniečkári? Všetci napravo od Marxa a privilegovaná trieda sú kokoti!
Náckovia? Všetci napravo od 'dolfa a privilegovaná rasa sú kokoti!
Duhoví? Všetci nedúhoví a privilegovaní cis-gender sú kokoti!
Libertariani? Všetci hore uvedení sú kokoti!
Kotlebovci? Všetci paraziti sú kokoti!
Pravičiari? Všetci lenivci a socialisti sú kokoti!
Ľavičiari? Všetci, čo nechcú dať peniaze lenivcom sú kokoti!
Matovič? Ten je oberkokot, pre ktorého sú všetci kokoti!

Nestačí rovno appka, ktorá napíše: "si kokot", lebo vždy sa niekto nájde, pre koho je užívateľ kokot.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Zabudol si na Vaskyjugendov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Vaskyjugend, STBencikovci, Putlerovci, Kulturblogeri, SorosStaffeln, Merkel lovers, Rusofóbi, Kinder nazis, Savopici, Pátričkári, Modré koníky...

Výber je tak pestrý, že ani nevieš, koho vytočiť ako prvého.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Zda sa, ze najlepsie z toho vychadza Manfred Kokot.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Kiež by sme mali viac takých kokotov...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Že aplikácia potrebuje spravovať je priekazne projekciou potláčaného mesiášskeho komplexu.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Priekazne, potrebuje svojho kokota, ktorý vie identifikovať iných kokotov. Inak to ani fungovat nemôže.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Procesne ukony, pre vysledok ktorych je podstatne detekovanie, identifikacia u kokotov len priekazne zbytocne spomaluje.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

..aj _slneičkári majú svoju (ich) "privilegovanú rasu"btw.kdo dofrasa je ten Vasky ? už ~~ 2 ~ 3 roky podchvilou natrafím na to meno..
kdo je to, co je zac?


1jediný Vaský, kt.poznám, je p.1docent, už postarší, ing.elektrotechniky, prof.na MaterálovoTechnolog.fakulte STU, v Trnave..
a učí (učil) techn.,matické, a fyzikálne predmety aj na UCM (Fak.Aplik.matiky a Infoše, ucm.. )

iného nepoznám -__-
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

v skratke:

Rudo Vasky, kokot pravidelne nasierajucich kokotov kokotskymi kokotinami ako je napr. kokotská otazka: "prečo tu ešte existuje tento zločinecký režim založený v 1989?". Aktuálne sedí kôli kokotinám v base, lebo kokoti ho obžalovali a iní kokoti odsúdili za "šírenie násilia na internete".

Jeho kokotské ovečky sú kokoti názorovo nesediaci liberálne fašistickým kokotom z kokotského denníka N, čo je zdrojom kokotskej zábavy na oboch kokotských frontách.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Všetci sú kokoti, len Havel je letište...
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Najlepšie mi z toho vychádzajú praviciari...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

kde vam mozme podporit, lebo robite kvalitnejsiu novinarcinu ako vsetky platky dokopy na Slovensku.


Aktuality len zobru o prachy a robia PR urcitym stranam, vy aj nieco aktualne robite.


Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Nie, ze by na tom zalezalo, ale ... napiste na redakcia@dsI.sk
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Aka chytrá vláda taká chytrá karanténa.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

VY STE


K R A L I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAJVACSI !!!!!!!!!!!!!!!


RESPECT
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Rodinný príslušník prichádza zo zahraničia. Trvalý pobyt Trnava, býva v Bratislave. Hádajte, kam ho poslali? Na internát v Poprade. A vraj naspäť neodvezú, má si zabezpečiť odvoz sám (a následne stráviť zvyšok zo 14 dní v domácej izolácii). Vivat Slovakia.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

No hej, to je od veci. Ak ťa štát nasilu niekam odvedie, či nariadi, mal by zabezpečiť dopravu. Aspoň lístok do druhej triedy alebo čo (ako to bývalo pri ceste na/z ZVS). Pritom by to ani veľa nestálo. To že ich držia nasilu a musia si platiť stravu je tiež nezmysel (a opäť by tá strava veľa nestála). Síce relatívne maličkosti ale vypovedajú o tom, kto to celé stále riadi. Žiaden posun k lepšiemu nenastal, bežní ľudia sú ukradnutí aj obyčajným ľuďom...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To je proste postkomunistická úradnícka mentalita.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

..tak ešte 2 roky, a má civil!
sa aspon naučí, resp. vyskúša si strílet, z SA-58, a
sa naučí jazdit s V3S..
rok bude bažantom, zobanom, další zas mazákom..


nj, hehe, - lebo to znie úplne jako z ~~1977 ~ 84

(bydlisko v BA - pošlú ho na úplne opačný konec republiky..
(býva v Košiciach - pojde do Aše!, / nekam do západných čiech, úplne k pohraničí, na čáru..)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hlavne kostoly aby boli smart.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

len pomocou GPS? Alebo aj BTS triangulacia a WiFi?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem, ale vzhľadom na slovenské špecifiká by som si tipol, že v skutočnosti to vie iba GPS. Nahlas to nepovedia, lebo spoofovať GPS je veľmi ľahké. Z BTS telefón svoju polohu zrejme zistiť nevie a nemá to tej aplikácii ani ako posunúť (možno cell ID, ale nie trilateráciu). Polohu vie zistiť iba operátor, táto aplikácia to nemá ako zistiť.

Teda s nejakým GPS fakerom môžeš aj s aplikáciu chodiť, kade len chceš, akurát treba dať pozor, aby si pri skenovaní nemal v pozadí nič, čo ťa môže usvedčiť.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

staci si doma spravit vpn, pripajat sa na nu. v telefone s androidom root a fakegps a mozem sa fotit aj vo velkom kancli s kvietkom v ruke
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ty si taky typicky slovak ktory by iba kazdeho odrbaval a klamal ?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

ty si naozaj inteligent. stačí trasovanie na server, a usvedčia ťa veľmi jednoducho ... ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Celé je to len o pohodlnosti, nie o bezpečnosti. Ako celá biometria. Ak túto karanténu bude chcieť niekto obísť, tak stačí pár klikov. Zapnúť Nastavenia pre vývojárov a nastaviť niektorú z viacerých aplikácií na určenie polohy. Teraz mi všetky aplikácie v mobile ukazujú, že som v Alcatraze, napriek tomu, že som na Slovensku.

Netreba žiadny root.
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D tak to skus. alebo ze by na to developeri mysleli? hmmm
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslím si, že developeri tu nemajú veľa možností. Čo im telefón povie, to budú brať ako polohu. Nevyveštia si polohu z krištáľovej gule.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ibaže by sa to dalo detekovať, hmm?

-> stackoverflow: Android detect location mocking

Ibaže by sa dali detekovať nainštalované aplikácie:

-> stackoverflow: Android list installed apps
Odpovedať Hodnotiť:
 

mna by zaujimalo, ci ma appka ochranu proti podvrhnutiu GPS, teda nejakej fake gps appke.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Matelková a bábkoherečkina neschopnosť v plnej kráse.

Ten pocit keď urobíš z bábkoherečky vicepremiérku pre informatizáciu a potom sa divíš, že aplikácie nefungujú.
Ozaj čo je to štát? Snáď nie matelko a jeho neschopná banda. Štát sú predsa ľudia a ľuďom tento matelkoštát vôbec nepomáha. Len ich terorizuje.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

teba aj s tvojou zakomplexovanosťou a jednoduchosťou by mali strčiť do ostrej karantény, a podľa možnosť doživotne ... :-)

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

mas problem, ze tvoj trnavsky mesuga drista dve na tri? potom sa vyhovara na inych? nemal mat velkohube prazdne dristy o supermega aplikacii na "inteligentnu karantenu"! nikto ho nenuti dristat sprostosti!

o tupej kompe ani nehovorim, vytvorili jej it trafiku (ministerstvo), to je to nove setrenie a "odbornici" vo vlade?


Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Predpokladam, ze to nikto z vlady nekodi. To ci na slovensku mame programatorsku elitu vies urobit 2 sposobmi.
A vychovat a ako tak udrzat.
B zaplatit zvonku.
Vychove sa nikto extra nevenoval, ved na trhu prace kupis hotovych ludi. A nakupy z vonku nam s tym co tu nechali ti mafiozovia vyda akurat tak na indov.
Takze smelo do toho, dodaj riesenie a vlada ho od Teba kupi.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Vláda od teba kúpi iba ak hovno a za hovno. Eset vyvíja vakcíny namiesto toho aby programoval pre štát keď ho už má pod palcom aj s "vedcom" Mistríkom. A indovia? Tí keď majú obed idú jesť a keď je fajront tak je fajront. Kaderník, buzerant nám tu vychová iných IT špecialistov. Problém štátu (matelkového) je ten, že nechce zaplatiť ani to čo musí. Budem sa ďalej pekne pozerať ako to ide o 9 do 5. Chalupu na kopaniciach už mám vyhliadnutú lebo mestá tu budú prvé na odstrel.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Hovno za hovno je fer obchod. Ak by som mal dost penazi a sancu ze vyrobim vakcinu tak to je naj biznis mozno za 50 rokov. Za to ze by si zubatej zoskocil z lopaty by si mi chalupku na kopaniciach za vakcinu rad nechal.
Vedci ako Mistrik Ti vymysleli napr.anabolika ktore si sypes ked ides do posilky.
To ze tu este zostalo zopar vedcov je mierny zazrak. To ze chces nicit veci ktorym nerozumies mi mierne pripomina Divisa aj s jeho bleskozvodom. Chapem ale nesuhlasim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je jedno aj tak bude existovat dalsich 1000 sposobov ako to obist. Len asi pre bezneho usera nebudu take jednoduche ako odfotenie fotky namiesto tvare.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozno sa to da oklamat pomocou aplikacie Fake GPS dostupnou v obchode Google Play a funkcnou aj bez root opravneni
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://slowmin.com/fake-gps-with-a-hackrf-on
Odpovedať Hodnotiť:
 

Celá apka je nepodarok ako Matelkov genetický základ! Ľutujem škuľavých a ešte nech mi terajší štátny odporníci vysvetlia ako to bude s výzvami na skenovanie tváre? Do koľkých minút som povinný si zoskenovať tvár? Čo ak si zdriemnem a nezaregistrujem výzvu? Nech mi to vysvetlí trebárs hlavná štátne IT odporníčka Veronika R. Vzhľadom na tituly pred menom a za menom musí byť v tejto oblasti maximálne fundovaná, aj keď sa IT nikdy nevenovala a neštudovala!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neni problem stary moj. Mas problem obsluhovat inteligentnu karantenu a series na to ze nakazis ludi naokolo?
Zaplatis full liecenie celej ulici co nakazis a pojdes k menej chapavym do karanteny v Zehre.
Predpokladam je fungovanie aplikacie by Ti bolo jasne do jednej hodinky.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár