neprihlásený Pondelok, 25. novembra 2024, dnes má meniny Katarína
Prezentovaný prototyp SSD so 6.5 GB/s

Značky: SSD

DSL.sk, 27.6.2018


Plextor, značka patriaca pod spoločnosťou Lite-On a známa svojimi SSD diskami, na nedávno skončenom veľtrhu počítačových technológií Computex prezentovala prototyp spotrebiteľského PCI Express SSD so sekvenčnou rýchlosťou prenosu až 6.5 GB/s.

Keďže minimálne v spotrebiteľskom segmente nie sú k dispozícii SSD radiče, ktoré umožňujú konfiguráciu s takýmito parametrami, Plextor to u SSD s označením M9Pe Extreme dosiahol použitím štyroch M.2 SSD M9Pe pripojených cez PCI Express NVMe prepínač Marvell 88NR2241.

Ten zrejme podporuje aj RAID a viacero SSD môže prezentovať systému ako jedno výsledné pole, pričom zverejnený výkon sa týka použitia v režime RAID 0. V tomto režime nemá RAID žiadnu redundanciu a bloky dát sú postupne striedavo ukladané na jednotlivé disky.

Plextor avizuje pre disk prenosové rýchlosti pri sekvenčnom prístupe 6.5 GB/s pri čítaní a 5 GB/s pri zápise, pričom tieto zrejme boli dosiahnuté v konfigurácii s použitými štyrmi 1 TB M9Pe. Spoločnosť zverejnila aj výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách v podobe výsledku testu pomocou CrystalDiskMark.


Prototyp Plextor M9Pe Extreme (čierny, s veľkým bielym nápisom Plextor), kliknite pre zväčšenie (foto: Plextor)



Prototyp pozostávajúci z dosky s osadenými štyrmi M.2 SSD, NVMe prepínačom a ďalšími potrebnými komponentami má zatiaľ ale neprakticky veľké rozmery a nie je jasné kedy by mohol prísť na trh. Výrobca neoznámil ani cenu.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

O2 zvyšuje ceny programov Radosť
Raspberry Pi má nový model, Raspberry Pi Pico 2 W
Japonci uviedli ethernetový kábel s magnetickým konektorom
Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet


Diskusia:
                               
 

cez NVMe/PCIe 3.0 ×4 8.0 GT/s (31.5 Gbit/s) to asi neprejde.
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi to ide cez 8 liniek
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

jj, uz som nasiel. radic ma z jednej strany x8 a z druhej 4 x4 :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

S priamej adresacii jednotlivych diskov zabranujucou abstraktnou vrstvou radica to aj tak priekazne neprejde cez GDPR ani DirectX.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Stale to neriesi ten zakladny problem.
Nahodne citanie/zapis 4kB blokov je stale okolo 30-40MB. Je mi uplne jedno ze to sekvencne zvladne xyz GB/s, co realne vyuzijem mozno dva krat, respektive ani to nie, pretoze tam nebudem mat odkial takou rychlostou kopirovat.
Spustanie aplikacii tazi hlavne z nahodneho citania a co sa tyka nacitavania nejakych dat pre hry, tak tam uz pri tychto rychlostiach davno nebude stihat CPU tieto data spracovavat.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Ale v Telekome o chvilu spustia 6G a takou rychlostou dokazes stahovat cely internet na disk. Rovnych 14 sekund, lebo FUP
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pjetro si to Ty???
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Na pjetra tam chyba 10 "zlych, zlych intelacikov" a 10 x "AMD nas!"
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

trepes, pietro nikdy nereagoval takymto sprosobom. pietro vzdy porovnaval pridanu hodnotu pre BFU kde lepsie vychadza amd ako intel. ma dost skusenosti a rozhladu aj o snob end zariadeniach.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

pjetro ma nabiflovane vedomosti, nie prehlad. Poviem to takto, naucis sa vsetko mozne o data centrach, z wikipedie, z takeho manualu, hentakeho manualu, naucis sa hento tamto, to je pljetro.

Potom pride clovek ako ja, ktory mal v sprave 11 datacentier po celom svete, nema nabiflovane nic z toho co pjetro, ale mam prehlad ako to naozaj funguje v realite.

Sam si mozes spravit usudok, co ma vacsiu relevanciu pre real life.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ha! lenže toto nie je real life!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Lebo sme v matrixe ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pjetro tu už neraz priamo či nepriamo musel priznať že je zúrivý lebo je socka. Socky sa k serióznemu HW nikdy nedostanú.

Na to treba nieco vedieť. A ti co vedia aj nejak rozumne zarobia. A ti co zarobia nepotrebujú denne 20x ogrcať Intel iba preto, že si raz za 5+ rokov nevedia zainvestovať pár stoviek do nového kompu alebo upg.

Pjetro vie totálne hovno. Kotkodakuje to co sa dozvie na lamablogoch ako DSL a ŽIVÉ a z pár benchmarkov, ktorých metodiku nemá šancu pochopiť.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na IOPS jednoznacne Intel Optane. Kraluje aj pri nizkej QD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je rýchlejšie ako moje raid0 pole z Intel 750 :/ tie idú 5000+ MB/s read a 2400 MB/s write :(.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár