Samsung plne ohýbateľný OLED displej verejne prezentoval už na začiatku roka 2013. Doterajšie prezentované prototypy sa ale dajú maximálne ohýbať, prehýbať alebo skladať, pričom u viacerých je ohyb možný len v jednom smere.
Nový prototyp je podľa Samsungu oveľa viac flexibilný a dá sa napríklad aj preliačiť a to až do hĺbky 1.2 cm. Samsung to demonštruje zatiaľ na zverejnenej fotografii.
Displej má uhlopriečku 9.1", aké je jeho rozlíšenie spoločnosť neuviedla.
Napriek tomu, že ohýbateľný OLED displej s potenciálom skladateľných zariadení bol verejne prezentovaný už pred štyrmi rokmi, na trh sa reálne zatiaľ dostali len maximálne smartfóny s mierne prehnutým buď celým displejom alebo prehnutými okrajmi.
Nový prototyp flexibilnejšieho OLED displeja, kliknite pre zväčšenie (foto: Samsung / Yonhap)
Samotný Samsung avizoval uvedenie skladacích smartfónov už na rok 2015, po viacerých odkladoch ale nie je jasné kedy by takýto telefón mohol uviesť.
Prezentácia flexibilného displeja, prototypov a konceptov smartfónov Samsungu na CES 2013 z januára 2013 (video: Samsung)
V prototypov kompletných viac flexibilných zariadení bol nakoniec Samsung predbehnutý Lenovom, ktoré v júni 2016 ukázalo prototyp Folio s displejom preloženým napoly, v rozloženom stave s uhlopriečkou cca 8".
Demonštrácia Lenovo Folio a CPlus (video: Mobilenet)
Okrem toho ukázalo aj prototyp CPlus, smartfón s uhlopriečkou 4.26" zložený z niekoľkých segmentov. Smartfón je vďaka tomu možné ohnúť a nasadiť na ruku. Tu je ho možné naďalej používať, pričom telefón sa prepne do softvérového režimu s užívateľským rozhraním bližším smart hodinkám.
Ich super AMOLED displaye šumeli. Môžme sa len domnievať, čo to urobí s očami. Lebo dnes sa nikomu nechce vyrábať takmer nič bez šumenia. A na stolných PC? Prípadne keď nepoblikáva display, dajú tam nejaký hypnotizujúci vetrák alebo brumí zdroj. Keď vidím u zákazníkov niekedy tie PC monitory, to iba diabol mohol zostrojiť. Čisto účelové veci. A diabol napíše NOVÝ-to dnes znamená vyrobený lacnejšie alebo zníženie kvality alebo použitie lacnejšej technológie, efektívnejšej pre programovanie na likvidáciu človeka. (technológie, frekvencie, senzory jasu a prítomnosti používateľa+stále vyšie dávky EM žiarenia=kontrola myšlienok)