neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Intel avizuje 3D flash pamäť a zdvojnásobenie kapacity SSD

Značky: IntelSSD3D

DSL.sk, 24.11.2014


Spoločnosť Intel začne v budúcom roku vyrábať 3D NAND flash pamäte, ktoré jej umožnia zvýšiť pomer kapacity a ceny SSD diskov ale tiež internej flash pamäte v mobilných zariadeniach.

Na stretnutí s investormi to oznámil Rob Crooke, viceprezident spoločnosti.

Technológia umožní spoločnosti vyrábať NAND MLC čipy s kapacitou až 256 gigabitov, teda 32 gigabajtov. Dosiahne to použitím 32 spojených vrstiev, pričom v jednom čipe budú za týmto účelom podľa spoločnosti vyvŕtané až štyri miliardy dier.

Technológia môže byť skombinovaná aj s použitím TLC pamäte s tromi bitmi informácie na bunku, takéto 3D NAND TLC čipy s technológiou od Intelu budú mať následne kapacitu 48 GB.

3D flash sa odlišuje od bežnej doterajšej NAND flash pamäte použitím viacerých spojených vrstiev pamäťových buniek uložených vertikálne na sebe. To umožňuje zvyšovať hustotu uložených dát na jednotku plochy a vytvárať tak čipy a moduly s vyššou kapacitou. Prvé 3D flash začal pred viac ako rokom vyrábať Samsung, jeho čipy majú v súčasnosti kapacitu 16 GB.


Prvá generácia 3D NAND flash od Samsungu (foto: Samsung)



3D flash umožní podľa oznámenia Intelu jednak zvýšiť kapacitu SSD, znížiť ich spotrebu, zlepšiť výkon a zároveň znížiť cenu. Spoločnosť avizuje inováciu rýchlosťou podľa tzv. Moorovho pravidla a zdvojnásobenie kapacity SSD diskov.

Intel plánuje 3D flash použiť ako v SSD pre dátové centrá tak v SSD pre individuálnych používateľov. Crooke na stretnutí prezentoval PC používajúci už prototyp SSD postavený na vlastnej 3D flash pamäti, výrobu takýchto pamätí aj SSD spoločnosť ale avizuje až na druhý polrok budúceho roka. Pamäte sa budú zrejme podľa oznámenia vyrábať v IM Flash Technologies, vlastnenej spoločne Intelom a Micronom.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet


inzercia



Diskusia:
                               
 

...pričom v jednom čipe budú za týmto účelom podľa spoločnosti vyvŕtané až štyri miliardy dier.

Fuha, to ale bude polamanych vrtakov nez to vyvrtaju. A cinske deti budu vrtat dnom aj nocou.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

To ako keď Rusi za vojny vyrobili drôt tenký ako vlas a poslali ho do Japonska aby sa pochválili. A Japonci im ho vrátili prevŕtany...
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

pozdĺžne?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Ja to poznama aj tak ze im ho vratili narezany pozdlzne na 24 kusov :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

A ja som to pocul tak, ze im nan vyryli: MADE IN JAPAN.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dnes sa vrta laserom
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

len musi mat riadne otacky
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

a príklep je samozrejmosť
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

"....s kapacitou až 256 gigabitov, teda 32 gigabajtov."

što eto za ptakovinu ?
Odpovedať Známka: -9.1 Hodnotiť:
 

256 G bit / 8 = 32 G Byte, vsjo jasno
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

asi sa Ti logicky zdá kapacita malá...

v článku sa nespomína, že konkrétne disky tých čipov môžu obsahovať niekoľko, takže výsledná kapacita diskov bude samozrejme vyššia ako 32 GB.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Kuratenko to je kapacita jedineho nand flash puzdra vrstveneho cipu, nie celeho ssd, kde su dve strany pcb a na kazdej strane 8 takych vrtvenych puzdier cipov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako citatel dsl.sk ta mozem pekne poprosit, aby si sa zdrzal pouzivania slova "Kuratenko", pouzi kludne iny - podobny, ale uz to citam snad pod kazdym clankom, tak to preto :)

s komentom inak suhlasim.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

je to len ucitel - musi si nejako honit vlastne ego... najlepsie niecim, o com paru nema, a citaciami z wiki :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

kuratenko ano samozrejme, teta sekretarka co si mysli ze plny hdd je o pol kila tazsi ako prazdny si za 5 min precita jeden clanok na wiki a hned ma (po tych 5 minutach) prehlad o cipoch, puzdrach, pcb, nand flash cipoch, radicoch, pcb, bitoch a bajtoch, binarnych a dekadickych prefixoch ...

uz som spominal, ze pri pisani prispevkov pouzijem wiki asi 3x do roka a pre tento rok som si uz kvotu vycerpal
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

jasne, ciciacik - uz mnohokrat si dokazal len kopirovat a mierne upravovat wiki clanky a prispevky z inych for.
badat to hlavne na pisomnom prejave - kedykolvek si sa snazil vyjadrit rychlo, sam a za seba, si pouzival slovnik tretej cenovej. taktiez bola prezentovana ina skladba viet, ale aj napr. diametralne ine pouzitie vyrazovych prostriedkov.
to znamena len jedno - mas po ruke databazu prispevkov okopirovanych a upravenych z inych for a spracovanych tem z wiki, ktoru potom len kopirujes ako sa ti hodi. a honis si ego na veciach, ktorym sam nerozumies (co sa da dokazat tvojimi siahodlhymi obsirnymi komentarmi okrajovo suvisiami s temou).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapček, a Ty si čí???
Píšeš ako po 13-om rume a aj to neviem kto za Teba stláča čudlíky na klávesnici.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

strašne ma baví, ako sa pri téme SSD diskov všetci vzrušujú nad rastúcou kapacitou, len občas sa spomenú aj rýchlosti, no takmer nikdy (ako je tomu aj tento raz) sa nespomína životnosť, trvácnosť, či počet spoľahlivých r/w operácií...

Mám taký pocit, že investujeme do vývoja SSD v štýle, že budeme o chvíľu musieť kupovať SSD disky každé tri roky, aby sme si boli istí, že disk funguje. Prípadne častejšie riešiť nejaké RAIDy, lebo dlhodobá spoľahlivosť asi nebude taká ako magnet.
Ale odvetviu to prospeje - v konečnom dôsledku sa bude predávať viac a viac diskov, no bude viac dátových strát a spotrebitelia budú viac otrávení.
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

Môžem ti povedať, že klasické disky kupujem častejšie ako SSD. Pre kritické systémy ich mením kvôli spoľahlivosti a používam ďalej ako skladiská nedôležitých údajov. Je pravda, že keď mi odišlo SSD tak hneď domrtva, ale používam ich iba ako systémové disky pre zrýchlenie práce (veľmi podstatné zrýchlenie) a obnova systému pri ich zlyhaní je práca cca na hodinu. Za ten ušetrený čas a peniaze mi táto technológia stojí.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

asi sme sa nepochopili...

nehovorím, že technológia je zlá. určite má miesto na trhu.

ale fakt, že vôbec ale fakt že vôbec nikto nespomína spoľahlivosť alebo dlhodobú trvácnosť týchto noviniek, je podľa mňa trochu smutný.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

na "nove" SSD uz mas 10 rokov zaruku, co este potrebujes k dlhodobej trvacnosti noviniek" ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

fajn. kde?
hoď tip please.
Odpovedať Hodnotiť:
 

napriklad samsung 850pro. Hocikde kde ho predavaju. Ked chces lacnejsie, tak napr. stale je v predaji intel520, 128ka za 63€, 5 rokov zaruka. Nestaci? AMD 4 roky zaruka, vacsina ma potom 3 roky, toshiba ma napr. 2 roky. Staci si len vybrat.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pravdepodobne narazas na samsung srot v akcii k tesco treske len za 5.50. kup dva, dostanes treti zadarmo :)

toto je intel, ssd od nich su kvalitativne o par urovni vyssie. aj ked su zase rozdielom triedy drahsie.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Pozri sa na enterprise disky ktore si tiez mozes strcit do normalneho pocitaca. Taky intel S3500...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"znížiť ich spotrebu, zlepšiť výkon a zároveň znížiť cenu." Vie mi toto niekto ozrejmiť? ako sa zníži spotreba a zlepší výkon, keď budú tie bunky nad sebou? A akým spôsobom to zníži cenu, keď to budú trepať jedno na druhe miesto len vedľa seba?
Also, prečo to znie tak dôležito, keď v podstate len zistili, že sa dá používať viac ako 2 osi v 3D priestore? Bol nejaký konkrétny problém pri ukladaní buniek na seba v predchádzajúcich technológiách?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Velmi jednoducho - spotreba sa znizi tak ze nemusis mat na plosaku disku povedzme 4 cipov ale bude ti teraz stacit na tu istu kapacitu jeden alebo dva, tj znizi sa ti spotreba lebo napajas iba jeden cip. Vykon sa ti zlepsi tak lebo nepotrebujes tahat datove cesty zasa k 4 cipom ale len k jednemu - menej medi, presluchov a oprav na datovych linkach takze rychlejsi prenos. Cenu to zasa znizi tak ze do jedneho fyzickeho pozdra cipu narves viac kremiku a tym aj vecsiu kapacitu -> vyrobca potrebuje menej cipov na rovnaku kapacitu disku, jednoduchsi navrch plosaku a mozno aj jednoduchsi radic a celkovo menej toho klasickeho smetia naokolo (stabilizatory, dalsie polovodicove aktivne prvky ale aj pasivne rezitory, kondenzatory atd.).
Pretoze doteraz nevedeli na seba nalepit viac kremikovych vrstiev/platni na seba a prepojit ich medzi sebou. V podstate to ako su robene dnesne plosaky na mainboardoch a grafikach - 4,8 a viac vrstvove.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

skusim takto:
situacia a: mas na dedine rodinne domky. cca 1.000 ks, vzdialenost medzi domami typicky dedinska - 20 - 2.000 m.
situacia b: mas panelak, 10 vchodov, 25 poschodi, 4 byty na poschodie/vchod.

uloha - kolko km nabeha peso postar, ktory sa potrebuje dostat ku kazdemu cloveku a dorucit mu dopis? kolko mu to bude trvat? a kolko vodky spotrebuje, aby mu v zima nebola kosa?

rovnako je to aj tu - k tomu, co je blizko sa nielen skorej dostane, ale sa aj menej nabeha a bude mu aj o kusok teplejsie.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

niekto este nepostrehol vyhody tretej dimenzie ..
Odpovedať Hodnotiť:
 

uff... a tentokrat bez 10 postoveho copy-pasta vysvetlenia okopirovaneho z wiki? co sa ti deje, pan ucitel?
Odpovedať Hodnotiť:
 

1) kuratenko karpave nezobudene, pretoze sa mi nechce pisat 20 prispevkovy clanok ako a akym sposobom je najefektivnejsie vyuzity kolko dimenzionalny priestor (nikto ma za to neplati)
2) ked copy pastujem, jedina semaho seba
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ciciacik malicky, co ta zena opustila, ze si potrebujes ego pohonkavat forach?

ad1 - kopirovat z wiki...
ad2 - je hlupost, nakolko si sa mnohokrat vyjadril, ze sa v oblasti informacnych technologii velmi nevyznas. staci sledovat 'tvoje' prispevky (ich strukturu a pouzite prostriedky), a hned je nad slnko jasne, co si kopiroval a co nie. a hlavne zdroje, ktore si kopiroval a upravoval.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A Ty si už sám napísal aspoň aspoň jednu celú svoju vetu? Aj rozvitú??
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Len spomeniem, ze neplati: cim vyssi pocet dimenzii, tym je to viac super, tym viac efektivne mozeme vyuzivat n-rozmerny priestor. Napr. 10-rozmerny je menej efektvne vyuzitelny ako napr. 8-rozmerny.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

aký je rozdiel medzi dimenziou a rozmerom? v znení?
Odpovedať Hodnotiť:
 

aký je rozdiel medzi dimenziou a rozmerom? v znení?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je mi jasne ze zivotnost bude taka, aby bol pre bezneho cloveka taky 3D TLC SSD pouzitelny, t.j. celeeee rokyyyyy, napr. aj 20 rokov bezneho pouzivania ako nic (s odporucanim ze vzdy nechavaj aspon 30% volneho). Zabezpeci to neskutocny optimalizacny ansábl.

Len mi nepripada dvakrat vabne, ked po prepocitani kapacity a zapisanych dat vyjde pocet prepisov napr. 100 alebo dokonca v buducnosti mozno iba 50. Uz 500 prepisov zacina byt dnes luxus. Proste je mi to velmi divne. Kde sa to hrabe na moj SSD spred troch rokov, ktory bol uz v tejto chvili prepisany asi 25x (mnozstvo zapisanych dat prepocitanych na kapacitu) a ani za boha sa neviem dostat zo 100% na 99% opotrebovania a teda minimum bude 25x100 = 2500 prepisov, teda zrejme tam budu nejake tie 3K (3tisic krat) prepisovatelne 25 nm cipy. Ziadne 19 nm ziadne 16 nm ... Tymto tempom mi vydrzi 3x100 = 300 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V buducnosti bude 1 TB SSD za babku (napr. 70 €), ale lama bfu nebude tusit, ze tam musi nechat mozno az 40% volneho miesta, lebo inak optimalizacny ansábl nebude dobre fungovat, resp. disk bude neskutocne pomaly (takze ma v podstate 600 GB SSD).
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre lamy co to netusia nechaju "neviditelny" priestor a tam si to bude disk sam strkat. Napr. kupis 512ku disk, ktory bude naozaj 1024ka no v biose bude mat nastavene 512.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ano, len potom aky to ma zmysel ked mozem lacnejsie vyrobit cipy s "vacsimi nanometrami" a aj vacsou zivotnostou (poctom prepisov) ako vyrabat mensie cipy s mensou zivotnostou a potom nizsiu zivotnost kompenzovat ich vacsim poctom. To proste nema logiku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ma, ked tie mensie 2x tolko vyrobis za nizsiu cenu ako tie vacsie polovicu... A to som napisal priklad nemusi to byt +100%, aj dnes sa vyrabaju SSD, kde cast miesta je skryta pre tieto ucely...
Odpovedať Hodnotiť:
 

samozrejme aktualnu technologiu SSD kritizujem od zaciatku a od zaciatku pisem, ze je odsudena na zanik. Pridu memristory...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale zatal tu nic ine neni ... si predstav ze by si musel existovat na 10k rpm (a mozno neskor aj 15k rpm) 2,5 palcovych velociraptoch, ktore pred 4-5 rokmi tvorili taky medziclanok, kym sa ssd stali pouzitelne a cenovo dostupne. Kapacita sice stovky GB (to mame pri ssd aj cul), ale ta spotreba, vibracie, hluk, nachylnost na poruchu pri takom disku v notebooku...strach pomyslet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem si to predstavit, raptor som nikdy nemal, lebo vzdy mali prehnanu cenu. O SSD som dlho len cital, potom som zakupil do PC v praci (nie za vlastne $$$) a nasledne za vlastne aj do domaceho PC aj domaceho booku. Do cohokolvek by som uz osadil jedine SSD, za tie peniaze to stoji a najma dnes, ked su ceny porovnatelne. Napr. 500GB WD Black 65€, Intel 530 120GB SSD 71€. Sekretarke do PC jednoznacna volba, 500GB nepotrebuje, rozdiel vykonu oceni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ehm, hmh, no s tou sekretárkou... Dúfam že tá Tvoja nepíše rýchlejšie ako to stíha najpomalší HDD na trhu aj zapisovať.
A ten štart OS, aj tak sa každá žaba ráno zobudí až po káve, tak kým si ju uvarí a schlontá, už dávno nabehne OS aj s novinkami na webe. A zrovna do kanclu SSD moc význam nemá. Pomalé je vešličo, ale HDD zvyčajne až tak nie. Aspoň u sekretárok a obdobných "pracovníčok..."
Prehodnosť si radšej svoje tvrdenia.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Vsetci nesuhlasia iba ty nie. Samozrejme sekretarka spada do kategorie lama BFU, ale to neznamena, ze nepouziva speci programy (dochazka, dovolenky ... ci dalsich 20 speci programov ,ktore radovi uamestnanci nepouzivaju) a tiez to neznamena ze nema narocnu admnistrativnu agendu. Nic to nema spolocne a tym, reps. nech je pocitacovo absolutne blba, co je vo vacsine pripadov katastrofalna pravda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Už si videl sekretárku s náročnou administratívnou agendou? Ja teda ešte za celý život nie. A ozaj, Ten disk ju naozaj pri ničom nezdržuje. Disk to nebude. Ale Ty jednoducho potrebuješ mať vždy a vo všetkom pravdu, bez toho, aby si si pozrel aj medzi riadkami, ako to niekto myslí. Nie si technik - praktik. Si teoretik. A teraz je jedno akú teoretickú pravdu máš, ak budeme v teoretickej či inej rovine zrovnávať čísla rýchlostí komponentov. Ale o tom tu reč nie je! Píšem, že SSD je do kanclu úplne zbytočné, pretože disk sekretárke nemá čo spomaliť. A, ľudia sú prispôsobivý. Štart trvá dlho, tak si medzitým uvarí kávu...
Alebo čo si vlastne potrebuješ dokazovať?
Bezpapierovú kanceláriu sa učili decká pred 15-timi rokmi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked si nevidel sekretarku s narocnou agendou neznamena to, ze neexsituje. Napr. taka co ma pod sebou usek, 3 odbory a 15 oddeleni. Mas deformopvany pojem sekretarky vo firme s 20 ludmi, alebo iba takej sekretarky co iba nieco tuka vo worde pre sefa a 2x denne mu spravi kavu. Ano takej SSD ozaj netreba.

Bezpapierovú kanceláriu sa učili decká pred 15-timi rokmi. Netusim, mozno hej. Prave preto je vhodne, aby v e-svete nevznikali zbytocne latencie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A kam sa všetci tak ponáhľate???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dalej - uz asi 1/4 storocia plati, ze NAJPOMALSI KOMPONENT v pocitaci je VZDY, VZDY a este raz VZDY DISK. Platilo to aj v case 80486 a smiesne rychlych 72pin SIMM RAM, aj v case Pentii 4 a K8 a smiesne rychlej DDR1 na 266 MHz (2-3 GB/s co uz dnes atakuju najrychlejsie SSD do PCI-Expresss slotu) a plati to aj dnes ... Teda HDD vzdy tvoril bottle-neck celeho systemu. Teraz nerobozeram ked je system nacisto dodrnany addwarom, crap-warom, chujinami typu google toolbar a dalsich 20 toolbarov a virusov a ze je asi 10x pomalsi ako normalny system IT geeka co sa o system stara (na tom istom type HDD).
Teraz rozoberam to, ze aj ked sa takto nacisto dodrbany system preklonuje na SDD, zrazu sme v uplne inej dimenzii. SSD pouzivanie pocitaca zrychluje. Aj v pripade sekretarky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

samozrejme ak sa bavime o skladanom PC. Z hotovej zostavy konkretne pre sekretarku nema zmysel vyhodit HDD a za peniaze navyse kupovat SSD. Keby som ale PC skladal, tak v rovnakej cene ako 500GB disk jej tam radsej dam 120GB SSD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej aj ja. Ale nie sekretárke, ale radšej doma. Však vieme ako Slováci rozmýšľajú...
Sekretárske práce netreba preháňať. Človek má reprezentovať šéfa a firmu. Nie koľko hovadín naraz stíha mať na kompe zapnutých a ako rýchlo. O tom nie je sekretárka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pjetro...
Sekretárka nemá na starosti dochádzku či iné komplikácie. Ta vybavuje poštu a bežnú agendu. Teda napr. balík Office. Vyjadril som sa stručne a jasne. Nesúhlasím a ani nikdy nebudem. Na kancelárske práce stačí aj posledný HDD v rade. Aspoň čo sa rýchlosti týka. Nikde netvrdím, že disk vie zdržovať. Ale rozhodne nie je najpomalším komponentom, tým sú všakovaké priblblé zernice, nie disk samotný. A ozaj, mzdárka, ktorá ma sprostú databázu a funguje ja neviem cez čo, tak tá si na Zelerone ide hodiť mašlu aj pri 150 zamestancoch. Ale zasa taká 50-ročná teta rýchlosť riešiť nebude, pretože ona rýchlejšia nie je. A nie je problém v disku, ale v niečom celkom inom. Na to tu poukazujem.
Tu sa nevyjadrujem k hardvéru PC, ale k potrebe pre danú profesiu. Pozri si koľko trvá kopírovanie z USB na USB, z dikety na diskety, z CD na DVD a podobne. Potom zistíš, že ten disk až tak zle na tom nie je. Buď to nevie rýchlejšie robiť OS, obsluha, ale nie HDD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako pisem vyssie, pojem sekretarka nie je definovany v matematickom zmysle (mas ho zcasti deformovany) a co si predstavujes ty ze robi sekretarka, nie je dogma, pretoze moze robit aj ine veci.

V zasade nesuhlasim so vsetkych co si napisal. Asi si nepotrehol za za posl. 10-15 rokov ide SW do sraciek. Ked bolo kedysi nejake prostredie malinke, jednoduche, zopar stoviek suborov, malo to 100 MB a dokonca som si z toho urobil portable verziu, DNES je to neskutocne hovado, moloch, zlozity, neprehladny, pozostavajuci z 20 tisic pidi-midi suborikov (lebo dnes uz C++ nefrci) ktore su pre HDD absolutny zibijak, instalacia 10x zlozitejsia ... atd atd atd. Velka cast SW sa za posl 10-15 rokov takto totalne zhovadela, WinAMP, ACDSee a sediatky dalsich a najreprezentativnejsi je Nero Burning ROM ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A preto píšem, nie HDD je na vine, má predsa svoje možnosti. A výborne, že si si spomenul na "namakané" softy...
Dodnes deň nechápem, ako mi mohol stačiť WfW3.11 a IE3 či staručký Netscape...
Teda ja to chápem, ale dnešné deti by to neprežili...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Velka narocne hovada potrebujuci adekvatny HW a adekvatnym nahodnym pristupom (kontinualny pristup u HDD stupol za posl. 10-15 rokov cca 10-nasobne). A co nevidim kolko-nasobne stupol nahodny pristup u HDD? ABSOLUTNE NIJAKO. Stale vidim numera typou priemer 9 ms. Iba velacoraptory mali tuto hodnoty 2x,3x krat nizsiu (ale nie 10000x ako SSD).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale to je všetko v poriadku. Dá babena v tom Worde rýchlejšie nepíše. Ani v žiadnom inom softe. A načo tu spomínaš NERO? Možno vaša na škole ho má, inak ho vôbec nepotrebuje.
Tak to zjednoduš.
Ty máš svoje videnia sveta a ja, ak dovolíš..., mám svoje. OKi?
Dík za pochopenie.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár