neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Vedec doloval Bitcoiny na superpočítačoch, odhalili ho

Značky: Bitcoinsuperpočítače

DSL.sk, 6.6.2014


Americká vládna agentúra National Science Foundation, NSF, financujúca vedecký výskum v USA odhalila výskumníka, ktorý využíval superpočítače na dolovanie Bitcoinov.

NSF o tom informuje v tento týždeň zverejnenej správe (PDF) pre americký Kongres.

Výskumník podľa správy využíval na dolovanie superpočítače na dvoch univerzitách, pričom sa snažil zakryť svoje kroky napríklad vzdialeným prístupom cez Európu.

Celkovo vydoloval Bitcoiny v trhovej hodnote 8 až 10 tisíc dolárov, pričom na to využil superpočítačový čas ohodnotený NSF na 150 tisíc dolárov. Aký výkon využíval a po ako dlhú dobu správa neuvádza.

Výskumník sa bránil tým, že dolovanie Bitcoinov bolo testovaním superpočítačov. Ani jedna z univerzít mu takéto testy neschválila a využívanie superpočítačov bolo vyhodnotené ako neautorizované.

NSF tak rozhodla, že výskumník stráca prístup k superpočítačom financovaným NSF a zároveň sa podľa oznámenia zrejme nebude môcť podieľať na žiadnych projektoch financovaných NSF.

Dolovanie Bitcoinov je proces spočívajúci vo vytváraní nových blokov s Bitcoin transakciami tvoriacimi decentralizovanú verejnú databázu transakcií, tzv. blockchain, na ktorej je funkčnosť digitálnych kryptomien postavená. Dolovanie Bitcoinov vyžaduje výpočtovo náročné hľadanie doplnenia bloku dát takým spôsobom, aby mala jeho výsledná dvojnásobná SHA-256 kontrolná suma špecifický tvar. V súčasnosti sa najefektívnejšie realizuje už na čipoch špecificky vyvinutých a vyrobených na tento účel.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci


inzercia



Diskusia:
                               
 

šikovníček :) ale zasa nie až taký
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

bolo by zaujimave keby ste napisali aky mal hashrate
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

aký mal hashrate nevieme ale kvôli BTC mal v hlave "nasrate"
Odpovedať Známka: 4.2 Hodnotiť:
 

co je to doma to se pocita, panove....uradnicek si z roboty donesie lopnuty papier ci spinky a vedec potajomky dolovane bitcoiny :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

najlepší bol aj tak ten čo vyhodil z notebooku disk s BTC za miliony...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

aj ja som vyhodil cely komp este v roku 2011 a mal som tam nadolovanych 50 tisic BTC, akurat som to nedal do novin, tupiek, ny times ani do ziadneho ineho bulvaru. dokaz ze nehovorim pravdu a cele som si to nevymyslel aby sa o mne 1 den pisalo vo svetovych mediach.
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

uricte sa da zistit, kolko BTC je v OBEHU a pouzivaju sa na transakcie :D
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Konecne mi v predposlednej vete nikto normalne po dvoch rokoch vysvetlil v com konkretne spociva "dolovanie" bitcoinov...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Oprava: niekto
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na googlu se dá perfektní vysvětlení procesu emise BTC a fungování bitcoin protokolu a sítě najít celkem snadno. A tady jde stahnout zadarmo cela prirucka (v cestine): www.btctip.cz
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Spočíva v nezmyselných a bezpredmentných výpočtoch, kde sila dynamicky prispôsobujúcej sa výpočtovej sily [pred tromi rokmi stačilo na 1 BTC 100x menej výpočtovej sily a času, len pre príkladä určuje potenciálnu hodnotu niečoho, čo hodnotu nemá - rovnako ako naše peniaze, s tým rozdielom že BTC nie je závislý od daní, štátu, sociálky, zdravotky a iných patokov, ktoré prznia naše zisky. V podstate to isté ako Euro, či Emerický toliarik, ktoré sú rovnako neni ničím kryté a sú len vytlačené a majú svoje miestečko vo virtuálnom finančnom svete otrokov.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Az na to, ze BTC sa neda tlacit, na rozdiel od Eura a toliarika
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

A keby sa v budúcnosti dalo vytlačiť si QR štvorec ktoré by predstavovalo určitú hodnotu BTC kt by nebola krytá tak ako emericke toliare tak by si tomu veril viac?.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nedá sa tlačiť, ale dá sa sfalšovať integrita btc, alebo inej virtuálnej meny. V podstate sú celé bitcoiny a virtuálne meny len bublina, ktorá keď príde doba, keď bude fungovať len zlato, striebro, alebo ešte horšie voda a jedlo, tak praskne, rovnako ako peniažky.

Peniažky mali aspoň tú "výhodu" že boli do istej doby kryté zlatom, aj keď položme si ruku na srdce, čo je zlato, že áno. Keby boli kryté poľnohospodárskou pôdou, studňami, alebo prírodnými rezerváciami, poviem - okay, to má logiku, avšak zlato, alebo diamanty, či strierbro, všetko kovy/nerasty s "fajn" fyzikálnymi vlastnosťami využiteľnými v mnohých odvetviach, počnúc medicínou, končiac aplikáciou v zbrojnom priemysle. Ale keď príde na to najesť sa a zahnať smäd, zlyhávajú vo svojej najpodstatnejšej oblasti.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

No peniaze uzzzzzz hooooodddddnnnneeeeee daaaaavnooo nie su kryte zlatom ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A na to si ako prišiel?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zas tak dávno to nie je. Konkrétne od roku 1971, tzv. Nixon shock
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na exkurzii na slovenskej SAV som sa dozvedel, že aj tam boli jednotlivci s podobnými úmyslami
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Môžete nás prosím kontaktovať na redakcia at dsl.sk? Díky.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

u nas na skole niekto hackol kamaratovi skolsky account a doloval BTC na skolskych serveroch
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Redakcia: neviem či ste o tom už písali, ale celkom dosť sa rozšírili vírusy, ktoré dolujú Bitcoiny procesom v pozadí. Pekne to vie rozpáliť komp :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár