neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Na slovenské internet bankingy útočí nebezpečný škodlivý kód, ukážka

Značky: malvérinternet bankingSlovensko

DSL.sk, 2.3.2014


Zákazníci viacerých slovenských bánk využívajúci pre prístup k svojmu účtu internet banking sú v súčasnosti ohrozovaní škodlivým kódom, ktorý dokáže obísť aj ochranu dvojfaktorovou autorizáciou a ukradnúť prostriedky uskutočnením transakcie neautorizovanej užívateľom.

V piatok a sobotu na to upozornili viaceré banky a Slovenská banková asociácia.

Škodlivý kód, jeho prejavy a fungovanie detailne popisuje Slovenská sporiteľňa, na hrozbu upozorňujú aj VÚB a ČSOB.

Podľa popisu Slovenskej sporiteľne sa škodlivý kód nainštaluje do počítača pri browsovaní po webe. Následne pri návšteve stránok internet bankingu vo webovom prehliadači tieto stránky modifikuje a snaží sa užívateľa donútiť, aby si nainštaloval do mobilu aplikáciu označovanú ako "bezpečnostný certifikát" poskytujúci bezpečnostný prvok "MPIN".

Zmenené stránky internet bankingu banky umožňujú užívateľovi zadať mobilné číslo a vybrať operačný systém, či mu následne pošlú SMS s odkazom na stiahnutie aplikácie, zobrazia QR kód alebo mu sprístupnia mobilnú aplikáciu iným spôsobom nie je jasné.

Po nainštalovaní mobilnej aplikácie na smartfón táto odchytáva SMS používané prípadne ako mechanizmus dvojfaktorovej autorizácie transakcií a spolu s prihlasovacími údajmi odchytenými škodlivým kódom v PC môžu útočníci previesť prostriedky z účtu užívateľa bez jeho vedomia.

Hrozbu v súčasnej verzii je možné identifikovať podľa podoby obrazovky zobrazujúcej sa v internet bankingoch a informujúcej o potrebe nainštalovania mobilnej aplikácie, ktorá je okrem farebnej úpravy prakticky rovnaká v Slovenskej sporiteľni aj VÚB. Navyše hoci je výzva napísaná bezchybnou slovenčinou, v druhej vete chýba prísudok a je použitý zvláštny termín "počiatočné bezpečnostné prvky".

Zväčšiť
Podoba výzvy na inštalovanie mobilnej aplikácie v internet bankingu Slovenskej sporiteľne (obrázok: Slovenská sporiteľňa)



Dôveryhodnosť škodlivého kódu ale zvyšuje skutočnosť, že minimálne v prípade Slovenskej sporiteľne sa výzva zobrazuje až po prihlásení do internet bankingu.

V prípade identifikovania súčasnej hrozby je samozrejme užívateľom odporúčané, aby ukončili používanie internet bankingu, v žiadnom prípade si neinštalovali mobilnú aplikáciu a snažili sa škodlivý kód detekovať a odstrániť niektorým z antivírusových riešení.

Či respektíve ktoré antivírusové softvéry hrozbu už identifikujú, pod akým označením, z akých zdrojov sa škodlivý kód šíri a ďalšie informácie zisťujeme.

Banky vo svojich oznámeniach užívateľom odporúčajú pri používaní počítačových zariadení a internet bankingu dbať na štandardné bezpečnostné opatrenia ako je neinštalovanie softvéru z neoverených zdrojov, pravidelné inštalovanie bezpečnostných aktualizácií, kontrolu certifikátu stránky pri návšteve internet bankingu, neotváranie podozrivých príloh emailov, nevyužívanie napríklad bezplatných WiFi sietí. Či dodržiavanie týchto pravidiel ale zabraňuje infikovaniu súčasnou hrozbou zatiaľ nie je jasné.

VÚB banka navyše informuje, že od klientov nikdy nevyžaduje aktívne zadanie telefónneho čísla, emailu alebo akýchkoľvek osobných údajov a nežiada klientov, aby si inštalovali do svojich mobilných telefónov aplikáciu pre zvýšenie bezpečnosti. Podobne Slovenská sporiteľňa informuje, že od klientov nevyžaduje registráciu mobilného čísla. ČSOB upozorňuje, že jej mobilné aplikácie majú klienti sťahovať len z oficiálnych obchodov pre jednotlivé mobilné platformy. Pri dodržaní týchto zásad by klienti vyhodnotili modifikované správanie internet bankingu aktuálnou verziou popisovanej hrozby ako podozrivé.

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na hrozbu v tomto oznámení a aktuálne aj na stránke prihlásenia do internet bankingu, VÚB v tomto upozornení a ČSOB na stránke internet bankingu.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži


Diskusia:
                               
 

pouzivam kartu a citacku... vsetci hackeri mi mozu vyliest na moj cteny organ
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

tak tak, vsetci co sa doteraz tatrabanke smiali a nadavali na ich citacku ako to zdrzuje, tu mate priklad preco je to dobre ;-)
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

pre tych co si myslia ze je to o tom istom ako SMS kod, male vysvetlenie, citacka generuje kody len spolu s kartou, navyse v generovanom kode je zakodovana aj suma a ucet prijemcu, takze nie je mozne dany kod pouzit na odoslanie platby niekomu inemu.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

ak tomu rozumiem spravne, toto nie su klucove vlastnosti ktore v tomto pripade chrania klientov TB. ved aj SMS tokeny v sebe (teda dufam!) maju zakodovanu informacie o prebiehajucej transakcii. problem s tymto virusom je, ze ked si nainstalujes na telefon tu aplikaciu, tak bude moct manipulovat s SMS tokenmi ktore ti prijdu... proste utocnik nadobudne pristup k obom prvkom dvojfaktorovej autorizacie (pocitac aj mobil). vyhoda citacky od TB je v tomto pripade ta, ze sa na nu neda ziadna aplikacia nainstalovat :)
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

btw, karta-a-citacka je de facto skor 3 faktorova autentifikacia: heslo do IB + token z citacky + karta a jej pin
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

we are safe
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

myslim ze dufas zle, neviem na isto ako to maju v sporitelny ci VUB, ale kym fungovala aj tatrabanka na SMS, tak suma a ucet v tom kodovany nebol, takze man-in-the-middle utok bol mozny, za to presli na kartu a citacku, kazdopadne ta karta a citacke je lepsia uz len v tom ze ti to nikto neodchyti ziadnou app, teda pokial nepouzivas kartu a citacku app v mobile ;-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

v sms tokene je len par bitov informacie, takze info o transakcii tam nemaju kde skryt. bolo by treba aspon 10-15 znakov na nejaky zmysluplny hash ku ktoremu by sa nedala rychlo najst kolizia s presnym cislom uctu utocnika a pribliznou sumou (pri malo znakoch by sumu dopocitali tak aby sedela do kolizie)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ale neznamena, ze je to bezpecne.

Predpokladam, ze nie som sam, ktoremu liezlo na nervy pri kazdom prevode tukat milion veci do citacky a vyberat kartu.

Takze som pouzivam softverovu "citacku" na mobilnych zariadeniach (tablet/smartphone) co je asi tak bezpecne ako autentifikacny token cez SMS.

Je to teda bezpecne, bezpecny pristup je ale aj ten, ktory vyzaduje, aby klient pri kazdom prevode prisiel podpisat papier do pobocky - inak povedane, zvysena bezpecnost je platna na velke ... pokial treba obetovat pouzitelnost.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

inak skor povedane, ze ked si lenivy zadat do citacky sumu a ucet, lebo ta to strasne otravuje ;-), tak ide bezpecnost dole, to vsak je len na tebe samom ako sa rozhodnes, potom sa ale nemozes stazovat ze ti to niekto hackol
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To je pekne, ak robis jednu transakciu za tyzden.

Som zvedavy, ci by si mal podobny nazor keby si ich robil 15/tyzden (nie naraz, teda vzdy pekne najst citacku, najst penazenku, zadat pin (15x) zadat prijemcu (15x) zadat ciastku (15x) prepisat kod (15x) ... haluz)
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

ked robis hromadne platby existuju urcite aj ine riesenia, ale urcite radsej 15x zadam tie kody ako prist o peniaze, ale mozno ich mas dost, tak smelo oddychuj a radsej si neder prsty s citackou, koniec koncov su to tvoje prachy, zatial ;-)
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

Ak ta to tak zdrzuje, preco to v IB nevypnes, ale somrat na to ze ti davaju moznost lepsieho zabezpecenia je fakt smiesna, ked veris ze je to bezpecne aj bez toho je to len na tebe.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nesuhlasim.

Softwarova citacka TB aj po nacitani QR kodu ukaze co v nom vidi, teda ucty aj celkovu sumu, ktoru treba potvrdit. Ked uz clovek ani okom na displej nepozrie a len klikne "OK", tak ano, je to na urovni tokenu ale clovek si za to moze sam.
Staci vsak jeden kuk na telefon/tablet (samozrejme nerootnuty) a aj softwarova citacka TB je stale odolna proti tomuto utoku.

Pri SMS tokenoch je situacia uplne ina:
Virus je na PC aj na telefone/tablete.
Z pocitaca odoslem platbu vo vyske A na ucet B ale virus to
odchyti a v skutocnosti banke odosle sumu X a ucet Y. Mne pride na telefon SMS na platbu X/Y. Pokial priamo v SMS nie je uvedena suma alebo/aj ucet, platbu si mozno potvrdim aj sam, lebo stale vidim platbu A/B aj na sfalsovanej potvrdzovacej stranke v PC. Ak aj je uvedena suma/ucet tak utocnik ma SMS a vie platbu potvrdit za mna ja a si uz mozem iba piskat, pripadne pisat reklamaciu.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mas pravdu. Kazdopadne, podobne ako SMS, ktore Ti tiez ukazuje dane udaje je to zranitelne - jednoducho pre to, ze je to softver, ktory sa da cielene poskodzova (specialna "appka" na machinacie so soft. citackou)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemusis pouzivat kartu a citacku na kazdy prevod. v IB si mozes nastavit tak ako mam ja a pouzivat ju len na prihlasenie do IB. dalsie operacie v IB uz potom idu bez overovania
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

bohuzial existuje aj mobilna aplikacia, ktora plni rovnaku ulohu ako citacka...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Preposlat si token z SMSky v infikovanom telefone/tablete a hacknut TB-Citacku, co tie kody priamo generuje tak aby ukazala povodnu platbu ale vygenerovala platny kod pre podvodnu transakciu nie je ZDALEKA to iste. Nastastie.

Takze tvoje bohuzial je momentalne zbytocne. Nastastie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aj v SMS kode je "zakodovana aj suma a ucet prijemcu" a nie len to, ale aj cas a este zopar dalsich specialit ... !

inymi slovami citacku s kartou nemusim vlacit zo sebou - ta je v banke - mne staci len ten SMS kod ;)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

si si na 100% isty ze to tak je ?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Super, už len treba tú čítačku stále nosiť so sebou. Keby som chcel spraviť transakciu mimo svojho PC. Napr. v práci, na návšteve.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jop vysvetli to kamaratovi, ktoremu vybielili ucet v TB cez bankomat v mexiku. Takze smejem sa na TB a jej citacke dalej.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

To maju IBanking v bankomate? Alebo co to ma spolocne s IB?
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

To, ze niektori tu doneba vychvaluju ako je to s citackou bezpecne (TB) pricom je to uplne jedno a ucet ti vedia vybielit aj bez nej.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

zjavne to stale nechapes, Internet Banking a platobna karta su dve rozdielne veci, zial platobne karty su stale velmi biedne zabezpecene, keby boli zabezpecene kartou a citackou tak si bud isty ze mu to nevybielia, toho sa vsak asi tak skoro nedozije prave koli ludom co chcu aby vsetko bolo super bezpecne ale nechcu preto nic spravit ci len jednoducho obetovat trochu komfortu ;-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ucet tvojho kamarata vybielili cez PLATOBNU KARTU, ktoru zrejme predtym pouzil v napichnutom bankomate. Nema to nic spolocne s bezpecnostou internetbankingu. Velke sumy penazi je dobre drzat na ucte, ku ktoremu nie je vydana ziadna platobna karta.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Pointa celeho prispevku je v tom, ze nech sa aj poseries nad bezpecnostou, vzdy existuje moznost ako o prachy prides.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tvojho kamarata nam je teoreticky (nevieme co robil s kartou naozaj) luto...

Asi vsak netusis, ale teraz sa rehoceme na tebe :-)

Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

tvoja citacka je uplne na prd.

ak uz niekto musi z nejakeho dovodu pouzivat ten windows, tak neh si aspon cisto na internet banking spravi bootovatelny usb klucik s ubuntu a zakazdym si nabootuje z toho, praca na 10minut.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

<3 linux ale pokial ma robit uhradu potrebuje graficku nadstavbu ktora uz principialne ide proti samotnej bezpecnosti tak ta prosim skor ako sa zacnes hrat na linux guru tak si nastuduj aspon zaklad bezpecnosti samotneho linuxu! lebo podla toho co pises ty a tvoje ultra mega distro ala ubuntu si deravy ani o tom nevies
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

celkom dobry vtip, nezamestnas sa vo Vise alebo MasterCard ? ;-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Akurát ak Ti nechodí na účet mesačne aspoň 2000€ si pre TB nula. A tak sa aj chovajú. Takže môžu obliznúť oni mne ten zmieňovaný orgán.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len uzivatel SLSP moze skocit na nieco take..
Odpovedať Známka: -3.2 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

1. Uzivatel? Co uziva, lieky?

2. Uzivatel SLSP? Nejake divne spojenie. Nie skor klient SLSP?

3. Preco by mal klient SLSP na nieco take skocit?

Je celkom funny, ze clovek, ktory nevie v jednej jedinej vete pouzit spravne slovo ani slovne spojenie, ktore ma zmysel, ma tu drzost oznacovat niekoho ineho za ovcu.


Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

napadlo niekoho, ze slovensko-najchudobnejsia krajina s €urom a nas idu hackeri okradat??? nemaju oci!!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Bude to inside job, na hranate istoty nebude nikdy dost...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Slovensko nie je chudobna krajina, je v nej len vetsina ludi chudobnych, lebo su ozobracovany politickym systemom a na nom zalozenych podnikov, staci sa prejst po nejakom vetsom meste napr. Zilina, Kosice, Bratislava, Presov a pod. a zistis ze tie 70.000 az 100.000 eurove auta tam zaparkovane, ktorych je dost, asi nemaju chudobni ludia, problem je v zle nastavenom prerozdelovani nasho spolocneho produktu a prijimov z toho vyplyvajucich, ale to uz je zasa na inu disputu...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

suhlasim, a ja sa zase usmievam na slove funny

je celkom usmevne, ze clovek, ktory iného opravuje v gramatike, pouziva bez zjavne rozumného dovodu : ) anglicke slova namiesto materinskych
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Uznavam, ze to je nestandardne, obcas nieco take pouzivam (povedzme, ze profesionalna deformacia), ale pointa mojho prispevku bola inde :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a klient bol tiez kedysi jednoducho len zakaznik

no, je to teraz bieda s nasim jazykom
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Už len to že je pri výzve na inštalovanie mobilnej aplikácie na výber aj Windows Phone by mi prišlo podozrivé
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

:D ty si pakooo

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Neviem co bolo tvojim primarnym umyslom pri pisani toho prispevku (napada ma niekolko verzii), ale aj ako pouzivatel WP som si povedal:
clovece, to je dobra poznamka...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jaj,ta ty si teraz zarubal :-D :-D :-D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dve stranky mozu vyzerat prakticky rovnako,ale dve rovnake adresi byt nemozu,ci naco je tam to https ?
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

na chvylu
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

ani omilom
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Ten virus nie je MITM utokom a stranka je upravena s najvacsou pravdepodobnostou az na strane klienta, tzn na zavirenom pocitaci.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne, využíva klasickú fintu: blbosť používateľa...
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

som ohroseni aj ket pouzivam iphone?
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

Si ten najohrosenejsi hroch v sirokom okoli :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ako sa to nainstaluje na iPhone? Je to v AppleStore?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mbank je aplykacia pre iphoni
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Z pravopisu to mas za styri minus a z trolingu za cistu patku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Len blazon moze investovat do neicoho ako euro.
/sarcasm
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

By ma zaujímalo čo je na výber pod "iné". Či majú aplikáciu aj pre blbfóny čo majú Java aplikácie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

najlepsi mobil je ten,ktory nema ani tu javu
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

pravdepodobne. pravdupovediac, prekvapilo ma to. ukazuje to na relativne kvalitnu pripravu, hoci v texte maju chybicky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

*..niet nad staré, poctivé zlatáky a striebornáky králov Mateja Korvína, a Zikmunda Luxemburského !..*
:p ;) 8) :)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

aj vy ste dostali vtipny sms od slsp ohladom phisingu?

http://kg9.eu/14

toto som dostal ja
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Co konkretne ti pripada take vtipne na tom, ze ta chcu varovat?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

lebo ej to ako keby poslali, nepij kolu, lebo budes volit fica
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

môžte ma mínuskovať, ale karty zásadne odmietam, ibanking mám iba pasívny a moju peňaženku vo vrecku zatiaľ nikto neprekonal. Platba v hotovosti je rýchlejšia, bezpečnejšia, neodsledovateľná a bez poplatkov
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Už si posielal medenáky čínskemu dealerovi z ebay?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

nie, on si radsej to USB kupi z TEZKA 3 krat tak drahe
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

často nakupujem cez inet, všetko dobierkou, v hotovosti, výnimočne - napr. kamera z Hong-Kongu, urobím prepis v banke
Odpovedať Hodnotiť:
 

už vás vidím, ako sa za pár rokov budete posmievať tým zaostalým (neočipovaním) - nositelia pokroku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teda prečítal som celý článok aj diskusiu (plodnú ako obvykle) a stále nerozumiem...
To fakt žiaden "špecialista" nevie napísať po lopate ako to v reály vyzerá?
SMS kľúč je (mal by byť) viazaný na konkrétnu transakciu a limitovaný aj časom platnosti. Takže s mojim kódom sa môžu akurát tak...
Jediné čo ma napadá je že mi začnú chodiť SMS s autorizačnými kódmi na platby ktoré som nezadal ja. Ak by sa mi to stalo, volám do banky a blokujem účet. Predpokladám že transakcie idú rovno do cudziny a ten prevod niečo trvá takže by nemal byť problém ich zastaviť a zrušiť.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tak trosku premyslaj. Nainstalujes si vir do PC. Ten ti precita prihlasovacie udaje do bankingu a podvrhne informacie na stranku ohladom nutnosti nainstalovat aplikaciu.

Nainstalujes aplikaciu do telefonu. Tym umoznis pristup k tokenom utocnikovi, ale tiez mu umoznis maskovat prichadzajuce SMS.

Ma prihlasovacie udaje a hra sa s tvojimi SMS v telefone => ma plny a tichy pristup k tvojmu uctu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vsetko za predpokladu ze ludia nie su hlupi
Odpovedať Hodnotiť:
 

oprava - vsetko za predpokladu ze ludia su hlupy , a ked sa pozries na vysledky volieb 20 rokov do zadu je ti to jasne ci su alebo niesu
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ale asi patris k nim, ked to mas spravne nad sebou, reagujes na to a aj tak to napises zle. Nominativ, plural; ludia su hlupi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

riadim sa podla toho ze AKY ? PEKNY , tak HLUPY, nejaky geňitív ma nezaujíma, tento jazyk je ajtak mrtvy vo svete ho nevyuzijes
Odpovedať Hodnotiť:
 

"mam na starosti riesenie Vasho podnetu zo dna 28.1.2014"

Dnes som to dostal z telekomu. :D Viac ako mesiac trvalo odpovedat na jenoduchu otazku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja bych to všetko dal pod PIÁNO
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

treba pouzivat bezpecne mobili... napr ak yb ste pouzivali nokiu 3310 nemusite sa bat... hackery nemaju sancu
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Ktore hackery mas konkretne na mysli?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ja tomu nerozumiem, to je ta aplikacia na google play? O tom dost pochybujem. Takze jediny sposob ako ju nainstalovat, je vypnut si obmedzenie na store prip. rootnut telefon. To uz musi dotycna osoba robit vedome. Ved banka by urcite nedala app mimo store. To nerobi nikto normalny. Je to skor urcene pre experimentalne alebo vlastne aplikacie.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Či aj niečo iné?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked si niekto vyberie sam dobrovolne taku banku akou je slsp tak niet co dodat ;))))) podobne su na tom aj zakaznici vub
mozno ti ludia iba nevedia citat ;))))))
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Toto je mobil, nie osobny pocitac: http://goo.gl/PtCFhW
a vsetky sprostosti typu banking na mobile a instalovat nieco do mobilu a strachovat sa, ze mi nieco cez net prilezie na mobil ma absolutne netrapia. Baterka vydrzi 5 hod hovorov + tyzden k tomu.

Kedze ale vacsina ide zo stadom a ma tie dementne dotykove blb-genius-dement-fóny a su online aj na prechode pre chodcov, tak nech sa necuduju.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

veru tak Pjetro, pravdu mas ako vzdy....
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

co uz dodat, leda ze je to priechod pre chodcov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pouzivam mbank s tym ze na hlavnom ucte ku ktoremu je karta mam minimum prostriedkov (par sto eur) a zvysok na setriacom. prevod medzi nimi je rychly (sekundy), v pripade potreby cez mobil apku sa da do pol minutky. Takze v pripade podobneho utoku sa spolieham ze mi vybielia len hlavny ucet. Takisto v pripade straty karty, ukradnutia cisla karty cez internet, bankomat scamu my zoberu max tych par sto eur. Do minusu sa neda ist, je to debetka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked uz budu v tvojom ib toho poruchaneho mbanku tak je im jedno kolko tam mas uctov,beru len tie najvsysie sumicky o)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechapem.. to akoze niekto mi nieco chce naisntalovat do pc? a ked poviem nie tak co?
idem to skusit, toto je haluz :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skor by ma zaujimalo, preco ma SLSP kartovy poplatok vo vyske 1,30eura, ked platim v zahranicnom obchode ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tag ja to mam lahké - hlavný účet mám v pravom vačku, ted tam mám nominálnu hotovosť 16,9 korún československích (ešte tzv. husákovky :d:p ), a vedlajší, minor account, mi je v pravom vašku, tam "v kapse mám 1 frank"
..jsem nejbohatší z bank,
nad Sénou.."
:p ;D) :)

*nech žije kancelár rakúskeho cisárstva F.Metternich ! :p ;D 8) :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

By som strasne chcel vidiet tu ich appku na iOS :)) Ci sa nainstaluje na nejailbreaknuty telefon a ci dokaze na pozadi citat a preposielat smsky. Som iOS developer a viem ze to nie je mozne
Odpovedať Hodnotiť:
 

BTW: poslite mi link na ios app ak ju niekto mate please
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozor, neoverena aplikacia na nonjailbroken ios sa da nainstalovat aj z ineho zdroja nez appstoru. Vyskusaj napr. zadat tongbu.com do mobilneho telefonu, ta stranka sa ta hned spyta ci chces instalovat mobilnu aplikaciu a ak kliknes na ano, bez problemu sa nainstaluje.

Samozrejme sms spravy na nonjailbroken ios zariadeni nemas sancu odsledovat ani sa k nim z inej aplikacie dostat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jasne ze je to hlupost, nieje to take jednoduche fuknut prachy z ustu. Z viacerych pricin, skor ta chytim a vymlatim steba kod ku karte jak ty mne uvejes z uctu peniaze. mimo info o pohybe na ucte ktore ti hned dojdu az po koniec kde musi mat niekto ucet kam peniaze idu a bez obcianskeho asi tazko si zavedies ucet u nas. a do zahranicia platby sa overuju, cize budu vediet kde to skoncilo, dokonca sa da zrusit a vratit na ucet ked sa prevoduje. pamatam ked mali problem so strankou co bola jak ich a po zadani cisiel s grid karty si oni sprevodovali, bolo to tiez v SLSP, myslim si ze to skor je o reklame alebo o konkurencnom boji, jedno urcite, este sa mi nestalo ze by ma niekto okradol a moze skusit :) bol by som rad. poznam co okradli jedneho ale to je o odcitani mag, pasika ale to je uz nieco ine.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neblazni vsak bohate staci ze to prevedu na iny SK ucet kde to okamzite vyberie biely kon a uz si skoncil...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A na toto je niekto schopny naletiet??
Ja neupdatujem ani len googlacke sprostosti ako tapatalk ci co to bolo ked som tam videl ze to chce povolenie samovolne odosielat sms
Odpovedať Hodnotiť:
 

Symbian v mobile, ubuntu v notebooku, verejne siete su pre moje zariadenia pojem neznamy. Takze sa vam vsetkym uprimne smejem :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár