neprihlásený Piatok, 10. januára 2025, dnes má meniny Dáša
PCI Express 3.0 dokončená

Organizácia PCI Special Interest Group, PCI SIG, zodpovedná za štandardizáciu zbernice PCI Express aktuálne oznámila dokončenie špecifikácie novej verzie PCI Express 3.0 a jej sprístupnenie členom organizácie. Nová verzia PCI Express vďaka zvýšeniu signalizačnej rýchlosti spolu s novým efektívnejším kódovaním oproti PCI Express 2.0 takmer zdvojnásobuje efektívnu rýchlosť a po PCI Express 3.0 x16 bude možné v jednom smere prenášať dáta rýchlosťou takmer 16 GB/s.

DSL.sk, 22.11.2010


Organizácia PCI Special Interest Group, PCI SIG, zodpovedná za štandardizáciu zbernice PCI Express po viacerých odkladoch aktuálne oznámila dokončenie špecifikácie novej verzie PCI Express 3.0.

Špecifikácie novej verzie zatiaľ nebola zverejnená, sprístupnená bola členom organizácie, niekoľkým stovkám výrobcov.

Podstatnými dvomi novinkami novej tretej generácie oproti PCI Express 2.0 je zvýšenie signalizačnej rýchlosti a zmena kódovania na efektívnejšie.

Pri prechode z PCI Express 1.0 na PCI Express 2.0 prišlo presne k zdvojnásobeniu signalizačnej rýchlosti z 2.5 GT/s na 5 GT/s. Pre PCI Express 3.0 už v roku 2007 zvolila PCI SIG signalizačnú rýchlosť len 8 GT/s, keďže súčasné technológie umožňujú lacno a efektívne dosahovať takúto signalizačnú rýchlosť, čo už ale v čase rozhodnutia neplatilo pre dvojnásobnú rýchlosť oproti druhej generácii, 10 GT/s.

Zároveň bolo ale pre PCI Express 3.0 vybrané výrazne efektívnejšie kódovanie 128b / 130b, oproti kódovaniu 8b / 10b u prvých dvoch generácií.

Efektívna rýchlosť prenosu dát u PCI Express 1.0 respektíve 2.0 na jednej linke v jednom smere dosahovala vďaka kódovaniu o 20% menej ako bola signalizačná rýchlosť, 250 MB/s a 500 MB/s. U PCI Express 3.0 je dosahovaná efektívna rýchlosť prenosu dát takmer na úrovni signalizačnej úrovni, dosahovaných je takmer 1 GB/s, presnú hodnotu PCI SIG zatiaľ nezverejnila.

PCI Express 3.0 x16 slot tak umožňuje v jednom smere komunikovať rýchlosťou takmer 16 GB/s a v oboch smeroch spolu takmer 32 GB/s.

Okrem zvýšenia rýchlosti a zmeny kódovania prišlo v tretej generácii aj k viacerým ďalším vylepšeniam, podporované sú mechanizmy pre dynamickú optimalizáciu spotreby, lepší manažment odozvy a ďalšie novinky podľa PCI SIG prispievajúce k lepšej efektívnosti v spotrebe a flexibilite.

Nová generácia PCI Express 3.0 je spätne kompatibilná s oboma predchádzajúcimi generáciami. V prípade prvej a druhej generácie spätná kompatibilita znamenala fungovanie kariet prvej generácie v slotoch druhej generácie aj opačne. Aj tretia generácia má byť podľa aktuálneho oznámenia plne kompatibilná s predchádzajúcimi generáciami a teda pravdepodobne rovnako bude možné použiť ľubovoľnú kombináciu kariet a slotov.

Podľa pôvodne oznámeného časového harmonogramu mala byť špecifikácia PCI Express 3.0 dokončená ešte v minulom roku, nakoniec sa jej dokončenie odložilo o viac ako rok. Podľa vyjadrení predstaviteľov PCI SIG z minulého roka bolo hlavným dôvodom zdržania nové kódovanie a zabezpečenie kompatibility PCI Express 3.0 zariadení s predchádzajúcimi generáciami práve pre používanie odlišného kódovania.

Kedy by sa mali objaviť na trhu prvé osobné počítače, prípadne servery alebo iné napríklad sieťové zariadenia, používajúce novú zbernicu nie je jasné. V prípade PCI Express 2.0 uplynulo medzi dokončením finálnej špecifikácie v januári 2007 a prvými doskami s čipsetmi podporujúcimi novú verziu deväť mesiacov, keď prvým čipsetom s podporou PCI Express 2.0 bol Intel X38. Z mainstreamových čipsetov podporovali PCI Express 2.0 ako prvé čipsety AMD 780G zo začiatku roka 2008 a Intel P45 z polovice roka 2008.


      Zdieľaj na Twitteri


Budete aj naďalej v budúcnosti používať aj desktopové PC alebo plánujete prejsť len na mobilné formy PC? (hlasov: 520)

Budem používať aj desktopové PC      88%
Plánujem prejsť len na mobilné PC      12%


Najnovšie články:

Nový radič umožní rýchlejšie a výrazne väčšie SSD pre PCI Express 5.0
Ďalší let výrazne upgradnutej Starship sa má uskutočniť v pondelok
Prehrávač videa VLC podporuje generovanie titulkov pomocou AI
Uvedený Raspberry Pi 5 s až 16 GB RAM
Japonci vypustili do vesmíru prvý satelit z dreva


Diskusia:
                               
 

desktop si mozem modifikovat podla poterby, co pri notebooku nie je mozne, pre mna jednoznacna volba
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

A čo si môžeš na desktope modifikovať podľa potreby?
prakticky to isté si môžeš aj na mnohých notebôčikoch.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

vymenit zdroj, pamate, dosku, cpu, chladic [CHLADIC!], grafiku, disk[y], pridavat karty, atd atd.
pri nb si rad ak si mozes prikupit ram, a vymenit disk.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

nostalgia: AGP 2X...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A 5V na zbernici pri 1x?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak napriklad mam noctua chladic na procaku, kde ventilator sa nanom takmer nikdy neroztoci, lebo nie je treba, komplet ventilatory noctua, poriadnu zvukovku, naprikald mam raid pole ako hlavny disk, to by ma pri NB stalo troooosku viac atd atd, je toho namraky
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ty si tusim uplne OUT ved notebook si kupuji ti ktori ho potrebuju prenasat z miesta na miesto (na miting, do skoly, za zakaznikom, atd..). Riesit dilemu NB vs Desktop s pohladu modifikovatelnosti je uplny nezmysel. btw co tvoj prispevok mal s PCIe ??
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

myslim ze reagoval na anketu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak to uz dlho nie je pravda, velke mnozstvo uzivatelov kupujucich v sucasnoti NB nepotrebuje aby bol prenosny, ale je to proste in, tak si kupia NB
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

kto pocitac potrebuje a vie anco ho potrebuje sa vyprdne co je in a kupi si presne to co potrebuje..... potrebujem vykonny pc na pracu so simulacnymi programami, na tvorbu grafiky, multimedii a pod...samozrejme solidny pocitac s kilovatovym zdrojom a komponentamy vyskladanymi presne podla toho co potrebuje, no a kto sa chce len tak po cestach necestach hrat a behat po nete, tomu je laptop ako stvoreny.... len nech ma nikto nepresviedca ze ôepsie ledno ci druhe ked to sa porovnavat neda uplne vseobecne.... mam aj laptop a mam pc viem preco a viem co je na co :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

desktop si mozem modifikovat podla poterby, co pri notebooku nie je mozne, pre mna jednoznacna volba ... LENZE NOTEBOOK TI ZERE STVRTINU ENERGIE AKO STOLOVE PC S ROVNAKUM VYKONOM. JA MAM AJ STOLOVY PC AJ NOTEBOOK A VER MY ZE PO 4 ROKOCH CO POUZIVAM NOTEBOOK SOM NASPORIL NA EL.ENERGII UZ NA NOVY NOTEBOOK!!
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Ty si dobrý MATELKO!!!
Asi nemáš ani šajnu o spotrebe...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ale vykon NEMAJU rovnaky... takze asi tak o tej spotrebe...

treba pocitat GFLOP/W tam sa ukaze pravda
(ako priklad staci, ze laptop max model gpu = mainstream desktop gpu)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

desktop pc je čislo 1 nottbook je dobry ak clovek nepotrebuje vysoky vykon ale tak na pracu sa hodi ak niekam clovek cestuje a tak , no a stym pcie 3 ste ma potesily :D len treba novu maticnu dosku aj kedy budu vyrabat nove graficke karty s tymto rozhranim :D

sry som lama . Dakujem :)
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

"nottbook je dobry ak clovek nepotrebuje vysoky vykon ale tak na pracu sa hodi ak niekam clovek cestuje a tak"

To by si mal vysvetlit ludom, ktori su schopni dat za notebook aj 1500€ len aby mali mobilnu zabavu, ktoru budu mat aj tak vzdy len na snure, lebo stroj bude tazky a vydrzi hodinu na baterke.

Pre mna je ideal vykonny stolny PC a notebook s vydrzou aspon 10 hodin.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

true true
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

ale pod SU4100 procák a GMA4500MHD by som nešiel :P
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co sa tyka tej "grafiky", hlbsie sa uz ist neda...

Odpovedať Hodnotiť:
 

presne toto mi poskytuje macbook pro :D
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

stal 1500 evro a vydrzi hodku na baterke?:)
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

nemali náhodou práve MacBooky vždy jednu z najdlhších výdrží na batériu?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

dobre si povedal "mali"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mam 13.3 notebook s c2d ulv 1.3Ghz, 4GB ram a vydrz 4-6 hodin ( + si mozem do module bay pridat dalsiu baterku a predlzit vydrz na cca 10h) + dockinu s nvidiou gt220m (ekvivalent desktopovej 9600). vykon na cestach fajn a po pripojeni na dockinu mam aj dostacujuci graficky vykon. pre 90% uzivatelov dostacujuce riesenie a stalo ma to aj s externym monitorom na cca 700e. ale jasne ze ked clovek potrebuje poriadny vykon (i7 , sli grafarny, nejaky ten raid a tak) tak jedina rozumna volba je desktop.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

nic v zlom.. ale dva roky som pracoval ako servisny technika trosku taras... neni mozne aby notebook co ma core 2 duo vydrzal 10 hodin, notebook s procesorom intel Atom, stavany na spotrebu, s 6 clankovoubaterkou vydrzi maximalne 10 hodin... pod zatazou by notebook s takym procesorom ako uvadzas vydrzal asi tak maximalne 3 az 4 hodiny, dalsia vec... gt220m... to pismenko M za tym, naznacuje ze sa jedna o skresanu verziu desktopovej 220tky, ktora ani zdaleka nedosahuje vykon desktopovej 9600gt... to asi vsetko ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

poriadne citame c2d ULV (ultra low voltage) ktory bezi len na 1.3Ghz. a vydrz az 10 hodin da ked ma 2 baterky (jednu klasicku 6clankovu + jednu 4clankovu v modular bay (miesto dvd-rw)). so samotnou 6 clankovou da udajne az 6.5 (realne to da 5-5.5 hodiny)
co sa tyka tej grafarny - to prirovnanie som cital v nejakom clanku - neoveroval som to graficky vykon az tak nepotrebujem...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pre mna ako studenta je vhodny notebook s relativne lepsim vykonom (= rozumej moderne hodnoty). preto som sa rozhodol pre 17.3" notas s core i-3, 4gb ram a 1GB grafika ATI. pri internete, kancelarskom, popripade programatorskom pouzvani vydrzi vyse 4 hodin (zlepsenie oproti 1h 40 minut predchadzajuceho). pri grafickych aplikaciach(hry) vydrzi mozno hodinu a pol.

vaha mi problem nerobi a ked pridem domov dam si ho na mys a chladiacu podlozku. ked bude treba dokupim si vacsi monitor.

v ramci financnej situacie to bola pre mna efektivna volba. ak ma niekto na netbook, smartphone, ipad, notas a vykonnu masinu tak smelo do toho.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

tak neviem na co by komu bol netbook, ipad a notebook sucasne
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

verim ze aj taki sa najdu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na ipade sleduju auction house, na netbooku thottbot, a na notebooku hraju wow.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja mam 15,6" notebook i5, 4GB ram a HD5470 1GB stal ma 700€ pred pol rokom. rad si nieco zahram ale potrebujem aj pracovat na nom cize pre mna jedine notebook.

Mam aj stolny PC ale to uz je skor veteran.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

nápodobne, tiež mám 15,6", i5, 6GB RAM, 640GB HDD, HD5650 kupovaný v apríli t. r. za 720€ s DPH. Nepotrebujem k tomu ešte za rovnakú cenu výkonnejší desktop, radšej za dva roky kúpim zase nový noťas...
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem ako vy ale ja mám skladaný notebook :-)
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

neviem o tom, ze by sa notebooky odlievali ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Môžeš si na stránkach poskladať čo chceš do notebooku, nemusíš si vyberať z ponuky už poskladaný viz napr. alienware (isto nemyslel alien, ale aj hp sa tak dá a isto aj iné)
Odpovedať Hodnotiť:
 

notebook + monitor + bezdrotova mys a klavesnica
a som zahojeny...
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Uvediem na presnejsiu mieru hodnoty v clanku:

PCI Express 3.0 x16 slot tak umožňuje v jednom smere komunikovať rýchlosťou takmer 16 GB/s ... no presne 1) 15,753846... GB/s, co sa samozrejme pre beznych ludi zaokruhli na 16
2) ...a v oboch smeroch spolu takmer 32 GB/s, presna hodnota je 31,50769231... GB/s
3) dosahovaných je takmer 1 GB/s, presnú hodnotu PCI SIG zatiaľ nezverejnila ... 15,753846... / 16 byva vacsinou tak okolo 0,9846153846... GB/s
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

PRECO?

PCI Express 2.0: 8b/10b = 0,8 (ano tam chyba tych 0,2 do 1 cili nybr ponivac 20%) co pri efektivnej signalizacnej rychlosti 5 GT/s cini efektivnu signalizacnu rychlost 0,8*5 GT/s = presne 4 GT/s

PCI Express 3.0: 128b/130b = 0,9846153846... co pri efektivnej signalizacnej rychlosti 8 GT/s cini efektivnu signalizacnu rychlost 0,9846153846*8 GT/s = 7,876923 ... GT/s

pomerom dostavame zvysenie efektivnej signalizacnej rychlsoti u PCIE 3.0 vs. PCIe 2.0 takto (7,876923 ... GT/s) / 4 GT/s = 1,96923... (bezrozmerne (rozumej bezjednotkove) ciselko)

Teda nie 2x viac ako 500 MB/s pri PCIe 2.0, ale "iba" 1,96923...x viac .... nuz potom 1,96923...x500 MB/s = 984,6153846... MB/s = 0,9846153846... GB/s (pouzivajuc dekadicke prefixy)

aha ho, ono ozaj vyslo cisielko z bodu 3)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ked mi padne system na notase...
Spotreba desktopu 15o-5ooW, cca 4ooW plny vykon...(starsi HW)
Spotreba notasu do 1ooW pri plnom vykone... Externy 24"LED monitor 24W....
To nemusim rozmyslat ako dlho mam zapnuty komp... resp. aku ma spotrebu...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Hrozne mam rad ked namiesto nul niekto pise o. Dost dobre to je...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

"o" namiesto nuly pisu len zakomplexovane nuli, ktore maju komplexy z toho ze su nuli tak preto sa vyhybaju nulam a radsej pisu "o"
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

samotrejme ten tvoj 100w notebook ma neporovnatelne nizsi vykon ako nejaka 400W desktop /napr.i5-750,4GB RAM,GTX460 OC by tvoj alienware nechal hoodne za sebou/
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

co si tu uviedol ma spotrebu tak do 300W max, keby si tam hodil 480, tak pootm sa blizis k tej hodnote 400W
Odpovedať Hodnotiť:
 

da sa poskladat rovnako zravy PC ako NB. no mozno trochu viac.. ale par W hore dole.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tieto čísla si vycucal z prsta? Mám dosť nadupaný komp (pretaktovaný Quad, 5 diskov, X48 chipset-radiátor, staršia VGA, SAS radič, staršie 22" LCD - tiež radiátor) a so 7 rokov starým neefektívnym zdrojom som mal spotrebu okolo 250W a pri záťaži som tiež neprekročil 350W nakoľko to bol maximálny výkon zdroja, tak chcem vidieť čo je to za desktop ktorý má 400W spotrebu. Netvrdím že PC žere menej, ale silno zavádzaš, nehovoriac o rozdiele vo výkone v prospech PC a takom malom bonuse že oproti NTB na normálnej klávesnici je aj číslo 0. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. co ma spolocne spotreba monitora so zdrojom?
2. narychlo som nahadzal spotrebu stroja co tu mam (highendova doska, 4x2GB ram, core-i5, 2x7200RPM 1TB disk, nvidia geforce GTX285) - odhadovana spotreba 475W (pri plnom vytazeni). cisla som si vycucal odtial http://goo.gl/k4E0y
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. nejednalo sa o spotrebu monitora a zdroja, ale PC a NB.
2. Spotreba PC: http://www.overclock.net/nvidia/
819898-pc-gtx-480-consumption-test-different.html
Spotreba NB: http://jimmyauw.com/2008/09/21/491/
PS: Výkon desktopu, ktory mam ako zalohu (pretaktovany Athlon 2ooo@25oo) je slabsi ako NB Intel C2D T75oo a ma 4x nizsiu spotrebu. A o tom cely prispevok bol...
PS2: Externa klavesnica, monitor a mys...
PS3: Citanie textu s "o" miesto "0" je prijemnejsie. Pokial to nepisete aj do linkov :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

> čo je to za desktop ktorý má 400W spotrebu.
len som ukazal desktop ktory ma taku spotrebu ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

core i5 750 nepretaktovany,2*2GB ramky,1*640GB seagate 7200rpm,geforce GTX460 /1GB/ pretaktovana,..cela zostava zere v plnom zatazeni cca 370-390W takze asi tak
Odpovedať Hodnotiť:
 

mobilnych zariadeni zacina byt privela a ludia sa toho podla mna coskoro presytia, kto by chcel fungovat na tych vsetkych zariadeniach (mobil,pda,tablet,mp3,navigacia,netbook,notebook), vyrobcovia len hladaju na com sa nabalit, clovek aby si na to haraburdie bral ruxak

podla mna mobil+notebook+desktop maju zmysel, kazdy na ine pouzitie, vsetko zvysne casom difunduje..

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

podľa mňa
smartphone+tablet+desktop alebo
smartphone+výkonný notebook+ext display
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kedy budu prve dosky / graficke karty co su schopne na tom plnohodnotne bezat a aka bude ich cena?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja blbec, som si vestecku gulu zabudol doma. Nevyckas? :D
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

snád v 2012 uz urco
(aspon co som cital na diit,/dworld, tak odvodzovali podla terminov implementacie tušim PCI 2 (al. PCI Express 2 ) od prijatia navrhu po objavenie sa tej zbernice v matičních doskách
možno už aj v Q3-4 2011..
Odpovedať Hodnotiť:
 

snád v 2012 uz urco ;p
aspon co som cital na diit,/dworld, tak tam odhadovali termín nasadenia PCI Express 3 v elektronike (nielen) pre PC odvodzovali podla terminov implementacie tušim PCI-E 2 (al. PCI Express 2 ) od prijatia navrhu,dokončenie štandardu(/špecifikácie) po objavenie sa tej zbernice v matičních doskách,graf.kartách, a pod.
-==> takže podla toho možno už aj v Q3-4 2011.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Buzeranti ohrozujú celí náš druh. rozšírili svoje choroby aj na iné sexuálne orientovane druhy a to bude to čo nás vyhubí... žiadny mor a chrípka ani zbrane a technológia, proste nás skolí naša vlastná ignorancia toho čo sme a kam patrime.

Väčšinou sa buzeranti odvolávajú na to že aj v prírode sa to vyskytuje a že je to bežné... ale ďalej nehovoria o tom že prežitie homosexuálneho zvieraťa je max. 8 rokov a že to ma vplyv na prežitie aj iných druhov. príroda sa postarala aby anomálie boli odstránené prirodzenou selekciou. ľudia umelo tolerujú BUZNY lebo nechcú vyzerať ako rasisti voči ich sexuálnej orientácii. bohužiaľ osobne poznám troch buzerantov a nemajú ani tušenia čo spôsobili tím že veria tomu že to je normálny stav.

Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

- hlavne ze v tvojej hlave je vsetko normalne
- s pohladu anaerobnych bakterii ziviacich sa pre nas toxickym sirovodikom je ABSOLUTNE NENORMALNE byt v prostredi skurvene silneho oxidovadla, akym je kyslik a este k tomu ho aj dychat

precitaj si:
http://pjetrode.blog.pravda .sk/2010/08/30/co-je-zdrave/
Odpovedať Hodnotiť:
 

bud rad ze tolerantni ludia toleruju aj tupela ako si ty. xenofobne mrdky ako ty by mali zavriet do ustavo.

povedz nam - co sposobili? ja poznam hned niekolko homosexualov a o vacsine z nich by si to nikdy nepovedal. a mozem ti garantovat ze pre spolocnost su omnoho prinosnejsi ako uboziaci tvojho typu... zalez niekam medzi svojich zakomplexovanych a nadavajte na vsetkych. Na homosexualov, pristahovalcov, cpckarov, ludi co zarabaju viac ako ty kedy budes atd atd atd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

PCI v.1 -> 33,3 MB/s
PCI v.2.1 -> 66,6 MB/s

AGP jedna linka -> 133,3 MB/s, t.j. potom
AGP 2x -> 266,6 MB/s
AGP 4x -> 533,3 MB/s
AGP 8x -> 1066,6 MB/s

PCI Express 1.0 jedna linka -> 250 MB/s, t.j. potom
PCI Express 1.0 8x -> 2 GB/s
PCI Express 1.0 16x -> 4 GB/s

PCI Express 2.0 jedna linka -> 500 MB/s, t.j. potom
PCI Express 2.0 8x -> 4 GB/s
PCI Express 2.0 16x -> 8 GB/s

PCI Express 3.0 jedna linka -> 984,6 MB/s v jednom smere, t.j. potom
PCI Express 3.0 8x -> 7,877 GB/s v jednom smere
PCI Express 3.0 16x -> 15,75385 GB/s v jednom smere
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

diki Pjetro za "prehladný prehlad ;-D

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

AGPčka sa zastanem kedže ho mám doma. Wikipedia uvádza rýchlosti inak a sú dvojnásobne ako si ty napísal.

AGP 1× – používá 32bitový kanál na 66 MHz umožňující maximální datový tok 266 MB/s (dvojnásobek rychlosti sběrnice PCI); 3.3 V.
AGP 2× – používá 32bitový kanál běžící na 66 MHz (double pumped) na efektivních 133 MHz umožňující maximální přenosovou rychlost 533 MB/s; 3,3 V;
AGP 4× – používající 32bitový kanál běžící na 66 MHz (quad pumped) na efektivních 266 MHz umožňující maximální přenosovou rychlost 1066 MB/s (1 GB/s); 1,5 V;
AGP 8× – používá 32bitový kanál běžící na 66 MHz (8 bitů za takt) na efektivních 533 MHz umožňující maximální přenosovou rychlost 2133 MB/s (2 GB/s); 0,8 V.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Alebo:
http://www.svethardware.cz/art_doc- 35D2ACB6232E816CC12569C20081D6ED.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sb %C4%9Brnice#Porovn.C3.A1n.C3.AD_ rychlost.C3.AD_po.C4.8D.C3.ADta.C4.8Dov.C3.BDch_ sb.C4.9Brnic
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár