neprihlásený Utorok, 21. januára 2020, dnes má meniny Vincent   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Seagate avizuje termín 20 TB HAMR disku


Diskusia k článku: Seagate avizuje termín 20 TB HAMR disku

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

Moje rodinné videá a fotografie zaberajú len za rok 2019 už cez 300GB a to používam celkom rozumne kompresie (H.264/H.265 pre video a foto nemajú cez 4MB v png). Celý tento multimediálny foto archív je nahratý na RAID1 kvôli rýchlosti prístupu a zároveň fyzickej redundancii a od roku 1995 (zdigitalizované kazety) má v pohodke cez 5TB. A to v tom nie je ani jeden film alebo škrečkované videá a foto z webu. V druhom (vzdialenom) serveri mám rovnaké dva 6TB Disky ako v prvom. Tam je backup bez RAIDu - (primárna a sekundárna kópia) kde sa inkrementálne synchronizujú nové súbory. Takže dohromady mám 24TB dátového uložiska na uloženie menej ako 6TB údajov. Za nejaký rok alebo dva budem musieť buď dokupovať alebo meniť.

Zhrnutie. Ak si niekto nepotrpí na odolnosť svojich dát, tak sú mu takéto disky nanič, teda aspoň zatiaľ. No pre človeka, ktorému seriózne záleží na trvácnosti svojich dát si to v pohodke kúpi.


Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.