neprihlásený Nedeľa, 22. septembra 2019, dnes má meniny Móric   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
RTVS v DVB-T zvažuje zrušenie SD, rádiá, prvý multiplex a DVB-T2


Diskusia k článku: RTVS v DVB-T zvažuje zrušenie SD, rádiá, prvý multiplex a DVB-T2

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

rozhlas cez DVB-T počúva dosť významné percento populácie. Ja som si to uvedomil, keď som riešil príjem rádia v priestoroch, kde je analog rušený ale príjem DVB-T stačí na malú anténku.
Kúpite si lacný STB za 25 EUR ()ideáln s tlačidlami na prepísanie kanálov, ku tomu USB reproduktory za cca 8 EUR, nastavíte to na televízore a potom prenesiete tam kde chcete mať rádio.
A máte tak digitálne rozhlasové vysielane bez potreby internetu (na Slovensku máme stále rozšírené nízke FUP). Len by mali vysielať v nom ako mpeg2 audiu, mp3 je už licenčne voľné, sú i lepšie kodeky, ale 128kbit mp3 mi príde rovnaký či lepší ako VKV.

V podstate, ak by sa všetky rádiá na Slovensku dali do DVB-T2 v 64kbit mp3 (alebo OPUS), stačí kontaktovať Číňanov, aby vyrobili prenosné TV/Rádia so zabudovaným TV tunerom. Kedysi už niečo také robili. Malé obrazovky uprostred stereo rádio-kazeťákov (alebo krabičku len s výstupom audio na pripojenie ku starým rádiám s audio vstupom). A nebude treba DAB.

Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.