Twitter výrazne vylepšuje stránku, pridáva klávesové skratky
DSL.sk, 16.9.2010
Prevádzkovateľ najúspešnejšej mikroblogovacej služby Twitter tento týždeň oznámil výrazné vylepšenia webovej stránky svojej služby.
Nová podoba bude zobrazovať multimediálny obsah, na ktorý odkazujú odkazy v twitter statusoch, priamo na stránke služby.
Stránka užívateľa s feedom statusov ostatných užívateľov je v novom dizajne rozdelená na dva základné panely, v ľavom sa ako doteraz zobrazuje zoznam správ, v pravom detaily k vybranej správe. Priamo sa zobrazujú obrázky a videá okrem iného z Flickr, TwitPic, YouTube, Vimeo, Justin.TV vrátane napríklad celých sád z Flickr.
Okrem toho sa v tomto paneli zobrazuje iný obsah relevantný k vybranému statusu alebo jeho autorovi, napríklad viacero jeho posledných statusov.
Zaujímavým je pridanie ovládania pomocou klávesových skratiek, ktorých zoznam je možné zobraziť stlačením otáznika. Stlačením bodky sa napríklad aktualizuje zoznam statusov, klávesmi j a k sa posúva aktuálne vybraná správa, klávesom / sa aktivuje vyhľadávanie, klávesmi n, r, t a m sa aktivuje písanie nového statusu rozličných typov.
Prezentácia novej podoby Twitteru (video: Twitter)
Twitter bude novú podobu sprístupňovať na jednotlivých účtoch postupne v nasledujúcich týždňoch, užívatelia budú môcť na začiatku prepínať medzi novou a doterajšou podobou.
Nové články a správy z DSL.sk je možné nájsť na Twitteri na @DSLsk.
Nikto z mojich znamych twitter nepouziva, tak ho nepouzivam ani ja. Koho "nasledujete" vy? Viem, ze pravidelne tweetuju americke celebrity, co by som ale ja za vec vhodnu hoci na pobavenie asi nepovazoval. Ako sa dostat na twitteri k zaujimavym ludom?