neprihlásený Nedeľa, 12. apríla 2026, dnes má meniny Estera
Google nemôže v ČR fotiť ulice, odmietli mu registráciu

DSL.sk, 14.9.2010


Český Úrad pre ochranu osobných údajov, ÚOOÚ, odmietol spoločnosti Google žiadosť o registráciu súvisejúcu so zberom a spracovaním fotodokumentácie pre Street View. Spoločnosť to potvrdila v stanovisku pre server DSL.sk.

Spoločnosť tak zatiaľ nemôže vo fotení ulíc v Českej republike pokračovať.

Podľa spoločnosti bola väčšina podmienok ÚOOÚ splnená. "Stávající rozhodnutí a další související jednání se týkají zejména technických specifik spojených s příštím sběrem fotodokumentace na území České republiky. Nadále tedy budeme s ÚOOÚ úzce spolupracovat a věříme, že v blízké době budou tyto otázky dořešeny," uviedla pre DSL.sk Jana Zichová, PR manažérka českej pobočky Google.

Google začal fotiť ulice českých miest v máji minulého roka, doteraz tak robil bez registrácie na ÚOOÚ. Službu panoramatických snímok Street View spustil pre užívateľov v Českej republike v októbri minulého roka.

V auguste tohto roka spoločnosť začala fotiť aj ulice deviatich slovenských miest, ako sme detailne informovali v tomto článku.

Podľa augustových informácií spoločnosti pre server DSL.sk Google už odštartoval predbežnú komunikáciu so slovenským Úradom na ochranu osobných údajov, v tom čase sa zatiaľ proti Street View nevyskytli výhrady.



Najnovšie články:

Samojazdiaca funkčnosť Tesly povolená v EÚ
Veľmi významná zmena v DVB-T opäť bez dostatočného avíza, druhý multiplex prejde do DVB-T2
Alza s otvorením novej predajne na Slovensku inú zavrela
V európskej časti lode Orion uniká hélium, posádku a pristátie Artemis II to nemá ohroziť
FreeBSD odštartovalo projekt testovania kompatibility notebookov
Alza otvára na Slovensku novú predajňu, pri novom veľkom sklade
Konkurent Starlinku od Amazonu má odštartovať v polovici roka
Automobilka Škoda vyvinula zvonček na bicykel, ktorý prekoná ANC v slúchadlách
Microsoft deaktivoval účty vývojárov významných open source softvérov, nemá ísť o zámer
Sci-fi o alternatívnych vesmíroch od Apple začne v auguste


Diskusia:
                               
 

mehehehehe
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

dobre že im to zakázali hajzlom bolševickým, iPhone rulezzz
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

"súvisejúcu" to ste odkial vybrali to slovo, rano z polievky ? =P
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Zvlastnostou je, ze sa to nestalo prave na Slovensku, kde by som ocakaval skor uradnikov, na vyssich postoch, ktori by chceli nieco supnut do vrecka, inak to budu natahovat, a nic neschvalia...no skratka, nejak sa to u nas zlpesuje... :DD
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

divný príspevok, ako vieš, že nezobrali niečo do vrecka. a ak ide o úradníkov, policajtov a pod tí drbú iba našich, zahraničným lezú niekam. a zabil si to s novou kultúrou...stačí sa na ňu pozrieť napr do parlamentu, novodobí zbohatlíci, čo sa tam napchali, nevedia čo zo sebou
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Vdaka za koment k mojmu, ale to bola ironia...pisal som to s nadsazkou...ved mne je jasne, ze nic sa u nas nezmenilo! Ale da sa predpokladat, ze nic nezobrali, kedze Cesi vymyslaju, jedine, ze sa im zda malo ... ;)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

pepici v cr nebudu mat street view haha

oh wait potrebuju to?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

nie, nepotrebuju.. ale chcu to :D
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

iPhone 4? :)
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

nie, renault megane grandtour :)
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

iphone 4 - dá sa s ním tlačiť pomocou wifi vo veľkej kancelárii?
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

Od iOS 4.2 ano. Alebo 4.1 ? Uz neviem.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

4.1
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Ze uzko spolupracovat. By som ich *** nech bude medzi par statmi co nebudu mas street wiev :)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Je to v zaujme googlu, nie v zaujme CR. O to vacsi je, ze v CR ma vacsinovi podiel vyhladavani seznam a google sa to snazi zmenit. Vid reklamy co im tam nasadili do TV.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no je dost zarazajuce ze prve si zacnu fotit co ich napadne a az po roku zacnu jednat s uradom o povoleni trochu drzost nie?
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ale ake povolenia? ved fotenie verejnych priestranstiev je predsa vo všeobecnosti povolené. Ale keď to nerobiš nejakym smiešnym kompaktom ale prejdeš na väčšie auto tak to už musiš mať povolenia? To aby som si zohnal povolenie nato, keď pojdem autom a vytiahnem kameru :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tak sa pekne mylis na fotenie aj verejnych priestranstiev povolenie musis mat hlavne ak ide o globalny zber materialu s naslednym uverejnovanim.A zadalsie skus si len tak fotit sukromne pozemky hned zistis ze ako majitel pozemku ta skludom mozem zazalovat. Prejdi si zakony o ochrane sukromia.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Na slovensku zakon upravujuci fotenie objektov neexistuje, takze vseobecne plati ze fotit mozes vsetko co je viditelne z verejneho priestranstva - *vacsina* ciest a chodnikov mnimi su. Takze ak niekomu odfotis barak alebo zahradku z ulice, zalovat ta sice moze, ale nic nevyhra, jedine ze by dokazal ze bolo porusene jeho sukromnie napriklad zverejnenim inych jeho udajov okolo fotiek.

Jedinou upravou k tomuto je p63 215/2004 Z.z. ktory hovori o zakaze fotenia *verejnych* priestranstiev oznacenych zakazom fotenia.

Z toho taktiez vypliva, ze aj ked si napr v auparku ako sukromnom objekte daju zakaz fotit, tak plati az od momentu ked fotograf vojde ZA hranicu toho zakazu (vacsinou teda za dvere kde to vyvesene je) a zvonku si budovu moze fotit kolko chce kym nestoji na sukromnom pozemku.

Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

súvisejúcu? o takom slove som este nepocul, nema to byt po slovensky suvisiacu?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

hello gramanazi... hehe aj ja som si zlomil jazyk na tom ... ale je správny aj taký tvar...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ten úrad ma krásnu skratku: úooú :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hlavne že Prievidzu už sčasti nafotili.
Ale to je na Slovensku, v rodisku Slotova...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Prievidza je v prvom rade rodisko Ladislava Meliska, krala Sumavy :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Naajvacsia dieera je Prievidza. A Dubnica je v tesnom zavese.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No v Cesku naozaj nemaju Google asi radi. Seznam vedie, nemozu fotit ulice... Tazke, no :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár