neprihlásený Sobota, 27. apríla 2024, dnes má meniny Jaroslav
Najlepšími antivírusmi G Data a Avira

Najlepšími antivírusmi v úspešnosti detekcie známeho škodlivého kódu sú podľa tento týždeň zverejnených výsledkov posledného testu AV-Comparatives produkty G Data a Avira. Testovaných bolo dvadsať antivírusov plne aktualizovaných vrátane definičných súborov k 10. februáru, okrem testov úspešnosti detekcie bola testovaná aj miera falošných detekcií a rýchlosť skenovania.

DSL.sk, 21.3.2010


Najlepšími antivírusmi v úspešnosti detekcie známeho škodlivého kódu pri klasickom skenovaní súborov sú podľa tento týždeň zverejnených výsledkov posledného testu AV-Comparatives dva nemecké produkty G Data a Avira.

Testovaných bolo dvadsať antivírusov plne aktualizovaných vrátane definičných súborov k 10. februáru, pričom použité boli vzorky škodlivého kódu najneskôr z 3. februára a nie staršie ako osem mesiacov. Spolu bola úspešnosť testovaná na 1.22 milióne vzoriek škodlivého kódu, z ktorých 76.7% tvorili trojany, 10.6% boty a backdoory, 9.5% červy.

Najvyššiu úspešnosť 99.6% dosiahol antivírus G Data Antivirus 2010 postavený podľa dostupných informácií stále na dvoch detekčných jadrách, od Avastu a BitDefenderu. Hranicu 99% prekročili ešte Avira AntiVir Premium 9.0 s 99.3%, Panda s 99.2% a Trustport s 99.1% používajúci tiež dve detekčné jadrá, AVG a BitDefender.

Nad 98% sa dostali McAfee s 98.9%, PC Tools s 98.7% a Symantec s 98.6%. Pri 1.22 milióne vzoriek detekcia horšia o 0.1% znamená o 1220 nedetekovaných vzoriek škodlivého kódu viac.

Antivírusom s najlepšou mierou detekcie z trojice českých a slovenských antivírusov bol Nod32 s 97.7% až na deviatom mieste, Avast s 97.3% bol jedenásty a AVG v posledných testoch výrazne zaostávajúci bol až pätnásty s 94.2%.


Percento prepusteného škodlivého kódu (graf: AV-Comparatives.org)



Všetky antivírusy boli nastavené pri všetkých testoch na najvyššiu kvalitu detekcie, na základe žiadosti tvorcov Aviry, Kaspersky, Symantecu a TrustPortu mali tieto antivírusy nastavenú na najvyšší stupeň aj heuristickú detekciu.

Viacero testovaných antivírusov už pri detekcii využíva aj online overenie podozrivých vzoriek na serveroch tvorcu antivírusu a bez internetového pripojenia dosahujú výrazne slabšie výsledky. Z tohto dôvodu sa bez dostupného internetového pripojenia výrazne znížila úspešnosť antivírusu Panda z 99.2% na 73.3%, McAfee z 98.9% na 94.9% a Trend Micro z 90.7% na 68.5%.


Množstvo falošných pozitívnych detekcií (graf: AV-Comparatives.org)



V teste falošných pozitívnych detekcií pri testovaní neinfikovaných súborov mala väčšina antivírusov maximálne jedenásť falošných pozitívnych detekcií, G Data 5 a Avira 11. Z antivírusov, ktoré boli na špičke v detekcii škodlivého kódu, mali výrazne vyšší počet falošných detekcií Panda, 47, a McAfee, 61.


Rýchlosť skenovania (graf: AV-Comparatives.org)



V teste rýchlosti skenovania súborov dosiahol najlepší výsledok Symantec s 18.6 MB/s, nasledovala Avira so 17.7 MB/s, Panda so 17.1 MB/s, Avast s 15.5 MB/s a hranicu 15 MB/s prekonal ešte aj Sophos s 15.2 MB/s. Test rýchlosti skenovania bol uskutočnený na PC s 2.83 GHz procesorom Intel Core 2 Duo E8300 s 2 GB pamäte a nešpecifikovaným SATA 3.0 Gbps diskom.

Z antivírusov s mierou detekcie nad 99% dopadol v tomto teste veľmi zle Trustport, používajúci dve detekčné jadrá, s 5.6 MB/s. Naopak G Data používajúci rovnako BitDefender jadro a namiesto AVG jadra Avast jadro napriek používaniu dvoch jadier nepatril medzi najpomalšie a s rýchlosťou skenovania 10.6 MB/s sa umiestnil v strede poľa. Samotný antivírus BitDefender, ktorého detekčné jadro používajú Trustport aj G Data, bol druhý najhorší s rýchlosťou iba 5.4 MB/s. Keďže navyše medzi rýchlosťami Avast a AVG nie je podstatný rozdiel, Trustport a G Data evidentne používajú dvojicu detekčných jadier iným spôsobom.

Na základe všetkých troch testov sú dvojicou najlepších antivírusov G Data a Avira, keď ďalšia trojica v poradí podľa absolútnej úspešnosti, Panda, Trustport, McAfee, dosiahla výrazne horšie výsledky v množstve falošných detekcií, rýchlosti skenovania alebo úspešnosti detekcie bez pripojenia k Internetu.

Podľa výsledkov testov z augusta 2009 boli zároveň Avira a G Data najúspešnejšími pri tomto poslednom teste aj v tzv. proaktívnej detekcii, teda detekcii škodlivého kódu z neskoršieho dátumu ako je posledná aktualizácia testovaných antivírusov. Ďalší test proaktívnej detekcie od AV-Comparatives bude zverejnený v júni.

Kompletnú správu o februárovom teste je možné sťahovať zo stránok AV-Comparatives.org.


      Zdieľaj na Twitteri


Používate na všetkých svojich PC s Windows antivírus? (hlasov: 1296)

Áno      82%
Nie, ale na niektorých PC s Windows áno      6%
Nie, na žiadnom PC s Windows      4%
Nepoužívam Windows      8%


Najnovšie články:

České železnice idú testovať WiFi vo vlakoch cez satelitný Starlink
V bezplatnom DVB-T bude počas MS v hokeji aj Joj Šport
NASA komunikovala laserom na stovky miliónov km rýchlosťou 25 Mbps
Let vesmírneho Boeingu by sa už mal uskutočniť, o menej ako dva týždne
Vydané Ubuntu 24.04 s dlhou podporou
Uvedený notebook používajúci nový formát menších pamäťových modulov CAMM2
Nová verzia Windows 11 bude vyžadovať CPU s podporou ďalších inštrukcií, nepobeží na starších CPU
Google opäť odložil vypnutie cookies tretích strán v Chrome
HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom
Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke


Diskusia:
                               
 

Microsoft=Microsoft security essentials, alebo ten stary live onecare? je to setsakra rozdiel, a MSE bol este minule lepsi ako NOD32, takze sa mi to nejako nezda
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Najlepší antivírus je prevencia. Nehovorím teraz o používaní alternatívnych OS, ale proste nepracovať pod administrátorským účtom a trošku pri surfovaní po internete a emailovaní rozmýšľať, kam kliknem.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Antivirus ma svoje opodstatnenie. Ak niekto zneuzije chybu v parsovani PDF dokumentu, Adobe Flash-u alebo implementacii renderovania SVG obrazku, tak ti rozmyslat nepostaci. Staci otvorit "nevinny" obrazok v trlr e-mailu, flash na stranke, ktory tam niekto vlozil cez XSS (CrossSiteScripting), alebo PDF dokument a sme doma. Kolko ludi takto ani nevie, ze ma trojan, malware alebo je sucastou botnetu, pretoze "im staci rozmyslat a nepotrebujue antivirus". Pozn.: konkretne uvedene priklady som si vybral na zaklade skutocnych zranitelnosti, ktore boli v minulosti pricinou sirenia sa botnetov a spol.
Odpovedať Známka: 9.6 Hodnotiť:
 

tak prave toto si vymenoval pripady, kedy antivirus zas az taky zmysel nema... totiz toto vsetko boli diery velke ako vrata od stodoly - bolo cez ne mozne spustit akykolvek skodlivy kod... samozrejme ak mas antivir, tak ten ti zachyti pokus o spustenie znameho skodliveho kodu, ale ked mozes v systeme robit prakticky cokolvek, preco by si pouzival nieco, co antiviry dokazu detekovat? tie botnety a spol sa sirili hlavne kvoli tomu, ze antiviry boli voci tymto bezpecnostnym dieram bezbranne a ludia neupdatovali svoj system a tym nechavali tieto diery nadalej otvorene... antivirus ma zmysel hlavne ked robi s pocitacom clovek pocitacovo menej zdatny, ktory ani netusi, akymi roznymi sposobmi moze byt pocitac infikovany...
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Samozrejme sa nebavime o pasivnom antiviruse ako takom. Bavime sa o komplexnej ochrane (rezidentna ochrana v realnom case, ochrana HTTP protokolu, ochrana v e-mailovom klientovi, antispam, kontrola pozmenovania suborov, atd.). Ak by aj v nejakom SW bola diera, rezidentnou kontrolou pri vytvarani suboru so skodlivym kodom, ktory by sa stiahol zo vzdialeneho serveru by sa infiltracii predislo. Takisto streamovanie objektov pri navsteve stranok so skodlivym kodom je automaticky prerusena aby sa predislo infiltracii.
Konkretne takto funguje ESET ESS, ale verim tomu, ze kazdy kvalitny produkt, ktory sa snazi konkurovat obsahuje podobne procedury.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

a este nieco z praktickej skusenosti... davnejsie som asi dva roky slapal bez antiviru... raz dosiel ku mne kamarat (pocitacovy noob), ze chce nieco skopirovat na usb kluc... tak som mu to otvoril v TC, kedze som uz tusil, ze by tam mohol byt stary znamy autorun... ten tam aj naozaj bol, tak som ho odtial hned zmazal aj s par dalsimi podozrivymi subormi... skoda len, ze som si nevsimol aj dalsie 2 subory pomenovane systemom 83a4b234.exe... samozrejme boli skryte, takze kamarat ich u mna videl prvykrat... ako inak: "-toto co tu mam? -dvojklik -a toto je co? -dvojklik"... vtedy som si nainstaloval antivir... a hadaj kolko virusov mi naslo? presne 2, "cirou nahodou" rovnake ako tie na jeho usb kluci ;)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To sú len drobnosti.
Slováci si vedome stiahnu trójskeho koňa z warez stránok.
Pretože potrebujú, hoc aj zavírený, crack do ALCOHOLu, CloneCD, CAD/CAM, NERO, WIN a mnohým ďalším, samozrejme ukradnutým, programom... Bez slov.
Vedome či nevedome si kliknú na email doručený na pochybný server, ktorý emaily neskenuje...
Chybou je, samozrejme, aj jediné a zrovna administrátorské konto. Veľké množstvo ľudí nepozná načo OS Windows, napr. aj XP, vlastne slúži. A ani vôbec nič nevedia o správe Windows, nič o rozdieloch medzi Pro a Home verziou, skrátka nič...

Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Ďalej nevedomosť, že aj samotný Win sa dá ako-tak zabezpečiť aj bez AV, a že pre antivírový program je veľmi dôležité precízne nastavenie, nie iba jeho holé nainštalovanie.
Nezabezpečenie adresára System Volume Information a ďalších...
Zlé, alebo žiadne heslá, nezamknutý Antivír, povolenie všemožných vecí, konzol, vo Windows. Povolenie všetkých možných portov, neaktualizovaný OS a aplikácie v ňom, a všakovaké "Toolbary" a všeličo, veď mnohým stačí len klikať a klikať. A úplná tragédia je v sociálnom inžinierstve. Ľudia sú nekonečne naivný a hlúpy.
Stále robia tie isté chyby. A napr. aj v NODe si povolia všetko. A myslia si, že sa dá bezpečne chodiť po zamínovanom poli. Napr. aj na porno stránkach...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ono väčšina vecí je skôr chybou OS, ako užívateľa. Zober si, že väčšina ľudí nemá poňatie, čo je to admin účet a aj keď, tak už vôbec nie, že admin účet práve používajú. Plno vecí funguje okolo nás s tým, že im takmer vôbec nechápeme, preto sa vecí vyrábajú tak, aby fungovali čo najviac intuitívne. Návody, upozornenia a podobne slúžia na to, aby človek zvládol obsluhu zariadenia. Ak chceš používať PC, nemusíš si naštudovať 1000 stranovú knižku, ovládať veci ako System Volume Information a podobne. Na to by mala slúžiť intuitívnosť OS, čiže napríklad defaultné zabezpečenie spomínaného adresára, default bezpečné nastavenie AV, nepriradzovanie automaticky administrátorské práva ku prvému uživateľovi (alebo aspoň nepriehľadnuteľné upozornenie), automatické aktualizácie defaultne zapnuté (s možnosťou vypnúť), vôbec upozornenie, že je dôležité si nainštalovať antivir a pod. Musím uznať, že Windows je v tomto smere najviac pozadu.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

"pre antivírový program je veľmi dôležité precízne nastavenie"

Konkrétne čo? Väčšina AV je už optimálne nastavených. Nanajvýš sa dá zvýšiť citlivosť heuristiky, ale samozrejme za cenu falošných poplachov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale nie je. A už NOD určite nie!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ak dovolis niekomu spustat nejake jeho exe, ktore ani nevie asm ze co to je tak si pako.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Prve co treba spravit s klucom, ak ta niekto ziada aby si mu tam nieco hodil je pouzit rychly format. Samozrejme mas vypnuty autorun.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

a potom sa ti podakuje ze si mu zmazal 4 GB fotiek z dovolenky a zalohy dokumentov z/do skoly..
co takto podrzat shift pri vkladani usb? vypne to autorun..
prezriet AVckom, a az potom pozriet co tam je..
vsak mozes ten usb aj zlomit, aby sa ti nahodou nieco do pc nedostalo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Normalne ludia pouzivaju USB kluce ako medium na prenos dat a nie na uskladnenie. Tzn. ak tam ma fotky z dovolenky tak sa nejedna o ich jedinu kopiu. A ak ja mu na ten kluc po formatnuti nahodim nejake data, on si ich skopiruje na disk a nebude ich nechavat na kluci a otvarat to z kluca. Mne ked niekto dava kluc tak vacsinou pocas toho ako mi ho dava do ruky povie, mozes ho formatnut. Samozrejme zalezi na tom co mu tam idem davat, ale vacsinou sa nejedna o dokumenty a veci ktore maju niekolko KB, lebo to by som mu niekam upol alebo poslal e-mailom.

Naco drzat shift ? Ked sa da autorun uplne vypnut a aj tak je to uplne zbytocna funkcia. Naviac je mozne to vypnut tak ze je to vypnute vsade len pre opticke media nie, kde to ma aspon nejaky zmysel.
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

Podľa mňa je kúsok paranoidné pri každom použití USB kľúča ho formátovať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podla mna je trosku na nervy cakat kym sa zmaze vsetkych milion malickych suborov ktore na nom su.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak si kup ozajstny USB kluc a nemusis cakat.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Podľa mňa je to ako gulometom na vrabce, keď stačí len vymazať autorun.inf a skrytý recycler alebo niečo podobné.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nehladiac na to, ze trpi FAT oblast flash cipov. Netreba si robit iluzie, ze do flasiek davaju spickove SLC cipy so 10000 alebo 100000 zapismi. Uz po 500 formatoch by som tomu flasku nedoveroval. Predpokladam, ze tabulka rozdelenia je stale na tom istom mieste vo flash.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podržať Shift a autorun sa nespustí

Vďaka, nevedel som o tom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len tak mi hlavou prebehla drobnost, ze nahaname sa za rychlostami R/W diskov, ale popritom superbrzda vo forme antiviraku nechyba u vacsiny PC. Tak k comu je to dobre?
Pokial mi disk da vpohode 50MB/s RW, tak mi je to prd platne, ked AV nepretlaci ani na nadupanom procaku a preplnenom win takych 15-20MB/s (tie horsie priepustnosti ma uz posunuli k dobam PIO modov, waoo) ... K mojmu komentu len tolko, ze ako som postrehol, realtime ochrana AV mava kontrolu vacsiny suborov z ktorymi sa pracuje, co je "silno efektivna brzda".
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Ano nasere to ked kopirujes TXT, PDF alebo MP3. Ale v dnesnej dobe je to nutnost, nakolko pretecenie zasobnika je druha najcastejsia chyba v C a C++ programoch. Najcastejsia je tzv. "+1" chyba, ked si programer neuvedomi, ze polia su v tychto jazykoch indexovane od nuly.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

no ak su programatori taki ako ty...
a k comu je vlastne ta tvoja reakcia?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A podla mojho nazoru znova zaplateny testik...
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Predpokladam, ze tvoj nazor zakladas na uplne relavantnych informaciach...
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

To je fakt.Ale som predsa len kludnejsi pri surfovani webu ked mi na kompe bezi aj nejaky ten antivirak.:-) Ja som za Eset,som s nim spokojny.V podstate vam nic nevie zabezpecit 100% ochranu.Treba si davat pozor na to co clovek spusta na PC a hlavne navstevovat menej porno stranok. Radsej si zajst za priatelkou a bude klud.:D
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

za priatelkou .....no ale ak je niekdo 80 lvl paladin... tak to je durha vec :-D
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

+10
ináč som 21 human mage :P
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Mohli by radsej otestovat free verzie antivirusov - to by sme boli zvedavi ako aby dopadli...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aviru mas aj vo FREE verzii na stranke... jedine co ludom odporucam, dlhodoba spokojnost... ked im to dam troska aj zmenim nastavenia nech im tam furt nevybiehaju notifikacie a vsetci su spokojny...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

U free verzie sa ale neda vypnut notifikacia detekcie virusu, preto beznym uzivatelom instalujem radsej AVG, ktore to robi automaticky na pozadi.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

samozrejme, ze sa da vypnut. no ale na to si to musis najst ako to spravit alebo mat nejake znalosto o OS, vsak ano.

Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

este dodavam,ze od vtedy co vyskakuju reklamy na AVIRE...,radim pouzivat radsej Comodo Antivirus + Firewall
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Deaktivacia vyskakovacich reklamnych okien je zalezitost cca. 30 sekund.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vo free verzii to vypnut nejde, len v premium, ale to by chcelo si overit info a az potom to komentovat. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozes prosim ta konkretizovat ako zmenis tie nastavenia, aby nevybiehali notifikacie? idealne pre XP Home...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne toto napadlo aj mna.. Bol by som strasne zvedavy ci aj okresana (free) verzia Aviry dokaze zachytit aspon podobne percento skodliveho kodu.. ja ju instalujem kazdemu a odpada mi tym padom hladanie stale nejakych SN alebo crackov a vysvetlovanie X-krat kazdemu co a ako si to ma nahodit.. A poznam ludi co pokojne behali na net s rok neaktualizovanym NOD32 s cervenou ikonkou (Sak asi dozrel teda ked zmenila ikonka farbu).
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja osobne pouzivam AVIRU uz cca 5 rokov a som nadmieru spokojny tam kde NOD, AVG, avast, kasp. ci norton. zlyhali tak AVIRA nasla, dokonca ma v platenej verzii moznost vytvorit BOOT cd na otestovanie pc pred spustenim os.
FRee verzia sa da pouzit ale nema mail guard a ani web guard, s coho web ochrana je dost podstatna.
A za tu cenu sa iny antivirus nechyta. 33EUR na 2 roky cez online platbu a nepohnete sa ani z domu...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Boot cd je na stiahnutie aj ked Aviru nepouzivas a aj od inych firiem ako Dr.Web, GData, atd. Mail guard nepotrebujes, ak bezhlavo neotvaras prilohy a citas emaily v txt, inak povedane pouzivas Gmail. Web guard je len dvojita detekcia realtimu a ak pouzivas sandbox (IE protected mode), tiez ho netreba.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zase dalsi test AV, ktory je uplne zbytocny a testuje uplne kraviny. No len napiste kolki ste v najblizsej dobe skenovali disk. Ja som to nerobil snad uz dva roky. Podstatne je testovat realtime ochranu, ktora ako jedina je to co stoji medzi skodlivym kodom a BFU.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tie falosne poplachy by mi dost vadili. Napriklad 40 falosnych detekcii u Pandy, to je naozaj silna kava.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Eset sa nejako zhoršil:( Ale aj tak napriek tomu ho používam. Niekedy bol špička, v posledných rokoch troška klesol. Ale nevadí. Neklikám na všetko čo vidím, keď tak pemýšlam v podstate by stačil len firewall:)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A to sudis podla tohto testu ? vies vobec o com su tie testy ? O poriadnom hovne, s prepacenim. Chlapik si zoberie 1,5 miliona suborov, o ktorych si ON mysli, ze je to malware. Si si isty, ze je to ozaj malware? Myslis, ze je v ludskych silach to skontrovat ? Co ked par percent vobec nie je malware ? Chyba je potom vtedy, ked to chytas, alebo ked nechytas ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

za posledne 2 roky ziaden vir ani skodlivy kod jednoducho nic. Default linux, jadro 2.6.31-19,gnome,ubuntu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Netreba to ale brat ako dogmu, ze linux=istota. Linux ti dava iba istotu, ze sa ti nespusti 99,999% skodliveho kodu. Stale su tu zranitelnosti ako XSS, CSRF, social eng.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jedine co treba je nepchat cudzie usb do pocitaca, vypnut autorun a nechodit po strankach co maju tri x v nazve a na 99% virus nikdy nebudete mat
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

... O.K. a teraz ešte tú o Šípkovej ruženke.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V podstate máš pravu, a určitá skupina ľudí aj tak robí. Lenže veľa ľudí ani nevie či vobec má resp. nemá nejaký antivírus a čo vlaste im ten vírus môže spôsobiť. U nich je vírus len "pokazený počítač" a koniec.

Bolo to tak, je to tak a stále to tak bude.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jasne, a Ty si polyhistor a rozumieš sa úplne všetkému.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Pcham cudzie USB kluce do kompu, nemam antivir a chodim na pornostranky casto a mam virus?? Nevies o com hovoris :P.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najlepšími antivírusmi v úspešnosti detekcie /-známeho;) škodlivého kódu .......
Porovnavanie databaz nic nikdy nevyriesilo.
Je to iba business !!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Naco av? aj tak virus dostanes a aj ked sa poseres vzdy to pojde dopredu, ja mam virusov plny pc a o trojanoch ani nehovorim a co, ked nemam nic v pc take co by sa tykalo mojich alebo znamich udajov a fotiek tak co mi mozu? na ucet nechodim cez net, tak ja nevidim coho by som sa mal bat? dosere sa win? noaco zmazem a za par minut pri kavicke je znova naformatovany a nahodeny, doserinka pc? mam v zaruke a aj OS a nedavavam aktualizaciu, nechapem preco by som mal mat nejaky antivirovy a ked niekto na tom ryzuje aj ked je free a vyraba virusi bo nech mi nik netvrdi ze vsetky robia len hackery a nejaky unudeny programatory, podla mna by bola konina mat udaje nejake dolezite v pc to je to co nesmiete mat a nie hned instalovat av a nech sa stara, a nech si niekto odo mna nieco stiahne vsak bude rad s tych virusov co uz urcite mam. klin sa klinom vyraza. ja som zato aby ludia mali vyrusi a nech ty co sa naburavaju nech si ich pochytaju.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ti vsecia co sa tu chvalia ze nemaju antivir predpokladam ze nepouzivaju nikdy USB kluce a pouzivaju len legalny soft.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Co do pice mate vsetci s tymi USB klucmi??? Ak tam chcem daco nahrat a nemam povoleny autorun(samozrejme nic nespustam) tak ten kluc moze byt aj pokokot zavireny a moze mi to byt uplne u riti. Aj tak ziaden virus nedostanem :P.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

konecne rozumny nazor ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Cast ESETakov sa uz ozvala a cast si haji svoju pracu
ze pan Mal..o a pod. ale je fakt ze AVIRA ma slusnu cenovu politiku nema otravny system zadavania kluca/licencie ako ESET
bavme sa o user friedly support+samotna instalacia (komentujem NOD32) nie ESS
Avira je voci nodu pomala asi o 40% ale je pravda ze casto uspesnejsia realne priklady z praxe nasla to co NOD32 nenasiel
prostredie cisty stroj (scanovanie infikovaneho suboru ktory bol Autorun/INF - Avira to nasla rovnako to nasiel Dr WEb GDATA aj bitdender - nod32 nie kedze je to slovensko polsko a kadekde vyvijany soft uz ho nenazivam Slovenskym hoci nieje pre mna osobne vitaz skor alternativa - aj ked primarne pouzivam AVIRU Free Edition ten screen 2x denne som ochotny zavriet - AVIRA ma offline linux scanner co je brutalne pomale 40minut bezne WIN dir ale ucinne


Odpovedať Hodnotiť:
 

Dr.WEB linux jadro mi raz nieco posahalo ACPI(apm=off nolapic noapic=solution) biosom az tak ze som 3 dni riesil nastavenie hesla = servis mozno ze to tak uz nieje alebo moj BIOS ma realne fatal BUG

iba tolko k teme ziaden flame len realne skusenosti
Odpovedať Hodnotiť:
 

Antivirusy potrebuju len totalni amateri a uplne lamy. Nepouzivam ho uz asi 3 roky a ziaden virus som nemal. :P
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Asi preto že si čurák :-)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

free verzia je super.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

neni potreba pouzivat antivir pokial viete co stahovat a co nie..
ale bez antiviru neskusenym neodporucam
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

tak tak po skusenostiach zo vsetkymi free verziami antivirakov. som kupil premium avira. Ta free verzia je len polovica uspechu..
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj, akym sposobom si zakupil Aviru Premium? thx
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jasne, ze netreba antivirak ked je v pocitaci nainstalovany OS Linux !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Gdata je good ale zase je az velmi narocna na PC
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako riadny predplatiteľ ročných a dvojročných aktualizácií patternov, motorov a nosných programov na viacero tu v článku spomenutých antivírusových programov, môžem rozhodne napísať, že najrýchlejšie a najvýkonnejšie skenuje Trend Micro, najpomalšie Avast, v strede Avira, Kasperský je medzi Avira a Avast, Panda v celku rýchlo skenuje, je len o dačo pomalšia ako Trend Micro, zle si nevedie Symantec, ale je za Pandou. McAfee sa približuje pomalosťou k Avire, AVG je pod Avirou.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Skúšal som ich na jednom PC a až potom ich pridelil podľa dôležitosti k jednotlivým domácim ale pracovným počítačom (desktopy a notebooky).
Čo sa týka detekcie jednotlivých vírusov, je naozaj na výrobcoch, či v nastaveniach (napríklad v Trend Micro - načo pozabudol autor článku) si dáte porovnávanie on-line, v takom prípade sa vám nesťahujú úplné vírusové patterny a niektoré pri aktualizácii v pc (tie už práve "neaktuálne" vírusy) "odoberie", ale v celkovom patterne, nie však on-line na porovnávanie, vždy samozrejme ostávajú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Výrobca tak robí preto, aby patterny nedosahovali niekoľko desiatok MB, tých niekoľko desiatok MB (a aj iné patterny pre iné moduly v antivírusovom programe) sú stále naložené v RAM (samozrejme pri zapnutom Real Time Scan), čo pri tvrdých nastaveniach "Skenovať všetko" pri "Real Time Scan" vyžaduje, nazvem to zjednodušene silnejšie PC... . Z tohto titulu sa domnievam, že autor článku na 100% nemal stiahnuté úplné patterny pre i staré (práve neaktuálne podľa výskytu infiltrácií) vírusy, ktoré sa nachádzali v použitej vzorke 1,5 milióna vírusoch pri test skenovaní... . Inak by Trend Micro predbehol Symantec, Kasperského, McAfee, F-Secure a určite Aviru a G-Data, tieto posledné dva by boli určite za tými predošlými spomenutými.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Upozornenie, vždy používajte inštálator v Európe pre Európu, inak sa vám budú sťahovať aktualizácie podľa výskytu škodlivých infiltrácii v oblasti inštalátora, tak ak chcete anglickú verziu, zvoľte UK, nie US.
A ešte k:
- Pande, je rýchla, ale na stiahnutie som nenašiel doposiaľ celkové patterny pre všetky moduly, aspoň ten antivírusový, ten má k dispozícii iba ako On-Line skener
- McAfee, je pravda, že má vraj veľa falošných poplachov, nie však oveľa viac, ako produkty napríklad od Eset...
- AVG vo verzii Internet Security má veľmi zložité nastavenia pre FireWall, aby vôbec bol FireWallom, defaultné nastavenie od výrobcu je na prd, bežný užívateľ si ho nedokáže nastaviť správne, takúto chybu má však väčšina programov (aj tie svetovo najznámejšie a najpredávanejšie: Symantec, McAfee), najlepšie je na tom opäť v nastaveniach Trend Micro, treba si pozrieť.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Dalo by sa pokračovať, rozhodne na naučenie a správne ovládanie je v nastaveniach najjednoduchší a graficky s výstižnými popiskami intuitívny TREND MICRO, niektorí ostatní vývojari už postupne prijímajú ich intuitívnosť v grafickom rozhraní, no niektorí si vytvárajú taký svoj čudný "neprehľadný" svet, kde musíte tvrdo rozmýšlať nad popiskami, čo vám vlastne jednotlivým nastavením umožnia alebo vypnú, nemajú dostupné voľby, čo s vírusmi, nechávajú to tvrdo na továrenskom nastavení (i keď sa jedná možno o planý poplach, medzi také patria: Symantec, McAfee, potom i AVG a Eset.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár