neprihlásený Streda, 22. apríla 2026, dnes má meniny Slavomír
T-Mobile má nový lacný rýchly mobilný Internet na občasné používanie

DSL.sk, 10.2.2010


Spoločnosť T-Mobile dnes predstavila nové lacné predplatené dátové programy, ktoré sú cenovo výhodné pri občasnom dátovo nenáročnom používaní mobilného pripojenia k Internetu.

Pri programe "Mobilný internet 0 EUR" získa zákazník novú predplatenú dátovú Easy kartu, cez ktorú sa môže pripájať na Internet pomocou všetkých podporovaných technológií v 2G a 3G sieťach vrátane HSDPA a HSUPA bez obmedzovania rýchlosti. 1 MB prenesených dát stojí 1.9 eurocentu, tarifikačných intervalom je 100 kB mesačne.

Karta je určená najmä pre občasné dátovo nenáročné použitie do notebookov, nie je ju možné využívať na hlasové hovory.

Po kúpe je na karte nastavený kredit 9 eur postačujúci na približne 474 MB, karta stojí 9 eur a aktivačný poplatok je 2.9 eur. K dispozícii je štartovací balíček za 39 eur, ktorý obsahuje aj USB modem.

Na kartu sa uplatňujú rovnaké pravidlá dobíjania kreditu ako na bežných Easy kartách, kartu tak treba dobiť minimálne 6 eurami za tri mesiace.

Pri programe "Mobilný internet 0 EUR Fix" s 24-mesačnou viazanosťou stojí štartovací balíček s USB modemom jedno euro a počas prvých troch mesiacov získava zákazník bonus 50% dobitého kreditu, maximálne 18 eur za mesiac.

Pri tomto programe sa ale zaväzuje zákazník dobiť kartu každé tri mesiace aspoň o 18 eur.



Najnovšie články:

Postapokalyptický seriál od Apple bude pokračovať od júla, ukážka
Najväčší výrobcovia predstavili lepšie LiFePO4 články, veľmi rýchlo sa nabíjajú
NASA inštaluje na ISS nové notebooky a servery
Microsoft znovu avizuje podporu FAT32 väčšieho ako 32 GB, pridal ju už pred dvomi rokmi
TP-Link chce výnimku zo zákazu predávať zahraničné routery v USA, zatiaľ ju nedostal
Instagram pre chybu ukazoval fotky v odtieňoch šedej
Apple vymení svojho CEO, od septembra
Americké úrady po nepodarenom štarte dočasne zakázali New Glenn lietať
Pošta konečne overuje občiansky v mobile bezpečne, po absurdnom ročnom "vizuálnom overovaní"
Nová Fedora 44 nebude vydaná ani tento týždeň


Diskusia:
                               
 

Cize ako vidim, pri viazanosti je platba rovnaka ako pri O2, s tym rozdielom, ze pri O2 moze clovek surfovat ako sa mu zapaci (bez datovych obmedzeni). Otazka na redakciu: Co by sa stalo, keby som si kredit do 3 mesiacov nedobil a potom by som si kredit opat dobil. Ziskal by som prepadnuty kredit spat?
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

ano, ako sa mu zapaci, ale cez 1G GSM siet.. skusal si to niekedy ? vlasy si vytrhas, to ti garantujem.. (pre hnidopichov: nevravim teraz o wap ministranockach, ale o plnohodnotnom surfovani typickymi dnesnymi webmi)
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

už si nevymýšlaj.... ide to cez gprs alebo edge čo sú 2,5 resp 2,75G siete, ja sťahujem rýchlosťou cca 10-22 kB/s
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

a viete co nato orange?oni pre zamestnancov vzdycky vydaju taku tabulku ked pride konkurencia s nejakou akcio, napr Tesco s volanim za 10 centov.Oni si tam nieco pocitaju vyratavaju a nakoniec hlaska na konci:Ponuka od orangu je ale aj tak nadalej atraktivnejsia pre zakaznika.tod vse
Smrt orangu
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ale porovnaj to s 3G kde mi DSL.SK ukazal 350KB/S ano KB nie Kb
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Si HŇUP,
ja som to skúšal a na "občasné" používanie
je to v O2 cez EDGE dobré a išlo to spoľahlivo
200-300 kbps.

Myslím si, že nevieš o čo píšeš.
Skús si to s mobilom, ktorý má kvalitný EDGE modem
a isto zmeníš názor.

Doma mám Turbo 3 ale na cesty stačí aj
O2 flat bez poplatkov.

T-mobile to môže zabaliť.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Napíš lokalitu. Tých 200kbit (25kB) v noci sa dá, ale kde si nabral tých 300(37,5kB)/s?
Cez deň to dá 0 až 10kB/s, niekde sú lokality kde O2 ani toľko nie.
O2 je drahé pre malo sťahovačov, TM má navrch.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Dediny v okolí PEZINKA
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

To sú potom zázračné dediny, dosahujúce rýchlosti nad teoretické, v praxi v O2 nedosiahnuteľné hodnoty.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Maximálna rýchlosť s využitím internetových technológií
EDGE je cca 296 kbps.

Takže keď som napísal 200-300 kbps tak si za tým stojím
a mám to aj vyskúšané, tak tu nemudruj a neteoretizuj
a nehrajkaj sa s čísielkami.

Nabudúce špeciálne pre teba napíšem 204,11-284,16 kbps
:-)))

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To sú potom zázračné dediny, dosahujúce rýchlosti nad teoretické, v praxi v O2 nedosiahnuteľné hodnoty.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

kbps nie je kBps
čiže 25-37,5 Kb/s
vráť školné
ak ťa toto pomýlilo TOMINKO
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Rambíčko, školné vráť ty. B=byte, b=bit, 8b=1B

Trepeš od začiatku do konca, nemáš ani poňatia. Ani o konfigurácii siete, hlavne že máš O2, máš vyššie rýchlosti ako umožňuje aktuálna konfigurácia O2 EDGE siete.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Posli link na screen kde si dosiahol nad 260 kbps.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

mne bude stačiť ak John Rambo dá screen nad 216-236,8 kbit/s (nad 26kB/s), t.j. využíva 5 timeslotov miesto nastavených max.4 pre down
Odpovedať Hodnotiť:
 

Polená, EDGE a teoretické maximum dosiahneš, len ak ti operátor pridelí plný počet timeslotov (teda 8), ale to sa nikdy nikdy nikdy v reálnej prevádzke nestane. Max. EDGE fičí cca do 200 kbps, teda okolo 20 kB/s. Amen
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

kopec odborníkov :D
timesloty sa rozlišujú na down a up. pri down je to 5 ak má byť 296kbit/s, ak dá len 4, je to 236,8 kbit. Vtedy sa dosahuje rýchlosť na úrovni 25kB/s. (samozrejme, záleží aj od použitého kódovania).
Ale ako písal Rambo, on asi jediný má od O2 5 down timeslotov, zatiaľ čo zbytok O2 EDGE užívateľov má max. 4 timesloty pre down a tak bežne dosahuje 200-300kbit/s s O2 DN (25-37,5kB/s).
Odpovedať Hodnotiť:
 

napisal zamestnanec t-mobile... :)
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

a na co ti je v tom TM to tvojr super rychle pripojenie ked si datovo obmedzeny na 100mb mesacne ty debo. Taketo veci sa pouzivaju max na icq ci mail sem tam nieco vygooglit nie na tahanie , takze tm sux, o2 rulez
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

o tom obmedzeni sa ti snivalo debo?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

netaraj
Odpovedať Hodnotiť:
 

nieje. Tu je min. platba 6€ na 3 mesiace, zaco dostanes cca 315MB = 100MB mesacne. O2 mas poplatok 6€ mesacne a dostanes "neobmedzeny" internet. Na velmi malu chvilu som sa nad tym zamyslel :) ale matika nepusti. Ale zas lepsie ako OR PS 100MB 5,9€ ;)
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Ak niekomu stači 10MB, 100MB (mobilná operamini, icq, mail)? Porovnaj.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Kto to potrebuje, nech si to kupi/nekupi jeho vec. Ja som len pisal, co za x penazi dostanes v tejto akcii u TM, a co u O2.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Porovnaj i 2eurá mesačne, kto čo za ne dá, lebo T-Mobile má aj iné data balíky pre tých ktorý potrebujú viac dát.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre porovnanie, ja pouzivam O2 internet NA NORMALNE SURFOVANIE NA WEBE, tj. mam pripojenu nokiu na notebook a cez nokia PC suite sa NORMALNE PRIPOJIM NA INTERNET.

Alebo pan s listkom pouziva "nenormalny internet?". Ak chce niekto rypnut preco cez nokiu, tak preto lebo huawei je drahy a taka n70 ktora sa mi valala v supliku bohato na to staci.

a rychlost stahovania je ako kedy ale mavam tak od tych 10-25kb/s a hlavne nepada to ako univerzitne wifi:D
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

prakticky stale rovnaky scenar, na prvy pohlad lakave, a potom k tomu tisic ale, podmienky, a tak krkolomne nastavene vynimky, ze sa aj ich samotny tvorca musel v nich zamotat.
to hovori iba o realnej predrazenosti a neferovosti obchdnika.
seriozny obchodnik - tak, ako je to zvykom napr. u mobilnych operatorov v susednom rakusku, by dal nizku cenu a na celu dobu - zakaznik by si to mohol lahko zratat, bez hlavybolenia.
ale ako sa hovori, na slovensku je to tak.

Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Maximalne suhlasim, vymyslaju coraz krkolomnejsie podmienky sluzieb. Ak sa clovek tomu nema cas alebo chut venovat tak mu nauctuju ak nato treba, alebo to bude studovat 3 dni a beztak nato bude potrebovat koniec koncov pomoc kamarata - pravnika aby sa z toho vysomaril. Je mi obcas do placu od nevkusnych praktik spolocnosti.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

t-mobile sa nezaprie, gratulujem mu, t-mobile som nikdy nemal ani nebudem mat
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

"Na kartu sa uplatňujú rovnaké pravidlá dobíjania kreditu ako na bežných Easy kartách, kartu tak treba dobiť minimálne 6 eurami za tri mesiace. "

tak sa mi mari ze toto je proti zakonu ( sice povodne to bolo proti dobijaniu kreditu) ... ze si musis stale dobijat a dobijat kartu aj ked si volne data neprecerpal ..... toto je uz suce na zalobu
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

"tak sa mi mari ze toto je proti zakonu"

ked to hovoris ty tak asi ano :)

inac ja si dobijam easy raz za rok za 50
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

"1 MB prenesených dát stojí 1.9 eurocentu, tarifikačných intervalom je 100 kB mesačne." 100 kB či MB?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ide o TARIFIKACNY interval, cize kazdych 100kB sa z kreditu odpocita 0.19 eurocentu = 1 MB/1.9 eurocentu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aha, sorry, v tej povodnej vete je chyba, ktoru som si vsimol az po druhom precitani ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja stále nechápem, prečo je tam 100 kB mesačne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

1MB stojí 0,19 centu, teda 100kb stojí 0,019 centu. Keďže fakturačný interval je po stovkách kb, každou začatou stovkou kb sa ti kredit zmenší o 0,019 centu. Správne ?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

1MB -> 0,19 centov
100kb -> 0,019 centov ? :-D :-D :-D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Podla mna je to dobry produkt. Keby ze niekedy to potrebujem(co asi niekedy aj bude), tak to bude T-Mobile.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

o2 : neobmedzene ale pomaly za 6€ mesacne
TM : rychlo, ale 1,9€ / 100 MB

Takze ak niekto vystaci s 300MB/mes, TM je lepsi.

Sam mam o2, je pomaly ale za vikend stiahnem tak 80 MB (som na SVK len vikendy, normalny net som zrusil).
Kebyze ide rychlejsie...tak tych 300MB mi nebude stacit...

Ale napr. na Skype to moze byt velmi dobra volba, na tych hovoroch sa usetri...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ked som skusal O2 tak to bolo strasne max 120kbps ale obycajne 80 to bolo strasne, a mne z toho aj tak najlepsie vyde orange 1000MB za 6,9 sice o trocha viac ako v O2 ale ide to ovela lepsie obycajne tak 1,5mbit, a ten TM je dobry pre ludi co minu tak do 100MB dat mesacne
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

No sto mega mesačne v oboch smeroch, tak to by mi asi bolo málo aj na maily...
Odpovedať Hodnotiť:
 

trosku offtopic, ale tak ked pozeram tie diskusie, neda mi neopytat sa... preco nie je ta stranka orientovana viac na sirku?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

mne to uplne staci ja mam orange internet iba ako zalohu pri vypadku t-com pripadne ked idem tam kde neni wifi ale to je tak raz za dlhu dobu

Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Považujem to za prvú konkurenciu k o2. Prečo? Viazanosť. Orange sa nemôže "prekusiť" cez to aby sa zákazník neupísal na "10 rokov". Chcete si dnes večer pozrieť mail? Tak to sa musíte na 3 roky zaviazať.
Ďalšia vec je to že ak si to niekto dá a zistí po mesiaci že prečerpal niekoľko GB (aktualizácie vo win atd atd - sú aj ľudia ktorí to nevedia vypnúť... prípadne iné "data v pozadí) a príde o celý kredit (ešte že sa to dá dať aj na kredit). Ako hovorím prvá konkurencia k o2.... BTW som používateľom o2 data neobmedzene nie kvôli jeho rýchlosti ale kvôli tomu že ak idem na leto preč, môžem si to zrušiť a po ďalšie môžem to mať aj v mobile aj v kompe... nie len v modeme.... btw 2 - funguje mi cez to aj skype (áno hovory)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

moja holka ten net ma...a som rad ze jej plynule ide mobilny pokec...ked ho uz konecne pripoji na pc tak bud je na pokeci alebo na fb alebo na skype...ale dokopy veru nie...ten internet je striedavo normalny a pomaly...ale skorej pomaly... ale ako niekto napisal na cesty to veru staci cenovo je to dostupne...ale nie je to stabilne
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

zas som sa dobre pobavil, ale ja mam v rakusku mobilny telering HSDPA a cena??? 20€/2GB, a v nemecku ALDI Talk 2€/den, teda super perfekt SVK T-Mobile je 2x drahsi. Verdikt? Nechajte si ho!

Odpovedať Hodnotiť:
 

tiež som si kôli nedostupnosti netu u babky kúpil O2 a cez 1 den som preniesol cca 80-100MB,pokial som nemal pustené netové rádio,potom aj viac,rýchlosť vcelku v pohode no tá tu rolu nehrá nakoľko TM tam má tiež iba EDGE...bol som u nej mesiac,ked si to zrátame tak za mesiac som dal 3GB dat, cca a stálo ma to 6€...
keby že mám túto "novinku" od TM,mal by som rovnakú rýchlosť,ALE za tie 3GB by som dal "len" 57€ ...ako svojím spôsobom by to bolo výhodnejšie,toto od TM,napr v škole alebo proste niekde kde si potrebujem napr pozreť maily,icq a nemám po ruke wifi signál...nakoľko O2 má bez DN cenu 0,95€/1MB a TM 0,019€. tu by bol TM vhodnejší...(avšak na klasickéj easy bez akéhokoľvek dátového programu je cena kolo 1,45€/1MB!)ale,zase..kredit...to že prepadáva nehovorím...resp.nikde nepíšu že by sa obnovil... proste niekomu by bol vhodnejší O2DN, niekomu toto...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ahojte kolegovia,
Rad by som si zaviedol mobilny internet, chcel by som na tom surfovat, obcas stiahnut nejaku mp3 zo soulseduction, filmy nechcem tahat ani nic velkeho, chcel by som to pouzit na skype tiez. Mam laptop so zabudovanym modemom takze modem mi netreba, poradte ku komu ist. tiez by som sa, pokial mozno, rad vyhol dlhej viazanosti, idealny by pre mna bol napr. ako niekto spominal - orange za 6.9eur na 1000MB, tiez je pre mna dolezita dostupnost sluzby, kedze nechcem platit zbytocne za 3g+ ked budem mat len EDGE, to mozem ist aj k O2. Budem pendlovat medzi zilina, martin, lipt mikulas, presov, kosice. PORADTE prosim koho si vybrat...

Dakujem pekne
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár