neprihlásený Štvrtok, 1. októbra 2020, dnes má meniny Arnold
V reálnom dynamickom teste antivírusov najlepší Symantec a Kaspersky

Autor porovnávacích testov antivírusov AV-Comparatives zverejnil tento týždeň výsledky nového tzv. dynamického testu, porovnanie účinnosti rezidentnej ochrany antivírusov pri reálnom používaní. Testovaných bolo celkom pätnásť kompletných bezpečnostných balíkov respektíve samostatných antivírusov. Test bol zameraný na najčastejší spôsob prenikania škodlivého kódu do PC v súčasnosti, pri návšteve nebezpečných webových stránok.

DSL.sk, 20.12.2009


Autor porovnávacích testov antivírusov AV-Comparatives zverejnil tento týždeň výsledky nového tzv. dynamického testu, porovnanie účinnosti rezidentnej ochrany antivírusov pri reálnom používaní. Doterajšie testy AV-Comparatives testovali účinnosť antivírusov pri skenovaní súborov na disku.

Test bol zameraný na najčastejší spôsob prenikania škodlivého kódu do PC v súčasnosti, infikovanie počítača pri návšteve nebezpečných webových stránok.

V prvom vydaní nového typu testu bolo testovaných iba 100 stránok s rozličnými typmi škodlivého kódu, keďže test bol realizovaný manuálne. 70% z testovaných stránok zneužívalo niektorú bezpečnostnú zraniteľnosť v prehliadači alebo inom inštalovanom softvéri, 20% používalo techniky sociálneho inžinierstva aby prinútilo užívateľa stiahnuť a spustiť škodlivý kód, zvyšok používal iné techniky.

Test bol realizovaný na PC so softvérom, ktorý je podľa autora testu v súčasnosti najtypickejšou konfiguráciou softvéru. Operačným systémom bol Windows XP Professional SP3, ďalej bol inštalovaný Internet Explorer 7, Adobe Acrobat Reader 8 a najčastejšie používané verzie Flash Playera a Javy. Pri plne aktualizovaných verziách softvéru prípadne používaní napríklad iného prehliadača by samozrejme niektoré testované škodlivé stránky neboli účinné.

Pri teste bola z účtu s administrátorskými oprávneniami na neinfikovanom PC s inštalovaným testovaným antivírusovým riešením manuálne navštívená webová stránka so škodlivým kódom, pričom antivírus bol považovaný za úspešný ak automaticky škodlivý kód zablokoval, upozornil na potenciálne škodlivý kód a štandardne z možných akcií odporúčal blokovanie kódu alebo neodporúčal žiadnu konkrétnu akciu.

Ak štandardne odporúčal povolenie potenciálne škodlivého kódu alebo vôbec užívateľa neupozornil a škodlivý kód prepustil, bol považovaný za neúspešný.

Testovaných bolo celkom pätnásť kompletných bezpečnostných balíkov respektíve samostatných antivírusov, ak výrobca nedodáva kompletný bezpečnostný balík. Test prebiehal v druhej polovici novembra a jednotlivé softvéry boli plne aktualizované.

Trinásť testovaných produktov bolo platených, Microsoft Security Essential 1.0 a Avast Free 5.0 sú dostupné zadarmo. V prípade Microsoftu je v súčasnosti už k dispozícii pre koncových užívateľov iba bezplatný produkt. Podľa vyjadrenia Andreasa Clementiho pre DSL.sk sú štandardne testované komerčné verzie produktov, tvorcovia ale môžu do testu dodať bezplatnú verziu aj v prípade, že ponúkajú aj komerčnú verziu. V prípade Avastu bola testovaná bezplatná verzia, Avast bol zároveň jediným z produktov, u ktorého nebola testovaná finálna produkčná verzia ale beta verzia.

Najlepšiu ochranu podľa testu poskytujú Symantec Norton Internet Security 2010 a Kaspersky Internet Security 2010, ktoré zablokovali škodlivý kód na 99 testovaných stránkach zo 100. Symantec dokonca upozornil na všetky testované škodlivé kódy, v prípade jedného ale upozornil iba pomocou informačnej správy Norton Download Insight a táto v podobe implementovanej v čase testu nebola považovaná za úspešné zablokovanie škodlivého kódu.

Na treťom mieste skončila Avira s 97% úspešnosťou.

Na spoločnom štvrtom mieste skončili dva zdarma dostupné antivírusy v teste, Microsoft Security Essential 1.0 a Avastu Free 5.0, s úspešňosťou 96%.


Úspešnosť pri reálnom dynamickom teste antivírusov (graf: AV-Comparatives)Ďalšia trojica G-Data, F-Secure a Eset mala úspešnosť 95%, BitDefender 91%. eScan mal 89%, Trustport a AVG 88% a McAfee 86%. Norman dosiahol 74% a Kingsoft len 60%.

Autor testu testoval aj mieru falošných pozitívnych detekcií, teda detekcií údajného škodlivého kódu na v skutočnosti neinfikovaných stránkach. Výsledky tohto testu ale nezverejnil celé a paradoxne na rozdiel od doterajších testov AV-Comparatives ich vôbec nezahrnul v celkových výsledkoch.

Pri teste bolo testovaných 40 stránok na rozličných download portáloch, viacero produktov zaznamenalo nula falošných pozitívnych detekcií, niektoré ale zaznamenali jednu, autor testu uvádza Eset, F-Secure, Kaspersky a Symantec. Jedna falošná detekcia na 40 testovaných vzoriek znamená ale až 2.5% mieru falošných pozitívnych detekcií, podľa dostupných informácií výrazne vyššiu mieru ako rozdiely v miere falošných detekcií u doterajších testov AV-Comparatives určujúce finálne hodnotenie autorov testu.

Autor testu pre DSL.sk túto inkonzistenciu v zohľadňovaní množstva falošných pozitívnych detekcií, FP, medzi doterajšími a novým testom vysvetlil nasledovne: "Množina 40 čistých prípadov je veľmi malá pre testovanie FP. Brať do úvahy iba 1 FP by to robilo náhodné a štatisticky nesprávne. Zároveň toto nie je 'test falošných upozornení' ako v testoch detekcie, mal by to byť test prehnanej citlivosti, tiež pre technológie, ktoré z návrhu majú byť viac senzitívne. Ak by sa napríklad v 30% alebo viac zo všetkých 40 čistých prípadov vyskytlo nejaké upozornenie, potom by mohol byť produkt označený ako príliš senzitívny."

Metodika merania falošných detekcií musí byť podľa Clementiho ešte zlepšená.

Kompletnú správu je možné sťahovať z av-comparatives.org.


      Zdieľaj na Twitteri


Antivírus od ktorého tvorcu antivírusov používate? (hlasov: 1627)

Nepoužívam žiadny antivírus      6%
Alwil (Avast)      14%
AVG      4%
Eset      40%
Avira      12%
Microsoft      10%
Symantec (Norton)      4%
Kaspersky      6%
F-Secure      0%
McAfee      1%
Antivírus od iného tvorcu      2%


Najnovšie články:

Česká televízia už kompletne opustila DVB-T a prešla do DVB-T2
Google uviedol 5G smartfóny
Microsoft zlepšuje podporu ARM, pridá emuláciu 64-bitových aplikácií
Uniknutý zdrojový kód je naozaj Windows XP, podarilo sa ho skompilovať
Orange pri včerajšom výpadku nastavoval cudzie DNS servery
Z ISS uniká vzduch z ruského modulu, kde sa pri testoch zdržiavala posádka
Vydaná beta Fedory 33, prešla na Btrfs
Orange má zase problémy s Internetom
Prvý let SpaceX s väčšou posádkou na konci októbra
Známy informatik predpovedá Windows postavený na Linuxe


Diskusia:
                               
 

Antivírus od ktorého tvorcu antivírusov používate? (hlasov: 0)

kaspersky, ale vadi mi ze to zerie tolko resources.

ale co uz.. je to ale zle... co si o tom myslite ?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

vacsinou nepouzivam ziadny kedze mam ubuntu ale na XP vacsinou davam ESET pripadne rad vyuzivam online scan od Kaspersky ale mrzi ma ze je teraz nefunkcny :(
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

pouzivam nod32 antivirus (nie ess, lebo firewall mam comodo), a nezere dako vela a je spolahlivy
gui: 45mb vm, 10mb working set (mem)
kernel: 115mb vm, 49mb working set. rychlost skenovania je najvyssia, to je u mna podstatne. vo firme som pouzival symantec a ked zacal ten nieco skenovat, to nastal cas na kavicku... system nefunkcny, tak to cele sekalo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To vysoké percento pri ESETe presne vystihuje iba jedno. A síce, že ide o najkradnutejší antivír zo všetkých spomenutých. Nič iné.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Slovak sa nestrati.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

z pohladu predajcu - ESET je u ludi stale vnimany ako spickovy antivirak, ma najvyraznejsi marketing spomedzi ostatnych AV.. A pre niekoho je ESET synonymom pre antivirovy program.
Kaspersky - medzi laickou verejnostou skoro neznamy, Symantec - posramotene meno v minulosti si horko-tazko naprava svoju povest, Avira - ked som o kasperskom hovoril ako o neznamom medzi laikmi, tak tu to plati dvojnasobne + fakt, ze mnozstvo ludi vnima akusi analogiu - co je zadarmo, nemoze byt dobre. Este je tu Microsoft, ktory moze vyrazne zamiesat karty, no zatial velmi nevytrca (zeby sa bal zaloby od inych firiem?)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Najznámejší je McAfee, ale najmä ako antivírový výrobca. Je starší ako ESET a NOD ako taký. A samozrejme v profi segmente lepší ako nejaká ESETA...
NOD je známy na Slovensku iba vďaka politike Mrkvosoftu a bezbrehosti kradnutia, viacnásobnej inštalácií trial verzií, a na jedno prihlasovacie konto viacnásobným aktualizáciám. A najmä - vďaka zlodejine učiteľov a detí zo škôl. Za to "ďakujem" najmä Infoveku a "páchateľom" zo škôl a skrivodlivosti zo strany ESETu...
Škoda slov.
NOD je tuctový produkt s veľmi zložitým nastavením, ktoré 90% ľudí ani nepozná...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

MSE 404 kB idle, 1.2 MB scan :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

aleluja ja pouzivam kaspersky uz 5rok stoho uz 3rok ho mam oficialne zakupeny a len pri update my zerie viac cpu.ale aj to sa da nastavyt,nech neupdatuje ked heas a tak....
Odpovedať Hodnotiť:
 

No vždy ked som nainštaloval po Kasperskom nejaky iny antivirak tak našlo aj ajtri virusi potom som ho už prestal používať
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ESS :-)
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Linux a tam žiadny a na W7 ten od M$. AVIRA {free} ma kus štvala, že keď som nebol na wifine tak stále otravovala s updatami.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

avast je najlepsim riesenim pre vas pocitac
Odpovedať Známka: -5.3 Hodnotiť:
 

pre tvoj pocitac.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

mozno pre teba.. avira je zadarmo co je vola pre mna
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

som v mininotebooku (Dell) tovarensky instaovany mesiac Norton, no problem...po mesiaci fungovania Avastu free som nasiel 3 Trojany..a nie je to iba moja skusenost tu na forach...:-)!!
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

ty musis byt nejaky odbornik clovece
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

"po mesiaci fungovania Avastu free som nasiel 3 Trojany"
Teba ale nenašiel ;D
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Ktorý je lepší podľa Vás ? Dlho používam Avast ale keď už to ten Microfost dáva zadarmo tak mám nutkanie prestúpiť. Ako to vidíte vy ?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ja pouzivam avast uz vela rokov a nedavno som rozmyslal o inom antiviruse, tento clanok mi prisiel vhod. Kaspersky je dobry ale nemam rad pana Kasperskeho lebo by chcel zrusit anonymitu na internete a takemu magorovi nebudem prispievat love na jeho konto. Tak rozmyslam nad tym symantecom, ale zatial si este nejaku chvilu necham avast, este ma nikdy nesklamal.
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

anonymita na internete?
co to je?
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

mal som na mysli toto
http://www.dsl.sk/article.php?article=8191&title=
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Kolega mal symantec (získal spolu s nákupom notebooku), ale keď sa mu zdalo, že PC blbne tak ako by nemal, tak spustil NOD a boli tam tri výrusy.
Inými slovami, nič nie je dokonalé.
Ja našťastie AV nepotrebujem (aj keď používam, ale to len z bezpečnostných dôvodov ako ďalší stupeň ochrany).
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

a ti mas v hlave try vytrusi
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Internet nikdy anonymný nebol a nikdy nebude. To len podaktorí snílkovia chodia doteraz s ružovými okuliarmi na očiach.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Diky za upozornenie, to tu ale hovoris zbytocne lebo to tu vsetci vieme. Ja som chcel len poukazat na tie internetove pasy. Dnes sa to da ako tak ojebat cez proxy a vymyslet si nick, ale co budes robit ked budes moct prispievat do diskusii len s platnym internetovym pasom? potom nejake negativne nazory na politikov ktore vyhrknes, budes lutovat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a co mas ty dneska z toho ze budes anonymne niekde na DSL.sk nadavat na Hranola? komu to pomoze okrem teba ze zaspamujes diskusiu??
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

ty vobec nemas predstavu, internet uz nebude taky slobodny a otvoreny, kazdy sa bude bat tak otvorene pisat, lebo bude pisat pod svojim skutocnym menom. Internet uz nebude taky aky bol, a este nam provideri zacinaju robit rozne block listy na konkretne url.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co myslite, preco MS dal antivir zdarma, kedze MS nic len tak zdarma nedava ? nemoze byt nahodou tak, ze pod ruskom bezplatneho antiviru si stiahnete v ramci "ceny" aj komponentik, ktory kontroluje pravost win ??? co ak ano... :)
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

mam dojem ze sa ani nenainstaluje kym neoveri pravost win.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

No a? Však overenie pravosti win je legitímnou a podľa mňa správnou a oprávnenou požiadavkou spoločnosti Microsoft.
A čo je na tom? Nech si predsa overí pravosť.
Keď mám legálny Windows a produkty od MS, nemám sa predsa čoho báť.
Či myslí si niekto niečo iné, nebodaj?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

asi tak, MSSE sa ani nenainštaluje kým neoverí pravosť inštalácie.
Ja používam MSSE a na staršom kompe s WinXP (kde mi bohvieprečo neoverilo pravosť - neodpovedať, to je len taký básnický výrok) mám Aviru.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hello

avast som pouzival poslednych skoro 5 rokov a bol som dost spokojny... teraz uz mam zhruba 3 mesiace MS antivir a asi unho uz ostanem, bo 1) je uplne free, pricom avast je len na osobne pouzivanie a treba sa registrovat (registracia vydrzi tusim na 12 mesiacov, potom treba znova) 2) zevraj MS je rychlejsi a potrebuje menej zdrojov 3) avast robia cechouni, a nechce sa mi prispievat k rozvoju ceskeho software
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Si skvelý - chumaj...
Ale náš - slovenský...
Avast je vynikajúci antivír - ale zadarmo a český.
NOD je mizerný a drahý antivír - ale náš - slovenský... A dokonca občas aj funguje ako antivír - sem-tam aj niečo nájde. Síce si niekedy neporadí, ale je náš - SLOVENSKÝ :D
Čudo od Microsoftu je zadarmo - síce málokedy nájde niečo iné, než čo iné omnoho prv, ale je od Microsoftu a zadarmo (aj "pridaná hodnota" je grátis :D)
Avira, Comodo - hoci vynikajúce veci a zadarmo - no kto by sa tým zapodieval...
Už by mal niekto vyvinúť vírus, ktorý by odpaloval počítače chruňom a najlepšie keby im bral aj občianske preukazy a voličské právo...
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

hello

avast som pouzival poslednych skoro 5 rokov a bol som dost spokojny... teraz uz mam zhruba 3 mesiace MS antivir a asi unho uz ostanem, bo 1) je uplne free, pricom avast je len na osobne pouzivanie a treba sa registrovat (registracia vydrzi tusim na 12 mesiacov, potom treba znova) 2) zevraj MS je rychlejsi a potrebuje menej zdrojov 3) avast robia cechouni, a nechce sa mi prispievat k rozvoju ceskeho software
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Avast! je vhodny skor na testovanie systemovych prostriedkov a keby mohol, zozerie ti okrem RAM pamate aj koberec a kuchynsku linku.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A znova sa ukazuje ze kto ma peniaze na zaplatenie si "realneho" testu....
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Hej, Microsoft proste nedokazal zohnat peniaze, aby tromfol Symantec.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tak je kriza, ani win7 ich nevytrhol z biedy :-))
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

No skus sa niekedy opytat ludi co pracuju s velkymi AV branami, ktore enginy povazuju za najlepsie a prides na to preco to Symantec vyhral v takomto teste. Jeho problem je hlavne to GUI co ho obaluje, to je strasne (a nie len to pre windows).
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Avastu Free 5.0 - to je nejaký klon???
Poznám hodne antivírov - aj AVAST no AVASTU nie...
A vážne - AVIRA má často problém s Update, AVAST papá trocha dosť systémových prostriedkov no oba sú výborné a riešenie od Comoda ako komplexné riešenie je asi najlepšie - hoci nepoznám detailne schopnosti jeho antivíru - používam ho FW+defense a antivír iný - platený.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ešte dodám - hoci mi je to veľmi ľúto keďže "je náš" - NOD od Esetu by som nechcel ani zadarmo...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

kupuj slovenske vyrobky ty tlk!
lebo na teba poslem zarastenu ancu z cadce!
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

ta uz davno nakupuje v Polsku, takze v pohode :)

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

avira ma casto problem s update? asi mam inu aviru... ano nedavno update chvilu nesiel lebo ich servre nestihali ale to som zaznamenal asi prvy krat, update-tla sa o par dni, prezil som to
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aviru davam od januara kazdemu, kto nechce kupit nod (+/- 100 instalacii tento rok) a cez leto boli obrovske problemy s updatom. Asi tak mesiac to ide OK.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

kazdu chvilku iny test a v nom ako zvycajne uplne ine vysledky... kazdy antivir ma nieco do seba...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pouzival som asi rok NOD, potom Eset Smart Security ale aj tak som presiel na Avast Home edition. Avast je ovela lepsi v detekcii javascriptovych redirectov na stranky s trojskymi konami a pod... Na tieto veci sa jednoducho Eset nechyta a ked hej tak im trva dlhsie dokedy vydaju aktualizaciu. Uz rok pouzivam Avast a spolahlivo blokuje stranky s virusmi, nemal som este problem, ze by sa mi nieco dostalo do PC odkedy ho mam. A k tomu je uplne zadarmo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Hm ... ja mam pocit ze co sa tyka inych zloziek ako klasickeho suborove antiviraka - cize fw, antispyware (hlavne), antispam, tak Eset akoby trochu zaspal a teraz musi dohanat. Tak mozno preto ...

Aj tak som si kupil ESS 4.0, hrdost nedovolila inak ^^
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nemal si problém, lebo ti ho Avast neohlási...hhh :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kedze antiviraki su nespolahlive ja pouzivam dva naraz : Eset Smart Security a Aviru a ktomu este Comodo Fireval a Spybot. A takze inym sa smejem ze maju virusi a ja nemam ziadni.
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

a ostatny sa smeju tebe ked sa ti system ide 60% rychlostou...
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

mas downov syndrom?
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

60 percent? maximalne 40 :D
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

No vidíš. Ja som 3 roky na verejnej IP na internate nepoužíval žiaden antivírus a nemal som žiadnu aktívnu infiltráciu.
Ako prišiel mi vírus aj e-mailom, ale našťastie Netscape nespúšťa vírusy z pošty, takže sa nič nestalo. Podobne som ani nepoužíval explorer, takže aj pred VB vírusmi som bol chránený.
To bolo už dávnejšie, pred niektorými novými prienikmi do systému, ak by niekto chcel nadávať, že teraz by to nestačilo. Ale po pravde ani teraz s antivírakom sa mi okno s varovaním zobrazí maximálne raz ročne (napríklad keď susedka príde napáliť fotky z SD karty, ktorú pred tým niekde inde "použila").
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Are you paranoid?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja si myslim, ze dnes je uz antivirak prezitok a nema zmysel si nim spomalovat PC. Uz minimalne rok stastlivo fungujem bez antiviraku na XP SP3 a nemam ziaden problem a vytesujem sa z toho ako pekne a svizne mi frci PC.
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

ano ked mas 5 stranok na ktore chodis tak 50x denne a nic ine ta nezaujima tak to potom hej.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

4x porno a dsl.sk?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Az tak nie. Ale povedzme ze navstevujem veci ktore mam zazalozkovane a ktore poznam. No a samozrejem pouzivam google a ten vygoogluje stranku aj taku na ktorej som este nikdy nebol, ale mam noscript vo FF a cookie whitelist. No a samozrejme nerobim prieskum kazdy den ze ake su nove stranky s fekalpornom a ake nove warez weby kde by sa dali natahat keygeny a cracky. Stiahnem si softik pekne s torrentu a tam uz je pekne pribalena medicina=potrebny crack alebo keygen a vsetko je to pekne od nejakej mne znamej warez group s ktorou uz mam skusenost a doverujem im. Resp si najdem linky na mojom oblubenom fore a sosnem z rapidu. :)
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Mne staci ze si sem tam zapnem procmon.exe a vidim ze co mi tam lieta, to co je ok dam odfiltrovat no a tak, proste vidim ze je vsetko OK. Zapnem si wireshark pozerm a vidim ze nic sa nedeje a ani ledka na routri neblika ked nic nerobim. Proste nepotrebujem antivirak, ktory vkuse brzdi PC (a Norton brzdi fakt kvalitne) na to aby som vedel ze je vsetko OK. Zarazajuce je ze ked si dnes bezny clovek kupi notebook s W7 tak ten notebook ide ako moj stary Dell notebook s 486 CPU a Win 95, lebo je tam nasekany Norton a dalsie trial verzia a kraviny. A najlepsie co moze ako prve po kupe spravit je format a si tam nehodi nanovo OS atd.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Norton je presne taka ohava ako pises.
Ale Avira je taky maly zazrak.
A na kluci si si este nic nedoniesol? lebo to byva u ludi celkom bezne. Hlavne ked ma skoro kazdy NOD.. potom si clovek vseliaku haved prinesie domov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

plne suhlasim, dennodenne vydavaju vsetky sw spolocnosti updaty na svoje n rocne produkty ktore pravidelne aktualizujes, rovnako ako aj ty dodrzujes prisnu bezpecnostnu politiku, takze tvoj system je dokonale zabezpeceny...

BTW:kedy sa u teba XP stane prezitkom?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiež mám ešte XP + SP3 a dokial aktualizacie funguju, tak nemam dovod prechadzat na W7. Proste staré dobré Xpéčka :-))
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

povedal by som ze z tej poslednej vety je len polovica pravdiva... ;) ja osobne pouzivam win 7 uz od RC a od tej doby mi ani raz nepadol alebo nezmrzol... v tomto sa zacina podobat applu /myslim to ze ked zmrzne aplikacia nie je potrebne restartovat cely system staci aplikaciu/
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

povedal by som ze z tej poslednej vety je len polovica pravdiva... ;) ja osobne pouzivam win 7 uz od RC a od tej doby mi ani raz nepadol alebo nezmrzol... v tomto sa zacina podobat applu /myslim to ze ked zmrzne aplikacia nie je potrebne restartovat cely system staci aplikaciu/
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ak sa troška zamyslíte, a sledujete podobné štatistiky častejšie, tak zistíte, že iné hodnotenie (iný zdroj), iné výsledky. Rovnako tak o mesiac to bude znova úplne inak.
A čo z toho vyplýva? Pre tých, čo si antivírus reálne kupujú si asi ťažko pôjdu kúpiť ešte ďalší - možno zmenia keď im končí licencia.
A pre tých, čo si antivírus nekupujú - silno pochybujem, že ich to dlho bude baviť si každý mesiac inštalovať iný antivír, lebo práve ten je momentálne najlepší....

Najlepší antivírus je vždy len zdravý rozum.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ako z velkej knihy... ale mas pravdu, ak nechoime na pochybne stranky a napozerame kvanta free porna tak s virusmi az taky problem nieje... btw pouzivam COMODO - ma s nim este niekto skusenosti? preco napr nebol v teste?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

doma bezim pod linuxom, ale v praci mam comodo, je free, a nevodoli len tak nieco spustit, v ramci neho je aj externy firewall zdarma, odporucam vsak pre pokrocilejsich, nie pre ciste lamy, moje hodnotenie: lepsi nez eset
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak za nejaku velku lamu sa nepovazujem .. :) takze vravis ze je dobre ked som presedlal z eset, a mimochodom naco sluzi v nom program Defense+ ? to je nejaka pridavna ochrana alebo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Comodo používam dlho hoci bez antivíru (ten len vo virtuálnom) - jeho "Defense" je výborná vec - kontroluje(š) nielen čo sa spúšťa ale ak čo-kto to spúšťa a môžeš o všetkm rozhodovať sám (ak vieš...). Navyše má kopu "vychytávok" - vďaka nim som si všimol, že sa od istej doby jeden systémový proces Windowsu pripája na dátové centrum Microsoftu..., aj to, že sa nielen Skype ale napríklad aj "chrbticová sieť" a iné veci pokúšajú pripojiť do PC bez vedomia usera...
Viac prípadne cez 251-239-231
Odpovedať Hodnotiť:
 

V teste nebol pretože je free a preto nemá dosť peňazí na to aby ich pchal do vrecka testerom z AV-Comparatives aby ho dali do testu resp. aby sa tam dobre umiestnil.
Odpovedať Hodnotiť:
 

McAfee 86%. ->Normal<- ale Norman dosiahol 74% a Kingsoft len 60%
Odpovedať Hodnotiť:
 

mate dakdo skusenost s panda cloud antivirus?
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu je o tom
bit.ly/6Voa8Q
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozna niekto toto http://www.threatfire.com/ ? Nie je o tom vela informacii, je zadarmo a ak aspon 30% z ich vlastneho webu nie je PR, ale pravda, tak je aj zaujimavy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nevieš prečo sa vravieva že z Talianska ani krava nieje dobrá???
:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Osobne som pouzival avast aviru nod32 a momentalne kasperskeho. Najlepsi sa mi vidi kaspersky a nezda sa mi ze by mal az taku velku spotrebu. Pre tych co nechcu za antivir platit a maju legalny win tak by som odporucil ten od microsoftu je celkom vpohode. Ale len antivir nie je vsetko. Dolezite je mat aj dobry a hlavne dobre nasteveny firewall pouzivat zabezpeceny prehliadac. Ja osobne pozivam firefox s doplnkom no scripts. Na ziadny virus som uz velmi dlho nenarazil.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Symantec je jeden s najhorsich antivirusoch na svete,

-nikdy neochrany PC
-zere vela prostredkov (ram, cpu)

Tie testy musia byt kupene, taky zly antivirus nemoze byt najlepsi...

Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

-nikdy neochrany PC

ta to uz hej!...ja byt opcan slovjenšči poujznati jak pisanie spravne je.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

AVIRA powa :)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

tieto testy aj tak ukazu velke nic, inac by tam kaspersky nikdy nebol. znie prilis zidovsky, aj tie jeho pokusy s internetovymi pasmi..


Odpovedať Hodnotiť:
 

Kazdy chvali svojho ,,boha" to co ma on sam, kolko ludi tolko chuti
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ktorý AV legálne používate?
Odpovedať Hodnotiť:
 

DrWeb
Odpovedať Hodnotiť:
 

Eset Smart Security
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na zaciatku som pouzival Avast, ale ten zral nechutne systemovych prostriedkov. Potom som skusil AVG, ale to zase strasne spomalovalo internet (lagy vo warcraft 3 tft jak svyna). A teraz som si kupil Kaspersky, a som 100% spokojny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rapidshare ma Vianocnu akciu!!! Mozete si bezplatne predlzit platnost Vasho premium uctu o dva mesiace!!! Ja som si uz predlzil.
http://www.rapidshareoffer.tk
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Neklam tu hajzel
Odpovedať Hodnotiť:
 

skuste panda cloud. ziadne updaty
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako vo free verzii aj v platenej. Je šetrná a rýchla v systéme. Jediné čo je jej treba vytknúť iba anglickú verziu. Inak 100 bodov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rapidshare ma Vianocnu akciu!!! Mozete si bezplatne predlzit platnost Vasho premium uctu o dva mesiace!!! Ja som si uz predlzil.
http://www.rapidshareoffer.tk

---------------------------------

prečo mám pocit že vám to ukradne heslo na RS.com účet?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Je fajn. Pouzivam/al(skusam aj ine) ju este od bety.Ma vyborny detection rate, je light a neotravuje s updateom. No bohuzial este nema ochranu pred disablom AV, ma sice vynikajuci detection rate ale uz som sa dost krat s tretol s tym, ze jednoducho virus nedokazal odstranit.
Nevyhody su hlavne tie, ze nema este tu ochranu pred disablom antivirusu(ale pracuju na nej). Na svoj chod potrebuje neustaly pristup k internetu, inak vas nechrani kedze pracuje na kolektivnej inteligencii.Inak je to skvely AV a hlavne FREE.
Preto kazdy nech sa vykasle na avast etc a da si pandu cloud AV.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kupte si Mac-a a nebudete musiet riesit ktory antivirusovy program instalovat a este za to aj platit... Vyskusajte OSX, nebude to dlho trvat kym zistite WIN je sr.cka. Nikdy by som sa nevratil k WIN , je to des.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár