neprihlásený Piatok, 24. apríla 2026, dnes má meniny Juraj
Google vyhľadávač začal hľadať a prekladať aj stránky v cudzích jazykoch

DSL.sk, 4.12.2009


Spoločnosť Google vo štvrtok rozšírila svoj vyhľadávač a pridala podporu vyhľadávania stránok v inom jazyku ako je jazyk užívateľa s ich prekladom do tohto jazyka.

Pri zvolení možnosti vyhľadávania v cudzojazyčných stránkach v rozšírených možnostiach hľadania Google navrhne cudzie jazyky, v ktorých vyhľadáva stránky. Užívateľ môže ale doplniť ľubovoľné ďalšie zo všetkých jazykov podporovaných prekladačom Google.

Následne po zadaní vyhľadávaného výrazu Google preloží vyhľadávaný výraz postupne do všetkých zvolených jazykov, nájde stránky vo všetkých týchto jazykoch obsahujúce preložený hľadaný výraz a všetky zaradí do výsledkov vyhľadávania.

Jednotlivé výsledky vyhľadávania sú zobrazené preložené do jazyku užívateľa a otvárajú sa pomocou prekladača Google Translate rovnako ako pri priamom otvorení cez tento prekladač. Informačne je zobrazený pôvodný jazyk stránky a zároveň si je možné pozrieť výsledok vyhľadávania v pôvodnom jazyku.

Zväčšiť
Vyhľadávanie a prekladanie stránok v cudzích jazykoch, kliknite pre zväčšenie



Podobná funkčnosť bola doteraz dostupná priamo v rámci prekladača Google Translate, podporovala ale naraz výber len jedného cudzieho jazyka a výsledky nezobrazovala rovnakým spôsobom ako štandardný vyhľadávač Google.

Vzhľadom na úroveň prekladu do slovenčiny funkčnosť užívatelia pravdepodobne na preklad do slovenčiny využívať zatiaľ bežne nebudú, napríklad pre užívateľov zvládajúcich angličtinu ide ale o pomerne efektívny spôsob ako vyhľadávať informácie v stránkach napísaných iným jazykom.



Najnovšie články:

SpaceX si chce vyrábať GPU
Tesco bude mesiac rozvážať potraviny zakúpené cez Internet zdarma, rozšírilo dostupnosť predaja
AV1 sa začal používať v RDP pre vzdialený desktop
Predaje elektromobilov majú rásť pomalšie
Nvidia uvedie CPU pre PC možno 1. júna, objavila sa doska s týmto CPU
Postapokalyptický seriál od Apple bude pokračovať od júla, ukážka
Najväčší výrobcovia predstavili lepšie LiFePO4 články, veľmi rýchlo sa nabíjajú
NASA inštaluje na ISS nové notebooky a servery
Microsoft znovu avizuje podporu FAT32 väčšieho ako 32 GB, pridal ju už pred dvomi rokmi
TP-Link chce výnimku zo zákazu predávať zahraničné routery v USA, zatiaľ ju nedostal


Diskusia:
                               
 

Barack Obama ma(bude mat) nobelovu cenu? :-O

Asi o5 nastal cas precitat asi aj iny web ako technologicky, lebo vypuknutie 3. svetovej vojny by som si vsimol len preto, ze nejde internet :-D:-D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vypuknutie 3 svetovej vojny si urcite vsimnes, lebo ho skynet oznami kazdemu osobne. Gulkou medzi oci.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Skynet naozaj existuje !
http://preview.tinyurl.com/yfs8qnt
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

hehe ten "safer world" banner
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár