neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Google vyvinul nový programovací jazyk, Go

Spoločnosť Google v utorok prekvapivo predstavila nový programovací jazyk Go, ktorý má byť lepšie prispôsobený požiadavkam súčasných programátorov a má umožňovať výrazne jednoduchšie a rýchlejšie programovanie. Špeciálne je podporované programovanie pre viacjadrové procesory prípadne klustery serverov, priamo v jazyku je obsiahnutá podpora pre paralelné vykonávanie kódu a komunikáciu paralelne bežiacich programových vlákien.

DSL.sk, 11.11.2009


Spoločnosť Google v utorok prekvapivo predstavila nový programovací jazyk Go.

Spoločnosť jazyk začala vyvíjať na konci roku 2007 a na jeho vývoji sa podielali napríklad Ken Thompson, autor Unixu a jazyka B, ktorý Dennis Ritchie rozvinul na jazyk C, a Rob Pike, člen tímu v Bell Labs vyvíjajúceho Linux a spolu s Thompsonom spoluautor podstatných vylepšení Unicodu a UTF-8 kódovania.

Jazyk má byť lepšie prispôsobený možnostiam súčasného hardvéru ako v súčasnosti používané jazyky, najmä viacjadrovým procesorom a klusterom serverov, a zároveň má umožňovať programátorom programovať výrazne rýchlejšie.

Go je open source, k dispozícii sú zdrojové kódy kompilátorov, runtimu aj knižníc. V súčasnosti je zároveň možné získať kompilátor len skompilovaním jeho zdrojových kódov.

Go je typový jazyk a je kompilovaný na strojový kód.

Na rozdiel od C a C++ neumožňuje používať aritmetiku ukazovateľov a neumožňuje programátorom robiť pamäťové chyby a odkazovať na nesprávne miesta v pamäti. Runtime obsahuje garbage collector odstraňujúci už nepoužívané dynamicky vytvorené dáta.

Priamo v jazyku je zabudovaná podpora pre jednoduché paralelné vykonávanie kódu a komunikáciu medzi paralelne bežiacimi programovými vláknami pomocou tzv. kanálov.

Kanál s definovaným typom umožňuje vyberať a vkladať do kanálu dáta daného typu a umožňuje tak jednoduchú komunikáciu medzi paralelne bežiacimi vláknami. Podporované je aj zamykanie a synchronizácia, odporúčaným spôsobom komunikácie medzi rozličnými programovými vláknami sú ale práve kanály.

Jazyk Go podporuje paralelné vykonávanie kódu jednoduchým spustením funkcie paralelne so súčasným vláknom vykonávania kódu. Kód sa spúšťa paralelne uvedením kľúčového slova go pred volanie funkcie.

Mapovanie paralelne bežiacich programových vlákien na thready, procesy prípadne iné nástroje operačného systému nemá pod kontrolou programátor, ich mapovanie zabezpečuje runtime.

Go má znaky objektovo-orientovaného jazyka a umožňuje definovať nad štruktúrami dát metódy. Neposkytuje ale typovú hierarchiu a možnosť dediť a odvodzovať nové typy. Zároveň ale poskytuje mechanizmus interface, definíciu virtuálneho typu pomocou podporovaných metód. Premenná daného definovaného interface typu následne môže ukazovať na ľubovoľný objekt implementujúci metódy požadované daným interfacom.

Jazyk je celkovo konštruovaný tak, aby medzi kódom vznikalo čo najmenej závislostí. Kompilácia kódu je tak extrémne rýchla.


Predstavenie Go od Roba Pika (video: Google)



V súčasnosti sú k dispozícii dva kompilátory, extrémne rýchly gc s tromi implementáciami 6g, 8g a 5g pre rozličné architektúry od Kena Thompsona a gccgo využívajúci GCC. Výkon kódu preloženého pomocou gc je typicky o 20% nižší ako výkon ekvivalentného programu napísaného v jazyku C, výkon kódu preloženého gccgo len o 10% nižší.

Podporovanými operačnými systémami sú Linux a Mac OS X.

Podporovanými architektúrami sú 32 a 64-bitová architektúra x86 a ARM architektúra. Kompilátory od Kena Thompsona majú prvé písmeno zvolené podľa architektúry, pre ktorú kompilujú kód, 6 pre 64-bitovú x86, 8 pre 32-bitovú x86 a 5 pre ARM.

Go má byť v prvej fáze použitý najmä ako jazyk pre servery, podpora ARM architektúry aj viaceré vyjadrenia Google ale jasne naznačujú, že spoločnosť plánuje presadiť jazyk potenciálne aj na klientských počítačoch.

V súčasnosti Google ešte neprevádzkuje žiadnu ostrú službu pomocou softvéru napísaného v Go, v Go ale beží webserver oficiálnej webstránky tohto jazyka golang.org. Návod na získanie kompilátora Go je možné nájsť tu.


      Zdieľaj na Twitteri


Prekvapilo Vás, že Google vyvinul nový programovací jazyk? (hlasov: 913)

Áno      56%
Nie      44%


Najnovšie články:

Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži


Diskusia:
                               
 

pekne fookli m$ ved ked to ma byt jazyk na servre :))
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Co to bude za jazyk bez smernikov? :D
Odpovedať Známka: 2.1 Hodnotiť:
 

mi trvalo asi 5 minut kym mi doslo ze tymi smernikmi myslis asi pointre :)
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

hlavne že došlo :) niekde sú ukazatele, niekde sú slangovo pointre, a niekde sú pekne po slovensky smerníky :)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

to point = ukazovat
pointer = ukazovatel

to route = smerovat
router = smernik, smerovatel

Adresa ukazuje, smeruje alebo odkazuje na inu cast pamate ? :P
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

nie Adresa ukazuje na cast pamate ale smernik smeruje na adresu v pamati....mylis si pojmi :)
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

a este horsie bez dedenia :-)
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

malo sa to volat g++, alebo visual gasic :D
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

G++ uz je rezervovane na GNU kompilator cpp :D
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Tak potom G++gle
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

zaujimave, kazdopadne im drzim palce, kedze v dnesnej dobe cloud computingu a paralelizacii opodtatnenie urcite ma
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

ono priamo na stranke je napisane vo faq
Who should use the language?
Go is an experiment. We hope adventurous users will give it a try and see if they enjoy it. Not every programmer will, but we hope enough will find satisfaction in the approach it offers to justify further development.

takze ani oni nevedia ze co z toho nakoniec bude (ci z toho vobec nieco bude). kazdopadne uvidime - asi si spravim relaxacny vikend za ntb ;)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ale bude, na podporu paralelizacie v c a c++ sa vobec nemyslelo a je to riesene cez niake dalsie kniznice, ktore su proste odporne na pouzivanie

programovat v tom Freecell asi nema vyznam ale na niake ultra sience vypocty sa to podla mna vyuzivat bude
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Pockaj si na c0x, teda mozno skor uz c1x.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

http://uncyclopedia.wikia.com/ wiki/HowTo:Get_a_Life
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

http://uncyclopedia.wikia.com/ wiki/How_to_not_be_an_idiot
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

ked to bude mozne vyskusam :-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

na nasich skolach sa zacne vyucovat uz v roku 2140!
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

noa? ved skola ta ma naucit programovacie paradigmi nie? :) zo skoly by mal clovek mat vedomosti o tom ako sa programuje nie ako sa riesi konkretny problem v cecku/jave/pythone/phpku/pascale ;) nove jazyky a riesenia problemov sa clovek nauci casom nie?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nie tak celkom, programovat sa najlepsie naucis programovanim konkretnych uloh v ktorom tom jazyku.

A ked uz programovat, tak preco nie v tom co ma najlepsie vyhlady do buducna. Nevravim ze maju zacat hned, ale ak sa tento jazyk rozsiri tak za 5 rokov by som ho rad videl aj na skolach.

Ved len nedavno nase skoly (vratane niektorych univerzit!) *zacali* opustat Pascal. Pritom jeho vyuzitie v praxi je dnes nulove.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

ale pascal je jazyk urceny na ucenie - nie na realne programovanie. a nie, sorry ale pokial nerozumies programovaniu tak mozes mat na skole akokolvek moderny jazyk chces - moze ti to byt jedno (staci si pozriet storky na thedailywtf a kazdy developer horko zaplace). najlepsie vyhlady ti da prave porozumenie zakladnym paradigmam programovania. pretoze pred 5 rokmi mali najlepsie vyhliadky na uplatnenie rozne odvary cecka, momentalne je to java a jej frameworky a co bude za 5 rokov nikto netusi.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Stymto nesuhlasim :)
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

Trufam si povedat ze v buducnosti to pojde do funkcionalneho programovania, ale to je iba moj osobny skromny odhad.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

3D grafika a multithreading vo funkcku? Nemyslim ... :o
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

a preco by to nemalo byt mozne? Napriklad taky haskell zeby nemal podporu multithreadingu? Nie len ze ma, ale skus sa pozriet napriklad na Data Parallel Haskell projekt alebo Software transactional memory pre haskell..
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to by bolo fajn, lebo som studentom v odbore informatika (2.roc) a sa ucime aj v haskeli a celkom sa mi to paci (ovela viac ako C mreza)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nemyslim, ze pascal je dobry na ucenie. Ok, mozno na zaciatku strednej skoly ale maximalne na pol roka. Ale uz vonkoncom nie Turbo Pascal. Radsej rovno Objectovo orientovany.

Potom by skola mala ucit viacere smery a to nizkourovnove programovanie ale aj vysokourovnove. Kazdeho programatora chyti nieco ine a takto by dostal kazdy moznost ochutnat to aj to.

Podla mna pascal preto nie je najlepsi na ucenie dlhsiu dobu ako pol roka - rok, pretoze neponuka az tak dobre moznosti ako napriklad Java ci C#. Preco by sme mladym mali davat zle navyky a neucit ich navyky na moderne jazyky?
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Ja by som skor ocenil keby sa venovali programovaniu v C ako obejktove jazyky. Aj ked je mozno starsie je to low lvl jazyk a omnoho lightweighted ako C#, Java...

ale suhlasim ze zo strednej skoly by mal student vyjst s tim ze vie co je OOP a pozna princip. Ale prakticky skor C.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

z akej strednej skoly? Gymnazia alebo nejakej IT strednej? Mame take vobec na Slovensku?
IMHO je Pascal dobra vec na zaciatky. V kazdej triede sa neskor vyprofiluje, kto na programovanie ma a kto nie; aj ked tu tazko este hovorit o programovani, skor o algoritmizacii. A tomuto by sa mohli ucitelia venovat, poskytnut literaturu, nasmerovat
Odpovedať Hodnotiť:
 

ucitelia by mali ucit,... a nie nasmerovavat... potom vidis ako je natom slovenske skolstvo... mladi vysokoskolaci neovladaju word,.. a ine dolezite programy
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Turbo Pascal je super, aj keď ide o DOSovský program.
Aj pochopenie, aj funkčnosť je super. A ukáže vám kde máte akú chybu...
Je to dobrý jazyk, ak viete používať vývojový diagram. Lenže dnešné decká nerozumejú potrebe použitia vývojového diagramu, a hneď chcú byť majstri sveta. Často horko ťažko uplácajú vývojový diagram až po naprogramovaní úlohy, teda na záver. Keď je už vlastne nanič a teda zbytočný...
Celkom dobrý je aj Assembler.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

myslim ze sa postupne stavas mojim oblubenym prispievatelom vzdy sa musim smiat ked citam tvoje prispevky... tak schvalne - preco povazujes assembler za celkom dobry?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na logické myslenie a pochopenie ako veci fungujú tam vnútri, v CPU...
Alebo Ti toto jednoducho nedošlo?
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

vyvojovy diagram je skvela vec na male programy.. na hocico zlozitejsie je ovela vhodnejsie UML.. S tym assemblerom do istej miery suhlasim. Ako prostriedok na ucenie fajn, ale ak nepotrebujes absolutne real-time programy tak radej nieco vyssej urovne..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

v pascale mas na svojom kompe urobenych X aplikacii, akurat sa to priamo nevola pascal, ale Delphi, resp. kedysi Kylix pod linux, ale freepascal
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tak schvalne, napriklad?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Syntax vyzera byt ako mix Pascalu a C, co moc pozitivne nevnimam :(.

To uz mohli pouzit existujucu syntax (Java, C, ...) len s novymi features concurrent API atd....



Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Vnimam to ako snahu vytvorit nieco podobne ako je MS Power Shell, akurat pre tux a jablko. Bolo len otazkou casu, kedy to vylezie ...
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

rofl
rofl
si normalny? sak *NIX uz maju davno shell a cely toolchain okolo ktoremu sa powershell len ztazka moze vyrovnat (nehovorim ze je zly len jednoducho bash je bash ;) )
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

hh? Cinko, Go a Power Shell ma tolko spolocnych znakov, proste to tak vnimam :) Btw bash sme tu uz s Power Shellom porovnavali ak sa pamatas ;)
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

OMG, v Pezinku prepustali? Ci babka pestuje konope na zahrade? ;-)

Btw., k Power Shellu - ten vznikol len kvoli tomu, ze k unixovym shellom neexistovala ziadna rozumna nahrada pod Windows (cmd bol vtip a wsh kanon na vrabce) - jednoducho to bol standardny MS postup, implementovat po roku 2000 nieco, co ma unix od 70-tych rokov a urobit z toho genialny vynalez... ;-)

Go je uplne ina kapitola a vyplna dieru v sucasnych jazykoch, hlavne, co sa tyka paralelneho programovania.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Preco vznikol Power Shell vieme vsetci, netreba to tu vypisovat.
Ale vobec chlapci uvazujete o moznostiach spojenia Power Shellu a C#, teda .NET skriptov? Kombinacia Power Shellu a C# skriptov je minimalne plnohodnotna alternativa ku Golangu. A budem si za tym stat.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

dobre rano.... UNIX/LINUX to ma uz ako bolo spomenute od 70tych rokov... aka mi to novinka
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Lebo bez toho by ani nebolo možné spojazdniť systém...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

syntax podla mna az taka podstatna vec nie je (teda pokial to nie je nieco extremne krkolomne).. je sice pravda ze by bolo lepsie keby to bolo pribuzne Jave
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

mno, ja si jazyk bez smernikov moc uzitocny predstavit neviem, mozno naozaj pre servery, inak sa nemoze vytocnat kvalitne napisanej aplikacii v c
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ono je pravda ze jazyky s garbage collectorom nie su take rychle ako napr C. Pre server je vsak ten GC vyhoda, samozrejme aj tu sa daju robit leaky :D, pretoze cisti pamat automaticky, a nehrozi pad zle napisanou aplikaciou (ano, vzdy hrozi :D)

Pre urcity load sa spravi nejaky load balancer na viac servero :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

hlavne ak je vykonostna strata oproti cecku 10% tak to nieje ziadna katastrofa ;)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

xlfs no tak to ma celkom dojalo ...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ehm? co maju smerniky spolocne s uzitocnostou jazyka?
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

jazyk nieje uzitocny pokial netravis minimalne polovicu programovacieho casu vychytavanim memory managedementu
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

hmm tak takto uz ano.. jazyk v ktorom toto mozes (resp. musis) uz nie je len uzitocny ale aj zaujímavý :) Vid napriklad C ktore bolo aprilovym zartom K&R, ktory vsetci zobrali vazne ;)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Začína mi liezť na nervy, kam všade google rozťahuje tie svoje chápadlá. Ale ten jazyk si určite pozriem, uvidíme. Veľmi príjemnú syntax má Ruby a Python, Go sa im ale asi podobať nebude :-/
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Suhlasim ze Ruby a Python maju peknu syntax a aj funkcionalitu.. Keby troska popracovali na rychlosti Ruby tak by to bol moj top jazyk. Takto je to pre mna vyborny jazyk na prototypovanie a jednoduchsie programy/skripty (a golf :D)..
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Python ma strasnu syntax. To odsadzovanie blokov je katastrofa. Clovek na to potrebuje specialny editor, aby ked posunie blok, aby sa to nedoondialo a ty stratis prehlad co vlastne este do toho bloku ma patrit.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

python ma nadhernu syntax
pouzivam eclipse (pripadne remote na servry vim) a nemam najmensi problem, si nuteny pisat prehladny kod. a zatial sa mi nestalo ze by "sa to doondialo".
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Mne sa najviac paci ze "podporovanými operačnými systémami sú Linux a Mac OS X." Prajem mu teda aby sa co najviac rozsiril. :)
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

no pod windowsom vela clustrov zatial nebezi :)
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Snad len zartujes ...
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

viem existuje nadstavba Failover Clustering, ale pokial viem tak MS clusterovy OS zatial len pripravuje
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Failover, ci load balancing clustering je v okennom prostredi implementovany od nejakeho 2000 roku(?) (zname su sql 2000 failover clustre, IIS network load balancing, ...) http://technet.microsoft.com/
en-us/library/cc917693.aspx

A je o tom popisaneho hodne vela :)

http://www.microsoft.com/ windowsserver2008/en/us/ failover-clustering-program-overview.aspx
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

moze byt. v kazdom pripade v roku 2000 snad este nebral windows na serveroch nikto vazne:)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

njn :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Na co ti bude podpora na Windowsoch? Ved ten jazyk je primarne urceny pre servery a predpokladam, ze Google do toho prerobi vsetko, co ma na serveroch. Preto pre Win zbytocne, aspon zatial, mozno o par rokov, ked sa jazyk uchyti, tak budu aj laici robit nijake tie aplikacie pre Win, ale este raz opakujem, je to pre servery, nie na kancelarsky pocitac :) A clovek, ktory uz ako tak programuje urcite skusal Linux a nebude mu robit problem programovat si v tom, pripadne aplikaciu skompilovat do C-cka
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Mne je sympatický každý jazyk čo vyhodil pointre, to je fakt zlo a bordel, tiež aj neväčšia príčina nepredvídateľných pádov programu.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

ten jazyk neni ničím zaujímavý,, neprináša nič nové nemožnosť dedenia tak to je strašná kravina načo je potom ten jazyk dobrý? podľa mňa ideálny jazyk je jazyk C# e+ste som nenašiel žiadny dokonalejší jazyk
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

podla mna idealny jazyk neexistuje, stale je to o tom čo potrebuješ.. to je ako povedat, ze idealne auto je ferari, je skvele ale ak potrebujes stahovat nabytok tak je uplne nepouzitelne..
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Dokonalejsi ako C# je Objective-C.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

neni... objective c je ďaleko za C# daj si vygoogliť porovnanie týchto dvoch jazykov..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zaujimavy je aj Groovy ... az na tu podporu pre eclipse :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj tak je najlepsi jazyk Ook

http://www.dangermouse.net/esoteric/ook.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

Huh, v com je to lepsie nez C/C++ v kombinacii s OpenMP?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No to by som bol aj ja zvedavy, ale chcelo by to asi vyskusat naprogramovat nejaky paralelny problem v jazyku Go a tiez v C & MPI a potom porovnavat usporu casu pri programovani vs. usporu casu pri vykonavani kodu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Predlzte si BEZPLATNE PLATNOST VASHO RAPIDSHARE PREMIUM ACCOUNTU AZ O 5 MESIACOV!!!

www.RAPIDSHAREOFFERS1.tk


Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

konecne nieco k meritu veci. Predlzme si vsetci...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak narazíte na podvodnú stránku ako túto, neváhajte ani sekundu a nahláste ju

Firefox: Pomocník - Upozorniť na podvodnú stránku
Opera: Alt+Enter - Nahlásiť stránku
Internet Explorer 8: Zabezpečenie (Safety) - Filter SmartScreen - Nahlásiť túto webovú lokalitu (Report Unsafe Website)

Čím viac ľudí ju nahlási, tým rýchlejšie týchto zmrdov zablokujú.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja zase uvazujem ze si spravim skript, ktory im naplni databazu vygenerovanymi udajmi... Prajem im pevne nervy pri browsovani a overovani tisicok loginov/hesiel :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nejaky loser si tu asi predlzil account a teraz sa tu rozculuje, lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

Milujem ked ludia rozpravaju a nevedia pri tom ani otvorit usta vid. video...sak to je otras...tak uz ked rozpravam, tak aj normalne artikulujem a ne jak toto, co si dobre ze nesusle popod nos len pre seba...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Si asi nechodil na informatiku, tam susle kazdy prvy.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár