neprihlásený Piatok, 10. júla 2026, dnes má meniny Amália
Trojan pre Office zneužíva 6 mesiacov starú chybu

DSL.sk, 3.10.2005


Na Internete bol identifikovaný nový trojan vírus Backdoor.Hesive, ktorý útočníkovi umožní získať úplný prístup na napadnutý počítač.

Backdoor.Hesive využíva chybu v Microsoft Office 2000/XP/2003, ktorá bola identifikovaná už pred viac ako 6 mesiacmi na konci marca a ku ktorej bol krátko na to verejne publikovaný exploit kód.

Bezpečnostná spoločnosť Secunia už v apríli pridelila chybe 4. stupeň z 5, vysoko kritická.

Trojan Backdoor.Hesive je šírený ako Microsoft Access .mdb súbor. Po jeho otvorení vďaka chybe v Microsoft Jet Database Engine sa vykoná útočníkom vložený zvolený kód a nainštaluje vykonateľný súbor spúšťaný pri štarte Windows. Útočník môže získať kompletný prístup k napadnutému PC cez vytvorené backdoor komunikáciou so serverom na adrese data.lovequintet.com na TCP porte 8088.

Podľa oznámenia Symantecu trojan predstavuje stredné riziko a jeho šírenie je obmedzené až nízke. Keďže Backdoor.Hesive sa sám nedokáže šíriť, nepredpokladá sa jeho významné rozšírenie.



Najnovšie články:

Slovensko má oficiálny nový rekord najvyššej teploty
Počet platieb cez QR kódy sa v júni výrazne zvýšil
Qualcomm oznámil prípravu ARM procesorov pre servery
Dodávky PC sa kvôli pamätiam už výrazne znížili
Prevádzkovateľ virtuálneho operátora a najväčšieho rozvozu potravín má zvažovať odchod zo Slovenska
Samsung spustil výrobu SSD pre PCI Express 6.0
Apple TV sa v nomináciách na TV ceny Emmy doťahuje na HBO a Netflix
Slovensko.sk má technické problémy
Na Slovensko.sk sa zle overovali elektronické podpisy, dopady nejasné
Na Slovensku sa začína vyhadzovať veľké množstvo starých fotovoltaických panelov


Diskusia:
                               
 

to je pekne
Odpovedať Hodnotiť:
 

...a neskode :))))))))))))))))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://sk.openoffice.org/
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár