Opera zapracovala kompresiu po Mini a desktope aj do Opera Mobile
DSL.sk, 30.3.2009
Spoločnosť Opera Software, tvorca prehliadača Opera, predstavila novú beta verziu 9.7 svojho prehliadača Opera Mobile pre smartphony.
Výraznou inováciou Opera Mobile 9.7 Beta je zapracovanie technológie Opera Turbo, využívanie kompresných proxy serverov Opery podobne ako u javového prehliadača Opera Mini a testovacej verzie desktopového prehliadača Opera 10.
Test desktopovej verzie Opery s technológiou Opera Turbo komprimujúcej najmä obrázky ale i ďalší obsah sme priniesli v tomto článku.
Opera v ukážkovom videu testovala Opera Mobile 9.7 Beta na EDGE pripojení. Stránka sa so zapnutou technológiou Opera Turbo načítala za 9.2 s, bez zapnutej technológie Opera Turbo za 30.18 s a z mobilného Internet Explorera za 3 minúty 27.1 s.
Nová Opera Mobile 9.7 Beta zatiaľ nie je k dispozícii na stiahnutie, bude k dispozícii pre operačný systém Windows Mobile. Opera Mobile 9.5 Beta je k dispozícii aj pre UIQ, pre S60 je k dispozícii ako posledná verzia 8.65.
Demonštrácia Opera Mobile 9.7 Beta (video: Opera)
Opera 9.7 Beta okrem podpory Opera Turbo prináša aj nový renderovací engine Presto 2.2 použitý v desktopovej Opere 10, podporu technológie Gears pre implementáciu webových aplikácií s podporou offline režimu a hardvérovú akceleráciu s využitím rozhrania OpenGL ES.
Verzia 9.7 Beta má byť celkovo rýchlejšia a poskytovať lepšiu odozvu. Detailnejšie bude predstavená počas tohtotýždňovej konferencie CTIA Wireless.
mna by zaujimal, kedy opera mobile prida aj podporu flash a nech aj klesne vydrz baterie a pribudnu diery na utok
uz sa tesim
---------
alebo eventualne ahahahahah opera nema flash ako iphone to je ale shit lets flame
nepodstatne
kludne mi dajte ale -20 ale ked sa zamyslite je to pravda