neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Viac ako polovica lacných Intel desktopov bude postavená na Atome

DSL.sk, 18.3.2009


Intel plánuje do konca roka presadiť Atom procesor u viac ako polovice lacných desktopových PC postavených na Intel platforme.

Tvrdí to taiwanský server Digitimes na základe informácií taiwanských výrobcov základných dosiek a počítačov.

V súčasnosti sú jednojadrový Atom 230 a dvojjadrový Atom 330 používané odhadovane v 4% a 6% nettopov a lacných desktopov.

Vo štvrtom štvrťroku 2009 chce Intel dosiahnuť 10% podiel jednojadrového Atomu 230 a až 52% podiel dvojjadrového Atomu 330.

Procesory Atom nahradia v súčasnosti v tomto segmente dominujúce procesory sérií Celeron E1000 a 200, ktorých podiel sa zníži do konca roka na zostávajúcich 20% a 18%.

Vďaka prechodu na Atom sa má priamo znížiť priemerná cena lacných desktopov ale nepriamo tiež cena desktopov strednej kategórie pre zachovanie konkurencieschopnosti s najlacnejšími desktopovými PC, tvrdí na základe informácií taiwanských výrobcov Digitimes.

Intel Atom 230 stojí podľa súčasného cenníka Intelu 29 dolárov a Atom 330 43 dolárov.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

Tak to je pekný kanibal Celeronov a pod.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

tito sa uplne zblaznili. Vydavaju kolobezku za dopravny prostriedok a chu to natlacit polovici ludom?? To im snad neprejde.. ci?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

im už prešlo kadečo. aj predávanie radiátorov ako procesorov :) prejde im aj toto. ich skvelé marketingové oddelenie aj teba presvedčí, že je to pre teba to naj čo môže byť :)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

ver tomu, ze keby bol asus s 9-10" displayom a atomom, za 150-200€ tak si ho kupim, pretoze na wcku musim nieco citat, inak to nieje ono. Ale 400-500 za to nedam. Ako primarny pocitac je to ale vysoko nevhodne, co ale bezni uzivatelia nevedia, a zistia to az par dni po kupe pc, ze "kua dake to je pomale" Napr jeden pan presiel na atom desktop z athlonXP 2400+, a aj ked je laik, velmi rychlo mu bolo jasne, ze ten novy pc je pomalsi. Uz mu ale nebolo pomoci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved stoji tolko, kolko by si chcel, napr. tu http://www.oxcom.sk/
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.alza.sk/asus-eee-pc-904 -cerny-black-d107053.htm

netusim co je za obchod ten tvoj, ale ja kupujem v osvecenych obchodoch. A tam stoji 330. A idealna cena by bola za tak pomaly book s krpatym displayom tych 150.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ide o to, aby bol atom lepsi nez celeron... spotrebou urcite ale co vykon? amd ziska priestor pre svoje produkty...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Minule som presiel z Cel. 420 na 2 x Xeon 3.2 GHz, a zistil som, ze pozeranie
www stranok mi ide rovnako pomaly, hoci tam mam 16 GiB RAM. Cim to asi bude ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

zeby tym ze ficis na dslku alebo na wifi :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ked uz ATOM, mam ho aj ja v mojom notase, kupil som si MSI WIND U100, som nadmieru spokojny
Ako notasek pre rychle pisanie nejakych potrebnych veci na cestach, pocuvanie hudby a netovanie je to fakt ideal... aj na trosku tazsie veci...
Ako nepostrehol som vobec to ze je fakt obmedzeny.. na klasicku pracu ako pisaci a pozeraci nastroj to uplne staci, samozrejme za predpokladu ze dotycny ma aj normalny PC, teda hlavny domaci stroj...
Odporucam kazdemu kto potrebuje notas na robotu a nie na hranie sa.. cize net, pisanie, nejke tie maile, sem tam nieco poriesit po sieti a podobne... hlavne pre tych, ktory maju bolesti a problemy z chrbticou.. je predsa rozdiel nosit nieco co ma 1kg a co ma 3kg.....
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto ti casom nebude stacit... ved ako chces pouzivat novy skype, s novym typom kodovania, ktore je narocne na cpu, pripadne youtube ked pozeras video v HD kvalite... a to je sucasnost, aka bude buducnost? o rok ti to mozno vobec nebude stacit ani na "netovanie"...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kazdy kto potrebuje notas na robotu.... sa ma pozerat do minidisplaya? Za velice podobny peniaz je mozne kupit 15" book, a tam je komfort roboty.... uplne inde. Len je ten pristroj trochu vacsi. Nerad sa opakujem, ale za par € ako obcasne pouzitie na robotu.... to berem, ale nie ako primarny pocitac. To je hlupost. Na to, co to ponuka je to kurevsky predrazene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je zaujimave, ze len pred pol rokom sa pri uvedeni dvojjadrovych Atomov Intel stazoval ze ma velmi vysoke vyrobne naklady a male marze z vyroby Atomov a ako to bude kanibalizovat mobilne Celerony a pod. A ze vlastne ani nechceli povodne Atomy vyrabat a pod - a teraz ich chcu pchat vsade. Kde je pravda?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár