neprihlásený Piatok, 14. júna 2024, dnes má meniny Vasil
Odskúšanie Windows 7 s natívnym výkonom bez prerozdeľovania disku

Pripravovaná nová verzia 7 operačného systému Windows si v porovnaní s aktuálnou verziou Windows Vista získala zatiaľ medzi užívateľmi relatívne dobrý ohlas. Keďže tento operačný systém je aktuálne ale len medzi beta a RC verziou a tvorcovia softvéru ho len začínajú podporovať, viacero užívateľov si chce Windows 7 odskúšať ale zatiaľ nepoužívať ako hlavný OS. Dnes si ukážeme ako si je možné Windows 7 odskúšať s natívnym výkonom s minimálnou námahou a bez prerozdeľovania disku vďaka novej technológii podporovanej vo Windows 7.

DSL.sk, 9.3.2009


V dnešnom článku si ukážeme, ako je možné nainštalovať Windows 7 na PC s predchádzajúcou verziou Windows bez potreby prerozdeľovania disku a zároveň s prakticky plným natívnym výkonom.

Dostupné testovacie verzie Windows 7 si je samozrejme možné nainštalovať priamo natívne na samostatný diskový oddiel. Pre užívateľov, ktorí si chcú zatiaľ Windows 7 iba odskúšať, ide ale o náročnú operáciu a v prípade potreby zmenšenia existujúcich diskových oddielov často neakceptovateľne náročnú.

Ďalšou možnosťou otestovania Windows 7 sú samozrejme virtualizačné riešenia, ktoré ale neumožňujú Windows 7 dosahovať plný natívny výkon, využívať naplno napríklad možnosti grafickej karty, dostupné množstvo pamäte a výkon procesora.

Nové riešenie, ktoré Windows 7 ponúka, je prakticky zhodné s riešením Wubi použitým u inštalačných CD Ubuntu. Wubi sme sa detailne venovali v tomto článku.

Windows 7 totiž podporuje pripojenie disku uloženého v súbore vo formáte VHD, Virtual Hard Disk, a to aj v prípade disku systémového. Systémový disk Windows 7 tak môže byť uložený v bežnom súbore na disku predchádzajúcej verzie Windows, napríklad Windows XP, a Windows 7 je tak možné nainštalovať na existujúce PC prakticky bez zmien.

Windows 7 nainštalovaný takýmto spôsobom beží natívne s plným výkonom všetkých komponentov, minimálne môže byť znížený výkon pevného disku. Ak už sa ale súbor s virtuálnym diskom nezväčšuje a nealokuje sa mu ďalšie miesto, nie je príliš fragmentovaný alebo je virtuálny disk alokovaný celý pri vytvorení, zníženie výkonu disku by malo byť zanedbateľné.

Nainštalovať Windows 7 takýmto spôsobom pritom umožňuje jednoducho pomocou niekoľkých krokov navyše priamo inštalačné CD tejto novej verzie Windows. Po nainštalovaní je samozrejme možné voliť nabootovanie predchádzajúcej verzie Windows alebo Windows 7.

V ukážkových screenshotoch sme inštalovali 32-bitovú oficiálne Microsoftom sprístupnenú beta verziu Windows 7 na PC s Windows XP.

Zväčšiť Zväčšiť
Vytvorenie a pripojenie disku uloženého v súbore formátu VHDPre nainštalovanie Windows 7 takýmto spôsobom je potrebné najskôr pomocou nástroja DiskPart nachádzajúceho sa na inštalačnom DVD Windows 7 vytvoriť VHD súbor a pripojiť ho. To je možné príkazmi create vdisk, select vdisk a attach vdisk, ako to ukazuje screenshot.

DiskPart je možné spustiť v príkazovom riadku po zvolení voľby Repair your computer a spustení Command Promptu. Prístupné pre uloženie virtuálneho disku do súboru sú všetky operačným systémom Windows rozpoznané disky prítomné na danom PC, v screenshote sme uložili vytvorený disk na disk C.

Pri vytváraní disku pomocou create vdisk sa špecifikuje jeho maximálna veľkosť v MB pomocou parametra maximum. Microsoftom odporúčaná veľkosť systémového disku je minimálne 16 GB, pre 32-bitovú verziu Windows 7 bez problémov s rezervou na samotnú inštaláciu stačí 10 GB. Príkaz create disk štandardne vytvorí dynamický disk uložený v súbore, ktorého veľkosť sa zväčšuje podľa obsadenosti disku. Možné je zvoliť aj alokovanie celého disku hneď pri vytváraní pre dosiahnutie menšej fragmentácie a najmä minimálneho zníženia výkonu Windows 7 spúšťaného takýmto spôsobom, docieliť sa to dá pomocou parametra type=fixed.

Po vytvorení a pripojení virtuálneho disku je potrebné príkazový riadok aj okno s voľbami, z ktorého bol spustený, zatvoriť kliknutím na ikonu zatvorenia okna, nie na tlačidlá reštartovania alebo shutdownu. Inštalátor sa po zatvorení tohto okna vráti na úvodnú obrazovku a v inštalácii je možné pokračovať.

Zväčšiť Zväčšiť
Výber VHD disku pre inštaláciuPri inštalácii si je následne potrebné zvoliť typ Custom a vybrať ako inštalačný disk vytvorený virtuálny disk. Ten je možné spoznať napríklad podľa veľkosti, hneď po vytvorení navyše obsahuje len prázdne miesto a žiadny diskový oddiel.

Inštalátor Windows 7 síce informuje, že z tohto disku nie je možné bootovať, keďže v čase inštalácie je ešte na disku inštalovaný bootovací manažér staršej verzie Windows nepodporujúcej bootovanie z VHD. Inštalátor ale Windows 7 nainštaluje a zároveň preinštaluje bootovací manažér novým bootovacím manažérom Windows 7 a nový operačný systém nabootuje bez problémov aj z VHD.

Po úspešnej inštalácii je po reštarte možné zvoliť medzi nabootovaním Windows 7 alebo predchádzajúcej inštalovanej verzie Windows.

Zväčšiť Zväčšiť
Virtuálny disk ako disk C v spustenom Windows 7, uložený v súbore na disku DV takýmto spôsobom spusteným Windows 7 sa systémový virtuálny disk samozrejme javí ako bežný disk C a systémový disk predchádzajúcej verzie Windows typicky ako disk D. Na disku D je možné na screenshote možné vidieť súbor win7.vhd, v ktorom je virtuálny systémový disk Windows 7 uložený.

Inštalácia Windows 7 takýmto spôsobom nevyžaduje inštalovanú predchádzajúcu verziu Windows, keďže ale vyžaduje NTFS alebo FAT disk, pre väčšinu užívateľov Linuxu oproti natívnej inštalácii na nový diskový oddiel výhodu neprináša.


      Zdieľaj na Twitteri


Skúšali ste už alebo plánujete vyskúšať Windows 7 ešte pred vydaním finálnej verzie? (hlasov: 883)

Windows 7 som už skúšal      55%
Windows 7 odskúšam pomocou tohto postupu      7%
Windows 7 odskúšam natívnou inštaláciou alebo pomocou virtualizácie      13%
Windows 7 som neskúšal ani neplánujem vyskúšať      24%


Najnovšie články:

Po ARM notebookoch prichádza aj výkonnejší RISC-V notebook
Podpora predposlednej verzie Windows 10 definitívne skončila
Satelitné dáta ukázali anomálie už 19 dní pred ničivým tureckým zemetrasením
YouTube testuje vkladanie reklám priamo do videí na serveroch
Čoskoro majú prísť lacnejšie SSD pre PCI Express 5.0, demonštrovaný prototyp


inzerciaDiskusia:
                               
 

Prima nastroj na zachranu dat z pohubeneho PC.
Skusali ste to niekto? Nechce sa mi s tym prtit O:-}
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

toto je dobry napad...to hned nekoho vyskusam
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Podarilo sa? Celkom ma to zaujima ..
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

mna skor zaujima, ci to funguje aj na Vista Lite t.j. Home Premium osekana o zbytocnosti (zmesti sa na jedno CD;), lebo SP1 sa kvoli tomu neda nainstalovat, ale keby islo 7even, tak sa to oplati viac ako na XP, ktore je stale najrychlejsie :P
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

toto je asi najnezrozumitelnejsie popisany postup aky som cital.. ako zacat s prikazmi co potrebujete v tom programe a az potom povedat ako sa ten program spusta... nehnevajte sa..
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

a ako to vlastne odinstalujeM?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ak si bootoval z CD/DVD, po restarte PC bude vsetko po starom. Jedine co ostane navyse bude zrejme vhd subor.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tento clanok je o tom ako to dat na disk a nie o live cd (tak tá rada je trochu odveci :P ), ocividne tu okrem zleho sledu v návode na instalaciu uplne chyba navod na odinstalovanie.. nevadi ved nejak sa z toho clovek vysomari. len potom stacilo napisat "vyskusajte win 7 s virtual hard disk" a da vam to asi tolko co tento clanok..
Odpovedať Hodnotiť:
 

BTW: win7 vyzera slusne a aj sa tak sprava k uzivatelovy, ale beta verzia má problémi s viacerimi procesmi spustenimi naraz.. od kopirovania cez mazanie. (jedno aj druhe neskutocne zatazia procesor, alebo nieco ine-neskumal som, ale jednoduche mazanie 20GB priecinka znemoznilo na hodinu pracu s pc mazanie s koša je utrpenim). nefunguje na nej viacero aplikacii urcenych pre vistu a to dokonca samotne LIVE produkty (live sync). LAN má neskutočné kolísanie. ale to všetko je takmer určite koli bete.. no jedna vec ma priliš nepotešila... a to že ovládač na vistu z tlačiarne od HP nefungoval a ak sa zopakuje to čo pred nedavnom s prechodom z XP na vistu.. tak vďaka bohu že v autách nemáme windows (no ason by nebolo potrebné zavádzať šrotovné :D)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nic z toho co pises som nezaznamenal, ani nikto z mojho okolia
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto že má byť prima nástroj na záchranu dát? Wtf? Na záchranu dát je plno lepších nástrojov, toto určite nie.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Ked odide primarny OS a ty surne potrebujes odzalohovat data. Nemozes z nejakeho dovodu vybrat disk z PC (zaruka), OS nejde nabootovat ani opravit cez recovery konzolu (bavime sa o Windows). Vtedy zoberies nejake live CD (mal som taku Vistu, ale bola nespolahliva), nabootujes z media a data odzalohujes na USB.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

presne tak, mne sa tiez zaviril comp tak, ze sa nedokoncilo ani bootovanie, a data som musel zachranovat cez Ubuntu nainstalovane cez Wubi...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Presne toto mam na mysli. Ja som sa na svagrinej NTB snazil zachranovat data, proste Vista "zomrela" zasluhou nejakeho BFU skriatka :], ze ani recovery sa nedalo spustit. Ked som skusal bootovat z instalacky Ubuntu, operacia zlyhala tesne pred koncom na nejakej haluznej chybe. Na koniec som si sosol z netu nejake ruske LiveCD Visty s ktorou som nabootoval a data zachranil.
Niekde som registroval aj LiveCD Win XP (pebuilder), ale W7 by ma potesilo viac.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

je to prima nástroj na záchranu dát.... máš to nainštalované za cca pol hodku a maš tam všetky dáta...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som čakal, že tu bude aj nejaké porovnanie výkonu
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ja si pockam na finalnu verziu. Hlavne aby bol cim skor.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Ja som si sedmicku nainstaloval zo zvedavosti asi pred mesiacom a teraz vam z nej pisem tuto spravu, lebo som si ju velmi oblubil. Vyzera ako Vista, ale miestami pracuje rychlejsie ako XP. Tentokrat to konecne Microsoftu vyslo. Aj ked je to len testovaci build, pouzivam ju ako primarny OS :)
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

ale nekecaj :D "konecne im to vyslo".vies ale,ze za windows 7 rovnako ako za kazdy windows treba po oficialnom uvedeni na trh zaplatit kedze tato verzia prestane fungovat? alebo si planujes rovnako ako kopa deti ukradnut svoj windows? :)
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Zo zvedavosti som sa prisiel pozret, ci nejaky "mudrc" nezapoti nieco o plateni...Takze, testovacie buildy su zdarma, ak si od Microsoftu vyziadas kluc. Zatial to ide krasne, uvidime co sa z toho nakoniec vykluje. Ak to bude len dalsia pomala roztahujuca sa krava, tak za to nedam ani euro, ale ak to pojde takto dalej a lepsie, urcite si ho KUPIM...to je to, na co kopa deti ako ty nemaju :))
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

chlapce chlapce :D to ze su testovacie buildy zdarma je logicke. rodicia su urcite hrdi na to ze si windows7 KUPIS ked sa ti bude pacit a nebude to moloch. vsetci sme na teba hrdi, si vynimocny.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

osobne som si tu "7" vyskusal a bol som velmi spokojny....uz len nech vyjde oficialna verzia a dam si dokopy notebook....budem ho pouzivat pravdepodobne ako primarny windows
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

super dakujem redakcii za clanok, nevedel som o tejto moznosti instalovania, resp odskusania :)

urcite to takto vyskusam :)
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

velmi silne sa stotoznujem s tymto prispevkom...
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

bleeeee
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Zrobit take Live CD, to by sme asi od majkrosoftu chceli vela...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Spravit si z instalacky w7 live dvd nie je az taky problem ;)
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

ja na windows 7 idem uz od verzie 6801 a pouzivam ho ako hlavny OS. Ziadny iny uz nemam, neviem co stoho seci robia halooo, a rozddeluju disk na viacej casti. ...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

lebo to je logické rozdeliť si disk na minimálne 2 partície... holt, demence vládne světu…
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

mam dva disky... demence vladne svetu to mas pravdu lebo vasa skupina je este dementnejsi :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

co je logickeho na tom rozdelovat disk???
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked chces formatovat disk kvoli zmene os, tak si das naformatovat len particiu, kde mas os, ostatne data na inej particii sa ti zachovaju... co je s vami ludia??
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

iny, ale pomerne inovativny sposob instalacie Win7 najdete na:
http://tinyurl.com/alwy8a
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

100+++
Odpovedať Hodnotiť:
 

hamba im... neviedia vyvtoriť ergonomický inteligetný dizajn, tak pozerajú po Mac OS X...

Rýchlost, čo z toho robíte haloo? Je len velká hamba a maslo na hlave Microsoftu, že vyvíjla 6 rokov systém, ktorý nemá ani 12percent trhu a korporatívne o Vistu nemá nik záujem. Preto finišujú s Win7. Ak sa im neuchytí ani tento systém, tak bude sranda a MS by som to v tejto finančnej kríze skutočne doprial, nech by sa mu ani tento systém neuchytil.

Apple problémy nemá, nevyvíja 6 rokov systém, čo i tak nik nechce. Každé 2-3 roky nový systém zas s invoáciami na poli kernelu, dokonalého uživateľského rozhrania, aktualizácie zariadení, nové produkty. Všetko v pohodičke, to je kvalita a stabilita - Apple. Ne stupidný MS, čo kopíruje asi vp všetkom a jediné, čo mu vychádza je xbox a to len preto, že tam Apple nemá vlastné zariadenie.
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

Máš nejaké problémy sám zo sebou? Ja som aktívnym používateľom Visty, Leoparda aj Ubuntu a nikdy som nemal tendenciu chodiť po fórach a spamovať (áno spamovať) diskusie s idiotskými a hlavne OFFTOPIC blábolmi. Spamätaj sa prosím Ťa! (Ak už sa mám vyjadriť k tomu čo si písal, tak je to samozrejme nezmysel, Leopard je výborný systém, ale má asi tak 8x menší podiel na trhu ako Vista. A pokiaľ si pamätám prvé tri verzie Mac OS X boli dosť zlé. Takže trepeš a trepeš.)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

1. prve tri asi nevydavali 6 rokov ako vistu
2. je rozdiel prve tri a posledny...
3. inak mas pravdu :)
akurat nechapem preco tak vsetci nadavali na vistu a maju radi win 7, ked prakticky jediny rozdiel, ktory si vsimnu uzivatelia je to, ze kolko zere system...no a samozrejme ze narozdiel od visty v case vydania systemu je uz celkom slusne podporovany, kedze vychadza z visty...samozrejme ze su aj ine zmeny, ale plno zmien bolo aj pri viste, ale vecsinu to nezaujima...nechapem ako moze znizenie narokov posobit tak, ze nanho nenadava asi nikto...narozdiel od visty
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nenadavaju preto lebo ludia su len ako ovce, zacali nadavat na vistu lebo nadavali aj iny a teraz sa zase opicia po niekom dalsom. Aj ked podla mna pre nadavanie na vistu je dovod ;-), 7-micku som este neskusal, ale vyznam ma podla mna iba vtedy ak sa skutocne bude dat vypichnut len jadro systemu, inak to bude rovnaky moloch ako vista.
Tak ci tak 90% uzivatelov co sa k tomu vyjadruje sa v tom vyzna ako hus do piva a pozeraju si len farbicky na monitore :-), a kludne si myslite ze ja som ta hus ak vam to pomoze ;-)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

s tym ako sa vyznaju uzivatelia mas pravdu, len chcem poukazat na to ze takmer vsetci ti, ktori nadavaju na vistu a obhajuju win 7, vidia rozdiel v podstate len v narokoch OS...nechcem povedat ze vista je kvalitny OS, len ze ovela radsej by som pri vychvalovani win 7 pocul tie konkretne vylepsenia oproti viste (okrem znizenych narokov)...

ale vlastne, comu sa divit? sme na slovensku, vsetko, co nemozem mat zadarmo, je zle...pokial je zadarmo alternativa...snad to niekto nepochopi tak, ze by mal upgradovat HW kvoli OS...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ono - nič v žiadnom OS nieje iba čierne alebo biele...
Pre klikača ktoý robí dokola tých 5 kancelárskych potrieb a pre nadšencov omaľovánok Microsoftu je Win7 veľký prínos. Asi v duchu spôsobu: Namocem Vás na niečo, potom to riadne zhovadím a potom to o polovicu zlepším - a všetci (nemysliaci samostatne) sú z toho PAF!
Lenže pre veľa rôznych činností na a s počítačom je zrejme vrchol Microsoftu skutočne WindowsXP a stálo by za to ho "vetviť" - na graficky vyparádenú verziu pre jedných a minimalistickú efektami no najpraktickejšiu funkčnosťou pre iných... Ja držím palce Microsoftu aby to pochopili , hoci viem, že priemerný "pakouser" skôr kúpi tie omaľovánky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vista síce vyšla po piatich rokoch po XPčku ale jej vydanie bolo naplánované na skorší termín. Lenže v polke medzi vydaním XP a plánovaným vydaním Visty (vtedy Longhornu) sa dosť rozšíril nejaký vírus (nepamätám presne jeho názov) a tak sa Microsoft chtiac-nechtiac musel oveľa vážnejšie venovať problémom bezpečnosti OS. Nie len novo vyvíjaného, ale už aj trochu staršieho s veľkým podielom - XPčkom. Preto vyšiel SP2 pre XP ktorý obsahoval najmä lepšie zabezpečenie systému (zabezpečenie pre IE, defaultne zapnutý firewall a iné). Vývoj na novom systéme musel byť pribrzdený a vývojari sa museli zaoberať novými hrozbami a urobiť omnoho lepšie zabezpečený OS ako plánovali. Uvažoval si aj s týmito problémami keď si nadával na to, že im vývoj trval 6 rokov?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

kto si co navari to si vyzerie ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Win Longhorn zalozeny na existujucich zdrojakoch windowsXP sa zacal priblizne v roku 2001 a v roku 2004 (leto) koli vyssie spominanym problemom ohladom bezpecnosti bol projekt uplne zruseny. Projekt na windows Vista sa zacal v lete 2004, ktory bol zalozeny na ovela kvalitnejsich zdrojakoch windows 2003 server. Za jeden rok mali hotovu beta verziu a v roku 2006(november) vysiel oficialne.
Celu Vistu robili 2 roky a 3 mesiace. Je to narychlo zbuchanych velmi vela dobrych technologii, ale urcite neboli urobene optimalne, preto tak vysoke HW naroky.
Win Seven je len pokracovanim Visty. Prerobena systemova lista a velke mnozstvo optimalizacii na vykon, aby tento system mohli nasadit na mobilne zariadenia a netbooky. Vzdy len oddelili z jadra jednotlive casti, aby ho odlahcili pre buduce prerabanie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

rád by som skúsil inštaláciu w7 aj mimo virtualizačnej klietky, len my chýba ako odinštalovať, prečo redakcia napíše takéto super články ale ako sa zbaviť to už nenapíše, bo neviem či stačí odstrániť virtuálny disk a v zozname botovania odstrániť položku alebo treba ešte niečo sem tam prečistiť
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

To by som aj ja rad vedel, ako sa ho zbavim, a tiez bootovania, aby po odstraneni toho suboru s virtualnym diskom, sa ma vzdy po bootovani nepytal ze ktory system chcem spustit (a on uz aj tak bude v cudu)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Zmazes subor a fixmbr, predpokladam
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Je na to program vola a tusim EASY BCD odstranil mi aj ubuntu instalovane cez wubi ktoreho som sa ani za boha z bootu nevedel zbavit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

odinstalovat ubuntu cez wubi sa da odinstalovat priamo cez instalator alebo v pridat alebo odstranit programy, ci ako je slovensky preklad.. neviem co ti na tom neslo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ze v to momente ked som dal uninstal zmrzol celi win napriklad?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uprimne dakujem autorovi, ktory uverejnil uzitocny clanok o novom Windows 7 a nezabijal cas ako ini s popisom omalovaniek.
O tejto ficure W7 som este nepocul, dozvedel som sa prave vdaka nemu.
Este raz vdaka a len tak dalej s podobnymi clankami.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Kto chce usetrit par klikov, tak prikazovy riadok sa da spustit pocas instalacie cez Shift+F10. Staci ho pustit napr. pri okne "Where do you want to install Windows", vytvorit disk a potom dat Refresh..
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

a toto je snad jediny uzitocny prispevok v celom clanku, dik za uziticne info
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Zrejme jeden z najuzitocnejsich clankov za poslednu dobu, len tak dalej
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Musim povedat, ze aj ked to je Beta, moj nazor je ten ze na mojom stroji to ide mnoho krat lepsie ako Vista (a urcite aj inym).
Build 7000 mal este dost bugov, no ale co som si nahodil najnovsi Build 7048, tak je to parada.
Doteraz ziaden error a nic podobneho, vsetko fici ako ma.
Som maximalne happy =)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

a Alcohol 120 sa ti podarilo naistalovat??? lebo mne nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alcohol 120 bohužiaľ nepoužívam
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bude Windows 7 podporovat aj ovladace pisane pre Windows XP? Mam jeden starsi kus hardwaru, ktory dobre sluzi, ale zial ma uz ukoncenu podporu (a nema nahradu) a posledne ovladace pren boli vydane len pre 32 bitove XP.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mam obavy, ze nie. Mam nejaky starsi scanner od HP (8 rokov). Na XP slape bez problemov do 600dpi. Na Vistu som uz zial ovladace nenasiel a HP support mi doporucil kupit novsie zariadenie. To iste bude predpokladam s W7.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

urcite nie. v ms nikdy nepoznali a nikdy poznat nebudu poznat nieco ako spatnu kompatibilitu.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

slubujem, nabuduce si to po sebe precitam pred tym ako stlacim odpovedat
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Jasné, takže poďme sa na to pozrieť:
1. Podpora 16-bitových aplikácií v 32-bitových Windows (až do XP)
2. Podpora 32-bitových aplikácií v 64-bitových Windows
3. Podpora všetkých ovládačov pre Windows Vista vo Windows 7
4. Mód spätnej kompatibility (prvý krát uvedený v Windows XP, mnoho krát som ho úspešne použil.)
Prepáč, ale Tvoj komentár je len ďalší bezduchý výkrik na fóre, ktorý nemá žiadnu výpovednú a navyše aj pravdivostnú hodnotu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ani na neho nereaguj. V priebehu 1/2 hodky vyprodukoval niekolko tupych prispevkov, len same podjeb*vacky. Typicky flamer.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

A uz si ten instalator poradi aj s instalaciou mimo prveho oddielu prveho disku? Vista zobrazovala len hlasku o nekompatibilnom disku a v instalacii odmietla pokracovat..
Odpovedať Hodnotiť:
 

pochybujem, ze to bude fungovat...
ms vyraba os, ktory predpoklada, ze budes pouzivat len ten alebo ako hlavny os...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Takze windows zasa raz nieco okopiroval od Linuxu .. Wubi tu uz nejaku dobu bolo.
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

A co?
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

aj ked to moze vyzerat, ze mas pravdu, nemas.
s tym co je v jadre windows7 je podpora pre pracu s "virtualnymi diskami" len logicky dosledok. takze aj ked sa ti to mozno zda, nie je to kopirovanie wubi. a netvrdil by som ani ze tato ficurka bol zamer ms, jednoducho povestny lucky shot
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Mam jednu otazku...
Ak mam Build 7000 da sa nejako preinstalovat na Build 7048? Samozrejme s ponechaním všetkých súborov (nainštalované programy a nastavenia)..
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Rád by som ten W7 skúsil... môžte mi niekto povedať či tam ide software tak ako na Viste? Lebo niektoré programy a hry som mal problém po prechode XP->Vista spustiť a musel som ich nastavovať.
A je možný upgrade Vista->W7 bez straty dát? Zálohovať cez 200GB je na mňa moc :).
Odpovedať Hodnotiť:
 

najdednoduhsie, je ked mas disk rozdeleny a vsetky udaje prekopiruj na D alebo E, a pri instalacii daj iba C-cko naformatovat a nainstalovat W7, ja to tak stale robim a nemam problem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No keďže už mám voľných len 40GB tak si naozaj nepomôžem :D... ale skúsim trochu ukusnuť Viste, tak 20GB a tam dám ten Windows 7 na skúšku keď to nejde inak bez straty dát.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevedel som, ze sa to da aj cez dvd win.. dobry clanok
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

akurat mi na tej 7048 verzii nejde Alcohol 120
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

asi bude na blackliste MS ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ani Daemon Tools a ked sa k tomu prida aj napr PB v COD4, tak nie je preco skusat. :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

COD5 som skusal a isla mi velmi pekne, oproti XP, nabehlo to rychlejsie aj loading pred spustenim misie prebehol rychlejsie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

skusali ste powerIso???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam nainstalovane Win 7 ale aj XP. Veeelmi som chcel pouzivat ako hlavny OS Win7. Ale .. proste.. neda sa, je to len rychlejsie vista. Co sa tyka ovladania, pohybu po OS a pod. proste co s tym suvisi, je to slate tazkopadne ako vista, takze aj tak vetsinou ficim na XP.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

chyba nie je vo viste, to len ty si taky jebnuty
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

LOL
paradna reakcia

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

lol
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

je mozne nainstalovat win 7 tymto sposobom aj pouzitim diskpartu 5.1.3564??? mam XP SP3, posledne aktualizacie, no nemam diskpart 6.1... tym padom si nemozem nainstalovat win 7 ak nemam vistu ako je popisane v clanku??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samozrejme ze mozes. Pouzijes diskpart z Win7 na zaciatku instalacie z dvd. Presne tak ako je to popisane v clanku.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nic sa na tom nezmeni...
vid obrazok: http://tinyurl. com/djdmvo
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pisete tu ako keby bol windows7 nejaky zazrak.Pametam casy kedy sa tak aj o viste pisalo a nakoniec skoncila tak ako skoncila.Najpomalsi system na svete(myslim tym kopirovanie dat).Taktiez zamrzanie aplikacii je tam dost caste.Momentalne mam nainstalovane XP na ktore som presiel z visty po cca rocnom pouzivani.Vista je jednoducho pekne spravena no zabudlo sa na dolezite veci.Windows 7 bude podla mna to iste ako aj vista iba s inou reklamnou kampanov.Nepoznam dokonaly system no XP je oproti vistam a windowsom 7 spicka.Vecsina firiem ani na vistu nepresla a neplanuje ani na windows 7.A to opicenie sa po linuxe?Tym myslim to instaovanie bez nutnosti formatovat HDD.Linux to ma uz davno presne tak ako mnohe vecicky ktore sa implementovali do visty.
PS:Ak by niekomu prisli moje slova ako propagacia WinXP tak to nieje pravda.Pouzival som aj linux cca 2roky a na male detaily ktore tam este niesu dotiahnute do konca a myslim ze este dlho nebudu je to podla mna jeden z najlespich operacnych systemov na svete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Odskusane, funguje to. XP, Win7. Odinstalacia: V XP vymazat *.vhd, nabootovat z instalacneho cd xp, zvolit opravu instalacie, zadat prikazy fixmbr,fixboot.

Samozrejme cez easybcd je to jednoduchsie, ale vo virtualpc sa mi easybcd nepodarilo spustit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ouiii, to co mame v Unixoch od 80-tych rokov (pripojenie suboru ako root-disk a bootovanie z neho), to nam MS predviedol v roku 2009. Dufam, ze to nebudu prezentovat ako brutalnu MS novinku. Ale kazdopadne je to posun vpred, takze gratulujem ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zdravim manikov, mam problem nechce mi slapat net s vigorom 318 na windowse 7. Všetko som rozšlapal, hry slapu neskutocne no internet nieje, kolega ho ma rozslapany no zase ho to kope za nejaku chybu ohladom punkbustera :x takze neviem neviem ci nepockat na plnu verziu. Ono je hlavne problem v tom ze ovladace sa aj nainstalovali no neukaze mi to prihlasovaciu obrazovku ak zadam hesla manualne cez nove pripojenie aj tak nereaguje :( thx
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre tych, co maju nelegalny windows, tak v pripade ak davate dualnu instalaciu, tak vam skontroluje povodny win a bude vam to krakat, ze mate nelegalny win....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Windows 7 - plna aktivovana verzia

http://jdem.cz/efg96 part 1
http://jdem.cz/efhb7 part 2
http://jdem.cz/efhc7 part 3
http://jdem.cz/efhd6 part 4
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak na fóre som tiež hľadal drivery, alebo instalacky na win 7 64-bit ku vigor 318 dsl, ale nepochodil som...vidim, ze sa tu o tom debatilo, ale neprisla odpoved takze....mal som win 732-bit nainstaloval som to z instalacky na 32-bit vistu a slapalo to. no teraz mam win 7 64-bit no nijakou instalackou to nejde...prosim dajte link ak mate...diki
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár