neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Neviazaný T-Mobile G1 s Androidom v ČR za 9999 Kč

DSL.sk, 20.1.2009


T-Mobile G1, prvý mobilný telefón s operačným systémom Android, sa začne v Českej republike predávať neviazaný za 9999 Kč, v prepočte približne 362 eur.

Operátor T-Mobile o tom informoval v pondelok, mobil ide do predaja 30. januára.

Pri viazanosti na 24 mesiacov sa cena podľa zvoleného programu pohybuje od 7499 Kč pri programe s mesačnou platbou minimálne 250 Kč po 1 Kč pri platbe mesačne minimálne 2300 Kč. Kompletný cenník je možné nájsť tu.

Telefón bude veľmi pravdepodobne blokovaný na českú sieť T-Mobile, operátor túto informáciu zatiaľ oficiálne nepotvrdil.

V prvom štvrťroku sa po USA a Veľkej Británii spustí predaj G1 okrem Českej republiky aj v Rakúsku, Nemecku, Holandsku a Poľsku.

Ako pre server DSL.sk uviedol Michal Korec z odboru externej komunikácie slovenského T-Mobile, na Slovensku sa G1 začne predávať až v ďalšej vlne spúšťania predaja. Termín zatiaľ nie je definitívne určený.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

hned si pojdem kupit tri kusy,z toho dva do zasoby :-)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

heh no a este jeden na nahradne diely ked nahodou nieco odide :D
a jeden babke, jeden dedkovi, jeden priviazem psovi na obojok a samozrejme jeden hodim rybickam do akvarka nech sa potešia
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

teraz mám nokiu, ktorá nevie skoro nič a stačí mi to, ale teda neviem, neviem, či si nespravím výlet do ČR...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

fajn u nas sa zacne predavat G1 o nejaku dobu(tazko aj to sotva) a inde vo svete bude v predaji uz G2 :)) 100rokov za opicami a rok za cechmi, strach a hroza.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Takto je v prdeli.
Free operacny system, ale aj tak to blokuju na operatora.
Z toho mi celkom jasne vyplyva ze sa to bude dat odblokovat lahsie ako napr. SE.

Kto ma taky zmysel pre humor? Ah, ano - manazeri bez rozhladu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nerozumiem, prečo to v t-mobile stále nepochopili... Načo to furt blokujú?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neriesilo sa to nedavno niekde na sudoch, ze blokovanie na jednu siet operatora protizakonne?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podľa mňa to je skôr výplod (požiadavka) akcionárov a nie manažérov. Ale to na veci nič nemení. Už by sa mali uvedomiť.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

No aby si mal zbytocnu robotu s tym a pripadne platil...zachvilu budu blokovat aj okridleny hmyz...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Take osy, komare a iny bodavo-sosavy hmyz mozu na seba kludne blokovat. To im odblokovavat nebudem :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

len uplny dement si kupi taku sracku za tie peniaze
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

preco by to mala byt sracka mas tu prvy mobil s Free OSOM pod 10k u nas typujem nieco cez 300 € a ty hovoris ze je to sracka? to musis byt sam sracka
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Máš pravdu......... Je to fajn vecička........... Skúšal som ju keď som bol v Amerike :) Len neviem neviem či si ho kúpim ešte počkám chvíľu či nebude nejaká nová vecička na trhu ......... tha počkám si na to neujde mi ten Android :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

naco mi je v mobile free OS? Je to mobil so slabuckym vykonom, ake uz len aplikacie sa na to budu robit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked uz pre nic tak preto ze to nie je shit od M$ !

je tam kopec aplikacii a free ... ake nevies ze kde, skus hladat, ale netrep

ja ho mam uz vyse mesiaca a predtym som mal mobilny windowz a je to ine kafe

a ze vykon ma slaby ... snivalo sa ti ? alebo aj vies o com tocis ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne by sa páčila možnosť prekompilovať si OS, keby som si chcel zmeniť nejakú funkcionalitu. Dá sa to s windowsom?
A shell v mobile, to ani nehovorím. To by sa mi fakt zišlo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hm hm ale toto neni tema o iPhone...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár