neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Kompaktný fotoaparát s WiFi a webovým prehliadačom

DSL.sk, 12.1.2009


Zaujímavý kompaktný digitálny fotoaparát Cyber-shot DSC-G3 predstavila na CES 2009 spoločnosť Sony.

Fotoaparát disponuje podporou WiFi pre možnosť nahrávania fotografií a videa na Internet.

Zároveň ale ako prvý fotoaparát má integrovaný webový prehliadač, ktorého účelom je najmä možnosť prihlásiť sa alebo aktivovať WiFi hotspoty a prístupové body. Veľká časť verejných WiFi hotspotov totiž umožňuje používanie až po prihlásení alebo odsúhlasení podmienok cez web.

Podporovanými službami, na ktoré je možné fotografie a videá nahrávať, sú napríklad Picasa Web Albums, Photobucket, YouTube. Spoločnosť na stránkach produktu neuvádza, či webový prehliadač podporuje uploadovanie na ľubovoľných stránkach a potenciálne je tak možné nahrávať fotografie aj na služby, ktoré nie sú priamo firmvérom fotoaparátu podporované.

Integrovaným prehliadačom je Netfront používaný v mobilných telefónoch.

Fotoaparát má 10.1 megapixelov, 4-násobný optický zoom, 3.5" LCD, 4 GB internej pamäte a podporou Memory Stick Duo kariet.


Cyber-shot DSC-G3 pri nahrávaní na Picasa Web Albums (obrázok: Sony)



Fotoaparát je dostupný oddnes, v USA stojí 500 dolárov.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

tesim sa na wi-fi a webovy prehliadac na kelimku od kavy
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

tesim sa na wifi, web prehliadač na porážke od topánky
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

ja sa tesim na wifi, webprehliadac, vysuvny stojancek na kavu a integrovany krokomer v podrazke topanky :-)
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Ja sa teším na web prehliadač integrovaný na vnútornej strane záchodových dverí.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

robis si srandu ale pocul som o vela ludoch ktori by to uvitali...

a moznost snadneho ovladania vojsk v traviane :))






)
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

a bude takisto k nicomu ako starsie modely s wifi, s ktorymi wifi sa da iba uploadovat fotky an webovu sluzbu, nie na pocitac cez WLAN...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

skor by som privital GPS tagovanie fotiek ako wlan.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

ja by som bol tiez za defaultne pridavanie gps pozicie do napriklad JPEG obrazku..
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

suhlas. integrovany gps modul by mohol byt ppci, najma ked mas bordel vo fotkach :) (tak ako ja)
len otazna je vydrz baterie na takej masine...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Konečne PDA s poriadnym fotoaparátom!
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Chcem fotak, ktory ma v sebe gps, wifi, 3g, webovy prehiadac, usb kvoli klavesnici a mysi a hdmi na monitor ci telku. Apple, vyslis ma ;)
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Tak to skor Kambodza ti taky vyroby ako iTupci ;D
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

cerveny khmeri uz natom robia
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A standardne sa bude predavat vo farbe krvi...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Apple ti take vyrobi, ale nebude tam v zasade uplne vsetko, jedna alebo dve veci budu chybat :-D
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

s tym, ze sa budu dat dokupit..... za 1200$ :)

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ked si odpustis to HDMI tak to vsetko splna napr. Nokia N95 (a ked sa zamyslis, mozno by slo aj to HDMI). Aj ked ja osobne som zastanca nie all in one, ale ked kvalitny fotak tak napr. NIKON D80(vedel by som si vybrat aj nieco lepsie, ale nie som Rockefeler) s dobrymi sklami, na komunikaciu a pre strycka prihodu N95 a k tomu notebook TP. Zabudol som na case a blesky na fotenie pod vodou, ale to uz je o inom..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Fotak je na fotenie nechapem naco tam strkat wifi na to je ntb :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Fotak je na fotenie, ked tam budu pchat taketo hovadiny, tak ti fotaky budu stat za velke hovn....o.

Zachvilu zacnu kur.it este aj zrkadlovky s kadejakymi debilinamy.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Sakra zas som tam porobil preklepy jak som bol nasrany.

Pardon.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Uz aj zacali, napr. NIKON D90. Miesto "natacania videi" si viem predstavit mnozstvo uzitocnejsich veci, ale aj to moze byt vecou vkusu a potrieb majitela.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hm podla mna je to chujovina na n-tu...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:

Pridať komentár