
neprihlásený
|
Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia |
|
|
Intel uvedie Nehalem 17. novembra
DSL.sk, 6.11.2008
|
|
Spoločnosť Intel uvedie nové procesory založené na novej architektúre jadra Nehalem na trh v pondelok 17. novembra. Spoločnosť to potvrdila v stredu.
Ako vyplýva z informácií zverejnených pri uvoľnení embarga na testy výkonu nových procesorov v pondelok, uvedené budú celkom tri modely Core i7 920, 940 a 965 Extreme.
Ich taktovacie frekvencie dosahujú 2.66 GHz, 2.93 GHz a 3.2 GHz a ich cena pri odbere tisíc kusov je stanovená na 284, 562 a 999 dolárov.
Od pondelka bolo zverejnených viacero testov výkonu nových procesorov, o ktorých sme informovali v tomto článku.
Nové procesory dosahujú výrazne vyšší výkon ako súčasné štvorjadrové desktopové procesory Intelu najmä pri efektívnom využití väčšieho počtu threadov. Podľa komplexného testu Tom's hardware je 3.2 GHz Core 2 Extreme QX9700 o 20.2% pomalší ako nový 3.2 GHz Core i7 965 Extreme. Najvýkonnejší desktopový AMD procesor 2.6 GHz Phenom X4 9950 Black Edition je pomalší ako i7 965 o 62.2%.
Test Tom's hardware pozostával z viacerých benchmarkov desktopových aplikácií ako Winzip, Winrar, Acrobat 9, AVG Antivirus, viacerých hier, transkódovania videa a 3D renderovania. Ak sú z testu ale vylúčené testy konverzie videa a 3D renderovania, rozdiel v priemernom výkone je výrazne menší.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
A niečo o konkurencii?
Od reg.: snajprik
|
Pridané:
6.11.2008 10:31
No jo Intel a jen Intel ale take že AMD uvedie Phenon K10,5 13. novembra ??? Ale prečo by ste se unuvali ked K10,5 bude na rovnakej frekvencii ako Nehalem s podobnym vykonom nižšou spotrebou za tretinovu cenu s lacnejšou matičnou a lacnejšimi DDR2 pamatami. Očividne ma smolu ked nieje Intel.
|
| |
Re: A niečo o konkurencii?
Od: asdfasqwer
|
Pridané:
6.11.2008 11:54
a mozes ukazat nejaky link s porovnanim K10.5 a Nehalemu??? lebo ak ten vykon bude rovnaky na rovnakej frekvencii tak zjem kefu s boxom
|
| |
Re: A niečo o konkurencii?
Od: cowgaR
|
Pridané:
6.11.2008 13:17
od AMD si procesory kupuju chudobne deti v Afrike a ty...;-)
|
| |
$$$$$$$
Od: freedom 11
|
Pridané:
6.11.2008 12:56
core i7-win7__podobnosť čisto náhodná__Intel+MS=money machine!
|
| |
Re: $$$$$$$
Od: kanonfd
|
Pridané:
6.11.2008 16:40
AthlonXP-winXP___podobnosť čisto náhodná__AMD+MS=money machine!
|
| |
Cyrix
Od: qštre
|
Pridané:
6.11.2008 13:21
najlepsi je ajtak Cyrix
|
| |
ale si za***al
Od: gun10a
|
Pridané:
6.11.2008 20:35
s tym ADM a Afrike
|
| |
Intel je hnoj
Od reg.: MAATEJ99
|
Pridané:
6.11.2008 20:59
Ako sorry ludia nevem čo máte proti AMD ako intel vôbec neuznávam jedna je vec že možno má vyššie výkony možno ale ako porovnajte si ceny a ešte ďalšie veci a intel myslím že lepšie si zahráte niečo na AMD. Alebo hoci čo iné a chudobné deti v Afrike .....a čo ked si môžete dovoliť vychňapať o pekných pár tisíc viac za Pc tak prosím ale ja osobne netrkám bankárovú ceru asi toľko.
|
| |
Re: Intel je hnoj
Od reg.: Squiddie
|
Pridané:
6.11.2008 21:52
Musel si vyvíjať ťažkú intelektuálnu aktivitu pri písaní, však? :-)
|
| |
fdafdaf
Od: intelpowa
|
Pridané:
7.11.2008 11:54
vsetky lamy maju AMD a ty co uz na to prisli ze AMD je shit tak presli na INTEL (rulez) :D
|
| |
AMD vs. Intel
Od reg.: Kveri
|
Pridané:
7.11.2008 14:43
Neviem co tu riesite ........, zasa tu uvedenie novej generacie procesorov deti zmenili na fight amd vs intel, ste uplne retardovani alebo ano, chodte radsej von?
|
Pridať komentár
|
|
|
|